Autor Wątek: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio  (Przeczytany 15236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8495993,Buspasy_dla_pelnych_samochodow___pomysl_kandydatki.html
Cytuj
Buspasy dla pełnych samochodów - pomysł kandydatki Munio

Otwarcie buspasów dla samochodów wiozących co najmniej cztery osoby lub dwójkę dzieci jadących do szkoły oraz dla rowerów i motocykli - to zdaniem kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio - najlepszy sposób na rozwiązanie problemów komunikacji w stolicy.

Munio, która zorganizowała spotkanie z dziennikarzami w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Wawelskiej oraz Żwirki i Wigury, oceniła, że w Warszawie autobusów jeżdżących buspasami nie jest dużo. Jak mówiła, należy szanować czas warszawiaków i dlatego buspasy należy udostępnić także innym pojazdom.
Poinformowała, że gdy wygra wybory wpuści na buspasy samochody, które podróżują, z co najmniej czterema osobami. Jej zdaniem będzie to promować carpooling. Carpooling polega na udostępnieniu wolnego miejsca we własnym samochodzie lub korzystaniu z wolnego miejsca w samochodzie innego użytkownika.
Munio odniosła się także do problemu braku ścieżek rowerowych. Według niej nie można czekać na budowanie nowych ścieżek, lecz powinno wyznaczać się je na istniejących chodnikach - malując linie.

Zdaniem kandydatki na buspasy powinny być wpuszczone rowery i motocykle, co jej zdaniem, skończyłoby codzienną praktykę przeciskania się tych pojazdów w korkach między samochodami. W jej opinii zwiększyłoby to również bezpieczeństwo motocyklistów i rowerzystów.



Jasssssne... Ciekawe, czy pani Munio jechała kiedykolwiek na rowerze w V > 15 km/h? I czy traktuje rower jako środek transportu? A nie rekreację li tylko? Może trzeba było zaprosić na owe spotkanie i przedstawicieli WMK, co by pani Munio mogła sama zobaczyć, że rower służy także szybkiemu przemieszczaniu się. Mogłaby wsiąść na rower i spróbować przejechać się po śmieszynce na Polu Mokotowskim i sprawdzić własno-organoleptycznie, "jak to jest" z tymi śmieszkami, jakie standardy muszą one spełniać.
I o ile niektóre pomysły uważam za sensowne, zwłaszcza większe wykorzystanie buspasów przez rowerzystów (a w zasadzie legalizacja owego procederu), tak ten z malowaniem nowych śmieszek uważam za chybiony.
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2010, 18:49:19 wysłana przez storm »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Paź 2010, 20:16:46 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8495993,Buspasy_dla_pelnych_samochodow___pomysl_kandydatki.html
Cytuj
Buspasy dla pełnych samochodów - pomysł kandydatki Munio

Ciekawe jak wg kandydatki należałoby to zorganizaoować, żeby wszyscy nie zaczęli się na te buspasy pchać?

  I o ile niektóre pomysły uważam za sensowne, zwłaszcza większe wykorzystanie buspasów przez rowerzystów (a w zasadzie legalizacja owego procederu), tak ten z malowaniem nowych śmieszek uważam za chybiony.

Ale pani Munio będzie mogła się pod koniec kadencji w Warszawskim Raporcie Rowerowym 2014 porównać z Gdańskiem i Krakowem i pochwalić niebotyczną liczbą km ścieżek, podobnie jak teraz Hanna Gronkiewicz-Waltz:
http://www.zm.org.pl/?a=wolska-109
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2010, 20:18:22 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Paź 2010, 20:55:12 »
Niestety ta Pani za pomysł utrudnienia mi życia i narażenia na kilka mandatów dziennie ma u mnie jak w banku, ze krzyżyk postawię na kogoś innego.

Drogi rowerowe muszą trzymać pewne standardy jakości, inaczej nie powinno się zmuszać nikogo do jazdy po nich (czyli powinien to być chodnik + T22). A de facto robiąc malowankę na chodniku i znakując to jako drogę rowerową, niestety mam obowiązek nią jechać, czy chcę tego czy nie.


