Autor Wątek: Gdzie kupić opony?  (Przeczytany 23014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Wrz 2013, 08:27:39 »
O CST nie mam zdania, choć od pół roku jeździ na nich moja córka (nie mogłem dostać nic innego w rozmiarze 24" i nie mającego bieżnika od traktora). Na razie jest OK, aczkolwiek, ponieważ  młoda rośnie, rower idzie niebawem na sprzedaż.
Kendy - jeździłem na nich kilka lat, ostatnio dałem się namówić w sklepie na Continentale Ultra Sport. Różnica w jeździe spora, opona jest szybka i sprężysta, ale jeśli chodzi o trwałość, wiele się od Kend (mówię o seriii Kontender) nie różni.
Aczkolwiek przyznaję, część modeli Kendy i CST wygląda tak, jakby było robione w stodole.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Wrz 2013, 13:20:28 »
Kendy - jeździłem na nich kilka lat, ostatnio dałem się namówić w sklepie na Continentale Ultra Sport. Różnica w jeździe spora, opona jest szybka i sprężysta, ale jeśli chodzi o trwałość, wiele się od Kend (mówię o seriii Kontender) nie różni.

Slicki to generalnie nie są jakieś żywotne bardzo. I to niezależnie od marki. M.in. dlatego nie używam pełnych slicków, a nieco szersze opony turystyczne - znacznie cięższe, o ciut wyższych oporach toczenia, ale i znacznie bardziej żywotne.


Aczkolwiek przyznaję, część modeli Kendy i CST wygląda tak, jakby było robione w stodole.

Nawet nie o to chodzi jak wyglądają, bo opony nie służą do patrzenia na nie, a w poziomie to się nawet nie da na nie patrzyć podczas jazdy :P Bardziej chodzi mi o to ile czasu płyną do nas z Korei/Chin i w jakich warunkach oraz z czego są wykonane.

Kendę miałem fabrycznie na jednym z poprzednich rowerów - guma była sparciała, zamiast się ścierać, ulegała grainingowi, czyli rwała się i odpadała w takich małych kuleczkach gumy (tak jakby była źle zwulkanizowana). Cholernie niebezpieczne to było, bo zmniejszało przyczepność akurat wtedy, gdy się jej potrzebuje. Wywaliłem te opony po 700km, choć były prawie nowe.

CST miałem przez 5 tysięcy km, trzymała rewelacyjnie w zakrętach, na mokrym i w ogóle och i ach. Po czym nagle, z dnia na dzień zacząłem łapać po 2-3 gumy dziennie (i nie, nie zostawiłem gwoździa w oponie, ani nie miałem uszkodzonej opaski na obręcz). Poczytałem, że "te opony tak mają", że nagle się kończą. Po wymianie opon problem gum ustał. Przy czym oczywiście kupiłem coś innego niż CST, bo żywotność opony na poziomie 5kkm spokojnej jazdy jest dla mnie nieakceptowalna.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Wrz 2013, 22:59:35 »
No właśnie Kendę mam, o taką: http://www.ceneo.pl/20283740
Po 3 latach w niektórych miejscach ma grubość dętki. Nie polecam.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Wrz 2013, 14:04:00 »
No i na mnie przyszła pora. Potrzebuje dwie nowe opony.
Dotychczas jeżdżę na  http://allegro.pl/maxxis-detonator-700x32c-60tpi-57a-62a-drut-opona-i3583536935.html
opony miałem od nowości były kupione wraz z rowerem. Przejechałem na na nich ponad rok czasu w dzień w dzień. Dwie podróże turystyczne z bagażem. W ostatnim czasie guma zrobiła się dość miękka i każde szkło łapie 2 gumy w krótkim czasie na tylnym kole przednie lepiej się trzyma, ale chce kupić komplet.

Teraz pytanie co kupić? Z obecnych jestem bardzo zadowolony. Kupić takie same czy kupić inne i być bardziej szczęśliwszy:)

Jeśli miałbym klupywać to tylko drogą elektroniczną allegro lub inne takie stwory.
Po krótkim szukaniu zainteresowanie padło na:
http://allegro.pl/schwalbe-lugano-700x23c-niebieska-2013-w-wa-i3560750325.html  Na różnych aukcjach dość duża różnica ceny od 35zł do 80? Czym takowa cena może być spowodowana?

