Autor Wątek: Buty do spd itp.  (Przeczytany 20246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Buty do spd itp.
« dnia: 28 Wrz 2011, 10:29:32 »
Jakie buty do spd (i innych pedałów zatrzaskowych) możecie polecić?
Niekoniecznie muszą być to buty stricte "startowe", w rachubę wchodzą też buty "również do chodzenia"  :)
Istotną sprawą jest trwałość, w szczególności podeszwy, która podlega dużym przeciążeniom podczas pedałowania.

Drex

  • Gość
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrz 2011, 10:54:44 »
Ja jezdze w Shimanowskich dostepnych w Decathlonie na przyklad. Zwykle wiazane. Rok mi wiernie sluza a chodzic sie w nich da nawet wygodnie bo nie sa zbyt sztywne.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrz 2011, 11:16:08 »
Używam Specializedów, bodajże model Sport. Twarda plastykowa podeszwa dobrze przenosi obciążenia, a jednocześnie zaskakująco dobrze się w nich chodzi. Mogę polecić, wytrzymały ze mną 5 latek. Ceza około 250zł, czyli nie najtańsze. Moim zdaniem warte swojej ceny.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrz 2011, 11:21:28 »
Omijajcie wersję butów Shimano M076 bo to jest porażka w biały dzień... przy czubie buta, jest drobna siateczka mająca przepuszczać powietrze i to ona najszybciej się zaczyna rwać (bo tam się zgina cały but zresztą). Potem rozpadają się pięty i boki. Nie polecam. Niestety, na takiej ulicy Nowowiejskiej nie kupi się żadnych butów poza Shitmano :]


Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrz 2011, 11:34:28 »
http://allegro.pl/buty-shimano-2010-sh-m087-nowe-sh-m086-r-41-i1843140459.html

Jestem zadowolony. Fajna opcja, normalnie kosztują ponad 300. A ja kupiłem w Airbike za 260, z odbiorem osobistym. Jeśli będzie potrzeba przejść w nich kilka kilometrów - nie ma problemu. Są wygodne, przewiewne i moim zdaniem - ładne. Na ten moment nie ma żadnych problemów, kupione 3 mc temu. :)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrz 2011, 11:56:20 »
Ja mam Shimano MT32. To są prawie buty do chodzenia. Polecam, i pewnie kilka innych osób też :D

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrz 2011, 11:58:41 »
A w czym są gorsze takie tańsze buty, no i czy warto je kupić? Ponownie zacząłem rozważać rezygnację z nosków :0)

http://allegro.pl/buty-pedaly-mtb-shimano-sh-m077-pd-m520-i1844454967.html

no i są jeszcze dorzucone pedały.

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Wrz 2011, 12:15:59 »

520 mają irytujące boczne luzy, jak tylko będzie kasa - przesiadam się na 540.
Teoretyzuję - w droższych butach są zatrzaski, buty są wystarczająco ciasno, nie ruszają się. W praktyce - no jest super, ale nigdy nie korzystałem z innych butów, może tańsze są wystarczająco dobre...

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Wrz 2011, 12:21:54 »
Cytat: Bear
w czym są gorsze takie tańsze buty, no i czy warto je kupić?
Zależy do czego te buty mają Ci służyć. Jak będzie trzeba sporo chodzić to buty z wyższej półki się nie bardzo nadają, bo tam podeszwa się w ogóle nie zgina. Natomiast dzięki temu rośnie efektywność pedałowania. Do tego dochodzi jak zwykle marka, wygoda, rozmiarówka, czy chociażby system zapięć...
Osobiście śmigam w Sportful'ach i Northwave Aerator. Oba oczywiście polecam. Szczególnie dla tych, którzy wiedzą czego oczekują od butów rowerowych.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Wrz 2011, 12:41:43 »
potrzebuję w nich jeździć na rowerze do pracy :0) nie robię długich tras, fajnie jak dałoby się w nich chodzić, generalnie nie jestem specjalnie wymagający. Zwyczajnie jeżdżąc w trampkach i w noskach czasem mi stopy drętwieją, deanty ciężko się wsuwa i wysuwa no i mają grubą podeszwę co wymusza przestawianie siodełka. Więc wymyśliłem najtańsze spd + ochraniacze (zima, deszcz).
Pytanie czy mato sens i na co muszę zwrócić uwagę. Bo jak tanie spd -zwłaszcza buty mają mi się np za pół roku rozlecieć, bądź być niewygodne, to pozostanę przy noskach.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Wrz 2011, 13:49:16 »
520 mają irytujące boczne luzy, jak tylko będzie kasa - przesiadam się na 540.

