Autor Wątek: Pomysły i uwagi organizacyjne  (Przeczytany 96668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GFM

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #90 dnia: 01 Lip 2012, 00:47:51 »
A ja wraz z grupką z Grochowa i Saskiej Kępy pojechaliśmy Kontrkapucynem.
Zrezygnowaliśmy z Poniatoszczaka i Traktu Królewskiego całkiem świadomie.
I okazało się, że przez Pragę i Trasę WZ jedzie się spokojniej.
I pozostaniemy przy tej trasie, przynajmniej do zakończenia budowy metra.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Lip 2012, 10:42:07 »
a druga strona medalu wygląda tak, że rowerzyści jadący na masę w dniu wczorajszym nie mieli ochoty jechać kontrapasem, tylko zjeżdżali przed tunelem i wjeżdżali windą, blokując ruch dla matek z wózkami i dla osób starszych. Na zwróconą uwagę, że mają kontrapas, o który walczyli usłyszałem odpowiedź:
"- Ja nie walczyłam, ja nie będę jeździła pod górę, ja mam prawo wwieźć rower i byłam pierwsza niż ta Pani."
Za tą rowerzystką stała starsza Pani o lasce.

Fajnie, tylko powiedz mi kiedy zakazali przewożenia rowerów windą? Nie widzę też problemu ze starszą panią o lasce, bo z jednym rowerzystą zmieszczą się 2-3 osoby (rower pionowo, bo winda jest mała). Nie raz też zdarzało mi się jechać z dzieckiem w wózku i jego obstawą w postaci dorosłych ludzi- też dało radę.
Jak jest za duża kolejka, to znoszę rower po schodach, bo wtedy jest szybciej, a sensownej trasy, żeby zjechać na most Śląsk- Dąbrowski jeszcze nie znalazłam.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Lip 2012, 11:00:18 »
Jak jest za duża kolejka, to znoszę rower po schodach, bo wtedy jest szybciej, a sensownej trasy, żeby zjechać na most Śląsk- Dąbrowski jeszcze nie znalazłam.
Ależ wy macie problemy! Miodową, w lewo w Senatorską, w prawo zjazdem w dół obok pomnika Nike i jesteś w tunelu W-Z a dalej pustym mostem Śląsko-Dąbrowskim...  8)
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Kajtuś Czarodziej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Może i wyglądam jak troll - ale nie trolluję!
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Lip 2012, 20:57:42 »
Fajnie, tylko powiedz mi kiedy zakazali przewożenia rowerów windą?
Proszę pokazać palcem, że ja napisałem o zakazie wwożenia rowerów?

A czy odnotowałeś jakichkolwiek rowerzystów jadących kontrapasem? A gdyby takowi byli? Nie warto było dla nich? Należy ich pominąć?
Niestety nie mogłem być w dwóch miejscach jednocześnie. Ja zwróciłem uwagę na problem, który źle świadczy o rowerzystach.

Kajtuś - cieszę się, że zauważyłeś problem i starasz się wymyślić rozwiązanie :)
Dziękuję.

Kierować ruchem [i to przed Masą] nam nie wolno, to raz.
Nie chodziło mi o stawianie "Pana w białych rękawiczkach".

Dwa - ludzie często boją się jazdy w tunelu, sama się długo bałam. A do kontrapasa trzeba ww. tunelem przejechać.
Dlatego też, zorganizowaliście fenomenalną akcję - nauki jazdy po ulicach. Super!

Piszesz, żeby kierować rowerzystów do Kapucyńskiej - to znaczy łapać pod windą i sugerować im jednak Kapucyńską?
Stąd pytanie - jak sobie wyobrażasz praktycznie swoją propozycję? Że co konkretnie robiłaby osoba i gdzie?
Wyobrażam sobie to tak jak napisał użytkownik Raffi, że przed wejściem do schodów ustawi się jedna osoba, która będzie informowała rowerzystów o kontrapasie i prosiła o jazdę tamtą stroną. To chyba nie tak dużo?

Natomiast mam propozycję, która być może problem rozwiąże: Skoro jesteś na Masie dość wcześnie, to czemu za miesiąc nie ustawisz się i nie będziesz zwracał uwagi cyklistom. Delikatnie, grzecznie i nie zmuszając ludzi, bo faktycznie jest tak, że jazda windą z rowerem jest dozwolona (sam korzystałem ze dwa razy jak nie było kontrapasa). Prawo do tego masz dokładnie takie samo jak ja, czy dowolny organizator. A różnica jest taka, że masz na to czas przed startem. Bardzo byś tym nam pomógł.
Użytkowniku Raffi. Nie przyjeżdżam na masę bo pracuję do późna i nie zdążam. Ostatnio byłem na placu zamkowym przypadkiem i ta sytuacja rzuciła się się w oczy.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #94 dnia: 01 Lip 2012, 23:34:57 »
Ja naprawdę nie widzę problemu w tym, o czym piszesz, chyba, że naprawdę ten raz w miesiącu ustawia się kilometrowa kolejka do windy i kompletnie blokuje ruch. Jeśli tak, to się wycofuję z tego wątku, bo na czerwcowej Masie mnie nie było (na majowej wjeżdżałam kontrapasem).

