Autor Wątek: Jak usunąć samochód ze ścieżki?  (Przeczytany 27811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Lis 2010, 14:22:10 »
Acha, ostatnia rzecz, na jaką wpadłem to, że w bloku zawsze jest ktoś taki jak gospodarz budynku. Skoro do jego świętych obowiązków należy np. odśnieżanie zimą chodników, to mógłby się też przejść dokoła i podzwonić do SM-u, żeby zgłosić źle zaparkowane samochody, które utrudniają matkom z wózkami, pieszym i rowerzystom przemieszczanie się.
 
Relaks po sprzątaniu klatki schodowej i dodatkowa satysfakcja z dodatku do pensji  ;) :P
 
Tylko trzeba zadbać żeby obszar bloku (osiedla) było dobrze oznakowany pod kątem parkowania i drogi wewnętrzne miały oznaczenie D-52 i D-53 (już dostępne w sprzedaży, choć jeszcze nie mają treści normatywnej).
 
Administrator podobno zawsze może oficjalnie poprosić w tej kwestii o poradę SM.
 
Dlatego warto uderzać do spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej.
 
P.S.
A morał tej bajki jest taki, że jak się kierowcy nie nauczy u siebie na podwórku, to obcy ludzie będą go uczyć.
 
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2010, 23:53:40 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Lis 2010, 16:17:42 »
Mówię o miejscach wolnych dla każdego kierowcy samochodu nie tylko mieszkańca, i na takim miejscu każdy może zostawić swoje auto na dowolny okres czasu. Miejsca przeznaczone dla mieszkańców są w parkingu podziemnym i podobno jest ich 150% więcej niż lokali (nie liczyłem). Zgodnie z regulaminem można parkować tylko na

Domyślam się, że tam mieszkasz?

Do nieruchomości należy też grunt. Właściciel gruntu albo osoba mająca   go w "wykorzystaniu" może nie życzyć sobie aby parkowali tam "obcy", nawet jeśli jest to pusty, hektarowy plac wylany betonem. Z tego co mnie wiadomo, chodziło o usunięcie samochodów należących do osób nie będących mieszkańcami nieruchomości. Wyszło nie najlepiej, chociaż robiła to "ochrona", w świetle "prawa". Mając miejsce w garażu podziemnym nie ma się przecież obowiązku korzystania z niego, prawda?

Dlatego jestem zdania, że z naruszaniem/niszczeniem czyjejś własności lepiej uważać. To woda na młyn czarnego antyrowerowego PR.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Lis 2010, 17:47:19 »
Ale ja mówiłem o miejscach oficjalnie dopuszczonych przez właściciela i zarządcę do parkowania wszystkich samochodów.
 
Ale OT lub EOT się zrobił, a miało być o tym jak z DDR usunąć samochód.  ;) >:( :( ???
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Lis 2010, 18:38:14 »
Usuńcie to za pomocą naklejki:



:-)))

Wolska 94, na "zygzaku" wyjeżdżającym zza żywopłotu. Złoma widać jakieś 5 metrów wcześniej. I dlatego jeżdżę ulicami.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2010, 18:39:58 wysłana przez Drex »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Lis 2010, 19:13:57 »
Drex, a przepchnąć tej kosiareczki nie szło?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Lis 2010, 01:15:29 »
Drex, a przepchnąć tej kosiareczki nie szło?
Nie. Albo bym ją wypchnął na ulicę, albo wepchnąłbym ją w tył samochodu przed nim. I chyba był na ręcznym. Teraz wracałem z Centrum- jeszcze stoi.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Lis 2010, 10:24:10 »
Drex, a przepchnąć tej kosiareczki nie szło?
Nie. Albo bym ją wypchnął na ulicę, albo wepchnąłbym ją w tył samochodu przed nim. I chyba był na ręcznym. Teraz wracałem z Centrum- jeszcze stoi.

E tam nie da rady.

Skodę kiedyś znaleźliśmy. Stała na biegu i na ręcznym, na ścieżce przy Witosa róg Bethovena. Byłem z Sebą tylko, a we dwóch to ciężko bo auto spore. Zaczepiliśmy pierwszych dwóch rowerzystów jacy jechali, ci się zgodzili pomóc i poszło jak z płatka. Kolejni przejeżdżający OIDP sami pytali czy pomóc, ale już nie było potrzeba więcej osób do pchania.

