Autor Wątek: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem  (Przeczytany 6001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Na piątek na 15:30 umówiłem się na Warszawie Zachodniej z osobą z Newagu. Chcę pogadać o wieszakach i przedziałach na rowery, pokazać ich wady, możliwości wprowadzenia poprawek które ułatwią życie rowerzystom.

Problem w tym, że moje rowery są tak typowe, że nie wszystko się da na nich pokazać. Dlatego potrzebuję pomocy - jakby ktoś dużym z rowerem miejskim i ktoś inny ze składakiem na kołach 20" chciałby mi towarzyszyć, to będę wdzięczny. Jakby jeszcze znalazła się trzecia osoba z rowerem na kołach 29" to byłoby w ogóle super.

Zawsze to lepiej pokazywać na przykładach co nie działa ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sie 2013, 08:49:34 »
Mogę być moim na kołach 28'.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

tomus1973

  • Gość
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sie 2013, 09:12:24 »
Jeżeli tylko uda mi się wyjść o normalnej godzinie z pracy, to postaram się być. Mam crosa przerobionego na trekinga, 28". W którym dokładnie miejscu jest to spotkanie?

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sie 2013, 09:41:18 »
Witam,
ja pracuje tuz obok Zachodniego do 15 więc ze swoim 28"- mogę podjechać, napisz w którym dokładnie miejscu będzie to spotkanie, bo Dworzec Zachodni jest dość spory.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sie 2013, 11:23:43 »
Spotkajmy się w przejściu podziemnym, przy schodach od strony ulicy Tunelowej. Na pewno się po rowerach poznamy.

Więcej osób na kołach 28" już nie potrzeba, te 3 co się zgłosiły, wystarczą.
Teraz tylko przydałby się ktoś ze składakiem. Brom? Możesz?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sie 2013, 22:46:46 »
Dziękuję za obecność! Były dwa "mieszczuchy", jeden ATB z sakwami i rowerek dziecięcy, więc wszystko udało się pokazać. pani z Newagu nagrywała, fotografowała, słuchała i chyba ma jakąć wizję tego co przeszkadza i jest do poprawki.

Ciekawostka jeszcze - Siemensy Inspiro podobno będą miały wieszaki do pionowego wieszania rowerów. W metrze to będzie absurd jak 150, bo kto będzie wieszał rower na podróż trwającą średnio 10 czy 15 minut, a maksymalnie 30? Podobno metro tak chciało :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sie 2013, 00:37:50 »
A jeden niebieski Velogic SWB USS był?
A zdjęcia były?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sie 2013, 02:59:38 »
Ciekawostka jeszcze - Siemensy Inspiro podobno będą miały wieszaki do pionowego wieszania rowerów. W metrze to będzie absurd jak 150, bo kto będzie wieszał rower na podróż trwającą średnio 10 czy 15 minut, a maksymalnie 30? Podobno metro tak chciało :)
XD
Byle by tylko nikt nie wpadł na genialny pomysł karania za "nieprawidłowy" przewóz rowerów.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sie 2013, 14:18:10 »
Ciekawostka jeszcze - Siemensy Inspiro podobno będą miały wieszaki do pionowego wieszania rowerów. W metrze to będzie absurd jak 150, bo kto będzie wieszał rower na podróż trwającą średnio 10 czy 15 minut, a maksymalnie 30? Podobno metro tak chciało :)
A to taka wielka praca? Rower stawiam do pionu przynajmniej cztery razy na jazdę i nie jest to uciążliwe. A nie da się ukryć, że rower w pionie zajmuje mniej powierzchni niż w poziomie.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sie 2013, 20:07:27 »
biały, ale jak będzie dużo ludzi to operacja stawiania i przywracania do normy roweru będzie problemem tym bardziej jak np. będzie to poziomka
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sie 2013, 21:49:27 »
O poziomce się nie wypowiem, bo nie miałem w łapkach. Ale podniesienie zwykłego roweru [nie załadowanego sakwami i bez zapełnionego kosza] to kwestia jego pchnięcia i przytrzymania kierownicy - sam się podnosi. A jeśli ktoś ma problem, to zawsze może zrobić to stojąc po prawej stronie i tylnym hamulcem sobie pomóc. Miejsca wiele nie trzeba. Na pewno nie więcej niż na 2 rowery stojące normalnie. Robiłem to kilkukrotnie w SKMce, nawet w tłoku, i działało. Fakt - nie był to szczyt komfortu, ale tragedii nie było. Przywrócenie do normalnej pozycji to jeszcze mniejszy problem - rower sam się przywraca, tylko trzeba go przypilnować, żeby przy okazji nie "kopnął" kogoś za sobą ;).