Co niewiele zmieni, bo 540 mają identyczny luz roboczy jak 520 i w ogóle to różnią się głównie tym, że 540 można rozebrać bez specjalnego klucza. Jak Ci przeszkadza luz, to nie zmieniaj pedałów na kolejne SPD, ale całkowicie zmień system.

Ale zanim co, sprawdź, czy nadmierny luz nie jest czasem spowodowany np zużytymi blokami.


Teoretyzuję - w droższych butach są zatrzaski, buty są wystarczająco ciasno, nie ruszają się.

W droższych butach zwykle jest: bardziej sztywna podeszwa (nie nadaje się do chodzenia, ale za to do jazdy...), lżejsze materiały (np karbon), lepsze zapięcie (sznurówki i rzepy niestety się luzują). Nie bez znaczenia są też całe kilogramy INKREDIBLE i AMEJZINGu wliczone w cenę ;)


potrzebuję w nich jeździć na rowerze do pracy :0) nie robię długich tras, fajnie jak dałoby się w nich chodzić, generalnie nie jestem specjalnie wymagający. (...)
Pytanie czy mato sens i na co muszę zwrócić uwagę.


Jeżeli możesz w robocie trzymać buty na zmianę, to w ogóle nie ma ograniczeń. Jeżeli zaś musisz chodzić w SPD, to nie możesz wziąć modelu zbyt wysokiej klasy, a najlepsze pewnie będą buty trekingowe (z podeszwą, z której nie wystaje blok), bo można w nich komfortowo chodzić.

Co do ochraniaczy na buty... używałem Accenta, nie powaliły mnie, szybko się zaczęły rwać. Teraz noszę się z zakupem prawdziwych zimowych butów SPD. Tylko cena powala :(
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Wrz 2011, 14:08:11 »
Co do sztywności podeszwy - ok, u mnie jest bardzo sztywna, ale chodzi się wygodnie ze względu na to, że jednak odrobinę się ugina, plus przód jest tak wyprofilowany, iż można spokojnie wygiąć stopę do tyłu. Chodzi się naprawdę nieźle.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Wrz 2011, 16:50:38 »
czyli jak dla mnie wychodzi że tańsze będą lepsze :0)

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Wrz 2011, 18:24:45 »
Używam Specializedów, bodajże model Sport. Twarda plastykowa podeszwa dobrze przenosi obciążenia, a jednocześnie zaskakująco dobrze się w nich chodzi. Mogę polecić, wytrzymały ze mną 5 latek. Ceza około 250zł, czyli nie najtańsze. Moim zdaniem warte swojej ceny.
Ja mam je od 2 lat i jakoś się jeszcze trzymają, chociaż tu i tam się już przecierają, podeszwa jest sztywna, do tego dość wytrzymała - od 2 lat używam ubijaków mając jedynie pod blokiem plastikową podkładkę podwyższającą blok i jest super. Waga realna jest całkiem ok - 755g. Rzepy również trzymają bardzo dobrze, bardzo przewiewne.
Zdecydowanie brakuje kołków, podchodzenie w błocie może zakończyć się efektownym ślizgiem. Chociaż jak potrzebujesz butów do dojazdów do pracy to kołki zbędne, przynajmniej lżej będzie ;)
Jakbyś się na nie zdecydował (lub jakiekolwiek inne Spece) to trochę w nich połaź po sklepie - wkładka BG jest dość specyficzna i nie każdemu musi pasować ;)
Dobre ochraniacze robi Shimano (Pro)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2011, 18:28:09 wysłana przez Safian »

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Buty do spd itp.
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Wrz 2011, 18:58:33 »
Buty Accent Tracker (jedne z najtańszych na Allegro, ja ustrzeliłem za jakieś 170 PLN z przesyłką) - trwałość niecałe 2 lata, pękła podeszwa przy mocowaniu bloku. Poza tym sznurówki są dość upierdliwe, teraz kupiłem Shimanowskie z dwoma paskami na rzepy i trzecim z pompką ala wiązania do snowboardu, i są wygodniejsze (aczkolwiek chodzi się trudniej a o trwałości się nie wypowiem).
AdrianSocho