Autor Wątek: 07.08.2010 - Masa Powstańcza  (Przeczytany 34029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cezares

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sie 2010, 23:02:40 »
[...]
Po to jest organizowany przejazd w ramach WMK czy też WMP żeby korzystać z ulicy,
[...]
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=509.msg6186#msg6186
tu tez byl taki jełop
jak go wylowie na fotach to zapodam link

Cezarze ja od popołudnia czytam twoje posty w tym wątku i zastanawiam się, co Poeta miał na myśli :D

Jeśli chcesz znaleźć jakiegoś ''jełopa'', który się wypowiadał w podanym przez ciebie odesłaniu, to powiedz konkretnie o kogo ci chodzi, to pomogę ;)

Inna sprawa że my się staramy tu nawzajem nie wyzywać od ''gówniarzy'', ''cepów'', ''jełopów''.

Jeszcze inna sprawa, że swoje przemyślenia należy wyrażać w sposób zrozumiały dla innych, a nie tylko dla siebie.
Absolutnie nie  chodzi mi o zadne wypowiedzi
Chodzi mi tylko o jezdzacych w tlumie na jednym kole oraz o zjezdzajacych na chodnik
To sa wlasnie JELOPY do ktorych nic nie dociera.
Rozumiem ze zjezdza sobie czlowiek na chodnik i jedzi sobie bo kreci filmik
czy trzaska fotki, ale nie po to by scigac sie itp, itd
-=-pOzDRaWiAM-=-

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Sie 2010, 23:18:18 »
Cezares - z krytykowaniem jednego koła uważaj. Też krytykowałam, aż się dowiedziałam, że dopóki nie spowoduje się zagrożenia, to można. Nie zgadzam się z tą polityką, ale cóż, nie ja tu dowodzę.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Sie 2010, 00:02:01 »
Cezares - z krytykowaniem jednego koła uważaj. Też krytykowałam, aż się dowiedziałam, że dopóki nie spowoduje się zagrożenia, to można. Nie zgadzam się z tą polityką, ale cóż, nie ja tu dowodzę.

W peletonie jazda na tylnim kole zawsze powoduje zagrożenie, bo niemal zawsze się to robi tak żeby się przed kolegami, czy tłumem popisać.
A gdy się człowiek popisuje to myśli, o czym innym niż o swoim i innych bezpieczeństwie.

Widziałem jak koleś na Nowym Świecie tuż przed rikszą ocierał dla jaj przednim kołem o kaptur kolegi, powtarzam robił to w ścisku wśród przypadkowych osób.

Z moich doświadczeń, to jest spore ciśnienie także zwykłych uczestników żeby takich gości opieprzyć.
Wystarczyło, że ja, jak stałem na przejściu wydarłem gardło na takiego ''małysza'', żeby reszta uczestników jadących w peletonie zaczęła się przyłączać.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Sie 2010, 02:47:05 »
Hmmm... nie chcę nikogo obrazić, moje doświadczenie jest prawie zerowe.
Nie mam nic do zabezpieczenia - poza podziwem dla Waszej cierpliwości, wytrwałości i wyrozumiałości. Nie mam nawet 10% poziomu tych cech co Wy.

Jednak chwilami jadąc w Masie, (zwłaszcza takiej "niedzielnej") łapię większego stresa niż mam jadąc w codziennym ruchu ulicznym (nie zostawiam miejsca na wyprzedzanie na żyletkę, już nie >:( ). Wielu ludzi jakby nie potrafi jechać prosto, równolegle z osią jezdni, nie potrafi jechać spokojnie.

I nie mam na myśli wyprzedzania generalnie - gdy zostaje miejsce to jeśli można - czemu nie. Lepiej zapchać dziurę gdy ci z przodu się nie kwapią do silniejszego depnięcia, prawda? Jednak na PMK widziałem w jednym momencie chmarę wyprzedzających, którzy pchali się do przodu lewą, chociaż z przodu peleton już w zasadzie stał. Po co? Jazda prosto z niedużą prędkością - nagle dla wielu okazuje się to trudne, zwłaszcza gdy po prawej i lewej ktoś jest. Tak jakby nie było punktu odniesienia, a przecież są pasy, jest krawężnik.

Pomijam szczeniaków i ich cyrkowe wygłupy. Takich to chyba tylko ostry kop w zad może czegoś nauczyć. Bezstresowo wychowani, szlag by to trafił...

Dobre i zabawne było to, że sporo osób po PMK odważyło się wyjechać na ulicę. Ludzie w średnim wieku a cieszyli się jak dzieci :) To chyba jest odpowiedź na moje wątpliwości co do techniki jazdy ulicą, nawet w Masie.

Sugestia: ;) zakaz wyprzedzania, jazda w równej kolumnie po 6 rowerów w rzędzie, żadnych rozmów, żadnych hałasów. Kto się wychyli zostaje do końca przejazdu napiętnowany gorącą lutownicą zamontowaną zamiast siodełka ;)

Sugestia realna: będąc zwykłym uczestnikiem Masy (chyba jest tu jeszcze parę takich osób na forum? :) ) można trzymać się lewej zostawiając (blokując) odpowiednią przestrzeń dla przejazdu zabezpieczenia. Wrzasnąć "lewa wolna" chwilę zanim zabezpieczenie gna naprzód też można. I chyba nawet to działa ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Drex

  • Gość
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Sie 2010, 05:42:30 »
Sugestia realna: będąc zwykłym uczestnikiem Masy (chyba jest tu jeszcze parę takich osób na forum?  ) można trzymać się lewej zostawiając (blokując) odpowiednią przestrzeń dla przejazdu zabezpieczenia. Wrzasnąć "lewa wolna" chwilę zanim zabezpieczenie gna naprzód też można. I chyba nawet to działa
Działa i to nawet dobrze. Sam tak robiłem jeszcze zanim zacząłem jeździć w zabezpieczeniu.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Sie 2010, 06:44:38 »
A to Ty nie zawsze jeździłeś w zabezpieczeniu?

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Sie 2010, 09:03:15 »
A to Ty nie zawsze jeździłeś w zabezpieczeniu?
PLASK

Drex

  • Gość
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Sie 2010, 09:25:24 »
A to Ty nie zawsze jeździłeś w zabezpieczeniu?
[facepalm]

Tak, jeżdżę od zawsze. Urodziłem się w kamizelce organizatora WMK. ;)

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Sie 2010, 10:25:29 »
Tak, jeżdżę od zawsze. Urodziłem się w kamizelce organizatora WMK. ;)

A wózkiem był Ci rowerek na 26 calowych kółeczkach?  ;)
Tak czułem  8)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 07.08.2010 - Masa Powstańcza
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Sie 2010, 14:47:33 »
Tak mi się właśnie wydawało, Drex :)