Autor Wątek: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.  (Przeczytany 11871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lip 2013, 13:09:27 »
Czyli 50 pln to dobra cena? czy nie warto kupywać  i dołożyć ok 120zł

Wszystko zależy czy te 120zł masz. Ja bym wolał kupić raz, porządne i mieć spokój na lata. Ale pewnie nie każdy się z tym zgodzi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lip 2013, 15:02:53 »
Jeżeli to jest stary ulock (a tak sugeruje google) to spytaj się o klucz, możliwe że jest cylindryczny, otwieralny flamastrami/dlugopisami etc o odpowiedniej srednicy. I faktycznie, szerokość może być upierdliwa. Jeśli możesz dołożyć/pożyczyć/pozbierać to olej i kupuj Evolution albo Series 2.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Sie 2013, 09:43:50 »
https://www.facebook.com/photo.php?v=649996945018145
Roberto napisał:
Cytuj
Skradziono Rower Scott Scale 970 rozmiar M numer ramy AS21216877; rok produkcji 2013,
Skradziony z ul. Jagiellońskiej 74/ul. Golędzinowska
Godz. 11:22 27 Sierpnia KOJARZYCIE TYPA ?? Brdzie nagroda

Dla tych, co nie mają FB. Akcja filmu:
Pod wiatą stoi ok20 rowerów. Wzdłuż wiaty porusza się koleś w niebieskiej koszulce. Rozmawia przez telefon. Mija wiatę, kończy rozmowę i zawraca. Podchodzi do roweru, przygląda się, łapie za kierownicę. Po sekundzie wyciąga rower se stojaka, trzy sekundy zajmuje mu wejście na rower. Odjeżdża.

I teraz pytam się - jak można nie przypinać roweru, a tym bardziej takiego za trzy klocki...

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Sie 2013, 10:50:45 »
Hmm... to chyba nie jest dobrze zabezpieczony rower ;)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Wrz 2013, 22:38:33 »
I następni... Tylko, czy taka kradzież można nazwać zuchwałą? http://sensacje.wp.tv/i,Zuchwala-kradziez-rowerow,mid,1292061,index.html?ticaid=5113b5#m1292061

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Wrz 2013, 08:38:35 »
@miroslavka - nie widzę tam kradzieży zuchwałej. Chyba, że przyjęlibyśmy, że właściciel roweru "porzucił" go tam i pobiegł ratować życie jakiegoś przechodnia, to może wówczas tak :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

GFM

  • Gość
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Wrz 2013, 09:49:46 »
Kradzieży zuchwałej dokonuje się na oczach właściciela.
Czasem nawet z użyciem siły.
Np. zerwanie łańcuszka z szyi.

Zabranie roweru w żaden sposób nie zabezpieczonego
to chyba tylko przywłaszczenie mienia. (niższa kara)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Wrz 2013, 17:13:20 »
Cały czas nie mogę dojść, dlaczego ludzie nie przypinają rowerów. Czy tak samo zostawiliby torbę z laptopem przed sklepem, a może torebkę, biżuterię lub zegarek jako zaklepanie miejsca na poczekalni? Jeszcze zrozumiem rower za 50 zł, ale za średnią krajową? ::)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Wrz 2013, 17:51:14 »
Cały czas nie mogę dojść, dlaczego ludzie nie przypinają rowerów.

Bo naiwnie wierzą, że "ich to nie spotka".

To tak samo jak z kierowcą co zapieprza 150km/h po mieście - parę razy próbował (najpierw gdzieś za miastem), nic się nie stało, to wierzy, że umie jeździć, że to bezpieczne i że jest świetnym kierowcą. A potem dobrze jak kończy tak jak Zientarski Junior, a gorzej jak kogoś postronnego zabije.

