Autor Wątek: Przeniosą rozkłady tramwajów na Moście Gdańskim więc piesi nie będą stać na ddr  (Przeczytany 13130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Zwyciężył rozsądek, i to podwójnie.
Po pierwsze dlatego, że nie tylko nie będzie absurdalnych przejść dla pieszych do rozkładów jazdy przymocowanych do bariery mostu położonej bezpośrednio przy drodze dla rowerów (przejść, na których staliby piesi jak dotychczas blokując drogę dla rowerów, z tą tylko różnicą, że Zarząd Transportu Miejskiego jedyne wyjście widział w domalowaniu przejścia dla pieszych przez drogę dla rowerów, żeby zalegalizować stanie na niej pieszych). Miałoby szansę powstać coś, co miałem ochotę nazwać przejściem dla samobójców, lub przejściem tylko w jedną stronę, bo jedynym sposobem przejścia przez te przejścia dla pieszych byłby skok z mostu  :P

Po drugie dlatego, że w wyniku wymiany pism okazało się, że jednak DA SIĘ wbetonować słup z rozkładem jazdy w konstrukcję mostu, więc piesi nie będą stać na ddr podczas zapoznawania się z rozkładem, nie będą tym samym przeszkadzać rowerzystom, a poza tym od rozkładu do tramwaju będą mieli bliżej  :)










Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Tak to dwa beznadziejne miejsca razem ze Starzyniakiem. Piesi tam to masakra.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

mplonski

  • Gość
A ja obstawiam, że piesi będą wchodzić by oprzeć się o barierkę. Do tego nie rozumiem co miał na myśli projektant robiąc po jednej stronie chodnik, a po drugiej DDR - piesi zbytnio nie zważają na to po czym idą, więc dużo lepsze byłyby tam CPR.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Tam na moście to płotek trzeba postawić i tyle.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
piesi zbytnio nie zważają na to po czym idą, więc dużo lepsze byłyby tam CPR.

Piesi nie zważają po czym idą, więc przydałaby się lepsza separacja. Nie koniecznie płotek, bo faktycznie na tak obleganym przystanku to on będzie służył do opierania się o niego.

Ale zamiana nawierzchni ddr na asfalt, umieszczenie jej 5cm poniżej chodnika i dobre oznakowanie -  jak to jest w standardach, mogłoby sporo pomóc.

Względnie sprawę załatwiłoby poszerzenie przystanku autobusowego, kosztem likwidacji zatoki. Piesi mieliby więcej miejsca na oczekiwanie i byłaby większa szansa, że nie staliby na DDRze. Bo teraz kłopot jest tam taki, że przed i obok wiaty ludzie się zwyczajnie nie mieszczą często i dlatego stoją na ddr.

Z resztą identyczny kłopot jest przy arkadii.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Tylko, że mowa o miejscu gdzie jest tylko i wyłącznie chodnik/DDR i linia tramwajowa, więc nie wiem gdzie tam się zmieściły jeszcze wiaty i przystanek autobusowy... chyba, że tam gdzieś jeszcze jest DDR, ale nic mi o niej nie wiadomo.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Płotek jest o tyle dobry, że dopóki piesi opierają się o niego po swojej stronie, a od niego do DDR jest jeszcze trochę, to nikomu tam ci piesi nie przeszkadzają.
Przy Arkadii problem jest jeszcze ten, że chodnik/przystanek dla krasnoludków [bo nie dla ludzi] jest wciśnięty między ścieżkę a słupki, a pieszych dużo - oni się tam fizycznie nie mieszczą na swojej części. Kingsajz dla każdego - i pieszych i rowerzystów! ;)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
ja to bym zaczał od zastąpienia schodów normalnym wjazdem. Bo z resztą jakoś sobie radzę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
ja to bym zaczał od zastąpienia schodów normalnym wjazdem. Bo z resztą jakoś sobie radzę.

Yyyyy... gdzie na Gdańskim masz schody na drodze rowerowej?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
ja to bym zaczał od zastąpienia schodów normalnym wjazdem. Bo z resztą jakoś sobie radzę.

Yyyyy... gdzie na Gdańskim masz schody na drodze rowerowej?

Zapewne po stronie Śródmiejskiej, gdy chce się zjechać na dół do ścieżki nadwiślańskiej lub podskarpowej

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Aaaaa... tam. Trzeba atakować ZTP (Zarząd terenów Publicznych). To ich ziemia, już nawet kiedyś prosili nas o wizję jak by można tam zjazd zrobić. Narysowaliśmy im z Olkiem, teraz ktoś powinien wymusić realizację ;-)

A póki co pozostają dwa niezbyt fajne sposoby, jak ktoś nie lubi po schodach:
1) podjechać ścieżką obok schodów. Da się nawet poziomem, choć nie powiem, że jest łatwo.
2) pojechać chodnikiem nieco naokoło. Nielegalnie i wybojów pełno, ale się da.

Ewentualnie jeździć jezdnią, górnym poziomem. Zresztą, jadąc od Międzyparkowej lub od Arkadii to jest jedyne wyjście sensowne o ile nie chce się kluczyć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
ZROBILI !

Zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej. ;D
I jestem tatą po raz drugi!

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej. ;D

Nom, przystanki już jakiś miesiąc temu.  ;)
Teraz zostało "tylko" odnowienie oznakowania poziomego, ciągła oddzielająca przystanek od DDR i przejścia dla pieszych przez DDR...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej. ;D

Nom, przystanki już jakiś miesiąc temu.  ;)
Teraz zostało "tylko" odnowienie oznakowania poziomego, ciągła oddzielająca przystanek od DDR i przejścia dla pieszych przez DDR...

A czy mógłbym prosić o jakieś zdjęcia?

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Oczywiście że tak.


PS. Dlaczego w moim poprzednim zdjęcie samo znikneło?
I jestem tatą po raz drugi!