Autor Wątek: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)  (Przeczytany 20418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Kwi 2011, 15:11:48 »
Wydaje mi się, że nie ma prostego rozwiązania.
Zależy jakie są nasze priorytety, czy chcemy mieć miły tunel, dobrze przejezdny, przyjazny i oświetlony czy chcemy upamiętnić ofiary tragedii.
Nic nie stoi na przeszkodzie by to połączyć, ale wtedy trzeba pójść na ustępstwa.
Stawiając najnormlaniejszą tablicę (jakich jest multum w Warszawie i nikt by nie zauważył jeszcze jednej), w końcu zapomnimy co się tam stało. Ktoś ją w końcu zniszczy, wszyscy pozapominają co się tam stało.
Stawiając ten przerażający ale za to tkwiący pamięci pomnik(zapewne szczególnie będzie mu się podobać przypominanie o swoim istnieniu gdy będziemy sami w domu w ciemną burzliwą noc wybierać się na rower), nikt łatwo (przerażająco łatwo) nie zapomni o tragedii i o ofiarach.
Może gdyby ktoś stworzył równie spektakularny ale mniej budzący grozę projekt to by się znalazło rozwiązanie.

Jeszcze takie hardkorowe rozwiązanie (o którym nie powinnienem pisać ale już pomyślałem więc napisze bo inaczej o nim nigdy nie zapomnę): Zamiast wiecznie m a r t w y c h  latarni, ustawić lampki w kształcie czaszek, które będą przypominały o tragedii i w gruncie rzeczy świeciły. Wiem, że to głupie ale musiałem to z siebie wylać. Uf.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2011, 15:17:14 wysłana przez Stan »
bike's not dead

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Kwi 2011, 13:54:33 »
Jako rowerzystka bez serca stwierdzam, że chcę mieć miły i przejezdny tunel, nic mnie nie obchodzą ofiary tragedii. Można je upamiętnić na cmentarzu, tam jest miejsce martwych. Tunel jest dla żywych.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Kwi 2011, 19:48:38 »
Stawiając najnormlaniejszą tablicę (jakich jest multum w Warszawie i nikt by nie zauważył jeszcze jednej), w końcu zapomnimy co się tam stało. Ktoś ją w końcu zniszczy, wszyscy pozapominają co się tam stało.

Ruch pieszy tam jest tak ogromny, że mógłbyś postawić cokolwiek, a ludzie i tak zapomną, bo po prostu tamtędy nie chodzą. To zresztą nic dziwnego - wzdłuż większości komunikacyjnych ścieków (tzw arterii) miejskich, chodzenie jest mało atrakcyjne, a ruch pieszy znikomy.

Rowerzyści tez by pewnie już dawno zapomnieli, ale spędzanie kwadransa na łataniu dętki po wjechaniu w rozbite szkło i znicze zapada w pamięć na dłużej ;)



Tym niemniej kompromis jest możliwy. Połowa tego tunelu to chodnik i po tamtej niech se stoi co chce, byleby nie zablokowało chodnika za bardzo, nie zostanie te 1,2m wolnego do chodzenia (minimum według przepisów, ale przy tamtym ruchu pieszym spokojnie wystarczy).

Ewentualnie można walnąć choćby i katedrę na tej wielkiej przestrzeni obok tunelu, gdzie teraz tylko rośnie trawa. Oczywiście o ile osoby, którym zależy na upamiętnieniu tego miejsca mają tyle kasy ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Kwi 2011, 21:37:52 »
@Savil + @Raffi - DOKŁADNIE.
Sam chciałem to napisać, ale obawiałem się posądzenia o brak serca i takie tam pierdoły.
Te ściezki są dla ŻYWYCH i ja jestem pewien na 99%, że ci, którzy tam zginęli na pewno by nie chcieli mieć żądnych specjalnych pomników, wystających rąk etc utrudnień dla tych, którzy przeżyją, czy urodzą się po nich - wiedząc, że jest wiele innych sposób na to, aby pamiętać o nich.
A że są ludzie, dla których pamiętać = stawiać X pomników - proponuję, aby poszli do kościółka i tam dalej spędzali swoje dni na emeryturze czy rencie. I niech się cieszą, że jeszcze mają za co jeść a ci młodzi co pracują na nich(!!!) jakoś specjalnie nie protestują przeciwko ich chorym pomysłom na rozpieprzanie wszystkiego co się da i stawianie obelisków w centrum Warszawy.


