Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850378 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2760 dnia: 20 Mar 2015, 23:21:48 »
                                                        KLONÓW WOJNA ZACZEŁA SIĘ 
                                       
                                                                  ;D



                                                     
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2761 dnia: 21 Mar 2015, 00:09:27 »
Widzę ,że tutaj dyskutowanie chyba nic nie da.

Z racji braku obecności  na przed-masówce szanownego p. Tanawisa ,sam strzela sobie w piętę, gdyż nie zabranie przez niego głosu na wyżej wymienionym spotkaniu  skutkuje tym ,że popiera nasze działania i w pełni zgadza się na powyższe zmiany. Tj. godzinę startu imprezy, regulamin, i całą otoczkę jaka jej towarzyszy.

Mam prośbę do sz.p.Tanawisa ,aby nie wprowadzał w błąd innych użytkowników forum i aby zmienił godzinę z 24:00 na godzinę 22:00 ( w podpisie jaki kończy każdą wypowiedź) ta linijka na dole)

                                                                                           
                                                                                                   Z wyrazami "szcunku" p. JURO.       

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2762 dnia: 26 Mar 2015, 09:47:37 »
Moja wiara w dobre intencje tego miejsca upadła wraz z ideą Nocnej Masy, gaszeniem dyskusji dt zmian i lekceważeniem głosów wszystkich, których nie było na Przedmasówce (na marginesie - z tym, że "kto by chciał gadać to by tam był" nie jest dokładnie tak jak myślicie, może wyda się to Wam dziwne, ale niektórzy mają w tygodniu obowiązki służbowe i inne związane z tzw. życiem codziennym i niekoniecznie mają możliwość stawić się w miejscu i godzinie, którą ustalacie z góry). Dlaczego piszę "miejsca" ? Bo to chyba jedyne forum INTERNETOWE, jakie znam, na którym głosy sprzeciwu i niepokoju dt rozwoju sytuacji nie liczą się tylko dlatego, bo... są internetowe.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2763 dnia: 26 Mar 2015, 11:45:06 »
Ponieważ Nocna Masa odbywa się w fizycznej rzeczywistości, a nie w internecie. Zatem w jej organizację lub uczestnictwo należy włączyć się także w realu, a nie jedynie na forum.

Jeżeli kogoś nie ma na przejazdach, nie ma na spotkaniach organizacyjnych, nie jest w stanie nawet w sieci przedstawić alternatywnych propozycji rozwiązania problemów... to jaką wartość ma ten internetowy głos?
« Ostatnia zmiana: 26 Mar 2015, 11:47:49 wysłana przez biały »

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2764 dnia: 26 Mar 2015, 22:42:45 »
Nie ma na przejazdach... really ? :) A może jeszcze jakoś doprecyzujecie, może jest jakaś wymagana częstotliwość przyjeżdżania, odstęp od ostatniej obecności lub inne parametry by uznać głos za ważny ? :) :)
W końcu to taka (niby) impreza dla wszystkich... była ;

W zasadzie to niestety (dla Was - "obrońcy nowego porządku" - to pewnie powód do radości bardziej) z wymienionych we wcześniejszym poście powodów nie widzę sensu dalszej dyskusji tutaj.  Ale chciałbym jednak jeszcze wiedzieć jedno.

Czy osoba, która usunęła (w zasadzie UKRADŁA) mi nagle, z dnia na dzień, bez żadnej wcześniejszej informacji, prawa administratorskie do mojej - założonej niegdyś przez mnie i prowadzonej przez dłuższy czas przeze mnie - Facebook-owej strony Nocnej Masy Krytycznej, mogłaby się przyznać wreszcie do tego podstępnego procederu, ujawnić (nie wymagam publicznie, może być na privie) i może w chociaż kilku słowach wyjaśnić to zdarzenie ? :) Czy to też uznajecie za naturalne i nie widzicie takiej potrzeby ? :) Żeby było ciekawiej - prawa te zniknęły mi mniej więcej w tym momencie, gdy zaczynała się tutaj, na tym forum, dyskusja dt zmian w NMK (I MAM NADZIEJĘ, ŻE TEN AKAPIT PRZECZYTA SZEROKA RZESZA FORUMOWICZÓW). Dziś żałuję, że w ogóle - w sposób pośredni - Wam te prawa przekazałem (dokładnie rzecz biorąc jednej koleżance, która jednak obecnie wykazuje wolę współpracy i próbuje mi pomóc w ustaleniu osoby, która w "łańcuchu administratorów" jaki później powstał zadziałała tak a nie inaczej, więc uznajmy to za błąd dość nieprzewidziany, osoby bezpośredniej nie winię). Na Facebooku upomniałem się o owe ujawnienie, ale jakoś odpowiedzi nie otrzymałem. Miejcie chociaż honor i nie żyjcie cudzym dorobkiem ;)

« Ostatnia zmiana: 26 Mar 2015, 22:51:23 wysłana przez Giewont »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2765 dnia: 26 Mar 2015, 23:11:11 »
Koniecznie trzeba jeszcze zmienić godzinę odjazdu i zasady dziennej masy. Przekazać prowadzenie tej samej grupce co się panoszy na NMK i obserwować potem proces upadku WMK :)
« Ostatnia zmiana: 26 Mar 2015, 23:16:12 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2766 dnia: 27 Mar 2015, 02:06:37 »
Giewont:
Jeżeli bywasz i nie zauważyłem, to przepraszam. Ktoś tutaj wcześniej strasznie narzekał, a na NMK nie było go od czasów dinozaurów - musiałem cię z nim pomylić. Pardon.

