Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 361579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #990 dnia: 08 Kwi 2017, 02:58:41 »
Tylko, że ja nie twierdzę, że jest dojazd. Wręcz przeciwnie, twierdzę, że czasem trzeba pojechać po chodniku. I że póki robisz to z poszanowaniem praw pieszych to jest to OK.
(...)
Czyli robią tak samo jak ja i ty dojeżdżaliśmy do jezdni pod moim blokiem, gdzie nie dało się inaczej :P Nie widzę w tym nic złego, póki szanują prawa pieszych.
Bardziej niż PRAW pieszych postulowałbym szanowanie pieszych, niezależnie od ich praw, szczególnie na chodniku.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #991 dnia: 08 Kwi 2017, 22:19:06 »
Jedno równa się drugiemu. Szanując prawa pieszych (to, że chodnik jest ICH, a Ty jesteś gościem), szanujesz i samych pieszych.
Albo odwrotnie, jak wolisz- szanując pieszych, nie rozjeżdżając ich, nie strasząc, szanując ich przestrzeń - szanujesz także ich prawa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #992 dnia: 10 Kwi 2017, 14:08:25 »
http://www.pulshr.pl/rynek-zdrowia/polacy-gonia-holendrow-dojazd-do-pracy-rowerem-coraz-popularniejszy,42986.html

Cytuj
Z badania Michael Page wynika, że co dziewiąta osoba w Polsce dojeżdża do pracy rowerem (11,2 proc.). To wynik lepszy od europejskiej średniej, która wynosi niecałe 9 proc. Na czele zestawienia plasuje się Holandia, gdzie z rowerów korzysta ponad 20 proc. pracowników. Na przeciwnym biegunie znajdują się Turcja (1,0 proc.) i Portugalia (1,2 proc.).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #993 dnia: 10 Kwi 2017, 16:54:49 »
Szczerze mówiąc trochę dziwne to badanie. 10% dojeżdzających do pracy - bardzo chciałbym ale to nie pasuje mi do innych danych o potokach ruchu rowerowego, które wynoszą bardziej 5 niż 10% i gdzie szczyt ruchu przypada na popołudnie (gdy ruch komunikacyjny nakłada się na rekreację).
Aby było 10% dojeżdżających do pracy, to inne części społeczeństwa (rekreacja, szkoły, uczelnie) musiałyby mieć znacznie mniej niż 10%, by się zrównoważyło do średniego udziału rowerów w ruchu na poziomie 5-7% - tymczasem mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie - pod szkołami rowerów pełno i może wyjść >10%, pod firmami są, ale nie tyle, by wyrobić 10% ogółu.

Ciekawi mnie próba tego badania - bo lokalnie lub na pewnej próbie (np. jakaś fir4ma, gdzie są dobre warunki do dojazdów rowerem) to tak mogłoby wyjść. Natomiast w skali kraju - bardzo, bardzo wątpię byśmy mieli aż 10%. Choć chciałbym.


Natomiast kolejne dane, te o czasie dojazdu, rzadszym spóźnianiu się itp. już mi bardziej pasują do innych badań i moich prywatnych odczuć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #995 dnia: 11 Kwi 2017, 08:52:52 »
Ta westfalia to jakiś genialny patent:

Cytuj
Należy jednak pamiętać, że ścieżki rowerowe, to nie to samo, co trasy rowerowe. Ścieżki rowerowe służą do przemieszczania się po mieście z punktu A do punktu B. Oznacza to, że nie są to kilometry, które można przejechać w wolny dzień w celu zrelaksowania się i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

zasadniczo: jeżeli rower to tylko samochodem
inne brednie na tym samym dnie, przecież nie poziomie, bo się poziomkowcy obrażą  :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #996 dnia: 11 Kwi 2017, 09:43:48 »
Ja trochę tych firm nie rozumiem - Oni naprawdę wierzą, że ludzie są tak głupi i łykają wszystko bez popity, że jak przeczytają, że się nie da jeździć rekreacyjnie po infrastrukturze transportowej, to w taką bzdurę uwierzą? Mnie to by było zwyczajnie wstyd takie rzeczy pisać, bo czułbym się źle wiedząc, że de facto obrażam inteligencję moich klientów. Co więcej, bałbym się to robić - jak klienci zauważą, że są robieni w konia i traktowani jak idioci, mogą się obrazić i iść do konkurencji, a to niezbyt dobre dla biznesu.

A przecież wystarczyłoby napisać, że nie każdy chce jeździć rowerem po mieście i niektórzy wolą wyjechać daleko za miasto z rowerem, do czego samochód i bagażnik dachowy faktycznie mogą się przydać. I z bełkotu pełnego ściem i obrażania inteligencji klientów zrobiłby się całkiem sympatyczny i prawdziwy tekst.

Choć ja za miasto z rowerem wolę i tak pojechać pociągiem. Samochód ogranicza do jeżdżenia rowerem w kółko, bo trzeba po niego wracać potem. Bez auta mogę zacząć w zupełnie innym miejscu a skończyć w innym.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #997 dnia: 18 Kwi 2017, 04:40:44 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,policja-podsumowala-swiateczny-weekend-na-drogach,229650.html

Cytuj
Policjanci ze stolicy i okolic zatrzymali też 28 nietrzeźwych kierowców. (...)

Oprócz kierowców, na jazdę po wypiciu alkoholu decydowali się rowerzyści. Funkcjonariusze zatrzymali cztery takie osoby w stolicy i dziesięć w sąsiednich powiatach.

2:1.

Czy na każdego kierowcę w polsce przypada statystycznie pół rowerzysty, rowerzyści częściej piją, czy pijanego rowerzystę łatwiej złapać...?  :-\
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2017, 05:47:57 wysłana przez mp0011 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #998 dnia: 18 Kwi 2017, 09:33:55 »
Rowerzystę łatwiej złapać. Po rowerzyście bardziej widać (albo inaczej - kierowcy w aucie prawie nie widać, musi dokładnie jechać od krawężnika do krawężnika by zwrócić na siebie uwagę).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #1001 dnia: 25 Kwi 2017, 21:20:32 »
Zaraz po tym jak zauważyliśmy, że burmistrz Ursynowa ubijający projekty rowerowe
Najpierwej użyliśmy nasz fejsbók Masowy, a potem poszli spać.
Reszta zrobiła się sama :)
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,mial-robic-w-ratuszu-to-z-czym-nie-radzi-sobie-w-dzielnicy,230385.html

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #1002 dnia: 25 Kwi 2017, 23:22:39 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #1003 dnia: 26 Kwi 2017, 11:56:14 »
Hehe, odmienia tego organizatora przez przypadki w każdym wpisie, jakby co najmniej z dekadę w pismach był wymieniony jako odpowiedzialny za cokolwiek, biegał po spotkaniach do instytucji, sponsorów, zarządzał sklepikiem, finansami, produkcją szprychówek lub czymkolwiek.

Tymczasem tak od początku do końca to Jerzy zdaje się 2 rzeczy zorganizował - raz stoisko Masy na Dniu Ziemi i potem "Godzinę dla Roweru" po pierwszym przejeździe (tym zamiast Masy) przejął i zamordował do poziomu frekwencji 2-3 osób. W samej Masie to zdaje się raz był "00" :D Przynajmniej za moich czasów, bo co było później to nie wiem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)