Tylko oczywiście w przypadku nieprzypinania rowerów wygląda to nieco inaczej. Ktoś najpierw zostawi rower na sekundę przed mieszkaniem, bo bidonu zapomniał, potem przed sklepem na wsi "bo przecież widzi rower przez szybę", a potem już sobie to ekstrapoluje na wszystkie inne sytuacje i zostawia nieprzypięty za każdym razem. Tymczasem okazja czyni złodzieja i odpowiednio długo kusząc los na pewno uda się rower stracić. To tylko kwestia czasu - jeden się o tym przekona już za pierwszym razem, drugi będzie miał farta i zdziwi się nawet po kilku latach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Ciacho

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ciacho myśli nieuczesane
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Wrz 2013, 20:13:48 »
Inna sprawa, że niektórzy rodzice uczą dzieci od najmłodszych lat źle zapinać rowery - mam przykład w szkole mojego syna - co prawda są wyrwikółka, jednak na 20 rowerów tylko jeden nie był przypięty tylko za przednie koło.

Więc jak te dzieci za kilka lat mają dbać o bezpieczeństwo swojego roweru skoro od dziecka są nauczeni przypinać rowery cienką linką, do przedniego koła.



Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Wrz 2013, 21:08:57 »
Ostatnio napotkane mistrzostwo świata
 
Niestety ucięłam ostatnie milimetry słupka  ::) (Słońce mnie oślepiło), ale możecie mi wierzyć, że słupek się kończy na granicy kadru.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz 2013, 10:58:41 wysłana przez miroslavka »

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Wrz 2013, 21:58:11 »
Obrazek miroslavki jakoś dziwnie jest otagowany, bo u mnie go nie widać, ale wydobyłem go z kodu:


Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Wrz 2013, 23:36:11 »
Eh umnie jeśli chodzi o zabezpieczenie po kupieniu u-locka ślepo przypinam wszędzie i mam jakiś taki komfort i złudne przeczucie że niema kanarka w mieście który by ukradł. I jak kiedyś nie zostawiałem roweru chodź na 1 minutę to terazz podtrawi stać cały dzień. I jestem ciekawy czy może nie pochopnie wierze w niezawodność zabezpieczenia;/ nie chciałbym się przekonać na własnym doświadczeniu. 
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrz 2013, 00:07:35 »
Kwestia czasu - rachunek prawdopodobieństwa powoduje, że prawdopodobieństwo kradzieży niezabezpieczonego roweru nieubłaganie dąży do 1 ;).

Zdarzało mi się zostawiać niezabezpieczony rower, żeby "wrócić po bidon", ale wtedy przynajmniej znosiłem go do piwnicy. Na 2-3 minuty, gdy mam "nasłuch" na klatkę, wystarczy. Kilka razy miałem tak, że musiałem wejść do sklepu na minutkę i nie było do czego przypiąć, a rower miałem mniej więcej na oku. W takiej sytuacji po prostu zakładałem u-locka na tylne koło i ramę. Wystarczy, żeby nie dało się ukraść roweru poprzez odjechanie na nim. Aa... i bywa, że na Masie zostawiam na chwilę bez zabezpieczenia, licząc na to, że w okolicy nie ma złodzieja specjalnie obserwującego do kogo który rower należy.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz 2013, 00:10:19 wysłana przez biały »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypinanie roweru. Jak zrobić to źle.
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrz 2013, 10:54:56 »
Jeżeli zostawiam rower na dłużej niż kilka minut to zawsze staram się przypiąć do czegoś możliwie grubego i najlepiej "podwójnego", np rama główna jakiejś barierki i jeden z jej prętów oraz zawsze ulocka przeprowadzam przez tylny trójkąt - do tego często przydają się dodatkowe centymetry krypto LS. Pod domem na podwórku mam takie miejsce że złodziej musiałby wykonać 3 solidne cięcia i nadal nie byłby w stanie odjechać, bo ulock blokuje tylne koło.  Staram się też pamiętać, żeby sprawdzić czy ulock faktycznie przechodzi przez ramę ;)