Autor Wątek: I Rembertowska Masa Krytyczna  (Przeczytany 1957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
I Rembertowska Masa Krytyczna
« dnia: 17 Wrz 2013, 20:35:57 »
21 września (sobota) o godz. 16 z ?daszków? przy ul. Strażackiej ruszy I Rembertowska Masa Krytyczna ?Tour de Rembertów? ? rajd rowerowy na pożegnanie lata. Po pokonaniu 15-kilometrowej trasy na mecie na uczestników czekać będą kiełbaski. W trakcie rajdu i po nim losowane będą rowerowe niespodzianki. Będą też zbierany podpisy pod petycją w sprawie budowy ścieżek rowerowych, które przyłączyłyby Rembertów do Warszawy bądź ? jak kto woli ? Warszawę do Rembertowa.

trasa przejazdu
http://www.traseo.pl/trasa/tour-de-rembertow-rembertowska-masa-krytyczna-1

miejsce startu
http://reporter.pl/mapa/?p=52.261261,21.155171

event na FiBi
https://www.facebook.com/events/591728140885885/



ja się wybieram - jeśli nie będzie oberwania chmury albo wielogodzinnego opadu ciągłego

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I Rembertowska Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrz 2013, 23:00:28 »
Jako, że Jola była szybsza z umieszczeniem informacji :P - dodam to co dostałem w mailu od organizatora w dniu dzisiejszym:

Cześć, nazywam się Paweł i jestem z Rembertowa.
 
Jestem pomysłodawcą i głównym organizatorem zbliżającej się wielkimi krokami pierwszej rembertowskiej masy rowerowej. Sam pomysł powstał w mojej głowie na początku sierpnia i zaraz postanowiłem zabrać się za przygotowania. Wiele zawdzięczam Olkowi Lesińskiemu, który tworzy rembertowskie forum na FB ? Rembertów Bezpośrednio bo to on mnie zmotywował i popchnął do działania udostępniając jednocześnie możliwość publikowania pod szyldem RB.
 
Wracając do samego wydarzenia? I Rembertowska Masa Krytyczna w związku z trasą jaką pokona przyjęła się pod nazwą Tour de Rembertów ? okrążymy możliwie największą część naszej dzielnicy dookoła zaczynając i kończąc w tym samym miejscu ? ?daszki? przy ul. Strażackiej. Trasa tak została przygotowana aby poznać nieco uroków naszej dzielnicy. Będziemy więc jechać po mniejszych ulicach, drogach szutrowych a także część trasy poprowadzi nas przez ścieżki otaczających naszą dzielnicę lasów. Po drodze miniemy kilka pomników i mogił żołnierzy, którzy zginęli głównie z rąk hitlerowców a które to pomniki skryte są w leśnych zakamarkach. Dodatkowo miejscem pamięci historycznej które będziemy mijać na swojej drodze będzie ?Aleja Chwały?, która znajduje się przy ul. Traczy.
Na koniec naszego przejazdu powrócimy w miejsce wspomnianych ?daszków? gdzie czekał będzie przygotowany grill z pysznymi kiełbaskami, i inne pyszności. W trakcie przejazdu kilka razy na moment się zatrzymamy, aby wśród uczestników rozlosować upominki ufundowane przez sklepy rowerowe Wygodny Rower, Milou i GT Polska. Ważnym tematem, którego realizację rozpoczniemy też podczas naszej pierwszej masy będzie brak ścieżek rowerowych w dzielnicy oraz brak ścieżek rowerowych umożliwiających jakkolwiek bezpieczny dojazd do Rembertowa. Tak naprawdę brakuje wybudowania niecałych trzech kilometrów ścieżki rowerowej aby przyłączyć rowerowy Rembertów do reszty Warszawy? albo jak wolą mówić niektórzy ? aby przyłączyć Warszawę do Rembertowa. Rembertów jako chyba jedyna dzielnica Warszawy nie posiada nawet kawałka ścieżki rowerowej! Chęć wyjechania na rowerze z naszej dzielnicy wymusza konieczność albo jechania ulicą Marsa gdzie bez przerwy mkną dziesiątki samochodów, autobusów czy (o zgrozo!) tirów? bądź jadąc w drugim kierunku ulicą Strażacką jest konieczność ?przytulania się? do mijających nie bez powodu (wąska droga) w katastrofalnie małych odległościach kierownice naszych rowerów tak samo: samochodów, autobusów czy ciężarówek z okolicznych hurtowni budowlanych. Tutaj zrodził się pomysł aby zainicjować akcję społeczną, która zmusi władze naszej dzielnicy a także zwróci uwagę władz miasta na konieczność zadbania o nasze bezpieczeństwo czy nawet życie! W trakcie naszego wydarzenia zbierać będziemy podpisy pod wnioskiem o wybudowanie ścieżek rowerowych wzdłuż wyżej wymienionych ulic. Akcja zbierania podpisów rozpocznie się w trakcie masy i dalej będzie w kolejnych dniach kontynuowana na terenie naszej dzielnicy. Przypomnijmy, że Rembertów który często jest też nazywany ?płucami Warszawy? jest jedną z bardziej urokliwych dzielnic naszego miasta. Tak naprawdę z wybudowania połączenia rowerowego do Rembertowa skorzystaliby nie tylko okoliczni mieszkańcy, którzy w chwili obecnej często boją się po prostu wsiąść na rower i pokonać trasę choćby do pracy ale także rowerzyści z innych dzielnic których niewątpliwie przyciągnąć by mogły nasze lasy i nieskończone ilości tras rowerowych w nich skrywanych! Ludzie mieszkający w blokowiskach, w kamienicach na co dzień oddychający spalinami z wielką ochotą i przyjemnością mogliby wsiąść na rower i spokojnie ścieżką rowerową wybrać się na wycieczkę po rembertowskich, cichych i pięknych leśnych trasach gdzie bez skrępowania można złapać głęboki oddech i poczuć świeżość powietrza?
 
Taki mam pomysł i chcę go doprowadzić do końca. Uda się? Widząc zainteresowanie i wsparcie z różnych stron choćby słowami poparcia wierzę że to mi się uda.
 
Rembertowska Masa Krytyczna odbędzie się po raz pierwszy w dniu 21.09 i ruszy w swą dziewiczą przeprawę o godzinie 16. Mam nadzieję, że będzie to pierwsza ale nie ostatnia a inicjująca kolejne rembertowska impreza tego typu.
 
Zapraszam do odwiedzania:
 
https://www.facebook.com/events/591728140885885/
oraz
http://rb.waw.pl/tourderembertow/
 
Pozdrawiam
Paweł

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: I Rembertowska Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrz 2013, 23:09:32 »