Autor Wątek: O Masie w TVN Warszawa  (Przeczytany 15334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
O Masie w TVN Warszawa
« dnia: 08 Wrz 2010, 00:23:49 »
Tak mnie naszło, bo nie wiem, gdzie to wrzucić:

http://www.tvnwarszawa.pl/11410,program.html

Drex

  • Gość
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrz 2010, 09:59:02 »
"Jacek, kurier". Pajac.

Ja nie należę do "zbioru dzieci w kamizelkach", jak to matoł określił. Jestem rowerzystą. A że on jeździ na ostrym nie upoważnia go do stawiania się wyżej nad innymi ludźmi jeżdżącymi na rowerach. Dokładniej: nadęty pajac.

Poza tym to jak pokazane są urywki z jazdy po ulicach przez nich- wiadomo, niektóre przepisy się nagina, niektórych nie przestrzega, ale jazda zatłoczonymi ulicami pod prąd, przez ruchliwe skrzyżowania na czerwonym? To idiotyzm. Przez coś takiego normalni rowerzyści są i będą w "stanie wojny" z kierowcami. I jeszcze się kolo cieszy z własnej głupoty.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2010, 10:38:52 wysłana przez Drex »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrz 2010, 12:16:10 »
i przez to jesteśmy spychani do jednego worka.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

storm

  • Gość
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrz 2010, 12:40:40 »
Pomijamy główne arterie miasta i jeździmy gdzieś po obrzeżach.... Hmmmm.... No w sumie Aleje Jerozolimskie to przecież już obrzeża, nie? Jakieś Wisłostrady na Powstańczej to... obrzeża... Uliczki podmiejskie i tyle...
"Nienawidzimy się z kierowcami autobusów i ciężarówek..."
[Skąd oni wzięli tego Jacka kóriera? Z Pruszkowa? Tworki znaczy się?]
Zastanawiam się o czym miał być ten materiał... O idiotach kÓrieraH jeżdżących tak jak pokazali pod prąd i na czerwonym gdzie się tylko da - czy o Warszawskiej Masie Krytycznej?

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrz 2010, 12:47:41 »
Cytat: Drex
wiadomo, niektóre przepisy się nagina, niektórych nie przestrzega, ale jazda zatłoczonymi ulicami pod prąd, przez ruchliwe skrzyżowania na czerwonym? To idiotyzm. Przez coś takiego normalni rowerzyści są i będą w "stanie wojny" z kierowcami.
Drex,
 
wypowiedź tego kuriera była jednostronna i nie pokazująca masy we właściwy sposób, ale w taki, jaki on odbiera masę. Ma do tego prawo - zostało to zapytany i powiedział co myśli. Czy stawiał się wyżej? Nie odniosłem takiego wrażenia.

Natomiast zwróć uwagę na montaż materiału. Cały skład był pokazany w ujęciu: "Masa to festyn" - takie było moje wrażenie i gdybym nie znał (i nie działał) w tej organizacji, to tak właśnie bym to odebrał.
Zauważ, że każdy wypowiedział się we właściwy dla siebie sposób. Promując własny sposób jazdy na rowerze.
 
Zwróćcieteż uwagę na tytuł: "Warszawski styl rowerowy"
 
Cytat: Maćkoff
i przez to jesteśmy spychani do jednego worka.i przez to jesteśmy spychani do jednego worka.
i słusznie. A czy my robimy inaczej wypowiadając się o urzędnikach i kierowcach samochodów? Robimy dokładnie tak samo Maćkofff.
 
Zauważyłem, że wszyscy widzą tylko błędy innych a nie swoje. :( Ja też tak mam niestety.
 
Pozdrawiam
Stanley

Drex

  • Gość
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrz 2010, 12:52:47 »
Zwróćcieteż uwagę na tytuł: "Warszawski styl rowerowy"

Cytat: TVN
Jedni jeżdżą dla sportu, inni do pracy, jeszcze inni zwiedzają na rowerze świat. Zwolenników dwóch kółek jest w stolicy coraz więcej. Wielu z nich można spotkać podczas Warszawskiej Masy Krytycznej, która wyjeżdża na ulice Warszawy w ostatni piątek każdego miesiąca.

