Autor Wątek: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów  (Przeczytany 47308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Wrz 2011, 22:25:25 »
Przy najbliższej okazji _zobaczcie_ jego lusterko i tyle.

Uważasz, że przez te kilka lat znajomości ze Stormem kształt jego lusterek mi umknął? Nic bardziej mylnego:



O rany ??? To chyba nie Raffi. Bardziej przypomina mi Tyma w "Misiu"

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #76 dnia: 05 Wrz 2011, 07:22:43 »
@Rano - dziękuję za takie miłe porónanie mojej facjaty do Tyma, dziękuję...


@Raffi - Luxmed? Ależ nie... Okulistę to ja Ci "zafunduję" w szpitalu wolskim, bo JA tam mam blisko, ewentualnie w Attisie. Tylko jedna rzecz - jak cokolwiek Ci wyjdzie nie tak z oczyma to od razu zakładasz lusterko na rower. Zgoda? ;P


Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #77 dnia: 05 Wrz 2011, 08:09:34 »
@Raffi - Luxmed? Ależ nie... Okulistę to ja Ci "zafunduję" w szpitalu wolskim, bo JA tam mam blisko, ewentualnie w Attisie. Tylko jedna rzecz - jak cokolwiek Ci wyjdzie nie tak z oczyma to od razu zakładasz lusterko na rower. Zgoda? ;P


o ile tylko właśnie tak lekarz zaleci... ;) miłego poszukiwania "odpowiedniego" lekarza ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #78 dnia: 05 Wrz 2011, 09:45:12 »
@Raffi - Luxmed? Ależ nie... Okulistę to ja Ci "zafunduję" w szpitalu wolskim, bo JA tam mam blisko, ewentualnie w Attisie.

Wolski może być. I tak się tam wybieram na gastroskopię. Attis to nawet nie wiem gdzie jest, więc odpada.


Tylko jedna rzecz - jak cokolwiek Ci wyjdzie nie tak z oczyma to od razu zakładasz lusterko na rower. Zgoda? ;P

Warunki brzegowe? Trochę to nie uczciwe.

Ale możemy się umówić, że jak wyjdzie mi wada wzroku na tyle duża, że lekarz stwierdzi iż nie zobaczyłbym lusterka 10x10cm z odległości dwóch metrów, to założę lusterko. Jeszcze tylko nie wiem do czego, bo w kasku nie jeżdżę, a kierownicę mam pod fotelikiem. Ale założę.

Ale jak okulista stwierdzi u mnie wadę mniejszą (np 0,25 do 0,5, której się spodziewam), taką, pomimo której byłbym w stanie zobaczyć lusterko 10x10cm z odległości 2m, to Ty zdejmiesz lusterka ze swoich rowerów i/lub kasku.

Może być? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #79 dnia: 05 Wrz 2011, 10:59:32 »
@Raffi...
1. Wolski jeśli chodzi o zabawy "operacyjne" to bym jednak odradzał... Kilka lat temu spotkałem tam chirurga, który nie umiał (nie chciało mu się) wyjaśnić co to jest zgorzel gazowa i jeszcze podsuwali mi zgodę na operację wypełnioną in blanco. Więc może się okazać, że zgodzisz się na nie wiadomo co, niby gastroskopia, a wytną Ci pęcherzyk żółciowy.  Osobiście preferowałbym dla własnego bezpieczeństwa szpital kliniczny, coś a la Wołoska, Banacha, czy w ostateczności nawet wspomnianego Attisa, który jest szpitalem jednodniowym:

http://www.attis.com.pl/
Mają dosyć szybkie terminy.


2. Warunki brzegowe są takie jakie są, nie raz widziałem jak jedziesz i się oglądasz za siebie, więc naprawdę... nawet na poziomie zalecam lusterko, potem zrobię fotki, póki co zapomniałem klucza, więc to co mam to ciutkę za mało. Ale potem dostaniesz foty z luszczanki :>


3. Co do okulisty - nawet mając -10 dioptrii zobaczysz owe lusterko z tej odległości, więc proszę, nie wciskaj mi kitu ;)
Poza tym nie wiem co ma do rzeczy wada wzroku u Ciebie ze zdejmowaniem lusterka z mojego roweru? Hm? Osobiście nie widżę tu żadnego związku logicznego, poza chęcią wpakowania mnie pod jakiegoś tirolota ;>


