Autor Wątek: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?  (Przeczytany 4989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« dnia: 04 Lis 2011, 19:24:58 »
Wczoraj dostałem odpowiedź na pismo do ZDM...
Problem w tym, że jednego dnia wysłałem kilka pism w sprawie kilku różnych ścieżek rowerowych a tu nie ma ŻADNYCH sprecyzowanych informacji - inaczej mówiąc wygląda mi to na uniwersalną odpowiedź wysyłaną każdemu, żeby się odczepił...
Co z tym zrobić ? Pisać do nich pisma i robiąc z siebie trochę idiotę napisać że nie wiem o jaką ścieżkę im chodzi ?


By sailing_cyclist at 2011-11-04
« Ostatnia zmiana: 04 Lis 2011, 19:34:08 wysłana przez sailing_cyclist »
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lis 2011, 19:51:10 »
Przypuszczam, że numer pisma odnosi się do Twojego. Pytanie tylko, czy Twoje pismo miało jakiś numer, czy dostało go dopiero u nich? Ostatnie "11" to pewnie rok. MCH to mogą być inicjały osoby zajmującej się sprawą/przygotowującą odpowiedź. I tak dalej.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lis 2011, 21:06:09 »
Też na to wpadłem, ale niestety nie znalazłem, żadnego związku między numerem jakiegokolwiek pism wysłanego do nich wtedy (wysyłałem hurtowo , ale ta odpowiedź pasuje do trzech) a numerem tej odpowiedzi...

ale i tak dzięki za podpowiedź ;D
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lis 2011, 21:50:48 »
Ja bym do nich napisał tak:


W odpowiedzi na pismo ZDM ZUWD-MCH-5541-465-2-11 z dnia 20.10.2011, chciałem bardzo podziękować za zajęcie się sprawą. Jedną z kilkunastu o które prosiłem. Niestety mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie w otrzymanej korespondencji odnaleźć żadnych konkretnych szczegółów, gdyż do tej pory nie otrzymałem od Państwa numerów z dziennika podawczego pod jakimi zostały zarejestrowane zgłoszenia ode mnie.
Bardzo proszę o dołączanie oryginału pisma na które Państwo odpowiadają, pozwoli mi to na zaoszczędzenie Państwa czasu, który poświęcą Państwo przy powtórnym rejestrowaniu pisma w sprawie w której już Państwo odpowiedzieli.


I tak dalej i tak dalej... :)

Spróbować można. :)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lis 2011, 23:43:38 »
Jeszcze nie masz u nich reputacji  ;)  mi zawsze w nagłówku piszą że
 
Cytuj

 Dotyczy ścieżki rowerowerowej na ulicy takiej czy takiej / informacji publicznej, etc....
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lis 2011, 17:50:10 »
Czy oznaczasz swoje pisma tak jak ja? - ja mam taki system:

GR/dd/mm/rrrr/instytucja/nr

np. GR/01/01/2011/ZDM/01, kolejne z tej samej daty różnią się numerem - mi odpowiadają powołując się na znak pisma, choć czasem też zdarzają się jakieś niejasności. Jeśli tam były proste rzeczy na twoich codziennych trasach, to możesz po prostu poczekać, czy poprawią to, co zgłaszałeś.

Czasem zdarzają się ciekawsze sytuacje - ja kiedyś dostałem odpowiedź na czyjeś pismo dotyczące stanu trasy łazienkowskiej na odcinku pod ul. Marszałkowską  :D

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lis 2011, 17:15:36 »
Tak ,numeruje pisma, ale Pan z jednego z wydziałów, nie powołuje się na sygnatury... Wczoraj dostałem odpowiedź od innego człowieka i normalnie w pierwszym zdaniu napisał, że : "W odpowiedzi na pański list elektroniczny numer ....... informuję ... " widać niektórzy mają problem z taką  prostą rzeczą...
Przed chwilą napisałem pismo na podstawie porad Stanleya (dzięki wielkie  ;) ) i wyszło całkiem dobrze , teraz pozostaje tylko czekać na odpowiedź :) .
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

mplonski

  • Gość
Odp: Pismo w sprawie niewiadomo czego ?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lis 2011, 17:10:13 »
Pisz w ostatnim akapicie, że prosisz o zawarcie numeru pisma na które odpowiadają. U mnie od momentu doczepienia czegoś takiego chyba raz ktoś nie podał numeru pisma, ale opisał przynajmniej o czym dokładnie ono było.