Autor Wątek: Prawo według MZA? ;)  (Przeczytany 18882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Lip 2011, 11:43:15 »
Drex, ja Cię podziwiam za wytrwałość w tych pismach :D a co na to policja? jakieś pismo od nich dostałeś? :D

Offline piotrek1993

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rower to życie Rower to pasja :D
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Lip 2011, 11:56:13 »
Z nimi nie wygrasz :( tak juz jest jak czekałem z rowerem na przystanku na ządanie bo poszła mi opona i machałem to autobus sie nie zatrzymal aaa jak napisalem do ZTM PISMO to sie odezwali ze kierowca mówił inaczej tak podobnie jak w tym liscie i ze ja wogóle nie machałem ale dlatego nie warto do nich pism składac :)

Rower to życie Rower to pasja :D

Drex

  • Gość
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Lip 2011, 14:40:12 »
dlatego nie warto do nich pism składac :)
I przez takich jak Ty w tym kraju nie będzie lepiej. Gdyby na tego kierowcę przyszło 10 skarg od różnych ludzi, to jego tłumaczenie byłoby gówno warte. Ale tak jak Ty stwierdzili że nie warto i dlatego nic się nie zmienia.
« Ostatnia zmiana: 30 Lip 2011, 14:42:16 wysłana przez Drex »

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Lip 2011, 14:58:21 »
Dokładnie. Piotrek1993 - z Twojego nicku powinno wynikać, że jesteś młodym buntownikiem. Coś się nie zgadza, bo piszesz jak zgorzkniały starzec ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Lip 2011, 15:19:44 »
dlatego nie warto do nich pism składac :)
I przez takich jak Ty w tym kraju nie będzie lepiej. Gdyby na tego kierowcę przyszło 10 skarg od różnych ludzi, to jego tłumaczenie byłoby gówno warte. Ale tak jak Ty stwierdzili że nie warto i dlatego nic się nie zmienia.

Drex ma rację. Składać pisma trzeba. Po pierwsze by nie mogli powiedzieć "nikt się wcześniej na to nie skarżył", a po drugie to faktycznie gdy tych skarg jest więcej, z różnych miejsc, to wiarygodność tłumaczeń kierowcy mocno spada.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Lip 2011, 15:42:57 »
ja chyba zacznę pisac pisma i je słac poleconymi bo zgłaszanie tego przez ich stronę jest gówno warte bo jak do tej pory na 3 skargi ani jednego odzewu...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Drex

  • Gość
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Lip 2011, 15:50:39 »
ja chyba zacznę pisac pisma i je słac poleconymi bo zgłaszanie tego przez ich stronę jest gówno warte bo jak do tej pory na 3 skargi ani jednego odzewu...
Ja wysyłam mejlem. :-) Nie lubię być ograniczony "tu wpisz to, tu podaj mejla"...

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Lip 2011, 22:26:56 »
to chyba i ja zacznę, bo czasem miło by było usłyszeć że ktoś to w ogóle czyta, a na jaki adres ślesz?
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Drex

  • Gość
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Lip 2011, 22:29:32 »
Wszystko jest w piśmie.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Sie 2011, 22:53:56 »
Koniec, kropka. Zwłaszcza, że rozporządzenie mówi o umieszczaniu na jednej tarczy symboli, a nie o innym znaku.

To co piszesz to nawet nie jest falandyzacja prawa, to jego konfabulacja.

Czy możesz wskazać, w którym miejscu rozporządzenie mówi o umieszczaniu "na jednej tarczy symboli, a nie o innym znaku"?

Przeglądam Dziennik Ustaw nr 220, poz 2181 i widzę w punktach 4.2.13 oraz 4.2.19, że mamy odrębne znaki (a nie symbole): "droga dla rowerów" (C-13) oraz "droga dla pieszych i rowerów" (C-13/16) odpowiednio. Czyżbym miał nieaktualne albo niewłaściwe przepisy?

Wybaczcie odgrzewanie wątku, ale uważam, że tak podstawowe wątpliwości co do zachowania rowerzysty na drogach trzeba wyjaśniać dokładnie.

BTW: 1) tania erystyka mnie nie rusza  :D 2) Honores mutant mores  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Wrz 2011, 00:33:27 »
Dopiero teraz przeczytałem ten wątek, a zwłaszcza odpowiedź. Wygląda na to, że zdrowie i życie rowerzysty jest mniej warte niż ułatwienie przejazdu autobusowi pełnemu ludzi. Już się za bardzo rozpanoszyły święte krowy, kiedyś jak paczki dla Hihawy woziłem to przypadki przejazdu rozpędzonego do 40kmph autobusu na "późnym pomaranczowym" świetle, akurat gdy ja na poprzecznej bym ruszał mając zielone, mogłem policzyć na palcach w skali tygodnia.

A swoją drogą, podobno był jakiś follow-up policji, napiszesz coś o tym?
AdrianSocho

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Wrz 2011, 08:32:58 »


Na różne takie wybryki kierowców (nie tylko kierowców autobusów) dobrym sposobem jest kamera, bo z prawdą objawioną trudno dyskutować - tu na kierowcy osobówki w Białymstoku przetestował to Mocniak:
http://www.youtube.com/mocniak#p/a/u/0/2dTAM_ucDLY

Można np. spróbować zatrzymać autobus na żądanie a  drugiej osobie dać kamerę, tak, żeby było widać, że machamy wystarczająco wcześnie do bezpiecznego zatrzymania i gotowe. Podobnie przy pomocy kamery można uwieczniać kierowców autobusów rozmawiających przez komórkę podczas jazdy, piszących smsy, czytających gazety, palących papierosy, itp. Potem materiał na youtube i linkujemy go w skardze z formularza.

Drex

  • Gość
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Wrz 2011, 08:50:56 »
I właśnie dlatego kupiłem sobie teraz kamerę. ;) Niestety moja kamera nie nagrywa dźwięku. :-( Swoją drogą dobrze bo moje komentarze nie nadają się do publikacji... :P

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Wrz 2011, 08:54:52 »
Oj, szkoda... lubię oglądać Twoje filmy na YT, np. z tym wariatem wrzeszczącym na Starówce jest świetny. Bez dźwięku to już nie byłoby to samo...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Drex

  • Gość
Odp: Prawo według MZA? ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Wrz 2011, 09:51:51 »
Chodzi mi o kamerę na rower. Oprócz tego jeżdżę z aparatem i nim nagrywam filmiki.