P.S. Wolski bym poza tym skreślił z jeszcze jednego powodu - w pewnej poradni, po przedstawieniu pani doktor kompletu badań jakie chciała mieć, dotyczące pewnego układu X w organiźmie, na którym ona powinna się biegle znać, szanowna pani stwierdziła, żebym poszukał sobie przychodni w internecie, bo ona się na tym nie zna. Także uważaj Raffi... Bo a nuż w trakcie gastroskopii pan sobie przypomni, że on tam tylko sprząta... ;)

« Ostatnia zmiana: 05 Wrz 2011, 11:01:45 wysłana przez storm »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #80 dnia: 05 Wrz 2011, 11:56:13 »
nie raz widziałem jak jedziesz i się oglądasz za siebie, więc naprawdę...

Jeżeli próbujesz mnie przekonać, że powinienem mieć lusterko właśnie dlatego, że sobie bez niego świetnie radzę oglądając się za siebie podczas jazdy, to jest to cokolwiek ciekawa strategia :)


nawet na poziomie zalecam lusterko

Nawet bym napisał, że szczególnie na poziomie. Bo na pionowym rowerze oglądanie się do tyłu jest dalece łatwiejsze niż na poziomym, zwłaszcza niskim.


3. Co do okulisty - nawet mając -10 dioptrii zobaczysz owe lusterko z tej odległości

Dlatego jestem spokojny o wynik badania ;)


Poza tym nie wiem co ma do rzeczy wada wzroku u Ciebie ze zdejmowaniem lusterka z mojego roweru? Hm? Osobiście nie widżę tu żadnego związku logicznego

Ja też nie widzę najmniejszej logiki w uzależnianiu od wyniku badania, czy komuś potrzebne lusterko. W końcu jak ktoś widzi, to tak w lusterku jak i bez, a jak jest ślepy to i lusterko nie pomoże. Ale przecież sam zacząłeś od tej strony :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #81 dnia: 05 Wrz 2011, 14:46:24 »
Tak jak obiecałem, zdjęcia:
http://storm.oceangirl.eu/lusterko/
Mam nadzieję @Raffi, że mimo swojej wady wzroku dostrzeżesz co na tych zdjęciach widać i co można zobaczyć, a w przyszłości - mam nadzieję, że już na Zlocie - udostępnię Ci rowerek, abyś sam mógł się przekonać jak to wygląda. Mam też nadzieję, że się wówczas także poczujesz i odwołasz tu na Forum publicznie to co pisałeś złego o lusterkach, zwłaszcza tym moim :)


W zanadrzu mam też dla Ciebie jeszcze jeden test, który dobrze by było nagrać i pokazać innym - jak to Raffi "bezlusterkowiec" wpada pod jadący samochód :D Ale ciii-sza... Wszystko na Zlocie :D


P.S. @Raffi, jak się ma moje OBECNE lusterko do zdjęcia, które pokazałeś nam kilka postów wcześniej? ;>>>
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz 2011, 14:47:27 wysłana przez storm »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #82 dnia: 05 Wrz 2011, 20:24:42 »
W zanadrzu mam też dla Ciebie jeszcze jeden test, który dobrze by było nagrać i pokazać innym - jak to Raffi "bezlusterkowiec" wpada pod jadący samochód :D Ale ciii-sza... Wszystko na Zlocie :D

Na razie to zamiast pokazywać ludziom testy, skup się nad tym co dzieje się przed Tobą na drodze, bo już dwóm osobom w tyłek wjechałeś na prostej drodze.

