Autor Wątek: II Rembertowska Masa Krytyczna, 5 kwietnia  (Przeczytany 2200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
II Rembertowska Masa Krytyczna, 5 kwietnia
« dnia: 24 Mar 2014, 13:02:14 »
Już 5 kwietnia ulicami Rembertowa przejedzie II Rembertowska Masa Krytyczna.
Spotykamy się punktualnie za kwadrans trzynasta w parku przy ulicy Frontowej. Weźcie ze sobą dużo dobrego humoru i? rower!
Rembertowska Masa Krytyczna, czyli z czym to się je. Każdy, kto choć raz próbował wyjechać z Rembertowa rowerem poza Dzielnicę zauważył na pewno, że nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Z żadnej strony nie jesteśmy połączeni z resztą Warszawy ścieżką rowerową, a z każdej otacza nas las. Od razu nasuwa się skojarzenie, że Rembertów to swojego rodzaju wyspa. Ani tu dojechać, ani wyjechać. Chyba, że jest się odważnym (wariatem?) i próbuje swych sił jadąc ramię w lusterko z autobusami i samochodami wzdłuż Marsa bądź Strażackiej.
I pewnego dnia przechadzając się tak na swoim dwukołowcu między pędzącymi autami postanowiłem to zmienić. Powstał pomysł, aby zawalczyć o ścieżki rowerowe w Rembertowie, a przynajmniej takie, które pozwolą do naszego pięknego Rembertowa dojechać. Można pisać pisma - napisaliśmy, zbierać podpisy - zbieraliśmy, a można też wyjechać na ulice? i wyjechaliśmy! Jesienią zeszłego roku po raz pierwszy. Kto był ten wie, że było super! Ale jak mogło być inaczej jeśli przyjechało 150 osób?! Aż trudno sobie to wyobrazić, ale tak było. I pojechaliśmy. Trochę ulicami, trochę lasami, bo taki jest Rembertów ? tu ulice, tam leśne dukty. Trasa nie była krótka ale na zuchów, którzy dojechali do końca czekała nagroda ? pyszne grillowane kiełbaski i losowanie fantów. Było dużo śmiechu, dużo jedzenia i satysfakcja po dobrze wykonanej robocie.

Ale czymże by była RMK bez Was? Niczym, bo RMK jest dla Was, czyli dla nas ? dla rowerzystów. Pokażmy się ile nas jest! Zapraszam wszystkich na kolejną Masę. Trzeba przecież przywitać Panią Wiosnę. A jak lepiej to zrobić niż bawiąc się na świeżym powietrzu? Na wszystkich, którzy zjawią się i będą się z nami bawić czekać będą różne atrakcje i moc emocji.
Takich dostarczą na pewno zaproszeni goście. Na swych super wypasionych croozerach przyjedzie ekipa WarsawBratz. Zobaczycie rowery o jakich nie śniło się filozofom. Poza tym na nowo otwartym Skate parku czadu da także grupa RBC ? Rembertów BMX Crew. Warto tam być! A jak ktoś ma szczęście w losowaniu to na deser może zgarnąć też upominek od sklepu rowerowego Milou.pl, który już po raz kolejny będzie z nami. Przekonani? Będziecie? Mam nadzieję.
Aha i nie zapomnijcie zabrać rodziców i dziadków. No chyba, że jesteście nimi to pamiętajcie o dzieciach i wnukach! U nas bawią się całe rodziny.
Więcej info na: http://facebook.com/Rembertowska.Masa.Krytyczna oraz na https://www.facebook.com/rembertowbezposrednio?fref=ts


ps.
organizatorem i animatorem jest Paweł Prusakiewicz, lokalny rembertowski rowerzysta

ps2.
ze swej strony - proszę o pomoc w zabezpieczeniu tego przejazdu, potrzeba jeszcze 3 osób

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Rembertowska Masa Krytyczna, 5 kwietnia
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Mar 2014, 19:00:54 »
 :'( Zawsze wspieram nawet lokalne inicjatywy,  ale niestety tym razem nie mogę - będę zajęty inną działalnością . Mam nadzieję że wypali , frekwencja dopisze i z naszej strony , oczywiście liczę że uczestnicy nie zamkną się tylko w lokalnej działalności i pomimo że my nie mamy hojnych sponsorów to przyłączą do Warszawskiej działalności.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: II Rembertowska Masa Krytyczna, 5 kwietnia
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Mar 2014, 11:53:11 »
dorzucam jeszcze link do planowanej trasy przejazdu
http://www.traseo.pl/trasa/2-rembertowska-masa-krytyczna-4

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: II Rembertowska Masa Krytyczna, 5 kwietnia
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwi 2014, 11:22:47 »
Jeśli ktoś ma się ochotę dołączyć do rowerowego przejazdu, niekoniecznie jako zabezpieczenie - zbiórka w sobotę o 11:20 na Rondzie Waszyngtona koło Veturilo.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: II Rembertowska Masa Krytyczna, 5 kwietnia
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwi 2014, 21:43:25 »
Do zobaczenia w miejscu spotkania:-)

Od siebie dodam, że przejazd był spokojny. W równym tempie jechaliśmy dwie godziny.

Osobiście liczyłem uczestników. Wynik to 198 rowerzystów i 2-3 biegaczy.

PS. W przejeździe udział wzięła Joanna Erbel - kandydatka na prezydent Warszawy w najbliższych wyborach.

PS.2. Zdjęcia wkrótce.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi 2014, 19:30:22 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: II Rembertowska Masa Krytyczna, 5 kwietnia
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Kwi 2014, 12:27:15 »

Film z przejazdu. Widać nasze Zabezpieczenie przy pracy i kończące razem obok kolejki do kiełbasek z grilla.
https://www.youtube.com/watch?v=mVoG9jY9f74