Autor Wątek: Wislana Trasa Rowerowa  (Przeczytany 8191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PAWEL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • PMR kanalnr.1
Wislana Trasa Rowerowa
« dnia: 28 Maj 2014, 16:33:08 »
Czy ktos wie kiedy powstanie wislana trasa rowerowa WTR w wojewuctwie Mazowieckim?

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2014, 23:01:01 »
litości...
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline DorianGrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi multa, loquere pauca.
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2014, 06:23:17 »
Ja myślę, że gdzieś w 2115 roku.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2014, 08:02:26 »
Ja myślę, że gdzieś w 2115 roku.

W wersji prowizorycznej to może tak ...

Offline Teich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Cze 2014, 13:50:30 »
Czy ktoś wie kiedy powstanie wislana trasa rowerowa WTR w wojewuctwie Mazowieckim?
Nie wystarczą drogi i ulice ,które już są? Od Podgóry  do Torunia można jechać drogami po lewej stronie Wisły. Od Sandomierza do Zakroczymia po prawej. O Góry Puławskiej do Świerż też jest obfitość dróg lokalnych. Chyba ,że trasa  koniecznie musi być oznaczone w terenie i prowadzić koroną wałów wtedy faktycznie jest wiele do zrobienia.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Cze 2014, 14:45:18 »
Od Podgóry  do Torunia można jechać drogami po lewej stronie Wisły.

Nie wiem, gdzie ta Podgóra, ale odcinek Płock-Włocławek po lewej stronie Wisły jest mało ciekawy - wąsko, poboczy brak, asfalt nienajlepszy, za tu ruch spory i 'pędzący'.
Owszem, jechać można, ale ani to komfortowe będzie, ani bezpieczne.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Cze 2014, 16:05:35 »
Czy ktoś wie kiedy powstanie wislana trasa rowerowa WTR w wojewuctwie Mazowieckim?
Nie wystarczą drogi i ulice ,które już są?

Zależy czy chcesz mieć szlak nadrzeczny, czy tylko zwykły szlak w okolicy rzeki. Nikt nie mówi, żeby wszędzie prowadzić ddr koroną wału, ale szlak rzeczny bez rzeki nie jest szlakiem rzecznym :P


Od Podgóry  do Torunia można jechać drogami po lewej stronie Wisły. Od Sandomierza do Zakroczymia po prawej. O Góry Puławskiej do Świerż też jest obfitość dróg lokalnych. Chyba ,że trasa  koniecznie musi być oznaczone w terenie i prowadzić koroną wałów wtedy faktycznie jest wiele do zrobienia.

Znowu - to zależy. Jeżeli po obecnej trasie przemieszczają sie setki lub tysiące turystów dziennie (także zza granicy) zostawiając mnóstwo kasy lokalnym agroturystykom, gastronomiom i innym, to pewnie nie trzeba poprawiać, bo jest dobrze. Jeżeli jednak po trasie nie jeździ nikt poza miejscowym kółkiem PTTK (lub innymi miejscowymi) i garstką miłośników ekstremy, to jednak znaczy, że obecny stan trasy jest niewystarczający. Ludzie głosują nogami. Tam gdzie jest dobra infra, widać to po liczbie turystów rowerowych.


Przy czym trzeba jeszcze odróżnić turystę od cyklisty rekreacyjnego. Ten drugi jeździ po okolicy, jednodniowo, bez bagażu. Nie zostawia kasy na noclegi, nie kupuje pamiątek, często nie zostawia kasy w gastronomii (kanapki w plecaku). I będzie jeździł niezależnie od tego co zbudujesz lub nie, bo po prostu tu mieszka, więc musi także tu jeździć (na popołudniową lub sobotnią wycieczkę nie pojedzie daleko, bo nie ma czasu). Natomiast turysta jedzie zwykle (nie zawsze) z sakwami, jest poza domem z definicji ponad dobę a zwykle dużo więcej, zostawia kasę na gastronomię, noclegi, pamiątki, atrakcje, a wybrać się może wszędzie - więc wybierze się i zostawi pieniądze TYLKO tam, gdzie będą ku temu warunki.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2014, 16:06:41 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline PAWEL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • PMR kanalnr.1
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Cze 2014, 15:37:56 »
Dziekuje za podjecie tematu. Szczegolnie chodzi mi o odcinek z Warszawy do wojewuctwa Kujawsko-Pomorskiego. W wakacje bede jechal do Bydgoszczy. jezeli niema trasy wytyczonej to pojade drogami. Postaram sie umiescic informacje z przejazdu.

