Autor Wątek: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)  (Przeczytany 20104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« dnia: 14 Kwi 2011, 20:45:37 »
Mam pytanie do korzystających z DDR w tunelu obok Dw.Zach.: co wy tam do licha widzicie? Może mam wzrok nienajlepszy ale bez przesady! Jechałem na ślepo -  jedynie kilka lamp oświetlało niemrawo swoje własne klosze. Pod oponami ładnie zgrzytało szkło.

Zadzwoniłem na pogotowie ZDM. Dyspozytor powiedział, że wyśle ekipe (mam nr zgłoszenia jakby co). Ponieważ tam nie bywam, proszę o informacje, czy się coś poprawiło.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwi 2011, 20:47:21 »
Cytat: `L`
Mam pytanie do korzystających z DDR w tunelu obok Dw.Zach.: co wy tam do licha widzicie?
Dlatego trzeba mieć lampki z Czibo...

MSPANC
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwi 2011, 00:28:12 »
Działa połowa słabych latarni, ale ja akurat dobrze widzę w ciemności, więc mi wystarcza. Przednie światełko włączam, żeby i mnie było widać i starczy.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwi 2011, 13:54:29 »
odpowiadając na pytanie pierwszego posta - nic tam, u licha nie widać. prawie zawsze ciemno jak w... najgorzej jest latem w słoneczny dzień - wjeżdżasz spod rozjarzonego i jasnego nieba i "ciemność... ciemność widzę".
parę lat temu zaliczyłem tam spektakularną glebę - latem właśnie to było, dosyć szybko jechałem, po wjechaniu w tunel pomroczność jasna nastał, w coś walnąłem i pierdut! przejechałem na brzuchu parę/parenaście metrów zbierając po drodze kwiaty i znicze ;-) szczęśliwie nic się nie stłukło także się nie pociąłem za bardzo - lycra się poobcierała tu i ówdzie.

w każdym razie nie lubie tego miejsca - nie tylko, że ciemno ale jakoś tak złowrogo... jeszcze ten masakryczny pomysł z pomnikiem. pomysłodawcy związani z tymi co prawi a nawet sprawiedliwi wymyślili taki oto projekt: ręcę, setki rąk wychodzących ze ścian... jak w horrorze normalnie. posrać się można ze strachu na samą myśl... nawet pielucha w spodniach nie da rady...
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwi 2011, 19:44:25 »
Kultowy - nie każdy ma tak wrażliwą psychikę ;) I nie każdy wjeżdża w ciemność z pełną prędkością...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwi 2011, 21:04:43 »
Jeżdżę tamtędy codziennie więc jestem już znieczulony, więc nieobiektywnie napiszę, tamto miejsce akurat od strony Woli jak się wjeżdża to rzeczywiście z rozpędu  niektórzy bojąc się prędkości walą niżej -przystankiem autobusowym,więc wjeżdżają wolniej, ja dlatego oblepiłem rower światełkami i to mi pozwala zygzakiem jeździć w tunelu. Niestety Twoje pismo chyba leży w urzędzie przysłowiowy miesiąc, później będzie szukanie winnego ,następnie nowy przetarg na nową firmę sprzątającą ze starym zarządem i aż zejdzie się do zimy , a zimą rowerzystów jak na lekarstwo więc po co i dla kogo i za jakie pieniądze?Podam Ci też fajny przykład na trasie Prymasa Tysiąclecia  dzięki pijaczkom z okolicznych bloków przy Obozowej na ścieżce obok szkieł wymalował sobie reklamę sklep rowerowy i serwis z Ożarowskiej.  Im to na rączkę jak komuś guma padnie , od razu wie gdzie doczołgać się. Natomiast niedaleko tunelu jest  Bema  a i oni nie mają za wielu klientów. Trzeba się przyzwyczaić i być gotowy na wszystko. 

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwi 2011, 11:01:25 »
Trzeba się przyzwyczaić i być gotowy na wszystko. 

Nie trzeba się przyzwyczajać.