Materiał jest podpięty do WMK poprzez wstęp.

Poza tym kolesia który tak się wypowiada o mnie będę uważał za nadętego buca. To pajac a nie rowerzysta jest.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2010, 13:43:20 »
Poza tym kolesia który tak się wypowiada o mnie będę uważał za nadętego buca. To pajac a nie rowerzysta jest.

Masz do tego absolutne prawo.

Pozdrawiam
Stanley

storm

  • Gość
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrz 2010, 14:08:49 »
Nie [tylko] pajac i nie [tylko] nadęty buc, ale normalny pirat drogowy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrz 2010, 16:05:23 »
Po prostu kurier. Oni tacy już są. Ja tam tego nie kumam, za co On nie lubi kierowców autobusów i ciężarówek (jak dla mnie - najlepsi kierowcy), i co go bawi w tym co robi. Mnie ani OK, ani zabawa w kurierkę by nie bawiła.


Co do czerwonego czy jazdy pod prąd. Rzuciłbym kamień, gdybym był bez winy. Ale brak kontrapasa na Nowogrodzkiej powodował, że też nieraz jeździłem pod prąd, a ustawienie świateł na Marszałkowska/Żurawia (pętla nie "łapała" rowerów i nie dawała zielonego) powodowała, że nieraz po czerwieni tam pojechałem.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrz 2010, 16:42:51 »
sporo kurierów łamie PoRD gdzie się da, my ułatwiamy sobie trochę życie czasem naginając przepisy gdy jest tam jakaś wyższa siła - np lepszy dojazd do ZM'u (naście metrów pod prąd), pętla niewykrywająca rowerzystów, etc. to taka mała różnica.

a jazda pod prąd często jest sporym ułatwieniem - ja np często tak jadę w Al. Wojska Polskiego - jest szeroko, a jazda na około nie jest zbyt zachęcająca. poza tym, czasem warto nagiąć trochę prawo aby jechało się lepiej zarówno nam jak i kierowcom. ja przy skręcaniu z Andersa w lewo w Solidarności nie jadę grzecznie po prawej, ale zjeżdżam na lewo od podwójnej ciągłej gdy nie jadą za mną auta - jest 1 pas, więc kierowcy mogą spokojnie wyprzedzić z prawej, a ja już i tak jestem po lewej stronie i nie będzie problemu z dostaniem się na pas do lewoskrętu. ale to w sumie pasuje do jazdy pod prąd :)

ale warto też pamiętać, że są też kurierzy, którzy jeżdżą podobnie jak my, nie każdy aż tak nagina prawo jakby ulice były zamknięte a oni brali udział w jakimś wyścigu.

Drex

  • Gość
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrz 2010, 17:15:52 »
A tak jak jest pokazane od 2 minuty nagrania tez jeździcie?

mplonski

  • Gość
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrz 2010, 18:10:31 »
Jeśli masz na myśli brak zwolnienia na skrzyżowaniu, od razu przejechanie na czerwonym, jazdę pod prąd między pasami ruchu i samochodami, etc - ja tak nie jeżdżę. Bus-pasy, slalom między autami w korku, wymuszone czerwone (np brak wykrycia roweru), etc - tak. Zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek (np użyć chodnika zamiast jechać pod prąd 3-pasmową arterią), a podczas wykonywania manewru nie do końca zgodnego z prawem szczególną ostrożność.

