Autor Wątek: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły  (Przeczytany 13303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lut 2011, 17:18:59 »
Czemu uważasz, że S-8 jest tam bezużyteczna?

Głównie dlatego, że kończy się ślepo z jednej strony, a wpada w zakorkowana trasę AK z drugiej strony. Ta trasa nie rozwiązuje żadnego problemu transportowego miasta, ani nawet nie ma szansy go rozwiązać. Zatka tylko do reszty trasę AK i most Grota, który już dziś jest wąskim gardłem. Za to kilometrowa trasa kosztowała tyle, że za jej cenę można by wybudować 1/6 odcinka centralnego II linii metra, wymienić blisko 100 tramwajów, albo wybudować całą sieć dróg rowerowych w mieście.

Ale fakt, ze korytarz trasy rozcina miasto na części (przejazd i przejście przez trasę możliwy jest raptem w kilku miejscach), a ekrany akustyczne szpecą też mnie razi jako inżyniera gospodarki przestrzennej. To nie lata 60-te, dziś się już tak nie buduje.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut 2011, 17:21:27 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Mar 2011, 19:34:32 »
Co do szlaku - ciekawe, czy wezmą się wreszcie za wymianę prawie 40-letniego dziurawego asfaltu między Młocinami a Mostem Śląsko-Dąbrowskim.
Co do trasy S-8 - bardzo dobrze, że powstała. Oby więcej obwodnic. To zresztą wylotówka na autostradę, która zaraz za trasą na Poznań ma się rozpoczynać (Konotopa).  Samochody też muszą mieć swoje obwodnice i wylotówki a nie przeciskać się przez Centrum. I taki jesteśmy "50 lat za Murzynami".

storm

  • Gość
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Mar 2011, 20:18:39 »
8 milionów PLN... za 7km czego? Czegoś a la śmieszynka z kostki brukowej, ze slalomem obowiązkowo jak na Polach Mokotowskich Banacha-Batorego? jak tak - to lepiej aby te miliony dali Centrum Zdrowia Dziecka na leczenie dzieci, a nie marnowali... Toż lepiej już chodnikiem czy asfaltem dryndać...
Poza tym znowu budują nie tam gdzie powinni, ale tam gdzie mogą. Gdzie jest najłatwiej i gdzie się da. ida na maksymalną łatwiznę, aby tylko móc powiedzieć: "zrobiliśmy". Tylko co? I dlaczego coś, z czego niewiele osób skorzysta? Osobiście wolałbym, aby ktoś pomyślał o budopwaniu tras szybkiego ruchu dla rowerów, które umożliwiałyby przenoszenie się na rowerach z jednej części miasta na drugi. Bo akurat taką trasę wzdłuż Wisły to kiedy ja mam pokonać, skoro to nie łączy ani miejsca gdzie pracuję z miejscem gdzie mieszkam? (i pewnei 99% mieszkańców samej Warszawy pewnie też).
Podsumowując: Pole Mokotowskie v.2. na co, po co, niestety niewielu wie, poza samymi projektantami. A swoją drogą pomysł budowy śmieszynki rowerowej przez park... Oklaski dla marnowania naszej kasy!


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Mar 2011, 22:27:50 »
Akurat idea skrotu z Siekierkowskiego przez osadnik filtrów do Poniatowskiego ma sens. Wiele osób tak jeździ, takze transportowo.

Problem w czym innym - nikt nie widział projektu, więc nie wiadomo, czy to coś nie będzie miało kostki, schodów i innych "atrakcji".
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Woydzio

  • Gość
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Mar 2011, 22:37:51 »
Idea faktycznie piękna... Tylko ludzie pewnie wszystko spaprają  ;) Jak z komunizmem - sama idea była piękna, to ludzie ją koncertowo spieprzyli. Nihil novi sub sole...
Woydzio

Rano1

  • Gość
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Mar 2011, 15:54:25 »
taką trasę wzdłuż Wisły to kiedy ja mam pokonać, skoro to nie łączy ani miejsca gdzie pracuję z miejscem gdzie mieszkam? (i pewnei 99% mieszkańców samej Warszawy pewnie też).


Tu Ciebie wogóle nie rozumiem !