Z tej perspektywy trudno odgrywać fachowca od bezpieczeństwa i brzemić przy tym wiarygodnie ;) A może to kwestia braku lusterka do obserwowania tego co PRZED rowerem? :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #83 dnia: 05 Wrz 2011, 21:08:28 »
Co do 10 dioptrii i widzenia czegokolwiek to akurat z tym bym z deka polemizował, bo bez okularów i mając z 10 dioptri (takie tzw. denka od butelek) to lusterko by faktycznie zobaczył, ale nie rozróżniłby go od np zaciśniętej pięści czy czegoś podobnego :P  Trudno wytłumaczyć komukolwiek jak widzi krótkowidz, ale można to porównać do tego jak widzi zdrowy człowiek polewając sobie oko wodą... Nadal jesteś pewny Storm co do tej wady wzroku??
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz 2011, 21:10:04 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #84 dnia: 05 Wrz 2011, 21:37:04 »
Wystarczy -6 i już ludzi rozpoznaje się głównie po poruszaniu się, jeśli nie są bardzo blisko ;)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #85 dnia: 05 Wrz 2011, 21:49:14 »
@Raffi - ZNOWU MANIPULUJESZ......
Naprawdę nie umiesz się przyznać do błędu? Udowodniłem Ci, że się mylisz. A Ty zamiast się zmitygować, przeprosić, zmieniasz temat i mimo wszystko próbujesz dogryźć z boku? Czy Ty @Raffi posiadasz w ogóle takie cuś jak HONOR?
WSTYD.

@MYSH - ROTFL. Gdybym nie był krótkowidzem (a jestem) to bym o takich rzeczach nie pisał. A jestem i to dosyć znacznym, w dodatku mam astygmatyzm a jednak cos tam nie coś jeszcze widzę... (kto widział mój monitor i klawiaturę na której piszę?! hę?! ;) )
Jak sobie wyobrazić jak widzi krótkowidz? Wystarczy spojrzeć przez obiektyw lustrzanki ustawiając ostrość na coś dalej i patrząc na coś, co jest bliżej. Obraz będzie delikatnie zamazany, nie będzie ostry na przedmiocie. Jak ktoś nie ma obiektywu lustrzanki, może sobie zmrużyć oczy ("zwiększenie przysłony") i w ten sposób zobaczyć jak mu znika ostrość na przedmiotach na które patrzy. (co ciekawe, krótkowidzowie często mrużą oczy, "zwiększając przysłonę" aby dostrzec coś, czego nie widzą normalnie. No i można o ile się umie, regulować delikatnie soczewkę uciskając powiekę na soczewce w odpowiednim miejscu.

@MYSH - może pójdziemy z Raffim razem do okulisty, weźmiemy te lusterko i zobaczymy czy je widać z ostrością wzroku na -10? :)


@Savil - a skąd to wiesz, o ile mogę spytać? :)


Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #86 dnia: 05 Wrz 2011, 22:10:22 »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #87 dnia: 05 Wrz 2011, 23:17:17 »
storm - znam to z jedynego na tyle pewnego źródła, że mogę się wymądrzać na jego postawie. Czyli własnych oczu, ładnych co prawda, ale mocno wybrakowanych w dziedzinie dioptrii ;)

Woydzio

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Wrz 2011, 23:33:05 »

Makenzen, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
Woydzio

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #89 dnia: 05 Wrz 2011, 23:38:39 »
Jak sobie wyobrazić jak widzi krótkowidz? Wystarczy spojrzeć przez obiektyw lustrzanki ustawiając ostrość na coś dalej i patrząc na coś, co jest bliżej. Obraz będzie delikatnie zamazany, nie będzie ostry na przedmiocie. Jak ktoś nie ma obiektywu lustrzanki, może sobie zmrużyć oczy ("zwiększenie przysłony") i w ten sposób zobaczyć jak mu znika ostrość na przedmiotach na które patrzy. (co ciekawe, krótkowidzowie często mrużą oczy, "zwiększając przysłonę" aby dostrzec coś, czego nie widzą normalnie. No i można o ile się umie, regulować delikatnie soczewkę uciskając powiekę na soczewce w odpowiednim miejscu.
Nie działa. Mam nadwzroczną wadę akomodacji oka - oko dostosowuje się ostrością do rzeczy, do których normalnie nie powinno (np. przez wielodioptriowe okulary widzę normalnie i ciężko mi zrobić idealnie ostre zdjęcie na manualnym aparacie). Masz lepszy pomysł? Bo o -10/-11 wiem tyle, że jak kiedyś miałam kolegę z taką wadą i zdjął okulary, wyciągnęłam rękę i spytałam: "ile widzisz palców?" a on na to odpowiedział bezradnie: "gdzie?". Po czymś takim ciężko mi sobie wyobrazić, że się dobrze widzi z taką wadą ;)