Autor Wątek: Rower w autobusie  (Przeczytany 1842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Rower w autobusie
« dnia: 04 Lis 2014, 15:14:31 »
W sobotę miałem małą awarię roweru i zamierzałem podjechać autobusem do serwisu. Nie było tłoku, w miejscu do przewożenia wózków dziecięcych stała babka z wózkiem ale spokojnie zmieściłem się obok i nikomu nie przeszkadzałem. Wylazł kierowca i powiedział, że jeśli wiezie autobusem wózek to ja z z rowerem nie mogę jechać. Mówiłem, że w  regulaminie nie ma nic takiego ale kierowca się uparł, stwierdził, że ma takie przepisy i że nie chce mieć na głowie prokuratora. Nie miałem chęci na kłótnie więc odpuściłem ale czy ktokolwiek z forumowych rowerzystów o takim przepisie słyszał. Swoją drogą wysłałem też zapytanie do ZTM.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower w autobusie
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lis 2014, 15:23:08 »
Podstawą jest zapewne §16 Regulaminu ZTM. Czy użyty słusznie - nie wiem, bo nie widziałem sytuacji. Ciekawi mnie tylko, czy równie chętnie wyskakuje do matek z wózkami.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower w autobusie
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lis 2014, 15:28:47 »
Przewóz bagażu i zwierząt
§ 16
1. Pasażer może przewozić w pojazdach bagaż (w tym również rower) i zwierzęta, jeżeli istnieje możliwość umieszczenia bagażu i zwierząt w pojeździe tak, aby nie utrudniały przejścia i nie narażały na szkodę osób i mienia innych pasażerów, nie zasłaniały widoczności obsłudze pojazdu, nie zagrażały bezpieczeństwu ruchu.
2. Zabronione jest umieszczanie bagażu lub zwierząt na miejscach przeznaczonych do siedzenia.
3. W przypadku naruszenia przez pasażera postanowień ust. 1 lub ust. 2, obsługa pojazdu, pracownicy nadzoru ruchu, służby metra lub kontrolerzy biletów mogą zażądać opuszczenia pojazdu przez pasażera, wraz z przewożonym bagażem (w tym również rowerem) lub zwierzęciem.

Otóż to, nie naruszyłem regulaminu, miejsca było dużo, nikomu nie wadziłem, w dodatku pani z wózkiem powiedział, że na następnym przystanku wysiada.
 Ciekawi mnie to czysto teoretycznie, bo czuję, że to ewidentnie z kierowcy był chamski buc. Wysiadłem ale gdybym skasował bilet to bym nie wysiadł.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower w autobusie
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lis 2014, 16:28:32 »
Wysiadłem ale gdybym skasował bilet to bym nie wysiadł.
urocze

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Rower w autobusie
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lis 2014, 17:36:26 »
urocze

Kasowanie biletu zajmuje chwilę, zwłaszcza, jak jesteś z rowerem i próbujesz się najpierw ustawić. Jeśli kierowca zareagował od razu na widok roweru, to nic dziwnego by w tym nie było.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower w autobusie
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lis 2014, 22:30:54 »
Pisz Waść skargę do ZTM - koniecznie z numerem linii, miejscem i godziną. Ewentualnie z numerem bocznym autobusu.

Reagują bardzo chętnie i zwykle jednak pozytywnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower w autobusie
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lis 2014, 09:44:56 »
Napisałem skargę ze wszystkimi potrzebnymi danymi i ze zdjęciami buca-kierowcy, którego dogoniłem i pięknie obstrykałem. Mam nadzieję, że chociaż nadzór objedzie kierowcę za jego zachowanie i następnym razem się zastanowi zamiast bez powodu się awanturować.
A bilet zamierzałem skasować ale szofer wyskoczył ze swojej budy tak szybko, że nie zdążyłem...
« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2014, 09:47:54 wysłana przez maciekt1000 »