A jak komuś się bardzo spieszy i nie chce czekać na czerwonym to zostaje dozwolony skręt w prawo, zawrócenie i ponowny skręt w prawo.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrz 2010, 18:36:02 »
Materiał dla mnie bez ładu i składu, pokazujący rowerzystów przez pryzmat wyłącznie kurierów, ostro kołowców i "wyczynowców". To juz zwykli rowerzyści nie są ważni? Gdzie Ci dostojni pan i pani sunący w eleganckich strojach na eleganckich rowerach do pracy? Gdzie Ci codzienni państwo jadący na zakupy składakami? I można by tak wymianiać...
Taki materiał faktycznie wzmaga "wrzucanie" rowerzystów do jednego wora.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrz 2010, 18:42:57 »
Najlepszej reklamy ten materiał nie zrobił nam, ale zdrowo patrząc to tak jak  Drex zauważył jeden buc może nabruździć ale też go trzeba zrozumieć  dla 50 groszy od paczki to on własną matkę sprzeda a co dopiero nas ośmieszyć ?Dla pieniędzy i chęci zaistnienia i z T.I.R-em wystartuje.W materiale był widoczny starszy facet w koszulce "htp"to jest reklama dla nas że nie tylko dzieci jadą ale też zupełnie dorośli.Ja jeżdżę w kolorowej kamizelce na co dzień i się nie wstydzę i raczej staram się nie wchodzić w drogę nawet słabszym (pieszym) a co dopiero szpanować jazdą pod prąd i straszenie dzieci i babcie na schodach?Po prostu róbmy swoje i nie zwracajmy uwagę na "ekstremę"- to tak jak fanatycy. 

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrz 2010, 20:21:09 »
Po prostu róbmy swoje i nie zwracajmy uwagę na "ekstremę"- to tak jak fanatycy.

Na łeb wam wali się ten kram,
Aż sypią się zeń drzazgi,
O skórze myśleć czas, a wam -
Wam w głowie wciąż drobiazgi.

Opinia sroga to, że hej,
Odpowiadając przeto jej:

Róbmy swoje,
Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje,
Bo dopóki nam się chce,
Drobiazgów parę się uchowa:
Kultura, sztuka, wolność słowa, dlatego
Róbmy swoje,
Może to coś da? Kto wie?...


Jak to powiedział Pan nade mną i jak kiedyś zaśpiewał Wojciech M. Róbmy swoje, póki jeszcze
ciut się chce. O to mi właśnie chodziło, żeby nie zwracać uwagi na to co ktoś mówi o nas. Co ktoś o nas myśli - to jego sprawa i jego problem.

Pozdrawiam
Stanley

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Wrz 2010, 22:09:32 »
TV jak to TV - musi pokazać "różne punkty widzenia", co oznacza że oprócz normalnych ludzi, ludzi z pasją, muszą też pokazać przypałów. Oglądalność się liczy. Nie ma się co przejmować. Przy okazji - uważam, że lepiej się żyje bez TV.

Zarówno debili jak też ludzi wspaniałych można znaleźć w każdej próbce społeczeństwa, wśród rowerzystów jak i kierowców - statystyka.

Po programie zostanie mi przeświadczenie, że kurierzy to ci, którzy "cofają do tyłu". Sądząc po stylu ich wypowiedzi mam przekonanie, że ewolucja sobie z problemem poradzi więc ja się tym nie przejmuję i liczę czas do następnej masy... :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Wrz 2010, 08:42:45 »
TV jak to TV - musi pokazać "różne punkty widzenia", co oznacza że oprócz normalnych ludzi, ludzi z pasją, muszą też pokazać przypałów. Oglądalność się liczy.

Dokładnie. Pokażą jakiegoś kuriera na OK i kierowcę maniaka i kreują konflikt rowerzyści-kierowcy. Pokażą dziadka na Wigry i kuriera i to jest obraz rowerzystów.

Najgorzej, że ludzie bezkrytycznie oglądają często i zamiast pomyśleć tak jak Ty, po prostu sobie elegancko wyciągną średnią że jesteśmy w połowie jak kurier (agresywni, niebezpieczni), a w połowie jak dziadek (powolni, nieoświetleni, niezbyt radzący sobie na drodze). I taka średnia później zaczyna już żyć własnym życiem. W końcu "kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą".