Swoją drogą teraz mam naprawdę ciężki problem:

-Korwin Mikke stracił mój głos już na starcie za stare choć wciąż aktualne pomysły likwidacji tramwajów i buspasów. Jak ktoś nie umie liczyć, że zamiana tramwaju/buspasa na pas dla aut to utrata przepustowości ulicy o jakieś 50000/30000 osób na godzinę, to nie nadaje się na prezydenta, a co najwyżej do szkoły podstawowej w roli ucznia. A jego program to w głównej mierze tego typu pomysły. NIE, NIE, po stokroć NIE. NIGDY.

-Na Gronkiewiczową głosować nie chcę. Zabrała nam Pełnomocnika i w ogólnie rzecz biorąc się nie popisała. Nie radzi sobie ze ZMID, który wciąż serwuje nam kostkę (jak na Marsa/Płowiecka), albo inne atrakcje (projekt traktu Brzeskiego to dopiero porażka roku!). Ostatnia wpadka ze stojakami dobitnie pokazała jaki jest max możliwości tej ekipy - jeden stojak na każde 4 miesiące pracy. A ja jednak chcę dożyć powstania tego systemu komunikacji rowerowej.

-Bielecki jak dotąd nic rowerzystom nie zaproponował, ale chce robić podziemne parkingi i skrzyżowania wielopoziomowe. Prezydent bez znajomości polityki transportowej miasta faworyzujący najmniej wydajne i do tego najdroższe w budowie  sposoby transportu raczej nie może liczyć na mój głos. Po prostu zaprojektowanie drogi rowerowej na wielopoziomowym skrzyżowaniu kończy się zazwyczaj koszmarkami jak na Siekierkowskiej przy Wale Miedzeszyńskim. I tego nie zmienią chęci poprawy miasta i znakomite wykształcenie architektoniczne.

-Teraz odpadła Munio za chęć utrudnienia mi życia i narażenia na codzienne mandaty. Nie zagłosuję na kogoś, kto w dobrej wierze utrudnia mi życie zmuszając do jeżdżenia po czymś, co nie będzie się do tego nadawało. Może jeszcze w ramach podobnej innowacji niech maluje jezdnie autostrad na chodnikach. Skoro samym wymalowaniem linii można stworzyć bezpieczną infrastrukturę drogową, to czemu by ograniczać się do rowerzystów? ;-)


Niestety nikt więcej chyba nie został. Tzn był ktoś tam jeszcze z lewicy, ale tez o ile pamiętam program miał bez sensu. NIE MAM NA KOGO GŁOSOWAĆ. Chyba pierwszy raz w wyborach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Paź 2010, 21:35:16 »
@Raffi - możesz jeszcze głosować "przeciwko"... chociaż to durne, to lepsze takie rozwiązanie, niż pozwolenie na to, aby osoby o innych, jeszcze bardziej szkodliwych pomysłach (tudzież uszkodzonej psychice), dorwały się do władzy.
Co do Korwina - zdaje się, że ma pewien dobry pomysł związany z rozwaleniem infrastruktury kolejowej PKP między Dźwigową a Towarową. Osobiście bowiem nie miałbym nic przeciwko temu, aby PKP się stamtąd wyniosło i/lub umożliwiło wybudowanie przynajmniej(!!!) jakiejś kładki dla rowerzystów/pieszych etc nad torami. Albo zamiast nich.


Drex

  • Gość
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Paź 2010, 00:20:15 »
@Raffi - możesz jeszcze głosować "przeciwko"... chociaż to durne, to lepsze takie rozwiązanie, niż pozwolenie na to, aby osoby o innych, jeszcze bardziej szkodliwych pomysłach (tudzież uszkodzonej psychice), dorwały się do władzy.


