Autor Wątek: Rosyjska ruletka przy Spójni  (Przeczytany 21391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Rosyjska ruletka przy Spójni
« dnia: 01 Lip 2010, 11:06:21 »



Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwi 2012, 21:51:43 »


« Ostatnia zmiana: 17 Kwi 2012, 21:59:27 wysłana przez gromanik »

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwi 2012, 23:40:38 »
Ostro. Mam nadzieje, że mi się to nie przytrafi.

Dobrze Grześ, że piszesz te pisma.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwi 2012, 09:20:55 »
      K%$wa znowu? >:(
Jakeś półtrora miesiąca temu też była rozwalona, zgłaszałem  telefonicznie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwi 2012, 12:43:57 »
A może, skoro to jest autostrada, zawnioskować o bariery betonowe?  :) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ 
z dnia 2 marca 1999 r. 
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne  i ich usytuowanie. 
5. Bariera betonowa pełna może być stosowana w szczególności:    1) na wąskim pasie dzielącym,  2) jako bariera osłonowa przy obiekcie i przeszkodzie, 
3) jako bariera skrajna w tunelu i przy ścianie oporowej,  4) na odcinku drogi niebezpiecznym dla uczestników ruchu.

Edit, edit, edit: bariery ochronne muszą spełniać normę PN-EN 1317. Termin harmonizacji minął 1 stycznia 2011. Zgadza się?Można spytać, czy ta barierka jest zgodna z normą.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2012, 12:56:57 wysłana przez `L` »
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwi 2012, 14:08:39 »
      K%$wa znowu? >:(
Jakeś półtrora miesiąca temu też była rozwalona, zgłaszałem  telefonicznie.

Przy tej geometrii jezdni to po prostu musi się zdarzać. Ta droga zachęca do zbyt szybkiej jazdy.

A może, skoro to jest autostrada, zawnioskować o bariery betonowe?  :)

1. To nie autostrada. Nawet nie droga szybkiego ruchu. Wiem, że patrząc na ulicę trudno w to uwierzyć, ale to taka sama ulica jak każda inna.

2. Bariery betonowe wcale nie będą lepsze. Stalowa się gnie i pochłania energię, a betonowa się kruszy, latają odłamki betonu, a bywa, że i całość jest odrzucana po uderzeniu. To jak zamiana dżumy na cholerę ;-)


[/b]Edit, edit, edit: bariery ochronne muszą spełniać normę PN-EN 1317. Termin harmonizacji minął 1 stycznia 2011. Zgadza się?Można spytać, czy ta barierka jest zgodna z normą.

Możesz sprawdzić, ale skoro barierka jest z poprzedniego miesiąca, to raczej spełnia normy ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwi 2012, 15:37:29 »
To ile tam trzeba jechać? Wydaje mi się, że przy 150 km/h nie byłoby problemu w zapanowaniu nad pojazdem. Więc albo tam ktoś jechał sporo szybciej, albo tam jechał ktoś, kto w ogóle ma problemy z trzymaniem toru (młodzian bez prawka lub pijany).
AdrianSocho

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwi 2012, 16:00:05 »
Pytasz na serio? ;D
Ten odcinek jezdni przebiega po łuku. Dodaj do tego choćby lekko wilgotną nawierzchnię, trochę rozsypanego piasku, łysawe opony, złą geometrię zawieszenia... itd., itp. Przy pewnej prędkości wystarczy że na zakręcie "przeciągniesz" i koła tracą przyczepność. (na rowerze tez się tak da ;) )
Jeśli mnie oko nie myli to niweleta poprzeczna jest na zawnątrz zakrętu :P To też "pomaga".


