Autor Wątek: Policja poluje na rowerzystów - art na GW  (Przeczytany 15005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciacho

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ciacho myśli nieuczesane
Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« dnia: 22 Maj 2013, 13:06:45 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,13956979,Policja_poluje_na_rowerzystow__Groza_surowe_mandaty.html

Wstęp wiele mówiący - zysk z fotoradarów spadł więc szukają innych metod zarobkowania.


Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2013, 13:31:57 »
"jazda obok innego rowerzysty na drodze kosztuje 200 zł"?????????
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Ciacho

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ciacho myśli nieuczesane
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2013, 14:12:42 »
Też początkowo nie skojarzyłem o co chodzi, ale potem znalazłem. Chodzi o sytuacje kiedy utrudniasz przejechanie innym pojazdom np. tutaj

"Co do zasady rowerzyści nie mogą jechać obok siebie po jezdni. Powinni jechać jeden za drugim. Z tym że ostatnia nowelizacja ustawy ? Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 21 maja 2011 r. dopuszcza co prawda jazdę rowerów obok siebie po jezdni, ale tylko wtedy, gdy nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Oznacza to, że rowerzyści mogą tak jechać np. na całkowicie pustej drodze. W momencie gdy pojawia się pojazd, który np. chce ich wyprzedzić, rowerzyści powinni ustawić się w kolumnie."


Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2013, 14:19:07 »
Po pierwsze - CO DO ZASADY rowerzyści właśnie MOGĄ jeździć parami.

Po drugie - pomysł, że utrudnieniem jest fakt, że ktoś musi nas wyprzedzić, jest dość... kontrowersyjny.
EDIT: Ja bym na pewno mandatu z tego powodu nie przyjął
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2013, 14:20:23 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2013, 16:29:56 »
"jazda obok innego rowerzysty na drodze kosztuje 200 zł"?????????

Wystarczy potem się odwołać argumentując tym, że wykonywało się manewr wyprzedzania i ...zabrakło siły.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2013, 21:07:08 »
Cytuj
(...) Nie chodzi tylko o zagrożenie, jakie stwarzają dla matek z wózkami,(...)

To ja jestem przewrażliwiony, czy to jest jakaś aluzja do "matek polek"?


Za to poprawiła mi nastrój ankieta pod artykułem: "Czy rowerzyści to więksi piraci drogowi od kierowców?"
Na razie:
TAK - 1300 głosów
NIE - 4185 głosów

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2013, 21:23:40 »
Cytuj
Kara za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i jazda po chodniku - 50 zł.

Iiiii.... BARDZO DOBRZE  ;D Veturilo będzie rentowne  ;)

Cytuj
W maju ukaraliśmy mandatami 40 rowerzystów, to osiem razy więcej niż w całym zeszłym roku

Aż 40, olaboga.....

Cytuj
śląska drogówka w trzy dni wystawiła rowerzystom ponad pięćset mandatów

Za co, ktoś wie? Może za brak aktualnego OC i przeglądu? ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2013, 22:02:23 »
Żarty, żartami... ale akurat mandatowanie chodnikowców popieram.

Są sytuacje gdzie mogę być pełen zrozumienia dla rowerzysty na chodniku, a nie na jezdni - pani z dzieckiem na foteliku, starsza osoba, nastolatek jadący do szkoły (w rozumieniu 12sto-14sto nie 19nasto latek :P)... nie każę im zjechać na np. Puławską między samochody tam gdzie nie ma DDRki.  Oni raczej jadą powoli i z szacunkiem dla pieszych.

To czego nigdy nie będę w stanie zrozumieć to 'byczki' na drogich rowerach prujący po chodnikach 25+km/h slalomem między ludzmi... przelatujący przez przejścia dla pieszych i robiących pseudotricki na chodnikach... jak są tacy aj waj to już między samochody i tam niech pokażą swoje 'cojones'...