A takich "prawd" o rowerzystach jest jednak sporo funkcjonujących.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Wrz 2010, 10:16:28 »
Szkoda że nie pokazali takiego kuriera, jakich ja zazwyczaj spotykam. A spotykam kolesi którzy zazwyczaj śmigaja jakąś zabytkową szosą, jadą niesamowicie płynnie i idealnie wstrzelaja się w zielone światła, mijają pieszych, samochody i wszystko co im staje na drodze, ale w taki sposób że nikt ich bie zauważa że przemknęli. I nie ma w tym szczeniackiej brawury, tylko profeska.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Wrz 2010, 10:38:42 »
Szkoda że nie pokazali takiego kuriera, jakich ja zazwyczaj spotykam. A spotykam kolesi którzy zazwyczaj śmigaja jakąś zabytkową szosą, jadą niesamowicie płynnie i idealnie wstrzelaja się w zielone światła, mijają pieszych, samochody i wszystko co im staje na drodze, ale w taki sposób że nikt ich bie zauważa że przemknęli. I nie ma w tym szczeniackiej brawury, tylko profeska.

Wszystko dlatego, że taki kurier jest "niemedialny". Ty wyczujesz finezję w jeździe, ja, może jeszcze 5 osób, a dla reszty to będzie jak relacja z rdzewienia ich auta pod blokiem ;)

A kurierzy zazwyczaj jednak jeżdżą bez brawury. Po prostu są trzy typy rowerzystów: młodzi brawurowi, młodzi niebrawurowi, starzy niebrawurowi. Nie ma starych brawurowych. A już na pewno nie w kurierce, gdzie jeździ się bardzo dużo, w różnych warunkach i o dzwona lub kontuzję przeciążonych kolan statystycznie jest łatwiej :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Wrz 2010, 12:02:44 »
Weźcie też poprawkę na to, że kurierami zowią się tez tacy co pojeździli 2 miesiące w wakacje.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Wrz 2010, 12:25:13 »
tak, a w swym lansiarskim fixet ostrym mają zębatki z rowerka dziecinnego. Ale za to świetnie skidują. I cofaja do tyłu.

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Wrz 2010, 22:40:12 »
kurierzy maja mozgi jak orzeszki:p
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Wrz 2010, 23:31:17 »
tak, a w swym lansiarskim fixet ostrym mają zębatki z rowerka dziecinnego. Ale za to świetnie skidują. I cofaja do tyłu.
Mówiąc: "cofając do tyłu" masz na myśli jazdę do przodu? Tak bynajmniej na logikę biorę to sformułowanie. :D

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Wrz 2010, 00:59:51 »
tzzw. błąd pleonastyczny lub po prostu pleonazm.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Wrz 2010, 10:57:37 »
Na Preclu też jednogłośnie stwierdzono, że kurierzyna na filmie popisuje się i wypowiada w sposób żałosny:

http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,48205.html?group=pl.rec.rowery&tid=1541734&pid=&strona=0
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Wrz 2010, 11:15:09 »
tak, a w swym lansiarskim fixet ostrym mają zębatki z rowerka dziecinnego. Ale za to świetnie skidują. I cofaja do tyłu.
Mówiąc: "cofając do tyłu" masz na myśli jazdę do przodu? Tak bynajmniej na logikę biorę to sformułowanie. :D

to trzeba by kóriera zapytac co miał na myśli bo to cytat/parafraza był,

ale myślę że chodzi o jazdę do przodu. Ciekawe czy jak się jest takim kórierem to się umie jeszcze cofac do przodu.

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Wrz 2010, 08:38:32 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Masie w TVN Warszawa
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Wrz 2010, 10:57:11 »
Info na temat dzisiejszej Masy http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1674865,0,,masa_krytyczna__upomni_sie_o_stojaki,wiadomosc.html

Całkiem rzeczowy materiał. Ciekawe, czy na samej masie też będą?

Dziś w sprawie stojaków jeszcze radio Kolor i jeszcze jakieś drugie mnie będzie katować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)