Przy okazji coś zaczęło dzwonić w środku charakterystycznym brzękiem kluczyków, dzięki czemu okazało się, że auto prawdopodobnie jest kradzione i porzucone. W dodatku otwarte (dalsza część pchania była już nie na biegu i nie na ręcznym) i z kluczykami w stacyjce (można było także sterować).

Po usunięciu pojazdu z ddr (na wszelk wypadek najpierw usunęliśmy, gdyby służby nie miały ochoty go zabrać), powiadomiliśmy służby o aucie i kluczykach. Pomyślałby kto, że podobno (tak twierdził Seba jeżdżący tam codziennie) auto stało tam tak 4 dni. I nikt nie zauważył kluczyków w stacyjce, bo nikt się pojazdem nie zainteresował! Na jednej z ruchliwszych DDR w mieście.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Lis 2010, 14:16:17 »
Jak byłem w podstawówce to widziałem jak chłopaki księdzu malucha przenosili, tak przenosili nie przesuwali  :D
 
Teraz to wielce trudne, bo wszyscy jeżdżą Oplami albo Pegotami  :P
 
Przeturlać też się da zadziwiająco łatwo, ale nie namawiam bo nie wolno dotykać eksponatów ze zlikwidowanego muzeum motoryzacji, które celowo zostały pozostawione w widocznych miejscach  :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

beju

  • Gość
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Lis 2010, 11:12:17 »
W ZM były takie ładne wlepki "Stowarzyszenie NI CH*JA pyta", z takim wielkim zakazem parkowania...

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Lis 2010, 17:31:32 »
http://swietekrowy.pl/gallery.php?city=Warszawa 
interesująca strona o interesujących metodach parkowania.
Kiedyś strona nosiła nazwę "jakkut*s.pl"
bike's not dead

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Lis 2010, 19:41:31 »

Nie wiedziałem czy wrzucić to tutaj, do działu humoru czy może w ogóle tego nie wrzucać(moderatorzy wybaczcie). Jednak doszedłem do wniosku, że z chamami to trzeba krótko i może właśnie to jest "złoty środek"
TYLKO DLA DOROSŁYCH(oświadczam, że ukończyłem 18 lat)
« Ostatnia zmiana: 28 Lis 2010, 19:42:49 wysłana przez cameledon »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Lis 2010, 23:55:27 »
A tutaj link do ściągnięcia owego karnego wiadomo czego za wiadomo jakie parkowanie ;)
http://wyslijto.pl/files/download/m9i4l5ddu0
Duży, ładny i wyraźny ;)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lis 2010, 08:38:26 »
Tak i zrobić z tego nalepkę trudną do zmycia :P
Komu w drogę temu rower.

Offline Cezex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Gru 2010, 20:25:00 »
W Ameryce straż pożarna podczas akcji, jak jakiś puszkarz zaparkuje przy hydrancie, rozwala gościowi szyby i przeciąga mu przez środek wąż  strażacki, a policja udaje, że nic nie widziała.

Metody walki z umiejącymi parkować inaczej są różne, ale zasada jest jedna jak dla mnie. Póki nie zaboli delikwenta finansowo to nie nauczy się, a czy przez mandat czy przez uszkodzenia... Większość osób niestety nie ma czasu na robienie zdjęć gdy jest to poranek...


JURO

  • Gość
Odp: Jak usunąć samochód ze ścieżki?
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Lip 2011, 23:44:04 »
Składać lusterka można>>. urywać czasem trzeba>> ja wole inny sposób
 
W papierniczym można zakupić kolorowy papier samoprzylepny(nie folie),który tragicznie odchodzi zwłaszcza z szklanych powierzchni
 
połowę arkusza A5 naklejam na Szybę z prawej strony ale tak by zaszła na drzwi co spowoduje jej blokade i brak widoczności w lusterku
 
potem kierowca ma trochę zabawy z odklejeniem
na karce można napisać "jestem burakiem,bo parkuje na ścieszcze" lub coś podobnego co trafi do makówki.