Lepiej zacząć "lobbować" za wprowadzeniem dodatkowej kratki na arkuszu wyborczym- "[X] Nie mam na kogo głosować"...

storm

  • Gość
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Paź 2010, 09:29:04 »
@Drex - niestety ale nie. Wyobraź sobie, że jest 2 kandydatów. Jeden, który pewnie nic nie zrobi, ale jest wygładzony politycznie, da się z nim pogadać i pod naporem odpowiednich nacisków MOŻE coś zrobi. I drugi kandydat, znany z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi, zachowań, którego pomysły świadczą o pewnej sporej niedojrzałości. Ponadto jego pomysły rowerowe pochodzą z kręgu: "jesteście młodzi, możecie przenieść rowery te 5m".*
W zasadzie więc obaj kandydaci są do kitu. Co będzie, jeśli w stolicy drugi kandydat jakimś cudem zdobędzie głosy jakimś wyjątkowo udanym pomysłem, który "ciemny lud to kupi"? My tu w szlachetnym czynie zagłosujemy na nikogo, chcąc pokazać, że nie ma dobrego kandydata, a tu nagle prezynadĘtem stolicy zostanie człek, którego w życiu nie chcieliśmy widzieć na takiej funkcji! I co gorsza! Nasze głosowanie nie zostanie w ogóle zauważone, jesli prezynadĘtem zostanie II kandydat! (bo będzie to większy "hit medialny" niż cokolwiek innego).


Dlatego osobiście jestem za głosowaniem przeciwko. Bo nawet jeśli wybierzemy kogoś, kto NIC nie zrobił i nie robi, to przynajmniej nie wymaluje linii na chodniku, a tym bardziej nie ustanowi śmieszynki rowerowej po schodach.


* nie starałem się byc obiektywny i widać, że obaj kandydaci sa mocno nacechowani pewnymi przypadłościami żyjących ludzi, za co przepraszam

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Paź 2010, 11:17:20 »
zdobędzie głosy jakimś wyjątkowo udanym pomysłem, który "ciemny lud to kupi"? My tu w ch ludzi, za

Z tego co rozumiem koncepcję "żaden z powyższych" jej wynikiem jest brak mandatu do rządzenia.

Teraz wyborcy są zakładnikami ordynacji. Głos nie oddany ("bo mnie to nie obchodzi") i głos nieważny (na przykład skreślenie wszystkich co można zinterpretować jako "żaden z powyższych") są liczone tak samo (czyli nie liczone). Można to uznać za szantaż wobec wyborców, którzy są zmuszeni głosować "przeciwko" a więc de facto głosować za kimś, co utwierdza zwycięzców w przekonaniu, że zostali wybrani w równej walce i za zgodą "większości" społeczeństwa. Gdyby dopuścić opcję "żaden", czyli gdyby nawet część z głosów obecnie nie wliczanych jednak można było wrzucić do mianownika pozostawiając licznik nienaruszonym, mogłoby się okazać, że politycy wcale nie mają poparcia "większości" i np.: na całą kadencję pozostają niezajęte miejsca w parlamencie (reprezentacja głosujących na "żaden").

To jest oczywiście niebezpieczna koncepcja. Już raz Polska nierządem stała i wiadomo jak się to skończyło - do dziś nie mamy porządnych DDR w stolicy  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Paź 2010, 11:25:56 »
Konstruktywniej: co sądzicie o pomyśle wysyłania listów do kandydatów "z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie przyszłości transportu w mieście a w szczególności rozwoju ruchu rowerowego"? Gdyby się parę osób podpisało, mogłoby to odnieść jakiś efekt - ktokolwiek wygra można by mu później "świecić po oczach" jego odpowiedzią, zwłaszcza, gdyby media ją publikowały.

Poniekąd niektórzy kandydaci już to zrobili, jak Raffi nam pokazał, ale może można podobne stanowiska wyciągnąć  również od reszty, tak dla porównania.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Paź 2010, 11:43:20 »
Większość kandydatów już otrzymała już pytania. Została jeszcze grupa, która albo boi się wyborców albo liczy na kontakt telepatyczny.

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Paź 2010, 16:19:19 »
NA stronie Munio jest ankieta http://radna.info.pl/pages/sonda.php w tym temacie. Większość jest przeciwna.

Drex

  • Gość
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Paź 2010, 17:58:12 »
Większość jest przeciwna.


Jest przeciwna "samochodom i jednośladom". Pytanie jest tyle warte co zeszłoroczny śnieg, bo żeby nie wpuścić samochodów na buspasy zagłosowałem na "nie", co wyrzuciło rowerzystów z buspasów. Fajnie. Właśnie zagłosowałem "przeciwko"- to do Storma...

