Autor Wątek: Akcja "rowerem na zakupy"  (Przeczytany 7502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Akcja "rowerem na zakupy"
« dnia: 26 Kwi 2011, 23:54:18 »
Witam wszystkich serdecznie,
 
Właśnie ruszyliśmy z inicjatywą "rowerem na zakupy"
 
Celem akcji jest poprawa możliwości bezpiecznego parkowania rowerów przy sklepach, hipermarketach, centrach handlowych w Warszawie.
 
Chodzi nam o prostą rzecz: aby niefunkcjonalne łamikółki zastępowane były solidnymi stojakami rowerowymi.
 
 
Zachęcamy do włączenia się do naszych działań poprzez:
 
 - kontakt z właścicielami obiektów handlowych i motywowanie ich do wymiany stojaków
 
- opisywanie dobrych i złych praktyk dotyczących stojaków rowerowych przy warszawskich obiektach handlowych i przesyłanie na adres roweremnazakupy(małpa)wordpress.com
 
więcej informacji znajdziecie na stronie/blogu akcji:
 
roweremnazakupy.wordpress.com
 
Inicjatywa jest w początkowej fazie rozwoju. Jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze pomysły i sugestie
 
pozdrawiam w imieniu swoim i innych osób zaangażowanych w akcję,
 
Radek
 

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwi 2011, 11:26:33 »
Super inicjatywa. Ja (i mam nadzieję, nie tylko ja) napiszę do Auchana na Modlińskiej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwi 2011, 13:14:08 »
ja już napisałem i wysłałem pismo do mojej ulubionej cukiernio-piekarni (czy też piekarnio-cukierni). jak komuś się nie chce samemu redagować pisma niech sobie skopiuje:

Cytuj
  •   Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie wymiany lub zamontowania dodatkowych stojaków rowerowych przy budynku piekarni przy ul. Korkowej na bardziej funkcjonalne i bezpieczniejsze w kształcie odwrócone litery ?U? (przykład na fotografiach poniżej pisma). Obecnie zamontowane stojaki, zwane przez rowerzystów ?wyrwikółkami? nie pozwalają na bezpieczne pozostawieni jednośladu ? umożliwiają przyczepienie jedynie koła, które można odkręcić nawet bez pomocy narzędzi w ciągu kilkunastu sekund. Ponadto tego typu stojaki przy nieumiejętnym korzystaniu czy silnych podmuchach wiatru decentrują koła i uszkadzają pojazdy.

    Poniżej fotografie przykładowych stojaków.[/l][/l][/l][/l]
[/list]
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwi 2011, 14:57:02 »
ja już napisałem i wysłałem pismo do mojej ulubionej cukiernio-piekarni (czy też piekarnio-cukierni). jak komuś się nie chce samemu redagować pisma niech sobie skopiuje:

Chyba warto zaznaczyć, że stojak powinien być wbetonowany albo duży i wielostanowiskowy, jak przy Arkadii. Za stojak dobrej jakości trzeba zapłacić około 400-500 złotych ale i za 200 znajdzie się całkiem przyzwoity. Czy utrzymanie dobrego wizerunku Państwa Firmy nie jest warte tej jednorazowej i niewielkiej inwestycji?  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline czubek92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwi 2011, 13:58:30 »
Fajne stojaki ma Wola Park

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrz 2012, 14:22:57 »
Napisałam do OSiR Ochota w sprawie stojaków przy basenie i do Alpin Sklep przy Batorego, bo już nie mogę się dłużej na nie patrzeć. Zobaczymy, czy zadziała :)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrz 2012, 14:41:30 »
A pod CH Tesco na Gocławiu są przynajmniej w dwóch miejscach bardzo porządne stojaki.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrz 2012, 16:31:38 »
A pod CH Tesco na Gocławiu są przynajmniej w dwóch miejscach bardzo porządne stojaki.

Fakt. Nie tylko porządne co w idealnym miejscu i bardzo oblegane.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrz 2012, 02:09:57 »
A Marcpol na Burgaskiej zlał temat...