Druga opcja to: http://allegro.pl/opona-700x23-continental-ultra-sport-blue-zwijana-i3523977802.html

Trzecia: http://allegro.pl/opona-maxxis-detonator-700x23-drut-27-tpi-i3551871586.html

Czwarta najtańsza: http://allegro.pl/opona-szosowa-kenda-k152-700x25c-rozne-kolory-i3552982284.html

Co wybrać żeby przejechać minimum jeden rok bez złapania niepodstawnej gumy. Przejechać sezon, jedną długą wyprawę na polskich drogą i zarazem widzieć różnicę między poprzednią oponą.
Pozdrawiam 
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Wrz 2013, 00:47:46 »
schwalbe lugano lubi łapać szkło i się przebijać :( a w opisie z tą wkładką to nie wierzyć, opona z wkładką kosztuje 100 pln+ 1 szt.
jeśli chodzi o schwalbe
Light live for fun

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Wrz 2013, 08:44:49 »
Dotychczas jeżdżę na  http://allegro.pl/maxxis-detonator-700x32c-60tpi-57a-62a-drut-opona-i3583536935.html
opony miałem od nowości były kupione wraz z rowerem. Przejechałem na na nich ponad rok czasu w dzień w dzień. Dwie podróże turystyczne z bagażem. W ostatnim czasie guma zrobiła się dość miękka i każde szkło łapie 2 gumy w krótkim czasie na tylnym kole przednie lepiej się trzyma, ale chce kupić komplet. Teraz pytanie co kupić? Z obecnych jestem bardzo zadowolony.

Musisz wymieniać opony co roku, łapiesz po 2 gumy dziennie i jesteś zadowolony?


Po krótkim szukaniu zainteresowanie padło na:
http://allegro.pl/schwalbe-lugano-700x23c-niebieska-2013-w-wa-i3560750325.html  Na różnych aukcjach dość duża różnica ceny od 35zł do 80? Czym takowa cena może być spowodowana?

Schwalbe sprzedaje 3 "grupy" opon. Tzn ten sam model mają jako drutowy (najtańszy), ze wzmocnieniami (droższy) i zwijany superlight (najdroższy). Stąd np opona wyglądająca tak samo może kosztować w jednym miejscu 40 a gdzie indziej 160zł. Ale TO NIE SĄ takie same opony.


Co wybrać żeby przejechać minimum jeden rok bez złapania niepodstawnej gumy.

To na cieniuteńskich slickach zdaje się jest trudne do zrobienia niezależnie od tego jakie masz opony. Prawda jest taka, że opony szosowe nigdy nie miały być trwałe, tylko co najwyżej lekkie :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Wrz 2013, 11:27:42 »
Rafii do połowy września było okej zero gumy praktycznie z dnia na dzień opona straciła swoje właściwości jak na opony szosowe to rok jazdy codziennie niezależnie od warunków atmosferycznych to moim zdaniem wystarczająco. Bym kupił jakieś sami-silick ale obawiam się oporów toczenia i rower już tak lekko nie będzie się prowadził.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Wrz 2013, 12:11:48 »
Albo chcesz jechać trochę wolniej, albo wymieniać dętki trochę częściej. Twój wybór, ale w sprzęcie do codziennej jazdy na stałej trasie stawiałbym na niezawodność ;)
Może Schwalbe Maraton? Istnieje nawet wersja 28x0,9"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Wrz 2013, 13:30:03 »
Albo chcesz jechać trochę wolniej, albo wymieniać dętki trochę częściej. Twój wybór, ale w sprzęcie do codziennej jazdy na stałej trasie stawiałbym na niezawodność ;)

O, to, dokładnie o to mi chodziło. Oszczędzenie 2 minut dziennie na dojazdach, kosztem łapania gumy co jakiś czas się słabo opłaca po prostu. Ja bym kupił solidną gumę turystyczno-miejską - odrobinę wolniejszą, DUŻO cięższą, ale za to pancerną.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Mar 2014, 20:11:46 »
Ja od lat kupuję Schawlbe z wkładką antyprzebiciową w Cyklopie na Nowowiejskiej, zawsze coś mają w interesującym mnie przedziale (28 cali, koło 35mm), najczęściej chyba wybieram model Land Cruisier.


Natomiast kilak miesięcy temu zapomniałem o tym, że ma być Schwalbe i kupiłem coś innego (CST Traveller) i częstotliwość łapania gumy wzrosła bardzo zauważalnie.



Update: O ile w czasie, który upłunał od zakupu do napisania powyższego posta (jakieś 4 miesiące) musiałem latać oponę pewnie jakieś 3 razy (w porównaniu do 2 razy na rok ze Schwalbe) to obecnie przeżywam absolutną masakrę, w tym roku łatałem już 5-6 razy, fakt że przejechałem 1500 km, ale nadal jest to koszmar, zdaje się że nastąpił moment w życiu CST o którym wspomniał Raffi, guma zamieniła się w gówno. Jest to o tyle ciekawe że w Schwalbe przynajmniej było widać czemu łapię gumę: zmieniałem je wtedy, kiedy bieżnik był zdarty do poziomu slicka i zaczynała być widoczna czerwona osłonka antyprzebiciowa. Opona CST natomiast wygląda naprawdę spoko, bieżnik jeszcze został, ale co z tego.