I żeby nie było offtopic - czy w końcu wiadomo coś na temat przebudowy tej śmieszynki tak, aby nie zawierała schodów na samym jej początku? :P Czy szanowny projektant i główny opiniodaffca, p. Dorotka Safjan dojrzała już do tego, że rower jednak się nie nadaje do jazdy po schodach ani do noszenia po nich? :P


Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Maj 2011, 19:56:36 »
Ludzie !! Są i cuda o których  Tusk gadał,  :) Tunel zaczął być przejezdny i nawet wszystkie oświetlenia działały, a szkła jakby ktoś za..... Jak długo , nie wiem ,ale bądźmy optymistami. No i przybyło też na trasie niedzielnych rowerzystów.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Maj 2011, 19:00:49 »
PRZEPRASZAM odszczekuję cuda , koniec mrzonek o normalnym tunelu , od wczoraj już 13 blado świecących świateł już nie działa, a dzisiaj w połowie tunelu pojawił się słoik czekający na "odważnego" który go zbije i parę plastików po uczcie gawiedzi . Oj oj stary jestem i jeszcze naiwny.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Maj 2011, 20:33:56 »
Trzeba zgłosić. I znowu, i znowu.... wierz mi, w końcu się nauczą, chociażby po to, by im d4 nie zawracać (na te pisma muszą odpowiadać, a urzędnik tego nie lubi).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Maj 2011, 15:04:30 »
To może... skoro ściezka jest w większości czasu nieprzejezdna dla rowerów (poruszanie się nią bywa i jest niebezpieczne dla rowerzysty) - może ją zamknąć? (wreszcie!!!) Po co kierofffcy mają się denerwować "gdzie jedziesz bałwanie, tam masz ścieżkę!!!" ( usłyszałem wczoraj od jakiegoś menela jadącego dostawczakiem z jakiejś miejskiej służby oczyszczania czy innego tworu na który JA płacę), skoro tak naprawdę to tam się wjechać i przejechać nie da?


Moim zdaniem nie nalezy pisać wniosku o sprzątanie ścieżki, ale o jej LIKWIDACJĘ - skoro nie spełnia ona wymaganych norm. Myślę, że wniosek o zamknięcie ściezki i wprowadzenie zmiany oznakowania na ulicy i wyznaczenie zastępczego przejazdu odpowiednim wydzielonym rowero-pasem na Prymasa 1000-lecia znacznie szybciej obudzi jakiegoś urzędaska i spowoduje odpowiednie ruchy w zakresie porządkowania tej śmieszynki.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Maj 2011, 15:14:31 »
To może... skoro ściezka jest w większości czasu nieprzejezdna dla rowerów (poruszanie się nią bywa i jest niebezpieczne dla rowerzysty) - może ją zamknąć?

Gdybyś zobaczył na ulicy dziurę, zaproponowałbyś zamknięcie ulicy na wieki i nich sobie mieszkańcy jada objazdem, czy może wolałbyś naprawę nawierzchni?

Baterii w komórce pewnie też nie ładujesz, a po prostu zmieniasz telefon? ;)

Po co kierofffcy mają się denerwować "gdzie jedziesz bałwanie, tam masz ścieżkę!!!"

To nie ma nic wspólnego z faktem, czy jest przy danej okolicy droga rowerowa, czy jej nie ma. W wielu miejscach podobne teksty słyszałem, bardzo często nie było dróg rowerowych nawet w okolicy. Po prostu kierowcy nie wiedzą, gdzie są DDR? Skąd mają wiedzieć, skoro nie jeżdżą rowerami tylko autem?

Teraz po prostu nie słucham kierowców - zwykle nie mają nic mądrego do powiedzenia. Wolę muzykę z mp3 ;)


Moim zdaniem nie nalezy pisać wniosku o sprzątanie ścieżki, ale o jej LIKWIDACJĘ (...) wyznaczenie zastępczego przejazdu odpowiednim wydzielonym rowero-pasem na Prymasa 1000-lecia znacznie szybciej obudzi jakiegoś urzędaska i spowoduje odpowiednie ruchy w zakresie porządkowania tej śmieszynki.