Może nie 99 % rowerzystów ale pewnie coś blisko tego jest za wykorzystaniem pasa nadwiślańskiego między Spójnią a ul. Ludną (przy Moście Poniatowskiego). Tam ani razu nie musisz się zatrzymywać - zero świateł, skrzyżowań !!!. Jeśli chcesz dojechać z dzielnicy (okolicy) przylegającej do Wisły do innej dzielnicy położonej blisko tej trasy - zawsze lepiej nadłożyć nieco drogi i dojechać do Nadwiślańskiej Rowerostrady.

storm

  • Gość
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Mar 2011, 20:24:56 »
@Rano - pytanie tylko brzmi, ile osób na co dzien może wykorzystywać ten trakt? Dla ilu osób on będzie spełniał rolę drogi do/z domu/pracy/szkoły na cod zień, a dla ilu będzie tylko drogą wycieczki w dniu wolnym sobota/niedziela/etc?
Bo jak mają nam budować "drogi wycieczkowe" a la "Pole Mokotowskie Banacha - Batorego" to ja dziękuję, postoję. Wolę nawet aby te pieniądze co mają przeznaczyć na budowę tego czegoś przeznaczyli na remont i wylanie asfaltu na dwóch cienkich uliczkach - Bodycha i Środkowej na poprawę warunków dla samochodziarzy. (a przy okazji i dla mnie ;) )


Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Mar 2011, 14:21:57 »
@Rano - pytanie tylko brzmi, ile osób na co dzien może wykorzystywać ten trakt? Dla ilu osób on będzie spełniał rolę drogi do/z domu/pracy/szkoły na cod zień, a dla ilu będzie tylko drogą wycieczki w dniu wolnym sobota/niedziela/etc?
Bo jak mają nam budować "drogi wycieczkowe" a la "Pole Mokotowskie Banacha - Batorego" to ja dziękuję, postoję. Wolę nawet aby te pieniądze co mają przeznaczyć na budowę tego czegoś przeznaczyli na remont i wylanie asfaltu na dwóch cienkich uliczkach - Bodycha i Środkowej na poprawę warunków dla samochodziarzy. (a przy okazji i dla mnie ;) )



W codziennych dojazdach ten szlak ma szansę być wykorzystywany przez mieszkańców Tarchomina i Nowodworów w połączeniu z Trasą Mostu Północnego do dojazdów na Bielany, Żoliborz i do Śródmieścia

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Mar 2011, 17:59:03 »
@Rano - pytanie tylko brzmi, ile osób na co dzien może wykorzystywać ten trakt? Dla ilu osób on będzie spełniał rolę drogi do/z domu/pracy/szkoły na cod zień, a dla ilu będzie tylko drogą wycieczki w dniu wolnym sobota/niedziela/etc?

Wbrew pozorom, sporo. Np ja obecnie jeżdżę do pracy Szlakiem Wisły z Białołęki na Czerniaków - obecnie na niewielkim fragmencie, bo są przebudowy (najbardziej wkurza budowa metra), a szlak Kończy się na Ludnej. Ale gdybym miał możliwość, jeździłbym szlakiem od Grota aż do Spacerowej. Bo tak się składa, że to byłaby pewnie najszybsza droga do mojej pracy.

Kiedyś wykorzystywałem go też w dojazdach dom-uczelnia na Mokotowie (jako jedna z 11 tras - nie lubię w kółko jeździć tą samą drogą). Zdarza mi się nim jeździć do Biura Drogownictwa na Powiślu (Solec 48), albo wracać z uczelni na Krakowskim Przedmieściu. Dojeżdżam nim do serwisu na Spójni. Kiedyś jeździłem nim do Studium na Żoliborzu (przy Zajączka). Znam osoby, co szlakiem dojeżdżały na uczelnię do UKSW na Bielanach. Znajoma jeździ z Czerniakowa do BUWU nim. Kilku innych znajomych używało go jeżdżąc z Gocławia na Powiśle i Mokotów. A to na pewno nie są wszystkie możliwe relacje, w których można się nim poruszać.

Rozumiem, że mieszkając w Ożarowie jeździsz głównie w relacji zachód-wschód i ten ciąg Ci nie po drodze. Ale to nie znaczy, że wszyscy jeżdżą tak jak Ty. Sporo osób używa komunikacyjnie szlaku Wisły, spotykam tam regularnie ?komunikacyjnych rowerzystów? w dni robocze o różnych porach. Nawet teraz, gdy szlak jest średnio przejezdny z racji na śnieg i lód.

Więc prośba - zanim go skreślisz i zaorasz, przynajmniej się tam przejedź w dzień powszedni i poobserwuj ruch, zrób jakieś pomiary. Fachowców od wytyczania (lub niewytyczania) dróg rowerowych na podstawie ?wydaje_mi_się? mieliśmy już całkiem sporo w Wawie w urzędach. I wystarczy, sami sobie utrudniać życia nie musimy ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Szlak rowerowy wzdłuż Wisły
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Mar 2011, 18:04:18 »
Bo jak mają nam budować "drogi wycieczkowe" a la "Pole Mokotowskie Banacha - Batorego" to ja dziękuję, postoję.
[...] wylanie asfaltu na dwóch cienkich uliczkach

Bo jak wiadomo wycieczki sa bez sensu. Parki, rzeka i bulwar tez. Asfaltem moznaby wylac cale miasto, lub betonem!

I niech kazdy ma wlasna trase ekspresowa do/z domu/pracy/szkoły. A co!
Get a life...