Trzeba natomiast takie rzeczy zgłaszać do Straży Miejskiej (tel.: 986) i/lub Zarządu Oczyszczania Miasta: http://zom.waw.pl/infolinia.htm 0-800-800-117.

Z własnego doświadczenia z tunelu pod wjazdem z Modlińskiej na most Grota wiem, że to działa.

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwi 2011, 18:36:42 »
Swego czasu (XII.10) robiłem objazd po wybranych warszawskich tunelach, m.in tym o którym tutaj piszecie. Wrzucam zdjęcia poglądowe"
 
 



Pozdrawiam
Michał

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Kwi 2011, 22:00:06 »
A taki pomnik miał powstać przed tunelem. I pewnie wciąż wielu o nim śni ???
I jestem tatą po raz drugi!

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwi 2011, 09:37:22 »
projekt jest masakryczny. pomijając już pewne kontrowersje i niezgodności historyczne związane z KL Warschau to pomysł jest naprawdę tragiczny. nie neguję potrzeby upamiętnienia miejsca i osób zabitych, ale uwielbienie do masakry i epatowania okrucieństwem (nawet nie wiem w jakim celu?) u osób z prawej strony sceny politycznej trwoży mnie niesamowicie... coś jak pomysł pomnika pomordowanym przez UPA (martwe dzieci przyczepione drutem kolczastym do drzewa - co ciekawe pomysł powstał na podstawie zdjęcia opublikowanego w latach 20 w psychiatrii polskiej, które po wojnie omyłkowo wzięto za fotografię dzieci zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich). koszmarne to strasznie i zamiast zadumy powoduje gęsią skórkę.
nawet u znajomych to zauważyłem - czym bardziej w prawo (w sensie - czym bardziej radykalnie), tym mniej poczucia humoru i dystansu do siebie i w ogóle dystansu do czegokolwiek. (żeby była jasność - jestem przeciwnikiem wszelakich radykalizmów, czy to prawicowych czy lewackich, jak dla mnie wszystko to jeden czort). takie moje dywagacje.

w każdym razie, żeby nie robić totalnego off-topu: wczoraj z rana pojechałem do pracy nieco dookoła na wprost co by zahaczyć o ten tunel (a wcześniej jeszcze łazienki królewskie i pole mokotowskie) - wydaje mi się, że było nieco jaśniej niż zazwyczaj... wciąż mrok, ale wydaje mi się, że bywało ciemniej.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi 2011, 09:43:44 wysłana przez kultowy »
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwi 2011, 14:28:12 »
Z tego co czytałam, to obóz w tym miejscu jest wymysłem prawicy, bez poważnego potwierdzenia historycznego.

Projekt pomnika dobry jak każdy inny, ale ja jak wiadomo nie mam serca i wrażliwości artystycznej, więc cokolwiek postawią cierpiętniczego, będzie dla mnie tak samo obojętne. Tylko niech się chociaż sprawdzonych faktów historycznych trzymają.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwi 2011, 09:13:18 »
poniżej historyczny off-topic:

istnienie obozu jest udokumentowanym faktem. kontrowersje budzi kilka spraw - czy był to jedynie obóz przejściowy, czy też dokonywano tu masowych zbrodni. część z historyków kwestionuje używanie rzeczonego tunelu jako komory gazowej oraz ilość ofiar jaką podają historycy konserwatywni (wynikało by z nich, że jeszcze przed powstaniem warszawskim zginęłoby tu około 20% mieszkańców Warszawy) - nie ma na to żadnych dokumentów, stąd trudno nawet szacować ofiary. w przypadku Auschwitz na ten przykład istnieją dokumenty potwierdzające co najmniej milion ofiar obozu i to jest dolna granica (wiadomo, że pod koniec jego istnienia mordowano ludzi bez prowadzenia dokumentacji i rejestracji stąd szacuje się, że ofiar mogło być o wiele więcej). w przypadku kl warschau takich dokumentów nie ma; IPN przeprowadził wnikliwe badania i opublikował je (szczerze przyznam, że nie czytałem) - kontrowersje jednak pozostały a sam raport został przez niektórych historyków skrytykowany.

wiadomo jednak, że zło się nie stopniuje i bez względu na to czy zginęło tu 200 czy 20000 niewinnych osób jakieś świadectwo winno być, ale na miłość boską czy musi być tak makabryczne?
 
