Autor Wątek: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!  (Przeczytany 7728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« dnia: 12 Maj 2011, 21:44:32 »
Było już wielokrotnie pisane na forum że samozamykacze na kołach a nawet na siodełku, to możliwość łatwej kradzieży powyższych elementów, a nawet całego roweru
 

 
Co w takim razie polecacie, takie zamknięcia bez motylków tylko na nakrętki są w sprzedaży, czy to raczej na zamówienie vel ''zrób to sam''.
 
Pytam bo na rzeczach technicznych raczej się nie znam  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maj 2011, 00:47:26 »
Do wyboru, do koloru:
http://swiatroweru.com.pl/item.php?show=product&pid=2722
Ja mam czerwone. Wiadomo... najszybsze :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

mplonski

  • Gość
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maj 2011, 00:48:50 »
pierwszy lepszy sklep rowerowy i zaciski na kółka na klucz imbusowy. to samo tyczy się siodełka ;-)

do tego jakaś linka na koła i przypinanie roweru porządnym zabezpieczeniem (u-lock, dobry łańcuch).

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2011, 08:39:22 »
No to już wiem co muszę zakupić. Dzięki za pomoc :)

Tylko czy są jakieś różnice między tymi czy tylko ceną ? :)
http://swiatroweru.com.pl/item.php?show=product&pid=2722
http://swiatroweru.com.pl/item.php?show=product&pid=795
http://swiatroweru.com.pl/item.php?show=product&pid=1729


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2011, 08:42:26 wysłana przez ViRuE »

mplonski

  • Gość
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2011, 10:33:07 »
Producent i cena. Jak coś to na nowowiejskiej w cyklopie były takie zaciski na imbusy po 11zł.

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2011, 12:37:22 »
A oni mają jakąś stronę? Bo nie mogłem znaleźć jakoś... W sobotę mam szkołę to akurat niedaleko to zawitam :) I zobaczę jak to się ma. Tylko zastanawiam się czy będzie widać czuć różnicę między takim z niższą ceną a z tym wyższą i może zakupie jak będą w przystępnej cenie łyżki do opon i jakąś dętkę zapasową:)

mplonski

  • Gość
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2011, 12:42:52 »
Strony nie mają, trzeba szukać sklepu rowerowego z napisem "cyklop" nad wejściem (to ten pośrodku ZTCP). Różnicy między tymi zaciskami czuć nie będziesz.

Co do łyżek -- nie wiem jak innym, ale u mnie wszystkie oprócz takich szerszych niebieskich park toola dosyć łatwo się łamały.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2011, 13:59:12 »
Co do łyżek -- nie wiem jak innym, ale u mnie wszystkie oprócz takich szerszych niebieskich park toola dosyć łatwo się łamały.

A po co Ci łyżki? Przy odrobinie wprawy śmiało można dętki zdejmować czymkolwiek - wkrętakiem, domowymi sztućcami (ich "rączką" - musi być płaska), czy dowolnym płaskim, nie za szerokim i tępym przedmiotem.

Osobiście mam łyżki z alu - leżą w szafie piąty rok, użyłem ich może raz. Kupiłem łyżki Parktoola - fakt, nie łamią się,ale to chyba jednak dlatego, że ich używam sporadycznie - dla mnie są za grube, trudno je wcisnąć między obręcz a oponę. Łatwiej mi pracować prowizorycznymi narzędziami, które są cieńsze.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maj 2011, 14:05:44 »
co do łyżek to osobiście używam plajstikowych łyżek za dychę z marketu. Pasują do górala i do szosy, jak się zgubią to nie szkoda bo tanie, nie łamią się, bo są ze splastiku i co najwyżej się wygną.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maj 2011, 14:14:13 »
Cytat: Raffi
A po co Ci łyżki? Przy odrobinie wprawy śmiało można dętki zdejmować czymkolwiek
Oj Raffi, pewnie, że jak trzeba to i czymkolwiek, ale jednak takową łyżką jest zdecydowanie łatwiej i przyjemniej.

Cytat: Raffi
Osobiście mam łyżki z alu
Generalnie łyżki z alu to niekoniecznie. Używałem i polecam albo Pedros'a albo ParkTool'a:

Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2011, 14:36:01 »
Co do szybkozamykaczy to może Zefale, które teoretycznie uniemożliwiają odpięcie ich w normalnej pozycji roweru, odpiąć można dopiero po postawieniu roweru do góry kołami lub pionowo
http://www.szumgum.com/zarzask-zefal-quick-reliese.html

storm

  • Gość
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2011, 14:55:22 »
Offtopicowo... Ale skoro już mowa o łyżkach to ja... uzywam łyżek :D Sztućcy w sensie. Normalnie takie stołowe biorę w domu i nimi zdejmuję i zakładam oponę. Oczywiście to muszą być takie łyżki mniej gnące się, nie żaden chińskie tandety. osobiście mam i używam starych, dobrych PRLowskich łyżek ;)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2011, 15:21:07 »
Oj Raffi, pewnie, że jak trzeba to i czymkolwiek, ale jednak takową łyżką jest zdecydowanie łatwiej i przyjemniej.

Nie zaobserwowałem, by było łatwiej łyżkami. Wręcz przeciwnie, są grubsze, trudniej je wcisnąć jak opona ma mocny ten drut trzymający ją na obręczy.

Offtopicowo... Ale skoro już mowa o łyżkach to ja... uzywam łyżek :D Sztućcy w sensie. Normalnie takie stołowe biorę w domu i nimi zdejmuję i zakładam oponę. Oczywiście to muszą być takie łyżki mniej gnące się, nie żaden chińskie tandety. osobiście mam i używam starych, dobrych PRLowskich łyżek ;)

Ja identycznie. Socjalistyczne łyżki lub widelce.

Albo wkrętaków używam. Zaleta jest taka, że mając ich 20 moge podważać każdym jednym co kilka centymetrów, zamiast suwać po obręczy łyżkami, które wcale nie chcą iść tak łatwo jak się ma dopasowany profil opony.

I nie, wcale nie rysuje się od tego obręczy - nikt nie każe przecież ciągać kantem wkrętaka po obręczy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Maj 2011, 14:27:58 »
Kupiłem te zaciski na przednie koło dobrze pasuje jak ulał niestety na tył jest za krótki. Kupiłem to tam na nowowiejskiej jako zestaw ale stawiam że jednego to mi nie przyjmą hmm trudno trzeba zakupić gdzieś nowy....

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Gdzie i jak wymienić samozamykacze ??!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2011, 15:01:05 »
Cytat: ViRuE
niestety na tył jest za krótki
Poprosiłeś do MTB/szosy, czy wziąłeś co dali?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---