Autor Wątek: Prezentacja projektów trzech dróg dla rowerów: Belwederska, Polna. pl. Na Rozdro  (Przeczytany 6898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
ponieważ nie każdy używa FB

Cytuj
Pierwszy z projektów dotyczy remontu jednej z najstarszych dróg dla rowerów w Warszawie - na ul. Belwederskiej. Dziś jest to ostatni odcinek z kostki pomiędzy Al. Ujazdowskimi a Wilanowem; jazdę utrudniają też słupy, latarnie i parkujące samochody. Okazją do przeprowadzenia remontu będzie modernizacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z ul. Spacerową, Nabielaka i Dolną, planowana przez Zarząd Dróg Miejskich na 2015 r. Zostaną wówczas wytyczone przejazdy rowerowe przez wszystkie ramiona skrzyżowań. Teraz prezentujemy projekt remontu całego odcinka.
Kolejne dwa projekty to krótkie ale przydatne łączniki. Droga dla rowerów na ul. Polnej połączy wybudowaną w zeszłym roku trasę na Waryńskiego z Politechniką Warszawską. Dziś rowerzyści z południa Warszawy muszą nadkładać drogi do ul. Nowowiejskiej, część z nich niezgodnie z przepisami porusza się po chodniku. Nowa droga dla rowerów pozwoli rozwiązać ten problem. Dużym ułatwieniem będzie też krótki fragment ciągu pieszo-rowerowego na pl. Na Rozdrożu. Połączy on ul. Koszykową z kładką nad Trasą Łazienkowską wzdłuż zachodniej pierzei placu. Przy okazji powstanie wygodne przejście i przejazd przez al. Wyzwolenia.

linki do projektów
1 Belwederska http://rowery.um.warszawa.pl/droga-dla-rower-w-na-ul-belwederskiej
2 Polna http://rowery.um.warszawa.pl/droga-dla-rower-w-na-ul-polnej
3 Rozdroże http://rowery.um.warszawa.pl/droga-dla-rower-w-na-pl-na-rozdro-u

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Akurat tak się dziwnie składa, że można to obejrzeć jak zwykłą stronę internetową. Nawet Jerzy który na widok znaczka facebooka dostaje rozstroju żołądka mógł to przeczytać :P
ps. i kto tu za kim  po forum "chodzi"  i wcina się w każdy temat.  :P
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Akurat tak się dziwnie składa, że można to obejrzeć jak zwykłą stronę internetową. Nawet Jerzy który na widok znaczka facebooka dostaje rozstroju żołądka mógł to przeczytać :P
ps. i kto tu za kim  po forum "chodzi"  i wcina się w każdy temat.  :P
Marku, ja nie mogłem  :-\
Fszytko co jest fb.* się nie otwiera przez router - taki administrator  ;)
więc dobrze, że ktoś transformuje na lucki* - sam o to prosiłem, żeby mi tłumaczyć
więc nie karz niewinnych i nie każ sobie tłumaczyć dalej

* lucki - pohodzi ot Lucjan, pszymiotnik pisany z małej litery

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
No widzisz. W pracy się pracuje na chwałę kapitalistycznego krwiopijcy,a nie po facebookach gmera  :D.
A co do winnych czy nie winnych - tu możemy się nie zgadzać.  :P
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Ale ja w pracy mam (p)fejsy.
Nie mam ich w domu.

A pozatym mój pracodawca nie jest krwiopijcą kapitalistycznym :P

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Warto linkować do bezposreniego żródła a nie do kapitalistycnzeo krwiopijczego serwisu społecznościowego

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Warto linkować do bezposreniego żródła a nie do kapitalistycnzeo krwiopijczego serwisu społecznościowego
Akurat wydarzenie na fb to jest bezpośrednie źródło. Jeszcze jakieś cenne rady?
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Jakieś inne bezcenne uwagi?
życie nie znosi próżni...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Ze spotkania. Zainteresowanie praktycznie zerowe. Oprócz ZTM i projektantów dwie osoby. Projekt Belwederskiej to praktycznie wyłącznie zmiana nawierzchni. Dodatkowe przejazdy są projektowane w zasadzie przy okazji przebudowy sygnalizacji świetlnej przez ZDM.
Pl. Na Rozdrożu - oprócz włączenia w istniejącą DDR i łuk przy Armii Ludowej poszedł do kosza. W wersji projektanta był to kolejny koszmarek. Z łuku w łuk itd. Nie podobał się nawet ZTM'owi. Dodatkowo przewidywał wycinkę drzew.
Ul. Polna - bez szaleństw. Wydzielony DDR na odcinku Pl. Politechniki-ul. Waryńskiego. Zaproponowane połączenie z DDR na Waryńskiego do przeprojektowania. W przedstawionym wariancie piesi oczekiwaliby na zmianę światła na DDR-ce. Mają zrezygnować z odgięcia w stronę jezdni i kosztem kawałka trawnika iść prosto. Na Pl. Politechniki ponownie nie przewidziano żadnego logicznego włączenia z Nowowiejskiej i kierunków okrężnych w DDR-y. Po mim pytaniu co z tymi kierunkami i czy dalej będzie włączanie między pieszymi a słupkami maja doprojektować włączenie z ronda ew. zmienić geometrie przejazdu przez Polną tak aby tam wygodnie włączać się na DDR.   
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
 :)Czyli krótko mówiąc urzędnicze "ble-ble" Tylko szkoda że nie było więcej "świadków"co to dużo piszą na forum-może by "ubarwili"spotkanie,,a tak teraz tylko powstanie wrzawa jak już po fakcie.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
:)Czyli krótko mówiąc urzędnicze "ble-ble" Tylko szkoda że nie było więcej "świadków"co to dużo piszą na forum-może by "ubarwili"spotkanie,,a tak teraz tylko powstanie wrzawa jak już po fakcie.
Pamiętaj Jerzy, że w konsultacjach też można brać udział w formie pisemnej. Ja nie mam czasu aby uczestniczyć osobiście w spotkaniach, więc korzystam właśnie z takiej formy.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Nie o to mi chodziło że mam jakieś pretensje do ludzi że mają bywać i sypać mądrymi wnioskami za urzędasów za co im i tak płacimy ale starać się bywać i patrzeć im na ręce i widzieć jak się zabawiają za nasze pieniądze. Daleki jestem żeby żucać gotowymi projektami i lepiej jak robią to rozsądni ludzie niż społeczniacy którzy potrafią przeciągać nawet durne projekty (przykład u mnie w bloku-kamery na parterze i obserwujace też trawnik pod blokiem, a nie ma śmietnika tylko do dzisiaj zsyp).Warto wiedzieć w życiu komu podawać rękę a od kogo stronić.Na takich spotkaniach bywają różni i jako organizacja rowerowa powinniśmy mieć jakiś wyrobiony pogląd kto dobry a kto zły ,dla nas. Na opinniach pojedyńczych działaczy nie można liczyć-każdy ma inne poczócie wartości.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Jerzy,
to o czym piszesz to pewnego rodzaju strategiczności WMK, którymi zapewne zajmuje się sztab.
Wiec może Ciebie o to głowa nie boleć.

Tak przynajmniej myślę.