Autor Wątek: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów  (Przeczytany 4006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szakal

  • Gość
Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« dnia: 26 Sty 2011, 16:17:17 »
Cytuj
- Dziś rano jadąc do pracy wjechałbym w   rowerzystę, który poruszał się ulicą Kinową bez oświetlenia i bez   kamizelki odblaskowej ? pisze na tvnwarszawa.pl Mikolaj_Dzierżawski.   Internauta apeluje do policji o zajęcie się tą sprawą.   - Rowerzyści mają obowiązek używać świateł, białego z   przodu i czerwonego z tyłu, jedynie w warunkach zmniejszonej   przejrzystości powietrza - odpowiada na apel internauty oficer dyżurny   Wydziału Ruchu Drogowego KSP. Jak dodaje, nie ma również obowiązku jazdy   w kamizelce odblaskowej.    Rowerzyści    Witam wszystkich.  Chcialem napisać o rowerzystach jeżdżących po Warszawie, nie wszystkich oczywiście.  Dziś rano jadąc do pracy wjechałbym w rowerzystę, który   poruszał się ulicą Kinową bez oświetlenia, bez kamizelki odblaskowej.   Godzina była wczesna, bo 6:30 rano, a o tej porze jest jeszcze ciemno. W   ostatniej chwili wyhamowałem przed nim. Czy policja nie mogłaby   się wziąć za tych rowerzystów, którzy poruszają się bez oświetlenia.   Jest obowiązek jazdy na światłach, pomijając już fakt, że jednoślady   miały ten obowiązek(jeżdżenie na światłach całą dobę) zanim mieli go   kierowcy samochodów.      - Jesteśmy za używaniem i świateł i kamizelek, ale należy   pamiętać, że dużo zależy też od kierowców - komentuje w rozmowie z   tvnwarszawa.pl Wojciech Kaszuba z Warszawskiej Masy Krytycznej.   Podkreśla także, że większość wypadków z udziałem rowerzystów ma miejsce   przy dobrej pogodzie.  wp/par

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,internauta-apeluje-do-policji-pouczcie-rowerzystow,53653.html

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sty 2011, 19:20:14 »
Generalnie gość pisze sensownie - o 6 jest ciemno i oświetlenie sprawne to naprawdę sensownie mieć, gdy się jedzie. Myli się jednak tutaj:
Cytuj
Jest obowiązek jazdy na światłach, pomijając już fakt, że jednoślady   miały ten obowiązek(jeżdżenie na światłach całą dobę) zanim mieli go kierowcy samochodów.]Jest obowiązek jazdy na światłach, pomijając już fakt, że jednoślady   miały ten obowiązek(jeżdżenie na światłach całą dobę) zanim mieli go kierowcy samochodów.

Jednoślady może, ale motocykle, motorowery i inne pojazdy wyposażone w światła mijania. Bo to na światłach mijania jest obowiązek jeździć. Obowiązku nie mają pojazdy nie wyposażone w światła mijania, czyli m.in. rowery.

Komentarze są jeszcze lepsze - o obowiązkowych kaskach, kamizelkach, zbrojach. Bajkopisarze poszli na całość :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sty 2011, 20:05:36 »
Tiaaaa. Równie dobrze, można malować na jaskrawe kolory prawidłowo oświetlone samochody...

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Kwi 2011, 15:55:40 »
W pełni zgadzam się z treścią listu... Ciekaw jestem co sie teraz stanie?
Pamiętacie niedawną nagonkę medialną na Policję, po tym jak w Warszawie mieliśmy całą serię tragicznych i śmiertelnych wypadków samochodowych? (jeśli dobrze pamiętam to wszystkie przez nadmierną prędkość). Efektem była oficjalna, publiczna debata/spotkanie przy fleszach aparatów i kamerach TVN-u... Dało to jakieś skutki?
To może po tym liście, Policja weźmie się na honor i wystosuje oficjalną odpowiedź :-\
I jestem tatą po raz drugi!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwi 2011, 16:53:35 »
 
< mod 665,99 on >

Czołem Batman, włącz światełko to nie Ghotam Citi
Do Ghotam Citi w drugą stronę.

< mod 665,99 off >
 
Z kamizelkami to bym nie przesadzał, ja swoją masową kamizelkę noszę wyłącznie dla szpanu, oraz żeby terroryzować sąsiadów z automobilklubu widokiem rowerzysty terrorysty.
Ale nie powiem, że się to nie przydaje, ostatnio z pomocą mej kamizelki wyciąłem ruch na Domaniewskiej, żeby przepuścić jeża na drugą stronę, (oczywiście ulicy)  :D
 

P.S.
Dlaczego nowe kamizelki nie mają tych pomarańczowych pasów z przodu, przypadek, czy chodzi o to żeby z zabezpieczeniem się nie myliły ?!!
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2011, 00:06:40 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwi 2011, 01:20:31 »
http://ibikekrakow.com/2011/04/05/list-otwarty-do-policji-ws-medialnego-wizerunku-rowerzystow/

Czy ktoś  widział wspomniany w tekście materiał telewizyjny? W której minucie Wiadomości ten policjant się wypowiada?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwi 2011, 10:22:24 »
Dlaczego nowe kamizelki nie mają tych pomarańczowych pasów z przodu, przypadek, czy chodzi o to żeby z zabezpieczeniem się nie myliły ?!!

W zasadzie to one nigdy nie miały mieć pomarańczowych pasów z przodu. Seria z pasami z przodu była tylko dlatego, że producent się pomylił, a my nie chcieliśmy już dymu i reklamacji robić że pas miał być tylko z tyłu.

A pasu miało nigdy nie być z przodu, bo wtedy kamizelka bardziej przypomina policyjną, co bywa przydatne w wielu sytuacjach. Kamizelka z pomarańczowym pasem z przodu już policyjnej nie przypomina.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwi 2011, 10:28:38 »
Nawet taka zwykła, tania, żółta z szarymi paskami przypomina policyjną. Przynajmniej kiedyś na mój rowerowo-kamizelkowy widok mały chłopiec zawołał entuzjastycznie "O, pan policjant!" :D

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwi 2011, 12:17:11 »
[
Czy ktoś  widział wspomniany w tekście materiał telewizyjny? W której minucie Wiadomości ten policjant się wypowiada?


Też specjalnie obejrzałem z 4.04.br - http://tvp.info/wiadomosci/wideo/04042011-1930/4151875 ale nawet najmniejszej wzmianki o rowerach nie znalazłem.
Pozdrawiam
Michał

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Internauta apeluje do policji: Pouczcie rowerzystów
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwi 2011, 16:19:51 »
Może wycieli z wydania internetowego, żeby taka głupota nie zachowała się dla potomnych? A mam wrażenie że policjant mówił zupełnie o czymś innym, a do materiału tylko wyrwano fragmencik wypowiedzi, co dało wrażenie zupełnego braku sensu.
I jestem tatą po raz drugi!