Morał: Nie kupujcie CST, chyba że dla wroga.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Maj 2014, 15:38:37 »
W międzyczasie zajechałem jakieś walając się za szafami opony, które i tak już uważałem za zajechane, natomiast wczoraj w końcu kupiłem dwie Kendy Bitumen (700*35C):

https://www.kendatire.com/en/bicycle/kwick-series/kwick-bitumen/

W DTbikes za 44zet, z wkładką antyprzebiciową (model bez wkładki za ok. 10 zet mniej), ale 30TPI (strona Kendy mówi, że 60). Wrażenia z jazdy spoko,  faktycznie mały opór toczenia. Zobaczymy, jak będzie z trwałością.


edit: I jeszcze w temacie antpoślizgowości, bo w pierwszym wpisie jest o tym: generalnie zgadzam się, że opona oponą, ale trzeba uważać, natomiast "antypoślizgowe", w sensie więcej wybaczające na zakrętach i zapiasczonej/mokrej/etc powierzchni są opony z "ząbkami", które to ząbki odkształcają się w trakcie prostej jazdy po asfalcie, powodując większy opór toczenia. Producenci wyszli temu na przeciw, bo w końću większość rowerzystów generalnie jeździ prosto po twardej nawierzchni i oferują całą masę opon z ciągłym "płaskim" paskiem gumy na środku opony i ząbkami wyłącznie po bokach, taki kompromis, żeby na asfalcie bardziej pracował płaski pasek, a na zakrętach lub sypkiej nawierzchni z podłożem miały kontakt "ząbki". Przykład:
http://static.shoplo.com/8378/products/th640/aaas/774-schwalbe-land-cruiser-28x1-75_09.jpg

(Schwalbe, model Land Cruiser)

Generalnie im więcej "paska" tym szybciej, a im więcej ząbków tym bardziej przyczepnie.  Na jednym biegunie są opony z gładkiej gumy (do szybkiej jazdy po asfalcie) a na drugim z kolcami (na śnieg, bo nawet najbardziej agresywne gumowe ząbki by nie dały rady).
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2014, 15:54:42 wysłana przez em c »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lip 2014, 19:44:03 »
Eh, w poniedziałek tylna opona poddała się (po jakiś 1500km), i to w sposób nie całkiem nie przewidziany: opony te  (Kenda, patrzy wyżej) mają cienką boczną ściankę, ale myślałem, że producent wie, co robi. Najwidoczniej nie, bo guma przetarła się tuż nad drutem, natychmiastowy flak. Odłożę kasę i następnym razem kupię Schwalbe Marathon, ale póki co w Cyklopie nabyłem Vittoria Touring (50zet). Boczne ścianki grubsze niż w Kendzie, zobaczy się.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lip 2014, 21:29:10 »
Zapomnij o Maratonach. Kiedyś też uważałem, że Schwalbe produkuje opony uniwersalne i super. Jednak gdy trafiłem na Continentala moja opinia o Schwalbe zmieniła się dość istotnie.
Polecam Continentala Travel Contact
http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en/themes/city/travelcontact_en.html
Oto co ta oponka potrafi

http://www.forumrowerowe.org/blog/333/entry-863-lukiem-karpat-slowacja-2014/

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Lip 2014, 00:31:46 »
polecam Schwalbe marathon plus tour
kupiłem te:
http://ctbike.pl/schwalbe-marathon-plus-tour-reflex-28-x-1-60-opona-drutowa.html
jeździmy na nich w 4(3) rowery i jesteśmy zadowoleni

Zapomnij o Maratonach. Kiedyś też uważałem, że Schwalbe produkuje opony uniwersalne i super. Jednak gdy trafiłem na Continentala moja opinia o Schwalbe zmieniła się dość istotnie.
jakie szwalbe i jaki continental, do jazdy po górach czy w miescie, z protektorem czy bez?
dlaczego zapomnieć o czymś co jest dobre, bo ktoś opisał, ze dobre jest coś innego - jak dla mnie bez sensu
z opisu nie wynika, ze szwalbe są słabe, złe
dodatkowo - z tego bloga- dlaczego autor 3 dnia wymieniał gumę, a moja żona jeżdzaca na szwalbe jeszcze tego w rowerze nie musiała..

obecnie (tył) jezdze na 8 letnim szwalbe maraton costam od 7 lat nieprodukowanym, i nie mam z oponą żadnych problemów.

nowa od pol roku czeka na zalozenie, ale jakoś motywacji nie mam :P

« Ostatnia zmiana: 07 Lip 2014, 02:23:42 wysłana przez vit »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupić opony?
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Lip 2014, 14:45:23 »
Autor wymieniał gumę bo to nie była opona Continentala tylko opona GEAXa bez wkładki antyprzebiciowej. Żaden model Maratonów by się tam nie sprawdził.