Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016  (Przeczytany 4497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« dnia: 14 Kwi 2016, 16:39:55 »
29 kwietnia 2016 -- Przewidywana trasa przejazdu :


pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Batorego, al. Niepodległości, Woronicza, Puławska, Dolna, Chełmska, Czerniakowska, Szwoleżerów, Myśliwiecka, Rozbrat, Książęca, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy

Dystans ok: 18 km


Mapka interaktywna: LINK

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/ - Info na stronie WMK

-

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub przedstawić swoje nowe ciekawsze pomysły dotyczące organizacji, zabezpieczenia, samego przejazdu) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 21 kwietnia o godzinie 18:00.
Miejsce: Podamy w późniejszym terminie.
-
-


Proszę o składanie propozycji trasy na czerwiec 2016 oraz lipiec 2016. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl.
Nie zapominajmy o sprawnym oświetleniu do roweru. Zadbajmy o Swoje bezpieczeństwo i bądźmy widoczni po zmroku...[/u]


Przypominam - NIE JEŹDZIMY PO CHODNIKACH i NIE JEŹDZIMY NA JEDNYM KOLE W PELETONIE!
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi 2016, 15:49:20 wysłana przez DeXteR »

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwi 2016, 15:56:06 »
Uwaga !
 Spotkanie przedmasowe odbędzie się pod adresem:
ul. Koszykowa 67 m. 21 o godzinie 18:00

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwi 2016, 14:07:56 »
ZM i tambylcza wspólnota mieszkaniowa stanowczo proszą, by NIE przyczepiać rowerów do ogrodzenia kapliczki.
Pod oknem ZM jest jakiś twór stojakopodobny, można też spinać kilka rowerów razem. Poza podwórkiem, na zewnątrz są 3 słupki znaków.

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwi 2016, 13:30:41 »
W końcu i nareszcie pojawię się na masie  ;D
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwi 2016, 17:25:38 »
Wszystko byłoby fajnie, gdyby po raz kolejny ta sama banda idiotów nie szalała na jednym kole, zarówno w peletonie jak i po okolicznych chodnikach i drogach rowerowych.  Do tego jeszcze fajeczka w zębach i brak rekcji na zwracanie uwagi. Odpychanie się od mijanych samochodów i autobusów jadąc na jednym kole. Po jednej z takich eskapad na chodnik, wbili się z pełnym impetem w peleton, zawadzając mi o koło... Jedna szprycha zerwana i koło do centrowania...

Czy na prawdę nie ma sposobu aby się ich pozbyć?

https://www.youtube.com/watch?v=-PmWszGzC8w
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi 2016, 17:28:20 wysłana przez mp0011 »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2016, 12:24:24 »
Sposobów jest wiele ,ale potrzebna pomoc ze wszystkich stron. Sam im zwracałem uwagę ,ale z marnym skutkiem i w okolicy nie widziałem poparcia. Dało to chwilowe uspokojenie,ale cały przejazd nie można odrywać się do trzech ,czterech gości co po Polsku nie rozumieją. Na chodnikach i ścieżkach nic nie możemy -jadą poza obszarem który zabezpieczamy.Jak będzie się powtarzać ten problem to niestety trzeba będzie stracić jednego czy dwóch zabezpieczających i niańczyć całą drogę takich uczestników . Ucierpi przez to płynność jazdy -braki w zabezpieczeniu.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2016, 18:16:34 »
Przez całą masę obserwowaliśmy jednego baranka. Nie jakiś małolat ale gościu ze 25 lat nonstop albo starał się postawić rower na kooa a potem hebel albo szarpał tempo jak idiota. Na sam koniec skrzyżowanie Świętokrzyskiej i Nowego Światu chciał wskoczyć z lanserskim szykiem na krawężnik. Jak on pięknie gruchnął o chodnik, widziałem tylko grymas bólu i podarte spodnie.... ;D

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maj 2016, 10:44:19 »
Witam
na tych jednokołowców mogę zaproponować taki sposób,
zrobić prowokację, mianowicie "pozwolić" im jechać na jednym kole a potem ich zatrzymać i i oddać w ręce Policji lub SM, pod pretekstem jazdy niezgodnej z przepisami i bezpośrednim zagrażaniu bezpieczeństwa uczestników.
może jak dostana po delikatnym mandacie to się albo nauczą albo przestaną się pojawiać na masie...

p.s. wiem że to trochę "brutalna" metoda, ale skoro inne metody nie zawodzą ?

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj 2016, 14:26:26 »
Czy jednokołowcy nie stają się "mandatowalni" właśnie poza peletonem? W peletonie ich nie chcemy - a że jadą po chodniku (jakkolwiek) albo po ddr (na jednym kole), to już sprawa między nimi a służbami mundurowymi...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maj 2016, 14:52:41 »
Witam
na tych jednokołowców mogę zaproponować taki sposób,
zrobić prowokację, mianowicie "pozwolić" im jechać na jednym kole a potem ich zatrzymać i i oddać w ręce Policji lub SM, pod pretekstem jazdy niezgodnej z przepisami i bezpośrednim zagrażaniu bezpieczeństwa uczestników.
może jak dostana po delikatnym mandacie to się albo nauczą albo przestaną się pojawiać na masie...

p.s. wiem że to trochę "brutalna" metoda, ale skoro inne metody nie zawodzą ?

... raz tak zrobiłam, na przejeździe Gianta w zeszłym roku, chłopak skakał na czerwonozłotym wypasionym biku na wąskiej Plater za Mariottem. Z Diabłem wcisnęliśmy go między zaparkowane samochody, a potem trzymałam go w objęciach (hłe, hłe) do przyjazdu policji z końca kolumny.
Więcej go na przejazdach nie widziałam.
Ale jak się będzie tak zajmować każdym delikwentem poo kolei, to nam ludzi nie starczy...   >:(

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj 2016, 11:06:27 »
joja - a ilu takich jest jedno-kołowców jeszcze jest ? przecież to ciągle taka sama grupka ...