Widzę jednak, że tutaj mniej chodzi o NMK, a bardziej o sprawy osobiste. Pozwolę więc sobie na razie nie zabierać głosu na forum w tej sprawie.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2767 dnia: 27 Mar 2015, 07:10:00 »
Szkoda czasu na spory, mimo że sprawa miała charakter "przewrotu pałacowego" i zmiany charakteru NMK z oddolnego, spontanicznego i demokratycznego na system dyktatorski.

Osoby zainteresowane jeżdżeniem w II sobotę miesiąca o 00:00 poproszę o podanie maila na priva, jako konserwatyści będziemy kontynuować dobre tradycje :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2768 dnia: 27 Mar 2015, 09:36:04 »
Osoby zainteresowane jeżdżeniem w II sobotę miesiąca o 00:00 poproszę o podanie maila na priva, jako konserwatyści będziemy kontynuować dobre tradycje :)

I to jest najlepsze wyjście. Ludzie zadecydują nogami.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2769 dnia: 27 Mar 2015, 09:39:13 »
Jeśli już to kołami ;) No i przecież nie ma zasady, że więcej znaczy lepiej (vide narzekania na tempo i wygodę jazdy na oficjalnej masie :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2770 dnia: 27 Mar 2015, 11:26:51 »
Jeśli już to kołami ;) No i przecież nie ma zasady, że więcej znaczy lepiej (vide narzekania na tempo i wygodę jazdy na oficjalnej masie :)

Ano. Osobiście mam nadzieję, że oba przejazdy znajdą swoich zwolenników i będą się odbywać. W końcu zamysł na oba przejazdy nieco się różni, kierowany jest do nieco innych ludzi itp. A jak będzie - zobaczymy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2771 dnia: 27 Mar 2015, 14:35:55 »
[ ... ]  sprawa miała charakter "przewrotu pałacowego"  ...

Może ktoś był przez kogoś szantażowany   ???   ?? 


...  i zmiany charakteru NMK z oddolnego, spontanicznego i demokratycznego na system dyktatorski.     

Trafiłeś w samo sedno !!!
Nic dodać, nic ująć.

'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2772 dnia: 27 Mar 2015, 18:24:50 »
Raffi, a wytłumacz co miałeś na myśli pisząc że zamysły obu przejazdów są kierowane do innych ludzi? Mi się wydawało zawsze że nocna masa oficjalna jest tak stworzona by pasowała każdemu a jej przeciwienstwem była masa nieoficjalna.

Jezeli drodzy koledzy maja swoje zamysly, szybkiej jazdy i na dalsze dystanse to maja wolny termin na nieoficjalu, a od marki wypracowywanej latami, swoje łapki powinni trzymać z daleka. 
« Ostatnia zmiana: 27 Mar 2015, 18:38:26 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2773 dnia: 28 Mar 2015, 07:34:17 »
No nareszcie konkretna deklaracja o co chodzi. Wasz styl i przywództwo było by lepsze, Ich jest z założenia gorsze. I jeszcze ta niby zawłaszczona marka. Skoro to oddolna inicjatywa to nazwa nie należy do nikogo. Zupełnie jak z WMK. Marka należy do wszystkich którzy się z nią identyfikują. Tak to już jest  z oddolnymi inicjatywami.
Trzeba się było wcześniej orientować i zacząć więcej  robić dla NMK  (skoro była taka potrzeba, a ze wszystkich wpisów wynika, że była). Samo pojawienie się od czasu do czasu to nie wszystko. Prosta analogia - ilu jest miłośników WMK na Facebooku, a ilu przyjeżdża regularnie w realu zamanifestować swoje poglądy? I jak to ma pozytywnie wpłynąć na WMK? Z NMK jest podobnie. Takie wasze napinanie ( i to po fakcie) na pewno nie wpłynie na rozwój imprezy. Rozłożycie ją. Będzie koniec. Poczujecie się lepiej, że nowa formuła się nie sprawdziła i nie ma NMK? Także skończcie to bicie piany z mydła na gumowy tort.     
życie nie znosi próżni...

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2774 dnia: 11 Kwi 2015, 06:51:20 »
Przeciw cwaniactwu

Jeżeli ktoś-jeden pracuje w niedzielę, to jeszcze nie jest to powód,
żeby zmieniać ( przyspieszać ) godzinę startu "oficjalnej Nocnej Masy".
Ale jeśli ktoś jednak robi to, bo tak mu wygodniej,
( wykorzystując w tym celu znajomości w "najwyższych kręgach" )
i podporządkowuje sobie nawet do kilkuset potencjalnych uczestników,
to takie działanie :
- nie jest żadnym rozwojem, ani twórczą ewolucją imprezy ;
- ale jest najczystszej wody cwaniactwem  ! ! ! 
A jeśli powód zmiany godziny startu oNMK jest inny - to może być jeszcze gorzej.
Po prostu - aż "strach się bać"   ??? 

Ponieważ w ostatnim czasie dochodziło nagminnie do bezczelnego łamania zasad "oficjalnej NMK",
to żeby temu przeciwdziałać - proponujemy :
osobom, które pojawią się o tradycyjnej porze ( czyli o 24:00 )
proponujemy zachowanie tradycyjnych zasad oNMK, czyli :
- nadal jeździmy tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- i mamy ciekawsze trasy ;
( a nie tylko główne ulice i jeziorko Balaton )    :)  .
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;