Autor Wątek: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje  (Przeczytany 7003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« dnia: 19 Mar 2015, 09:16:05 »
Trzeba pilnować tematu konsultacji, żeby w ich wyniku nie wysmażyli nowego potworka.
http://kepa.waw.pl/interpelacje/2015_interpelacje_i_pisma_i_odpowiedzi/201503_ddr_odp.pdf
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Mar 2015, 13:13:56 »
jak będzie znany termin konsultacji, to z chęcia się wybiorę, bo to moje podwórko

póki co wzdłuż Ostrobramskiej NIE zrobili żadnego "potforka"
wręcz przeciwnie, od Marsa do Grenadierów można przejechać całkiem wygodnie
ba! zrobiono nawet przejazd przez Jubilerską, co do którego padały groźby, że będzie zrobiony dopiero w ramach całkowitej przebudowy skrzyżowania, czyli na świętego Nigdy

mnie bardziej martwi wylecenie z planów ddrki Waszyngtona 

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Mar 2015, 13:22:56 »
Na Ostrobramskiej faktycznie po stronie północnej  nie jest źle (szczególnie w porównaniu do innych wymysłów w mieście). Oczywiście oprócz tego kawałka na którym zostawili dojazd do budynków (  rejon Zamienieckiej) bo tam jest obraz nędzy i rozpaczy. Natomiast po stronie południowej ta przeplatanka DDR i CPiR już wcale nie jest taka fajna. Nie zmienia to faktu że trzeba pilnować na Stanów Zjednoczonych bo tam jest dużo mniej miejsca więc i pomysły mogą być średnie.
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Mar 2015, 13:35:17 »
co do północy, to przed rozpoczęciem budowy była podana informacja, że (w celu oszczędności, jak mniemam) droga rowerowe będzie w tym miejscu prowadzona po nieprzebudowanej drodze lokalnej

natomiast "przeplatanka" od Instytutu Gruźlicy do końca Polsatu jest dlatego, że a) jest wąsko, b) sprawy własności ziemi

zreszta rozmawiałam już kilkukrotnie na ten temat z Mikołajem P. od Pełnomocnika, wiem, jakie są plany,
po południowej stronie sprawa jest prosta, szerokie chodniki, szerokie pasy zieleni, uliczek niewiele, waskie gardło wystepuje jedynie przy jeziorku, gdzie developer podtawił ekrany akustyczne na terenie miejskim i odciął lampy od chodnika
na północy, rozpatrywany jest wariant, aby ruch rowerowy poleciał Grenadierów do skrzyżowania z aleją USA, i potem po jej północnej stronie do połączenia z Ostrobramską, albo dołem, albo objazd przy |Kinowej i potem znowu prosta robota, szerokie chodniki, szerokie trawniki

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Mar 2015, 10:10:32 »
Szczególnie "szeroko" jest między Wałem Miedzeszyńskim a Saską. Na dalszym odcinku to mogą robić co chcą ale tu to nie poszaleją. I tu trzeba pilnować. No chyba że sugerujesz żeby się nie wtrącać. Tylko później będzie jak z Obozową. Mobilizacja w ostatniej chwili jak się miejscowa ludność weźmie za przenoszenie rowerów najlepiej do najbliższego lasu. :P
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Mar 2015, 10:26:45 »
 :)Do pilnowania jest od groma ludzi a wyjdzie jak Targowa,którą sami  najlepsi"
specjaliści"  pilnowali. :P
« Ostatnia zmiana: 20 Mar 2015, 10:28:09 wysłana przez jerzy1234 »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Mar 2015, 13:01:42 »
 mk1111 napisał:
Cytuj
Szczególnie "szeroko" jest między Wałem Miedzeszyńskim a Saską.
a i owszem, od Saskiej do Wału JEST szeroko
- północna strona, przy Paryskiej, 10 metrów od budynku do wiaduktu, tzn do siatki ogrodzenia parkingu, przy Belgijskiej to samo
- południowa strona, przy Belgijskiej 9,5 metra, przy Paryskiej 9,6 m, przy trzech wieżowcach ponad 16 metrów, przy pawilonie niestety, tylko 8,5 metra
jedyne wąskie gardła wystepuja pod wiaduktem Saskiej i przy obu bardzo tłocznych przystankach obok, w obie strony, no, może jeszcze przy narożniku ogrodzenia podstawówki 143

 mk1111 napisał:
Cytuj
I tu trzeba pilnować. No chyba że sugerujesz żeby się nie wtrącać
prosiłabym o przeczytanie ze zrozumieniem mojego poprzedniego posta!
jeszcze zanim podałeś info o konsultacjach, że kiedyś - ja już wcześniej trzymałam rękę na pulsie,  już wcześniej wiedziałam, że nawalił projektant Waszyngtona,  jakie są wstępne przymiarki do planowanych tras.
jeżeli nazywasz to sugestią do niewtrącania się, to stanowczo zalecam powrót do szkoły, albo innej formy  nauki czytania ze zrozumieniem

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Mar 2015, 13:43:54 »
Cieszę się twoim szczęściem. Podaj tylko którą szkołę mam skończyć bo jak widać moja była zbyt kiepska.  Jasno piszesz, że skoro ty o czymś wiesz to już pełen sukces. Skoro ty trzymałaś już wcześniej rękę na pulsie to nic więcej nie trzeba. To chyba jasna sugestia żeby się nie wtrącać.  No chyba, że po lepszej szkole oznacza to coś innego. Błagam o wybaczenie. To się więcej nie powtórzy.
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwi 2015, 10:20:55 »
spotkanie konsultacyjne jest 6 maja w PROM na Belgijskiej (przy rondku Paryskiej) o 17:00

link do info na FB
https://www.facebook.com/events/976902332344435/


link do projektu strony północnej http://rowery.um.warszawa.pl/droga-dla-rower-w-na-al-stan-w-zjednoczonych-p-n

link do projektu strony południowej http://rowery.um.warszawa.pl/droga-dla-rower-w-na-al-stan-w-zjednoczonych-i-ul-ostrobramskiej-p-d  ..... znaczy... tego jeszcze nie ma, ale pod tym adresem zawiśnie 27 kwietnia

Pełnomocnik czeka na opinie do 14 maja. Można je składać pisemnie lub mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi 2015, 10:24:31 wysłana przez jolajola1 »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Przebudowa DDR na Stanów Zjednoczonych - konsultacje
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwi 2015, 14:33:24 »
pod drugim linkiem już wisi projekt DDRki od strony południowej