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #95 dnia: 02 Lip 2012, 12:41:32 »
Jeżdżę Kontrkapucynem od kiedy powstał (ukłony dla Gromanika), bo w końcu nie po to mam rower , by mieć co dźwigać po schodach lub wozić windą, ale jeśli ktoś to bardzo lubi ...
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #96 dnia: 02 Lip 2012, 22:02:22 »
Kajtuś Czarodziej wyobraź sobie że nie zawsze ten pan w białych rękawiczkach ma czas i cierpliwość grzecznie prosić każdego z osobna aby zachował podstawy kultury . Na masie mam sporo roboty z ludźmi którzy mają " parcie na szkło " i wciskają się na siłę w rolkarzy co wyraźnie jest mówione przed masą , dalej podczas masy wiecznie przypominać że lewa część pasa jest dla zabezpieczenia i przemieszczającej się policji (którędyś musimy się na czoło dostać skoro chcemy jechać bezpiecznie)- też jest to często ogłaszane i z jakim skutkiem?  Prosi się że na masie nie jeździmy chodnikami i co?? Nie zamierzam dodawać sobie jeszcze więcej obowiązków -( te czasami mnie przerastają) jak masz siły i cierpliwość  to sam tam stań i zobacz jak to jest być "zrozumianym" przez rozbawioną gawiedź. Jak  Ci się to spodoba to i proponuję abyś stanął np. przy Banacha i wyedukował rowerzystów że wku... pieszych jak zygzakiem jeżdżą po zatłoczonych pasach.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #97 dnia: 10 Wrz 2012, 13:33:57 »
nie wiem, gdzie powinnam o to zapytać,

zamierzam być na przedmasówce wrześniowej
wczoraj jechałam Nowogrodzką, odnalazłam kamienicę 46
i się zastanawiam

na ulicy są tylko 2 stojaki rowerowe - czy do nich się wszyscy przedmasowicze przypinają? i te rowery tak na ulicy zostaja na dłużej??? i są potem wszystkie?
jak sie dostac do lokalu 6, bo domofonu nie zauważyłam ?
czy to jest w pierwszym podwórku czy może w dalszej oficynie?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #98 dnia: 10 Wrz 2012, 13:43:53 »
Jest w podwórku trzepak. Ja zostawiam na zewnątrz i nic mi nie zginęło.
Jest domofon przy bramie i drugi przy wejściu na klatkę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Wrz 2012, 15:15:26 »
na ulicy są tylko 2 stojaki rowerowe - czy do nich się wszyscy przedmasowicze przypinają?

Dwa pod samym wejściem, trzepak i altanka śmieciowa na podwórku i jeszcze 4 stojaki przed urzędem dzielnicy Śródmieście. Jak dotąd starczało, zwłaszcza że spokojnie można przypinać się do innych rowerów - na 99% to też osoby będące na Przedmasówce, które wyjdą razem z Tobą po.


i te rowery tak na ulicy zostaja na dłużej??? i są potem wszystkie?

Nie słyszałem by coś zginęło, poza opaskami odblaskowymi i jakimiś duperelami. A i te już nie giną - miejscowe dzieciaki nazbierały tego tyle, że chyba już nie mają gdzie składować w domach ;)


jak sie dostac do lokalu 6, bo domofonu nie zauważyłam ?

Są nawet dwa. Pierwszy przed samą bramą, po prawej. Drugi przed klatką (klatka jest od razy w bramie po lewej).


czy to jest w pierwszym podwórku czy może w dalszej oficynie?

To jest jeszcze PRZED podwórkiem, po lewej, w samej bramie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #100 dnia: 10 Wrz 2012, 17:36:45 »

Ostatnim razem domofon przed podwórkiem nie działał.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #101 dnia: 11 Wrz 2012, 21:30:04 »
Jolu:
Zacytuję swoją instrukcję: Brama z numerem 46. domofonem 6, ktoś otwiera, wchodzisz przez bramę, po lewej będą drzwi z kolejnym domofonem. Znów 6, ktoś otwiera. Wchodzisz po schodach na 2 piętro i dzwonisz do drzwi z napisem "Zielone Mazowsze". Znów ktoś otwiera. Wchodzisz i idziesz prosto do końca. Jeśli zobaczysz podejrzaną bandę wariatów, to trafiłaś :)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Wrz 2012, 21:38:21 »
Savil - czytałam Twoją solucję do podejrzanej bandy wariatów .. przed zeszła przedmasówką chyba i nie mogłam jej teraz znaleźć
ale  mi chodzi też o bezpieczeństwo mojej Pomarańczowej Lady B., zawsze odczuwam niepokoje, gdy na dłużej ją z oczu mam spuścić w miejscu publicznym

GFM

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #103 dnia: 11 Wrz 2012, 23:43:47 »
Nie panikuj.
Wprowadź rower na podwórko i przypnij do trzepaka.
Ja też tak robię.
A potem siedzę przy balkonie ze śrutówką na podorędziu.
Jakoś nie miałem okazji jej użyć.
Z resztą przy balkonie kilka osób się zmieści.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #104 dnia: 12 Wrz 2012, 01:02:16 »
oki - też wezmę srutówkę, będziemy baczyć razem
 :P