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2011, 09:18:36 wysłana przez kultowy »
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwi 2011, 11:14:24 »
Kultowy - oczywiście, że zło się stopniuje. Zauważ, jakie szopki są jak zginie na raz dużo ludzi w autokarze, a jakie [żadne] przy zwykłym wypadku.

Upamiętniać poległych można, ale tam gdzie ich miejsce, czyli na cmentarzu. A nie w transportowym miejscu publicznym, gdzie ludzie chcą chodzić, jeździć i nie potykać się o znicze.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwi 2011, 12:11:25 »
nie, nie tu się nie zgodzę - zło się nie stopniuje: nie ma mniejszego albo większego zła. zło jest zło i koniec (moim zdaniem).

a szopki o których piszesz to kwestia medialności wypadku i bliskości wyborów. jak zginie ktoś ważny - no to wiadomo, żałoba, flagi do połowy, wszyscy płaczą. jak spektakularną i nagłą śmierć poniesie naraz dużo osób - też są jęki w tv i minorowe miny prezenterów. no i ostatnie - jeśli zbliżają się wybory (samorządowe, parlamentarne czy jakie tam jeszcze) to warto pojawić się na czyimś pogrzebie, pocieszyć wdowę i sierotki, wygłosić parę komunałów i uronić łzę w obiektywie. zatem to nie kwestia zła samego w sobie a kwestia ludzkiej głupoty, naiwności i czort wie czego jeszcze. a reszta tzw. normalnych musi przeżywać żałobą po stracie bliskich w cichej samotności i bez wsparcia medialnego; dla takich nikt nie zamknie dyskotek, kin, teatrów i nie uzna za świętokradcze oglądania gównianych programów w tivi.

na skwerze Pawełka (niedaleko zbiegu ulic kolejowej, tunelowej, prądzyńskiego i brylowskiej) proponowano obelisk, tablicę i krzyż (miejsce mało uczęszczane ale historycznie pasuje) + ewentualnie tablicę przy tunelu. i tak (moim zdaniem) mogłoby i właściwie powinno zostać. ale nie - prawi się uparli, propozycję wyśmiali, tych którzy ją rzucili zwyzywali od antypolaków i komuchów i tyle. i teraz sytuacja jest taka, że prawica lansuje swój projekt i swoją prawdę a lewica i liberałowie (w imię politycznej przekory) w ogóle negują istnienie obozu, ofiar i żadnego znaku dać nie chcą. w związku z postępującą radykalizacją obydwu obozów nikt nie chce pójść na ustępstwa i raczej tzw. trzeciej opcji w najbliższym czasie nie będzie.

off-top się zrobił straszny. zaraz nas moderatory wywalą. dla niepoznaki trzeba coś napisać o drodze rowerowej ;-) ostatnio widziałem jak jakiś wiekowy jegomość targał rower po schodach pod rondem zesłańców - czyli teza "że młodzi jesteście..." została obalona.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Tunel wzdłuż Al. Prymasa (obok Dw.Zach.)
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwi 2011, 13:54:20 »
O właśnie, tablica może być, tablica nie przeszkadza. Byle z dala od chodnika/ścieżki Na szczęście [w tym przypadku na szczęście] w polityce obowiązuje prawo bezwładności, czyli raczej nie powstaną te obeliski i inne pochodne sztuki cierpiętniczej. I jest to jak najbardziej on topic, bo to nam pod kołami walałyby się znicze.

Moim zdaniem zło się stopniuje, morderstwo to większe zło niż kradzież i tak dalej, ale to już faktycznie offtop.

Natomiast przy schodach bardzo pomagają te takie tory dla wózków, łatwiej jest tamtędy wprowadzić/sprowadzić rower niż wnieść, zwłaszcza ciężki miejski, z paroma kilogramami zakupów w koszyku.