Ta bariera to chyba codziennie jest "bombardowana".
Przekraczanie prędkości przez kierowców powoduje że te "czynniki" się sumują, a efekty są na powyższych zdjęciach.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2012, 16:09:47 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwi 2012, 17:16:29 »
Pytasz na serio? ;D
Ten odcinek jezdni przebiega po łuku. Dodaj do tego choćby lekko wilgotną nawierzchnię, trochę rozsypanego piasku, łysawe opony, złą geometrię zawieszenia... itd., itp. Przy pewnej prędkości wystarczy że na zakręcie "przeciągniesz" i koła tracą przyczepność. (na rowerze tez się tak da ;) )
Jeśli mnie oko nie myli to niweleta poprzeczna jest na zawnątrz zakrętu :P To też "pomaga".


Ta bariera to chyba codziennie jest "bombardowana".
Przekraczanie prędkości przez kierowców powoduje że te "czynniki" się sumują, a efekty są na powyższych zdjęciach.

Może zamontować kamerkę internetową z nagrywaniem na pare dni?   :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwi 2012, 17:41:38 »
To ile tam trzeba jechać? Wydaje mi się, że przy 150 km/h nie byłoby problemu w zapanowaniu nad pojazdem. Więc albo tam ktoś jechał sporo szybciej, albo tam jechał ktoś, kto w ogóle ma problemy z trzymaniem toru (młodzian bez prawka lub pijany).

Pamiętaj, że nie zawsze jezdnia jest sucha. Poza tym nie każdy jeździ płynnie. Z zakrętu można wylecieć i przy 30km/h jak tylko zaczniesz szarpać kierownicą. Do tego wielu mistrzów prostej zapomina, że jest jeszcze jedna nieprzewidywalna zmienna - inni użytkownicy drogi. Ktoś przyhamuje, ktoś zmieni pas i wcale nie trzeba mega prędkości by musieć się ratować ucieczką w krajobraz. Widziałem tam gości, co mieli problemy z panowaniem nad samochodem przy 80-90km/h, bo akurat takie były warunki albo sytuacja na drodze.

A droga w tym miejscu niestety zachęca do ryzykowania, czego jesteś najlepszym przykładem :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwi 2012, 18:14:48 »
Dzięki Gromadniku za odświeżenie tematu !
Daj znać, czy była odpowiedź na Twoje pisma w tej sprawie (najlepiej tez mejlowo). Bez względu na to, czy będziesz dalej wysyłał, chętnie sam napiszę, bo jeżdżę tamtędy do pracy (i robię fotografie "pokolejnych deformacjach") i powołam się na Twoją korespondencję.
Innych też zachęcam do pisania w tej sprawie i robienia zdjęć.
Gdybyście chcieli się podpisać pod zbiorowym wnioskiem, dajcie znać na prv.

Czy jest nowa barierka, padło pytanie. Otóż odpowiadam. Od kilku miesięcy jest ta sama pogięta barierka, a na dodatek nie jest w żaden porządny sposób montowana na nowo - tylko stoi sobie na "luźno" tak, byle trzymała pion - jest to obecnie element ruchomy ! Ewidentny skandal !


Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwi 2012, 21:17:35 »
Ja myślę, że w tym miejscu przydałby się stały fotoradar, a najlepiej odcinkowy pomiar prędkości. Przydałoby się także odsunąć ddr od jezdni w miejsce pasa zieleni - może będzie bez segregacji od ruchu pieszego (i tak w okolicy jej nie ma), a będzie bezpieczniej, bo bariera będzie miała miejsce na odgięcie się w postaci pasa zieleni.

Rano1

  • Gość
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwi 2012, 21:39:08 »
Też o tym pomyślałem. I nie jest to zły pomysł. Rowerzyści jadący od strony Kępy Potockiej będą musieli bardziej zwolnić i to dobre dla nich samych - przy południowym wyjeździe samochodowym ze Spójni - tam samochody toczą się z kilku kierunków i trzeba uważać (niestety niektórzy dwukołowcy czasem o tym zapominają, czy tak? ).