Ale fakt, nie pomyślałem o ludziach z sakwami albo koszykami. Sakwy swoje ważą i wiele z nich jest zupełnie nie przystosowanych do takiej zmiany pozycji. A z kosza wszystko powypada. Zatem cofam swoje stwierdzenie o braku problemów.
« Ostatnia zmiana: 24 Sie 2013, 21:51:21 wysłana przez biały »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sie 2013, 09:00:09 »
Ciekawostka jeszcze - Siemensy Inspiro podobno będą miały wieszaki do pionowego wieszania rowerów. W metrze to będzie absurd jak 150, bo kto będzie wieszał rower na podróż trwającą średnio 10 czy 15 minut, a maksymalnie 30? Podobno metro tak chciało :)
A to taka wielka praca? Rower stawiam do pionu przynajmniej cztery razy na jazdę i nie jest to uciążliwe. A nie da się ukryć, że rower w pionie zajmuje mniej powierzchni niż w poziomie.

doprawdy? wielokrotnie podróżowałem z dziećmi i rowerami SKM-ką od Pruszkowa do Otwocka. I napiszę tylko tyle: 4 rowery z kołami 26-28 cali powieszone na wieszakach zajmują 3 razy więcej miejsca, mocno przy tym komplikując przechodzenie w ich okolicy, niż gdy je ustawiam jeden obok drugiego, przód-tył na przemian. A ! i życzę powodzenia z manewrowaniem rowerem (pionizacja, wieszanie, zdejmowanie, "depionizacja") w pociągu pełnym pasażerów.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sie 2013, 09:34:24 »
Widać, @biały, że nie byłeś z nami na Zachodnim, to może byś nie opowiadał tego, jak prosto jest wieszać rowery do pionu, i "że to kwestia pchnięcia i przytrzymania kierownicy" (bzdura, poza tym dziękuję za zniszczenie mi błotnika w ten sposób :) Dość powiedzieć, że panie z Newagu zrezygnowała z próby samodzielnego powieszenia jednego z naszych rowerów ;)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sie 2013, 11:54:38 »
O poziomce się nie wypowiem, bo nie miałem w łapkach. Ale podniesienie zwykłego roweru [nie załadowanego sakwami i bez zapełnionego kosza] to kwestia jego pchnięcia i przytrzymania kierownicy - sam się podnosi. A jeśli ktoś ma problem, to zawsze może zrobić to stojąc po prawej stronie i tylnym hamulcem sobie pomóc.

Oczywiście, ja też nie mam z tym problemu. Ale wyobrażam sobie, że np drobniutka kobieta np. pokroju Oli zajmującej się u nas w Masie wolontariuszami, może taki problem mieć. Mam świadomość, że rowery też są różne - miejskie potrafią ważyć po 25kg, a przecież przy rowerze często ma się jeszcze jakieś zakupy, sakwę, czy coś. No i jakoś trudno mi sobie wyobrazić w zatłoczonym metrze, które jednak ma przyśpieszenia nieco większe niż pociągi SKM i zwyczajnie szarpie podczas jazdy.

Pamiętaj też, że postawienie roweru do pionu to dopiero połowa (i to ta łatwiejsza) wieszania go na wieszak. Teraz musisz go w pozycji pionowej unieść i przednim kołem wcelować w hak wieszaka.

Żeby to jeszcze miało sens (w pociągu ma, bo zwykle jedziesz nim dłużej niż kilka minut), ale w metrze jak jedziesz np z Ursynowa do Centrum (co i tak jest długą trasą) to podróż trwa krócej niż wejście z rowerem na stację i wieszać się zwyczajnie nie opłaca. A jak jedziesz jedną czy dwie stacje, to możesz nie zdążyć nawet powiesić roweru zanim nie dojedziesz do celu :P

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sie 2013, 12:38:55 »
wyobrażam sobie, że np drobniutka kobieta np. pokroju Oli zajmującej się u nas w Masie wolontariuszami, może taki problem mieć.
....

niby jestem większa od Oli, a i tak miewam problemy, żeby trafić przednim kołem w zwykły wieszak rowerowy w szybko jadącym i szarpiącym podmiejskim
a jakbym miała celować przednim kołem w wieszak gdzieś u sufitu??  zgroza!