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrz 2012, 13:55:21 »
Mam ochotę wysłać pismo stojakowe do Europlexu. Jedyny kontakt, jaki znalazłam jest przeznaczony dla zainteresowanych wynajmem.  >:( http://www.europlex.pl/new/nasza_oferta.php
Czy wysłanie pisma na taki adres miałoby sens?
PS Wydaje mi się, że zarządcą jest ta sama firma, co Warsaw Trade Tower...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrz 2012, 16:28:02 »
https://ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu

Ale nie wiem czy to jest to.

Najlepiej poprostu zadzwonić do panów od najmu i się zapytać.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz 2012, 17:07:20 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Wrz 2012, 17:25:51 »
Dostałam wspaniałą wiadomość z OSiRu Ochota. Stojaki zostały zakupione i czekają na montaż. Brawo brawo

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Paź 2012, 12:36:50 »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Wrz 2013, 15:09:00 »
Patrzcie jaka niespodzianka.  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14561247,Zniknely_stojaki_spod_Europlexu__Co_maja_zrobic_rowerzysci_.html
Cytuj
Czytelnicy pytają, co się stało ze stojakami na rowery przed centrum handlowym Europlex przy Puławskiej. Czy to koniec parkowania rowerów?
Od dwóch tygodni klienci i pracownicy centrum nie mogą zaparkować rowerów. Wcześniej przypinali je do stojaków umiejscowionych przed głównym wejściem do budynku, przy kawiarni Starbucks. Jednośladów było tam na pęczki i rzadko kiedy było miejsce na kolejne. Jakiś czas temu znajdował się tam znak zakazujący pozostawiania rowerów. "Co się stało ze stojakiem?" - pytali użytkownicy pobliskiego fitness clubu.

Zainteresowanych możemy jednak uspokoić. Po rozmowie z zarządcą obiektu otrzymaliśmy informację, że stojak został przestawiony. Znajduje się on teraz po prawej stronie budynku. Według oficjalnego wyjaśnienia w poprzedniej lokalizacji rowery zastawiały podjazd dla niepełnosprawnych. Użytkownicy przypinali je do barierki, gdy nie mieściły się na stojakach.

- To było dobre miejsce do parkowania rowerów. Szkoda, że przez kogoś, kto nieumiejętnie zostawiał tam swój rower, stojaki zostały przestawione - mówi Michał, użytkownik fitness clubu. - Na starym parkingu dla rowerów zabrakło też kartki, że został przeniesiony. Nie tak łatwo znaleźć nowe miejsce - wypomina.

Pismo do Europlexu wysłałam 20 listopada 2012 z wnioskiem o wymianę stojaków. Odpowiedzi nie dostałam. Jeśli to jest pierwszy krok, to się bardzo cieszę. Mam nadzieję, że nie jedyny! ???
Fragment mojego wniosku:
Cytuj
Niestety znajdujące się przed wejściem do obiektu stojaki rowerowe nie pozwalają przypiąć mojego jednośladu w bezpieczny sposób, czyli za ramę. Oznacza to, że w łatwy sposób mogą stać się one łupem złodziei. Dodatkowo w przypadku silniejszego wiatru stojaki mogą uszkodzić rower, jego koło lub tylną przerzutkę. Dlatego część rowerzystów w obawie o swój jednoślad przyczepia go do pobliskich barierek, w tym na podjeździe dla niepełnosprawnych (zdj.). Taki stan utrudnia poruszanie się osobom o ograniczonej zdolności ruchowej, jak również naraża na straty rowerzystów - mimo wszystko korzystających z obecnego stojaka.
W końcu rowery zastawiały wjazd dla nepełnosprawnych, bo stojaki były do kitu, a nie dlatego że stały akurat tu. Sam demontaż tylko pogorszy sytuację. ::)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja "rowerem na zakupy"
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrz 2013, 21:59:02 »
Zrobiłam wizję lokalną.
Napotkałam coś takiego

Powiem szczerze, że mnie to baaardzo zirytowało. Normalnie żenada.
Nie widać śladów prób montażu stojaków. Dotychczasowa wyrwikółka została przeniesiona do jakiegoś zaułku. 4/10 rowerów nie parkuje z wyrwikółkach. Do najbliższych prawidłowych stojaków jest pół kilometra. Po roku zastanawiania się można by było liczyć na coś więcej.
Mój komentarz:
http://polskanarowery.sport.pl/blogi/rowerowe_halo/2013/09/frontem_do_klienta_zmudna_walka_o_stojaki/1