Tak na marginesie - obok rosyjskiej ruletki POMNIK ZANIEDBAŃ STOLICY w zakresie utrzymania ddr - Aleja Rowerowa I Sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka ! Nie jestem fanem władz komuny, ale od lat 70tych, gdy Towarzysz Edward kierował Siłą Przewodnią Narodu (dla młodych przypomnę - zgodnie z Konstytucją PRL tą SIŁĄ była Polska Zjednoczona partia Robotnicza), ta ścieżka przez prawie 40 lat nie była nigdy remontowana, poza kilkoma łatami przy Moście Gdańskim> Nawierzchnia momentami przypomina szczyty wielu gór polskich a nie nawierzchnię po której można jeździć - to raczej odcinek na wyścigi mtb. Karnie kazałbym tam jeździć pracownikom ZDMu.

Przepraszam za offtop, ale ta okolica bulwersuje mnie od wielu lat. To temat dla prasy.ja zrobiłem kilka wymownych zdjęć.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Kwi 2012, 00:39:05 »
1. To nie autostrada. Nawet nie droga szybkiego ruchu. Wiem, że patrząc na ulicę trudno w to uwierzyć, ale to taka sama ulica jak każda inna.
 
Jeszcze nie? Kwestia ustawienia znaku. Chyba napiszę wniosek ;)

2. Bariery betonowe wcale nie będą lepsze. Stalowa się gnie i pochłania energię, a betonowa się kruszy, latają odłamki betonu, a bywa, że i całość jest odrzucana po uderzeniu. To jak zamiana dżumy na cholerę ;-)
 
A w co byś wolał przywalić: w stalową czy w betonową? No właśnie - efekt psychologiczny może zadziała na niektórych. Betonowa na pewno pochłonie energię znacznie skuteczniej - jak widać po zdjęciach obecne bariery nie dają rady.

  Możesz sprawdzić, ale skoro barierka jest z poprzedniego miesiąca, to raczej spełnia normy ;-)

Na zdjęciu Wildziego dobrze widać, że to sprawdzona barierka jest. Wielokrotnie przeszła testy ;)

A na poważnie: czy to nie w tym miejscu nie tak dawno podniesiono maks. prędkość?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosyjska ruletka przy Spójni
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Kwi 2012, 07:18:32 »
2. Bariery betonowe wcale nie będą lepsze. Stalowa się gnie i pochłania energię, a betonowa się kruszy, latają odłamki betonu, a bywa, że i całość jest odrzucana po uderzeniu. To jak zamiana dżumy na cholerę ;-)
 
A w co byś wolał przywalić: w stalową czy w betonową? No właśnie - efekt psychologiczny może zadziała na niektórych. Betonowa na pewno pochłonie energię znacznie skuteczniej - jak widać po zdjęciach obecne bariery nie dają rady.

Jak widać po zdjęciach obecne bariery dają radę. Bariera energochłonna dokładnie tak ma działać, że ma się w określonych miejscach giąć, zrywać i tym samym pochłaniać energię zderzenia. Na tym to właśnie polega.

Beton energochłonny? Zientarski "już wiem jakie emocje może wyzwolić stłuczka" Junior by się z Tobą nie zgodził :P Rozpędź się, walnij głową w ścianę "z baranka" i udowodnij to, bo i ja inaczej nie uwierzę ;)

Zgodzę się tylko co do efektu psycholgicznego.


A na poważnie: czy to nie w tym miejscu nie tak dawno podniesiono maks. prędkość?

Wydaje mi się, że podniesiono od Gdańskiego na południe, a tam akurat zawsze było 70 czy 80 km/h. Problem nie w ograniczeniu, tylko w tym, że ta droga zachęca do dużo szybszej jazdy. Czytałeś Adriana o 150km/h. Jak postawisz znak z pięćdziesiątką, dalej będą jeździć 150, bo to takie samo łamanie prawa jak dziś przy 80.

Tu by się faktycznie chyba przydał fotoradar. Przy 80km/h naprawdę trudno byłoby tam wypaść. Doświadczenie spacerowej, gdzie też wymieniali latarnie, a później bariery i latarnie, pokazuje, że to działa!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)