Autor Wątek: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...  (Przeczytany 3283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« dnia: 14 Kwi 2016, 15:40:43 »
https://youtu.be/8Dh5ZpVgUaE

Instruktor nauki jazdy (lub egzaminator) który jadąc z kursantem na motocyklu opieprzał mnie, jadącego na rowerze, że powinienem poruszać się biegnącą obok drogą dla rowerów. Sęk w tym, że droga ta nie jest oddana do użytku, nie jest oznakowana w żaden sposób, nie ma wytyczonych przejazdów przez jezdnie ani nie ma zapewnionej ciągłości. W najlepszym wypadku obecnie drogę tę można uznać za niedorobiony chodnik (Warszawa, Jana Pawła II od Feminy do Ronda ONZ).

Smutne jest to, że takie osoby uczą innych kierowców takich zachowań oraz że nie znają przepisów, lub celowo je ignorują...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwi 2016, 18:24:42 »
Zwyczajnie nie miał racji. Pełno takich niedouczonych pieniaczy na drogach, ja to z nimi nawet nie dyskutuję. Mam mp3, pokazuję wymownie na słuchawki ręką i udaję, że nie słyszę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwi 2016, 19:07:03 »
To samo miejsce, ten sam powód. Kierowca autobusu ma problem, bo "nam jest ciasno, a ty sobie normalnie jedziesz". https://www.youtube.com/watch?v=vPoU_dNiLUw

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwi 2016, 21:46:59 »
Szkoda że nie widać numerów przydało by się taki film podesłać na ul. Waliców -było ewidentne zajechanie drogi i spychanie na krawężnik .

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwi 2016, 22:45:27 »
To akurat da się odczytać - numer boczny 3435. Idąc dalej tym tropem (http://phototrans.pl/images/photos/original/652/700342.jpg) - rej: WI 5854N

Problemem jest data nagrania - niestety nie zgrałem tego od razu, karta padła i odzyskiwałem pliki, ale już bez dat...

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwi 2016, 00:00:34 »
Wiecie, co szczególnie w tym wszystkim boli? Puszkarze puszkarzami, ale że jednośladowiec jednośladowcowi wilkiem to dla mnie nowość. A akurat z nieprzeginającymi motocyklistami zawsze trzymałem się na drodze ciepło, jak z mało którym innymi uczestnikami ruchu - nawet innymi rowerzystami. A tutaj taki kwiatek :(.

Może przez swoją tuszę nie mógł się zmieścić obok? ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi 2016, 00:02:42 wysłana przez biały »

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Cze 2016, 08:07:04 »
Dla mnie nowością jest to, że ostatnio w Toruniu jakiś bęcwał nadał na mnie Policji. DDR był totalnie zawalony gałęziami po wichurze, ruch na ulicy niewielki, a ten baran nakablował, że tamuję ruch, choć sam to robił jadąc dłuższą chwilę równo ze mną i się rzucając.
Policja mi odpuściła.
Ogólnie powtórzę, jak wiele już razy. Ścieżki nie służą rowerzystom tylko kierowcom, żeby był powód do usunięcia rowerzystów z jezdni. Efekt uboczny, coraz bardziej widoczny: antagonizm między kierowcami a rowerzystami narasta Efekt uboczny efektu ubocznego - moim zdaniem kierowcy zachowują się coraz bezczelniej,  a wymuszanie pierwszeństwa na rowerzyście coraz częstsze. Mnie się przydarza przynajmniej raz dziennie.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Jak instruktorzy uczą traktowania rowerzystów...
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Cze 2016, 10:33:33 »
Może coraz więcej jeździsz? ;)