Offline warsawfenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Paź 2010, 19:58:17 »
Większość kandydatów już otrzymała już pytania. Została jeszcze grupa, która albo boi się wyborców albo liczy na kontakt telepatyczny.
Olejniczak szukał dziś podobno absurdów /pokazali go na Pl. Zamk./ w "drodze krzyżowej", ale coś się nie doszukal zdaje się. Kandydatce PSL, co ciekawe v-ce prezesce, zdaje się, Przewozów Region., towarzyszy przed kamerami pan SuperMarszałek Struzik, a sama kandydatka usmiechała się do kamer- fajny kontakt, w tle zaś grał zespół Bajerfull czy jak mu tam. Raz może udzieliła wywiadu TV bez opieki marszałka. Pan Szeremietiew liczy chyba na przyjaciół głosy. Tyle wiem.
Rowerowo, czyli pozytywnie! :-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Paź 2010, 20:00:04 »
problem z kandydatami na fotel prezydenta polega na tym, że oni tak naprawdę mają w d***e to miasto. to są politycy z aspiracjami, a prezydentura w stolicy to jest tylko trampolina. dlatego odpada Olejniczak, HGW i "śliczna" pani z PSL. zaś Korwin-Mikke w swym uporze bycia prezydentem czegokolwiek zaczyna się robić groteskowy.

niby Munio jest samorządowcem i politykiem lokalnym - może faktycznie chce coś w tym mieście zmienić (?) w każdym razie pomysł z malowaniem kresek na trotuarach skreśla ją definitywnie.

Czesław Bielecki - z wykształcenie architekt i urbanista, jak nikt powinien wiedzieć jak powinno funkcjonować miasto. tyle, że jak napisał Raffi facet jak na razie nic ciekawego nie proponuje.

zobaczymy jak to będzie.
ja pewnikiem wzorem lat poprzednich nie zaszczycę komisji obwodowej swoją obecnością.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Paź 2010, 21:50:39 »
No ja mam nadzieję, że któryś kandydat się jeszcze zreflektuje i zaproponuje coś rowerzystom. Inaczej faktycznie pozostanie głosowanie "przeciwko". A wolałbym głosować "za". Obserwuję jeszcze co zrobi/powie Bielecki, Munio i Gronkiewiczowa (resztę już skreśliłem). Zobaczę co odpowiedzą na nasze pytania, czy się pojawią na Masie i jak się tam zaprezentują.

Jak Gronkiewicz przeprosi za zmarnowaną kadencję i powoła z powrotem pełnomocnika rowerowego z deklaracją na piśmie, że Go znowu nie odwoła, ma mój głos. Jak Bielecki przedstawi dobry program pod kątem rowerzystów i wycofa się z kilku swoich pomysłów które mogą utrudnić życie rowerzystom i wywiać całą potencjalną kasę na drogi rowerowe z budżetu, ma mój głos. Jak Munio od malowanek farbami i wpuszczania niektórych aut prywatnych na buspasy przerzuci się na coś sensownego (chęci najwyraźniej ma, tylko brakuje wiedzy jak to zrobić), ma mój głos.

Na razie piłka jest w grze. A przedwyborcza masa coraz bliżej.



« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2010, 22:07:25 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline warsawfenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły kandydatki na prezydenta Warszawy Katarzyny Munio
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Paź 2010, 23:51:09 »
Innymi słowy: robi się gorąco :-) A tak jeszcze  wrednie wspomnę o Olejniczaku: ludziom chyba nie kojarzy się z dużą wiedzą o Warszawie... BTW fajne zjawisko: znany dobrze z Wiejskiej nagle spaceruje z v-ce burmistrzem medialnym Śródmieścia. Zupełnie inne środowisko polityczne. A jak idą wybory... Może by tak Zielone Mazowsze pobawiło się w politykę i wystawiło  swojego kandydata? Nikt by nie narzekałże nie ma na kogo głosować, bo źle robi rowerzystom :P
« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2010, 23:53:52 wysłana przez warsawfenix »
Rowerowo, czyli pozytywnie! :-)