Autor Wątek: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu  (Przeczytany 12038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« dnia: 09 Cze 2015, 14:14:50 »
Jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu zgodnie z PoRD ???
Tematu w ogóle by nie było, gdyby sygnalizatory dla rowerzystów były przed a nie za przejazdami.

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Cze 2015, 14:35:50 »
I dlatego powinna być albo pełna (śmieszka dookoła, pasy rowerowe) infrastruktura rowerowa, albo wcale.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Cze 2015, 14:53:29 »
AAaaaaAaa, więc to z tej strony problem. Co prawda to prawda. Ciekawe pytanie - może w niedzielę będzie miasteczko ruchu drogowego to się będzie można spytać... ekspertów ;)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Cze 2015, 15:34:15 »
Toż to proste jak konstrukcja cepa. Na skrzyżowaniu skręcić w prawo. W miejscu bezpiecznym zawrócić. Poczekać na następną zmianę świateł. Przejechać przez skrzyżowanie. Proste. Nielogiczne. Upierdliwe i czasochłonne. :P
życie nie znosi próżni...

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Cze 2015, 16:17:09 »
Albo skręcić w lewo na skrzyżowaniu, jechać jezdnią i wbić się na DDR jak będzie bezpieczny i nieupierdliwy wjazd...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Cze 2015, 17:27:38 »
^ Ja tak robię, ewentualnie wjeżdżam od razu (czyli na rysunku przez ścięty brzeg) jeśli sytuacja i droga pozwala.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Cze 2015, 19:41:39 »
^ Ja tak robię, ewentualnie wjeżdżam od razu (czyli na rysunku przez ścięty brzeg) jeśli sytuacja i droga pozwala.
Mówię o skręcie zgodnie z PoRD a wg mnie, powinienem dojechać do przejazdu, zatrzymać się (blokując jednocześnie samochody za sobą) i pomimo, iż z naprzeciwka nic nie jedzie, czekać  (przy dźwięku klaksonów) na zmianę światła na sygnalizatorze dla rowerów, bo zgodnie z przepisami nie mogę przekroczyć sygnalizatora z sygnałem czerwonym.
Tej sytuacji by nie było, gdyby sygnalizatory były przed przejazdami, ponieważ wtedy sygnał czerwony by mnie nie dotyczył i zjazd odbywał by się na takiej samej zasadzi jak skręt w lewo na skrzyżowaniu.

@Mhrok
Oczywiście, każdy sobie jakoś radzi i tak jak często się podkreśla, jazda rowerem w naszym kraju w stu procentach zgodnie z przepisami, może być nie tylko bardzo trudna ale i niebezpieczna.
Policja do tej pory forsowała bezpieczeństwo przez kaski i kamizelki, więc jeśli ta retoryka będzie podtrzymywana, to powyższe można dołączyć do repertuaru pytań do "ekspertów"  ;)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Cze 2015, 20:35:53 »
Policja do tej pory forsowała bezpieczeństwo przez kaski i kamizelki, więc jeśli ta retoryka będzie podtrzymywana, to powyższe można dołączyć do repertuaru pytań do "ekspertów"  ;)
Nie wiem jak Ty, ale ja zamierzam zadać to pytanie przy najbliższej okazji. Im większa publika będzie tym ciekawiej.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Cze 2015, 20:43:49 »
Dołożyć pytaniem o wpływ kamizelki na widoczność od tyłu, rowerzysty (znaczy np mła) jadącego normalnym rowerem z dużym kufrem za oparciem (znaczy np IMK P8). :D
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Cze 2015, 09:02:26 »
Jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu zgodnie z PoRD ???

A co robi sygnalizator? Zabrania WJAZDU na przejazd lub skrzyżowanie, w przypadku pieszych wejścia na pasy. Nie zabrania ZJAZDU ze skrzyżowania lub przejazdu. Bo jwezdzałeś mając światło zielone na swoim kierumnku ruchu! Co moim zdaniem w całości rozwiązuje problem legalności skręcenia w lewo na przejazd rowerowy (po przepuszczeniu aut jadacych z przeciwka) i wjechaniu na ddr w ten sposób.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Cze 2015, 10:38:57 »
Ja także uważam jak Raffi, to jest klasyczny lewoskręt z sygnalizacją, jedynie przesunięty zjazd trochę dalej niż jezdnia wiec wykonywany inaczej niż samochody.
ja bym dodał ze trzeba zgodnie z PoRD jechać blisko osi jezdni ...


Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Cze 2015, 18:17:13 »
Dokładnie tak jak napisał Raffi
Nie wiem jakie na rysunku są sygnalizatory. Zakładam, że te z sygnałem zielonym to sygnalizatory S1 z czerwonym to S6,
Jeżeli tak to normalnie wjeżdżasz na skrzyżowanie na zielonym wjeżdżasz na przejazd i wykonujesz lewo skręt. Wolno ci wtedy przejechać obok S6 tego po prawej stronie na rysunku pomimo sygnału czerwonego bo:
Sygnalizator świetlny nadający sygnał czerwony
S1 oznacza zakaz wjazdu za sygnalizator
S6 oznacza zakaz wjazdu na przejazd.
Ciebie on już, więc nie dotyczy

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Cze 2015, 08:12:38 »
Cytuj
bo zgodnie z przepisami nie mogę przekroczyć sygnalizatora z sygnałem czerwonym.
Zgodnie z przepisami nie możesz wjechać na przejazd jak się wyświetla czerwony sygnał, więc z tym staniem na przejeździe bym jednak uważał.

Cytuj
Jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu zgodnie z PoRD
Przecież prawo o ruchu drogowym nie rozstrzyga wszystkiego "jak krowie na rowie" pozostawiając to inteligencji kierowców. Na przykład nie masz dokładnego przepisu "jak powinno wyglądać wyprzedzanie". Tak samo tutaj - znasz przepisy i myślisz jak to zrobić - a zostało to już podane - wjechać w prawo na DDR i zawrócić, albo skręcić w lewo na skrzyżowaniu i potem wjechać w DDR.

Proponowany przez Raffiego sposób na skręt w DDR bez względu na światło też uważam za zgodny z przepisami, ale nie stosowałbym go, ponieważ powoduje zamieszanie na skrzyżowaniu i jest manewrem, którego inni kierowcy nie będą się spodziewać.

(wyobraź sobie, że pieszy idzie jezdnią i trafia na poprzeczne przejście dla pieszych ze światłami - uważasz, że może się wówczas zatrzymać na środku jezdni i czekać, bo chce przejść w poprzek?)
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2015, 08:17:16 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Cze 2015, 23:10:35 »
Rozumiem, że zgodnie z przepisami (lub Waszą ich interpretacją), jadąc w przeciwną stronę, powinienem wjechać na przejazd na zielonym, dać sygnał w prawo i przebić się kiedy będzie w miarę wolne, bo jestem już na skrzyżowaniu "za światłami" i czerwone dla samochodów mnie nie dotyczy  ;)?
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2015, 23:13:11 wysłana przez mp0011 »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebus jak zjechać na DDR na skrzyżowaniu
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Cze 2015, 03:25:28 »
W sensie że jedziesz w poprzek DDR i chcesz pojechać jezdnią "do góry"? Zatem włączasz się do ruchu na jezdni, a na czerwonym "dla samochodów" oczywiście czekasz.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze 2015, 03:28:15 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl