Autor Wątek: Aktualizacja skryptu forum.  (Przeczytany 68556 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Paź 2010, 18:23:38 »
Z tym granatem/niebieskim to jest tak, że zależy pod jakim kątem się patrzy na monitor (a od monitora zależy też). Mnie pasi  8)
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Paź 2010, 18:34:23 »
Dodane zostały ikony BBCode w polu szybkiej odpowiedzi- ale uwaga jest ten sam problem co wcześniej:

Uwaga do użytkowników Opery: jeśli macie problem z pisaniem w oknie odpowiedzi (nie dotyczy to "szybkiej odpowiedzi" pod postami), to kliknijcie na panelu BBCode na ikonę "Widok" (ostatnia po prawej z takim czerwonym "A")- wtedy powinno dać się pisać. To jeden z tych problemów które muszę rozwiązać...


I jest to ewidentny błąd skryptu. Po ustawieniu "maskowania" przeglądarki na Firefoxa wszystko działa jak należy... Znów ktoś chce wkurzyć userów opery. :/
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2010, 18:38:01 wysłana przez Drex »

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Paź 2010, 19:19:13 »
Zapomniałem o jednym- top strony (czy jak niektórzy wolą "logo") jest teraz linkiem do strony głównej Masy- www.masa.waw.pl 

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Paź 2010, 19:23:04 »
Cała góra jest bardziej chaotyczna. Awatar na polu częściowo granatowym a częściowo białym wygląda, jakby sam nie wiedział gdzie powinien być.

"Szukaj" lepsze jest jako intuicyjne, rozpoznawalne z daleka okienko/pole, a nie jedna z opcji gdzieś w pasku na górze.

Witaj Savil
Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty.
Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki.

To wszystko zlewa się ze sobą i trzeba się uważnie wczytać, żeby wiedzieć co się kliknie.

Czarny prostokąt na samym dole strony "Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki."  na dole postów [tam gdzie jest "skocz do"] wygląda żałobnie, kompletnie nie pasuje.

Bardzo dobrze, że "odpowiedz", "powiadamiaj" i inne są teraz wizualnie osobnymi przyciskami.

Ogólnie wszystko na górze powinno być tej samej szerokości, a nie szerokie zdjęcie z dziwnym granatem po bokach [kojarzy mi się z WinXP], pasek poleceń przez całą szerokość, a potem węższa część forumowa.

W cytowaniu litery powinny być najwyżej o rozmiar mniejsze niż tekst właściwy, a nie takie malutkie.

Działa już zwykła czcionka w polu odpowiedzi.

Tam na górze, gdzie jest pokazane gdzie jesteśmy [np: Warszawska Masa Krytyczna ? Sprawy organizacyjne ? Sugestie i uwagi dotyczące działania forum] W ogóle nie widać tych strzałek. Szczerze mówiąc zobaczyłam je dopiero po skopiowaniu tekstu.
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2010, 19:26:25 wysłana przez Savil »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Paź 2010, 19:33:28 »
A mnie się podoba nowy design. Więcej się na ekranie mieści, nie trzeba tyle scrollować. Jeszcze żeby działy z nowymi postami były bardziej wyróżnione niż teraz, to jak dla mnie byłoby cudownie ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Paź 2010, 20:54:59 »
wg mnie białe tło troche za bardzo męczy oczy...
a do tego...
czy on (ten dizajn) tak ma wyglądać:

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Paź 2010, 21:18:58 »
Też tak uważam że to wygląda tak jakieś błędy w skrypcie psujące wygląd. Forum stało się mniej czytelne :P
Komu w drogę temu rower.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Paź 2010, 21:22:35 »
Czarny prostokąt na samym dole strony "Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki."  na dole postów [tam gdzie jest "skocz do"] wygląda żałobnie, kompletnie nie pasuje.
Ten czarny prostokąt jest nie do przyjęcia (tyle przecież jest odcieni szarości...)
Może wprowadzić w tłach jasne odcienie błękitu i jasne szarości - teraz jest zbyt "sterylnie".
Bardzo ciekawe statystyki (po rozwinięciu)  :)
W poprzedniej wersji moduł sprawdzający ortografię był kompletnie do dupy, tutaj chyba wcale na razie nie działa.
Czy nie można ustawić tak, żeby dłuższe wiersze były "zawijane" (bez wprowadzania poziomej belki do przewijania szerokości)?
Po co pojawiają się dwie ikonki do modyfikacji wpisanego postu, na górze i na dole? Może wystarczy jedna ale za to dopracowana?
Nie zawsze strony otwierają się od góry, niektóre pokazują dół kolumny... Tak samo dzieje się przy odświeżaniu stron.
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2010, 21:57:33 wysłana przez trawers »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Paź 2010, 21:30:43 »


Coś się chyba skopało :P


EDIT: nie zauważyłem, że pimpf wrzucił :<
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2010, 21:31:57 wysłana przez Tugger »