Offline PAWEL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • PMR kanalnr.1
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Cze 2014, 15:48:05 »
WTR w Kujawsko-Pomorskim jest, od strony Warszawy zaczyna sie w Dobrzyniu nad Wisla.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Cze 2014, 17:24:29 »
@PAWEL

LITOŚĆI!

"wojewÓDZtwa" i "nie ma"

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Cze 2014, 12:17:10 »
... i "mazowieckim" ;)

Offline PAWEL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • PMR kanalnr.1
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Cze 2014, 14:00:13 »
Dziekuje za poprawki, oczywiscie ''mazowieckim i wojewodztwie''  system ktorego uzywam nieposiada polskiej pisowni.  koniec tematu prosze pisac na temat zwiazany z watkiem.

Offline PAWEL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • PMR kanalnr.1
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Cze 2014, 10:26:48 »
Witam. 14.07 wyruszam w trasę, mam już zaplanowana trasę przejazdu, w najbliższym czasie napisze przez jakie miejscowości przejadę  w kierunku Bydgoszczy.

Offline PAWEL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • PMR kanalnr.1
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lip 2014, 14:25:10 »
Witam. Muj przejazd WTR odbywać sie będzie dopiero w kujawsko-pomorskim. Moja trasa: Warszawa-Bydgoszcz.  Warszawa ul.Zakroczymska->Franciszkańska->Wałowa->Anielewicza->Okopowa->Leszno->Górczewska->dw 580 ->Stare Babice->Leszno->Kampinos->Chodaków->Młodzieszyn->Iłów->Sanniki->Gąbin->Łąck->Białe(miejsce noclegu, namiot) ->Nowy Duninów->(wjazd do kujawsko-pomorskiego) Nowa Wieś(wjazd na WTR)->Skoki Duże->Kosinowo->Włocławek ->Nieszawa->Ciechocinek->Toruń->Wielka Nieszawka->Solec Kujawski->Łęgnowo->Bydgoszcz.                 

Relacja na żywo na moim profilu Facebooku Paweł Lemanik zapraszam
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2014, 14:27:06 wysłana przez PAWEL »

Offline PAWEL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • PMR kanalnr.1
Odp: Wislana Trasa Rowerowa
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lip 2014, 15:35:38 »
Witam. Mój przejazd WTR odbywać sie będzie dopiero w kujawsko-pomorskim. Moja trasa: Warszawa-Bydgoszcz.  Warszawa ul.Zakroczymska->Franciszkańska->Wałowa->Anielewicza->Okopowa->Leszno->Górczewska->dw 580 ->Stare Babice->Leszno->Kampinos->Chodaków->Młodzieszyn->Iłów->Sanniki->Gąbin->Łąck->Białe(miejsce noclegu, namiot) ->Nowy Duninów->(wjazd do kujawsko-pomorskiego) Nowa Wieś(wjazd na WTR)->Skoki Duże->Kosinowo->Włocławek ->Nieszawa->Ciechocinek->Toruń->Wielka Nieszawka->Solec Kujawski->Łęgnowo->Bydgoszcz.                 

Relacja na żywo na moim profilu Facebooku Paweł Lemanik zapraszam
« Ostatnia zmiana: 03 Lip 2014, 15:37:33 wysłana przez PAWEL »