Autor Wątek: HGW - obietnice i ich realizacja  (Przeczytany 5915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
HGW - obietnice i ich realizacja
« dnia: 17 Paź 2010, 10:53:41 »
Wielu z Nas pamięta wizyty na WMK kandydatki na Prezydenta Warszawy - Pani HGW. Jeśli mnie pamięć nie myli, w swoim programie miała jakąś strategię rozwoju komunikacji rowerowej. Jakoś do dziś nic mi nie wiadomo, co z tymi obietnicami się stało. Jeżdżąc po mieście, szczególnie centralnych dzielnicach, jakoś nie widać zmian w ostatnich latach w organizacji ruchu, ułatwień dla rowerzystów w tej miejskiej, steroryzowanej przez samochody dżungli.
Wiecie coś może?
Zbliżają się wielkimi krokami kolejne wybory samorządowe a tu nic.
Co z odpowiedzią na list otwarty?

http://www.masa.waw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=

Plany Pani HGW były obiecujące. Wolałbym jednak wiedzieć, co z ich realizacją. Jeśli coś rzeczywiście się robi, może warto na nią głosować...

mplonski

  • Gość
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Paź 2010, 12:30:57 »
Jasne, że coś się robi. Wyborcza kiełbaska w postaci DDR przy Solidarności ;-)

Jedyne co zapamiętałem w sprawie HGW to słynne rozporządzenie, które m.in. nakazuje stosowanie nawierzchni bitumicznej na DDR i wskazuje jak wyglądać mają stojaki.

storm

  • Gość
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Paź 2010, 15:01:17 »
A skoro już ida wybory - może warto pomolestować kandydatów o te nieszczęsne schody pod Rondem Zesłańców Syberyjskich, które ponoć "łączą" ścieżkę przy Prymasa 1000 lecia i Bitwy Warszawskiej 1920r.? Czy też przyjmujemy, że one tam maja być do końca świata i dzień po jeszcze?

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Paź 2010, 20:06:28 »
M.p. ale z tego co wiem (jeśli się mylę skorygujcie) nową trasę rowerową obok Centrum Kopernika zrobili na tarce :P Coś tu nie gra :P
Komu w drogę temu rower.

mplonski

  • Gość
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Paź 2010, 20:50:02 »
DDR przy CH Kopernik jest asfaltowa.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Paź 2010, 23:09:42 »
Zdążyłem zauważyć że poprawili :)
Komu w drogę temu rower.

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Paź 2010, 23:56:51 »
A skoro już ida wybory - może warto pomolestować kandydatów o te nieszczęsne schody pod Rondem Zesłańców Syberyjskich, które ponoć "łączą" ścieżkę przy Prymasa 1000 lecia i Bitwy Warszawskiej 1920r.? Czy też przyjmujemy, że one tam maja być do końca świata i dzień po jeszcze?


Był postulat wysuwany przez Zielone Mazowsze, aby nad tym przejściem podziemnym ze schodami wykonać przejście dla pieszych i przejazd rowerowy w poziomie terenu - z tego co pamiętam, to miejsce jest...

Jeśli chodzi przerobienie schodów na pochylnię mogłoby się okazać, że przeszkadza jakaś instalacja podziemna...

Tak czy tak warto pisać w tej sprawie...

storm

  • Gość
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Paź 2010, 21:11:58 »
http://mapy.zumi.pl/,Warszawa_Prymasa 1000-lecia ,,20.96142335,52.2166909,2,1b,index.html?loc=Warszawa%2C+Prymasa+Tysi%B1clecia

Oj chyba nie za bardzo tam z tym miejscem... Wyraźnie widać, że trzeba by autka poprzesuwać nieco do tyłu i zrobić ewentualnie przejazd/przejscie za "rurą", na wysokości przejazdu pod... I wymodelować to w miejscu trawnika...

Rano1

  • Gość
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lis 2010, 19:17:03 »
Jasne, że coś się robi. Wyborcza kiełbaska w postaci DDR przy Solidarności ;-)

Jedyne co zapamiętałem w sprawie HGW to słynne rozporządzenie, które m.in. nakazuje stosowanie nawierzchni bitumicznej na DDR i wskazuje jak wyglądać mają stojaki.

No to rzeczywiście dużo zrealizowała ze swoich rowerowych zapowiedzi na kończącą się już kadencję.

Dobry tekst z TVN Warszawa:
"Francuska już oddana. Mimo, że termin drogowcy mieli do grudnia, ulicę   udało się wyremontować wcześniej. Niestety, przez zawrotne tempo, nie   obyło się bez niedoróbek.
Zaraz po otwarciu ulicy na wizytację wybrała się prezydent miasta Hanna   Gronkiewicz-Waltz. - Niedoróbki są wszędzie. Jak pan zamówi ekipę do   domu, to panu źle ściany pomalują kranu nie dokręcą. My jesteśmy od tego   żeby te niedoróbki wykryć - wyjaśniała reporterowi TVN Warszawa".

http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1681464,wiadomosc.html

Mając powyższe na uwadze, proponuję te cenne uwagi Pani Prezydent umieścić w dziale ZŁOTE MYŚLI WŁADZ WARSZAWY.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lis 2010, 21:28:13 »
Ścieżki rowerowej nie zauważyłem ;P
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lis 2010, 22:13:10 »
Mając powyższe na uwadze, proponuję te cenne uwagi Pani Prezydent umieścić w dziale ZŁOTE MYŚLI WŁADZ WARSZAWY.

Ubawiłem się czytając, cytat faktycznie fajny. Ale jednak ani trochę nie związany z rowerami.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: HGW - obietnice i ich realizacja
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lis 2010, 14:13:29 »
A po czym poruszają się rowery ? Fruwają powietrzem?