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Paź 2010, 23:41:14 »
Narzekałem na czcionkę "Szybkiej odpowiedzi" - zostala poprawiona - wielkie dzięki.
Aktualnie:
1. Czcionka wypowiedzi uczestników jest stanowczo zbyt mała. :(
2. Linki do kolejnych stron uciekły w lewo (wolałem po prawej, bo na większości for są po prawej)
3. Rezygnacja z ładnego niebieskiego tła, jest taka sobie, ale trudno.
4. lepsze byłoby nieco węższa strona i nieco węższe te paski poziome.
5. Białe, pogrubione linki na górze powinny być albo wyśrodkowane, albo przesunięte tak, aby z lewj pokrywały się z szerokością owych ww pasków.
6. Jeśli chodzi o kolor pasków to proponuję #000066 lub #000099.
7. Logo na górze strony tak jak ktoś napisał - nie szersze jak poziome paski.
I naprawdę, PLS... zwiększ czcionkę treści postów bo... AU! Moje oczy! :]
Poza tym wszystko jest ok, zmianę oceniam na + ;)

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Paź 2010, 06:39:24 »
I naprawdę, PLS... zwiększ czcionkę treści postów bo... AU! Moje oczy! :]


Ctrl + rolka w myszce ;P

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Aktualizacja skryptu forum, a może gruntowna niepotrzebna przebudowa?
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Paź 2010, 11:27:18 »
No właśnie, Drex...
Skąd ten nagły owczy pęd do takich gruntownych zmian? Bo to, że trzeba aktualizować oprogramowanie, to rozumiem. Wprowadzać nowe funkcjonalności - jak najbardziej (bardzo mi się podoba rozbudowany dział statystyk). Ale żeby rozwalać porządny layout, do którego przyzwyczaili się użytkownicy, po co?
Dlaczego my Polacy postępujemy zazwyczaj według schematu, że trzeba wykarczować do korzeni to co było wcześniej, zamiast zachować to co jest dobre i trochę udoskonalić?
Ilu uczestników zgłaszało potrzebę gruntownego przebudowania forum i jaki to jest procent wszystkich zarejestrowanych (prawie 400 osób)?
Doceniam nowe możliwości, które daje najnowsza wersja programu, ale można było zachować układ graficzny. Ludzie się przyzwyczają, coś polubią, nauczą się poruszać - a tu taka niekoniecznie chciana rewolucja...
Beeeeeeeeee...  :(
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Paź 2010, 13:18:08 »
Zgadzam się z Trawersem, jestem za oddaniem nam starego forum.

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Paź 2010, 13:51:02 »
@Trawers ma rację. tzreba było walnąć ankietę, pokazać mozliwości zmiany layoutu i funkcjonalności w poszczególnych opcjach, poczekać z tydzień na odpowiedzi i potem ewentualnie zmieniać. Swoją drogą w phpBB istnieje możliwość wybrania layoutu dla każdego z userów - każdy może sobie sam wybrać co mu bardziej odpowiada. (P.S. Zresztą tu też jest o czym poniżej)
Przy czym warto zauważyć, ze główną zmianą dla nas istotną jest zmiana domyslnego wygladu forum(!!!).

Rozwiązanie
1. Wchodzimy w Profil na górze w menu.
2. Po lewej w menu wybieramy w [Modyfikuj profil] -> Opcje wyglądu.
3. Na górze klikamy [Obecny styl] -> "Zmień"
4. Spośród wielu mozliwości wybiermay np. Core theme.
5. Na dole po prawej klikamy "zachowaj zmiany".

 :)
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2010, 13:52:13 wysłana przez storm »

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Paź 2010, 14:02:30 »
"stare forum" było w wersji "RC2"- Relase Candidate tak zwane (RC- [ang. Release Candidate, czyli Kandydat do wydania] wydanie kandydujące, których może być nawet kilka, ale jeżeli nie zostanie w nim znalezione żadne istotne odstępstwo od planu wersji, zmienia się jedynie numer wersji na wyższy i uznaje wersję za stabilną- za Wikipedią). Lepiej niż Beta ale nie finalne. W wersji "2" zostały znalezione błędy i wyeliminowano je w "3", ponadto nastąpiło parę zmian w silniku skryptu. Niestety konwersja layoutu nie była doskonała i dlatego narzekaliście na za duże litery na przykład. Trudno się mówi. Ja mam trochę inne priorytety niż wygląd- takie jak na przykład "bezpieczeństwo", a zmiany wyglądu uważam z nic nie znaczący epizod. Ostatecznie i tak będzie jeszcze minimum jedna zmiana, gdy forum uzyska miano wersji finalnej- stabilnej.


BTW. Opcja zmiany layoutu jest- jak najbardziej. Pozostawiłem opcje "pewne", które nie będą robić problemów. Ale zmieniacie sobie styl na własną odpowiedzialność- nie gwarantuję, że t opcja któregoś dnia nie zniknie- co na 90% się stanie i wygląd będzie dla wszystkich jednolity.
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2010, 14:03:31 wysłana przez Drex »