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Sie 2013, 18:08:55 »
doprawdy? wielokrotnie podróżowałem z dziećmi i rowerami SKM-ką od Pruszkowa do Otwocka. I napiszę tylko tyle: 4 rowery z kołami 26-28 cali powieszone na wieszakach zajmują 3 razy więcej miejsca, mocno przy tym komplikując przechodzenie w ich okolicy, niż gdy je ustawiam jeden obok drugiego, przód-tył na przemian.
Mogłeś "skompresować" rowery w kupie, bo jechaliście razem, jako grupa. Gdybyście jechali oddzielnie, ten numer już by nie przeszedł, bo nie mógłbyś blokować innych rowerów. Jeżeli rozstawiłbyś je w odstępach takich, żeby można było w miarę łatwo wyjąć rower ze środka, zajęłyby więcej miejsca niż wiszące.

Widać, @biały, że nie byłeś z nami na Zachodnim, to może byś nie opowiadał tego, jak prosto jest wieszać rowery do pionu
Ano niestety nie miałem potrzebnego typu roweru. Chociaż w sumie mogłem się zgłosić, żeby zobaczyli, co się dzieje z lusterkami w tłoku ;).

i "że to kwestia pchnięcia i przytrzymania kierownicy" (bzdura, poza tym dziękuję za zniszczenie mi błotnika w ten sposób :)
Od dziecka rower stawiam do pionu i nigdy nie uszkodziłem błotnika w trakcie podnoszenia. Owszem - w trakcie prowadzenia roweru w pionie rozwaliłem wszystkie, ale nie w trakcie podnoszenia.

Oczywiście, ja też nie mam z tym problemu. Ale wyobrażam sobie, że np drobniutka kobieta np. pokroju Oli zajmującej się u nas w Masie wolontariuszami, może taki problem mieć. Mam świadomość, że rowery też są różne - miejskie potrafią ważyć po 25kg, a przecież przy rowerze często ma się jeszcze jakieś zakupy, sakwę, czy coś. No i jakoś trudno mi sobie wyobrazić w zatłoczonym metrze, które jednak ma przyśpieszenia nieco większe niż pociągi SKM i zwyczajnie szarpie podczas jazdy.
Tak, jak pisałem - wycofałem się z twierdzenia o sensowności pomysłu po pomyśleniu o sakwach i koszach.

niby jestem większa od Oli, a i tak miewam problemy, żeby trafić przednim kołem w zwykły wieszak rowerowy w szybko jadącym i szarpiącym podmiejskim
a jakbym miała celować przednim kołem w wieszak gdzieś u sufitu??  zgroza!
Moment... to to ma być wieszanie w sensie faktycznego podniesienia roweru i powieszenia na ścianie? No to przyznaję - ktoś na łeb upadł. Myślałem, że chodzi o zwykłą podpórkę na przednie koło na ścianie.

Swoją drogą: chwała za to, że w ogóle spytali o opinię. Tylko pytanie - spytali sami z siebie czy ktoś (nie wskazując palcem) im to zasugerował?
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2013, 18:10:07 wysłana przez biały »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebna pomoc osoby z rowerem miejskim i drugiej ze składakiem
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sie 2013, 18:25:38 »
Moment... to to ma być wieszanie w sensie faktycznego podniesienia roweru i powieszenia na ścianie? No to przyznaję - ktoś na łeb upadł. Myślałem, że chodzi o zwykłą podpórkę na przednie koło na ścianie.

Ty chyba w pociągu nigdy z rowerem nie jechałeś - zawsze trzeba podnieść i wycelować w hak. Tylko niektóre dłuższe rowery tego nie wymagają, ale tam z reguły jest masa innych problemów ze stojakami - np wystają na przejście i nie wiszą stabilnie.

Swoją drogą: chwała za to, że w ogóle spytali o opinię. Tylko pytanie - spytali sami z siebie czy ktoś (nie wskazując palcem) im to zasugerował?

Efekt jednego z moich marudzeń w mediach, gdzie powiedziałem, że żadna firma w Polsce nie umie zrobić dobrych wieszaków w pociągach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)