Autor Wątek: Lista muzeów i miejsc kultury przyjaznych rowerzystom  (Przeczytany 2741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Lista muzeów i miejsc kultury przyjaznych rowerzystom
« dnia: 16 Maj 2010, 06:32:57 »
Jadąc na Noc Muzeów w Warszawie postanowiłem przyjrzeć się nieco lepiej możliwości parkowania przy nich rowerów, z racji wielości możliwych do zwiedzenia obiektów udało mi się nawiedzić tylko niektóre ( te które podkreśliłem udało mi się zwiedzić)  ;)

Z tego co widziałem, to nie tylko ja się na taką formę turystyki zdecydowałem, a po rozmowie z większą grupą rowerzystów przy Muzeum Kolejnictwa dowiedziałem się że podobno w telewizji promowano udział w tej akcji na rowerze.

Mam pomysł, żeby za rok, zrobić listę tych miejsc które na tej akcji można bezpiecznie odwiedzić rowerem i go nie stracić !!!
Ale po co czekać rok, wakacje się zbliżają, już teraz zróbmy listę obiektów kultury przyjaznych rowerzystom !!!

Obiekty które odwiedziłem (albo próbowałem odwiedzić) opisałem w kolejności mniej więcej zależnej, od jakości parkowania przy nich roweru. Muzeum Sportu i Turystyki wcale najgorzej nie wypadło ;)

Żałuje tylko że większej ilości zdjęć nie porobiłem, bo by z tego był niezły fotoreportaż  ;D

Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79
Duża ilość wygodnych stojaków wewnątrz obiektu

Muzeum Techniki, Plac Defilad 1
Praktyczny stojak naprzeciwko budki strażnika w dziedzińcu koło szkoły tańca.
Niestety stojak jest pusty, bo rowerzyści nie wiedząc o nim parkują w postronnych miejscach.

PAN, ul. Krakowskie Przedmieście
Ogólno dostępny wygodny stojak na parkingu przy pomniku Kopernika.

Muzeum Sportu i Turystyki, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
Brak stojaka, istnieje możliwość wygodnego przypięcia dużej ilości rowerów do barierki na terenie obiektu, teren dookoła objęty pełnym monitoringiem.

Muzeum Żydowskiego Instytutu Historycznego , ul. Tłomackie 3/5
Brak stojaka przed obiektem, najbliższy stojak około 50 metrów dalej przy wieżowcu, stojak i jego okolice częściowo w zasięgu monitoringu.

Muzeum Andrzeja Struga, al. Niepodległości 210 m. 10a
Brak stojaka, istnieje możliwość przypięcia roweru do stałych elementów altanki na zamkniętym podwórku (mimo szczerych chęci nie udało mi się odwiedzić, może domofon nie działał)

Muzeum Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 1
Brak stojaka, jedyna praktyczna możliwość przypięcia to skorzystanie z krat okien na dole budynku.(Pozatym są ograniczenia wejściówek i wpuszczają mniejszymi grupami)

Muzeum Kolejnictwa, ul. Towarowa 1
Brak stojaka, jedyna praktyczna możliwość przypięcia roweru to przypięcie go do rynny koło wejścia (ja tak zrobiłem), lub do barierek w budynku naprzeciw wejścia ( tak robiła olbrzymia ilość rowerzystów)

Muzeum Adwokatury Polskiej (Naczelna Rada Adwokacka), ul. Świętojerska 16
Brak stojaka, możliwość przypięcia roweru do pobliskich znaków drogowych (wstyd).

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, Rynek Starego Miasta 28
Brak możliwości legalnego dojechania na rowerze. Brak stojaka, jedyna sensowna możliwość to przypięcie roweru do tymczasowego ogrodzenia budowlanego przy wejściu, przy którym stała ochrona (tak więc zrobiłem).

Galeria Azjatycka Muzeum Azji i Pacyfiku, ul Freta 4
Brak możliwości legalnego dojechania na rowerze. Brak stojaka, możliwość przypięcia roweru do ogrodzenia pobliskiego ogródka piwnego ( kilku rowerzystów tak zrobiło)

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Freta 16
Brak możliwości legalnego dojechania na rowerze. Brak stojaka, możliwość przypięcia roweru do ogrodzenia pobliskiego ogródka piwnego ( kilku rowerzystów tak zrobiło)

Muzeum Farmacji im. Antoniny Leśniewskiej,  ul. Piwna 31/33
Brak możliwości legalnego dojechania na rowerze. Brak stojaka, brak możliwości bezpiecznego przypięcia roweru. Ja postawiłem rower na nóżce i przepiałem się przez koło a Pani na wejściu powiedziała, że popilnuje. Ale ciasteczka były świetne.

Muzeum Cechu Rzemiosł Skórzanych, ul Wąski Dunaj 10
Brak możliwości legalnego dojechania na rowerze. Brak stojaka, brak możliwości jakiegokolwiek przypięcia roweru.

Barbakan, ul Nowomiejska (brak numeru)
Brak możliwości legalnego dojechania na rowerze. Brak stojaka, brak możliwości jakiegokolwiek przypięcia roweru
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2010, 07:01:04 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: Lista muzeów i miejsc kultury przyjaznych rowerzystom
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2010, 08:31:16 »
Do listy dopisz:

Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Możliwość przypięcia roweru do krat w oknach "piwnicznych" budynku. Kamer nie zaobserwowałem.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Lista muzeów i miejsc kultury przyjaznych rowerzystom
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2010, 09:29:47 »
Bardzo dobra i pożyteczna inicjatywa; jeśli ją rozpropagujemy, może spowodować, że w tych miejscach powstaną stojaki dla rowerów...
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

mplonski

  • Gość
Odp: Lista muzeów i miejsc kultury przyjaznych rowerzystom
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2010, 00:23:22 »
ja generalnie problemu z parkowaniem raczej nie miałem. zazwyczaj były to znaki drogowe, kilka razy miałem problem, bo 1 był niewystarczający (1 musiałem czekać aż ktoś odepnie się). ale i tak imo przed każdym muzeum / obiektem użyteczności publicznej powinno być te 4-5 stojaków. nie schowane koło budki strażnika czy za płotem, ale tak ustawione, aby każdy kto podjedzie do bramy je widział.

co do samego Muzeum Kolejnictwa to był jeszcze znak przed wejściem.

aczkolwiek co do samej nocy muzeów - miło raz było jak jadąc jerozolimskimi uczepił mi się tylnego koła jakiś rowerzysta i stale równo jechaliśmy te 35km/h. niestety z czasem się odłączył i odbił w jakąś boczną uliczkę.