Nie krępuj się, pisz :P

BTW, już widzę jak wyznaczają ten objazd. Bo przecież Oni zawsze wyznaczają objazdy. Np takie schody na Zesłańców tez mają objazd. Pewnie zresztą zbudowany na Twój wniosek ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2011, 15:15:32 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Maj 2011, 15:15:41 »

Cytuj
Moim zdaniem nie nalezy pisać wniosku o sprzątanie ścieżki, ale o jej LIKWIDACJĘ - skoro nie spełnia ona wymaganych norm. Myślę, że wniosek o zamknięcie ściezki i wprowadzenie zmiany oznakowania na ulicy i wyznaczenie zastępczego przejazdu odpowiednim wydzielonym rowero-pasem na Prymasa 1000-lecia znacznie szybciej obudzi jakiegoś urzędaska i spowoduje odpowiednie ruchy w zakresie porządkowania tej śmieszynki.

no to do dzieła.

storm

  • Gość
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Maj 2011, 00:44:30 »
@Bear - no właśnie? Na co czekasz?


@Raffi - jak coś nie działa prawidłowo i korzystanie z tego staje się dla mnie niebezpieczne i nie jestem w stanie tego naprawić - to idzie w odstawkę.
Pism pisał nie będę - nie od tego jestem, starczy że zarabiam i z moich podatków poza złodziejami z pewnej partii kradnącymi moją emeryturą jest płacony podatek dochodowy właśnie w Warszawie, z którego idzie właśnie na wspominane tutaj śmieszynki rowerowe.
Objazd? Poważnie? Opisz trasę pls?
A co do słuchania - wydaje mi się, że tak odczytałem to z ruchu warg i gestykulacji owego menela, ale pewności nie mam, bo z mp3 leciało coś znacznie ciekawszego :)


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Maj 2011, 06:47:52 »
@Bear - no właśnie? Na co czekasz?


@Raffi - jak coś nie działa prawidłowo i korzystanie z tego staje się dla mnie niebezpieczne i nie jestem w stanie tego naprawić - to idzie w odstawkę.
Pism pisał nie będę - nie od tego jestem, starczy że zarabiam i z moich podatków poza złodziejami z pewnej partii kradnącymi moją emeryturą jest płacony podatek dochodowy

   Cóż ja mam powiedzieć, ja pod rygorem odpowiedzialności karnej zeznawałem wczoraj w WRD KSP.
 
  Teraz w urzędowym protokole zeznań świadka jest napisane, że: ''Jestem rowerzystą z masy krytycznej'' oraz że: ''współpracuje ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze w ramach poprawy bezpieczeństwa infrastruktury rowerowej''.
Niech ktoś spróbuje teraz temu zaprzeczyć  ;D ;D :D
 
 
 Chodziło o ten filmik ze skrzyżowania Maczka i Reymonta który ZDM wysłał z powrotem na Policję. O to: http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=952.0
 
 A przesłuchanie było naprawdę miłe, Pani młodsza aspirant ucieszyła się jak Ją spytałem:  ''czy chodzi może o to że ja mam Pani może pomóc w umorzeniu dochodzenia z braku wykrycia sprawców i powiedzieć że nie znam nikogo ze sfilmowanych osób''.
 
 Oczywiście nie stawiłem się tego dnia co na wezwaniu, ale usprawiedliwiłem się i przeprosiłem że dezorganizuje pracę Policji. Pani aspirantka oczywiście w protokole z małej litery napisała nazwę własną ''Masa Krytyczna'', ale w ramach poprawy relacji między rowerzystami a Policją nie zgłaszałem zastrzeżeń.
 
 I nikt mi za to nie płaci, a było naprawdę sympatycznie i nie narzekam.
 
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2011, 08:34:51 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Maj 2011, 12:35:04 »
Jechałam wczoraj tym tunelem. Większość świateł działała i było czysto, bez szkła, śmieci i innych dowodów pamięci.
Nie zamykać przejazdu, mowy nie ma! Tam, tunelem, z samochodami? Boję się na samą myśl ;) [tak, wiem że nie którzy jeżdżą. Ja nie zamierzam. Odpuśćcie sobie wymądrzanie się]

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Maj 2011, 13:16:01 »
Pism pisał nie będę - nie od tego jestem (...)

Ufff. I po problemie z niedorzecznym pomysłem zamykania ścieżki ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Maj 2011, 14:43:58 »
Pism pisał nie będę - nie od tego jestem (...)

Ufff. I po problemie z niedorzecznym pomysłem zamykania ścieżki ;)
A czego się spodziewałeś Raffi? Storm nie jest od pisania co wielokrotnie podkreślał, czeka aż Ty to zrobisz. ;)