W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2013, 23:41:19 »
To czego nigdy nie będę w stanie zrozumieć to 'byczki' na drogich rowerach prujący po chodnikach 25+km/h slalomem między ludzmi... przelatujący przez przejścia dla pieszych i robiących pseudotricki na chodnikach... jak są tacy aj waj to już między samochody i tam niech pokażą swoje 'cojones'...
Tego też nie rozumiem.
Ale mam za to inny typ 'rowerzysty' który mnie najbardziej bawi.
Są to elo-super-pro panowie, najczęściej w wieku 30< lat- jeżdżą w pełnym 'wyposażeniu'- obciślaczkach vel. trykocikach, spd'ach, kasku, na wypasionym rowerze za kilka tysięcy PO CHODNIKU. Przy czym nie mam tu na myśli chodników przy arteriach, gdzie wszyscy pędzą 90km/h- ostatnio regularnie widuję takiego pana np. na Obozowej, która jest mega szeroka i co chwilę są przejścia i przystanki, więc nikt się nie rozpędza.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Maj 2013, 00:57:47 »
Akcje policji mi nie przeszkadza, o ile nie ustawią się w miejscu, gdzie np. kończy się na środku chodnika droga dla rowerów, a nie ma jak zjechać na jezdnie, lub na jezdni jest zakaz ruchu rowerów. Są miejsca, gdzie policja mogłaby za organizację ruchu zachęcającą do popełniania wykroczeń ukarać zarządcę drogi. Z tym, że raczej nikt z policji tego nie zrobi, gdyż WRD opiniuje projekty organizacji ruchu.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Maj 2013, 08:59:57 »
@Olexy...

ta... to drugi mega fajny typ ;)
z życia wzięte, ostatni weekend, Mazovia w Zalesiu Górnym, byłem pokibicować znajomym. Potem pojechałem po żonę i jechaliśmy do znajomych na grilla, Puławską od Piaseczna, cóż za zdziwienie mnie wzięło gdy chodnikiem wyprzedzali nas wracający z ww Maratonu MTB zawodnicy... pomijam fakt, że chodnik tam do jazdy rowerem nadaje się raczej kiepsko... to jest przecież 3 pasmowa ulica, z szerokim prawym, poboczem, w niedziele... jak można wtedy jechać chodnikiem :P jak można wogóle jechać tam chodnikiem :P jak moża być tak 'pro' że po lesie śmiga się 30+, a asfaltu sie bać :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2013, 10:22:08 »
@MarioG
Słuchaj ale nie wszyscy Zawodnicy śmigają 30+ chodnikiem jeżeli mają uliczny asfalt... Ty akurat trafiłeś na takich mocno nieogarniętych Zawodników... Cóż i tacy się zdarzają...

A co do tego artykułu - to jest to takie trochę straszenie rowerzystów - Jeżdżę codziennie - (i raczej rzadko w tempie - takim typowo wycieczkowym) i nigdy nie byłem nawet pouczony przez strażnika miejskiego ani policjanta - że coś robię nie tak... I tak mam już od ponad 3 lat...
A jeśli chodzi o chodnik - to jeżdżenie nim jest już ostateczną - ostatecznością i trzeba respektować ten fakt że my rowerzyści - jesteśmy na nich tylko gośćmi...
I już... To jest proste jak słońce...
A jeżeli trafimy - (jadąc ale nie "tnąc"!) chodnikiem na jakiegoś nazbyt agresywnego pieszego - to po prostu można go objechać (tak z dużym okładem - jeżeli jest to możliwe) i pojechać dalej... A on niech tam się dalej denerwuje i sobie pokrzykuje...
Pozdro - fionotron

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2013, 10:26:17 »
Co racja to racja, większość z nich przyjechała samochodami... i nie mówię o tych pozawarszawskich, samochodów na warszawskich blachach z rowerami na dachu było pełno :)

W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2013, 10:35:28 »
Akcje policji mi nie przeszkadza, o ile nie ustawią się w miejscu, gdzie np. kończy się na środku chodnika droga dla rowerów, a nie ma jak zjechać na jezdnie, lub na jezdni jest zakaz ruchu rowerów.

Dokłądnie to samo mówiłem Metru i Stołkowi (co uroczo przekręcili).

Jeżeli policjant lepi mandaty na Poniatowskiego, gdzie zgodnie z prawem cyklista powinien jechać lewym pasem to jest to bezczelność i łapanka, bo to Policja odpowiada za taką poronioną organizację ruchu.

Jeżeli policjant łapie rowerzystów jadących po pasach na Żwirki/Banacha, gdzie od dekady cykliści dopominają się o przejazd rowerowy to jest to bezczelność i łapanka.

Jeżeli policjant łapie rowerzystę dmuchającego 30km/h po moście Śląsko Dąbrowskim lub Starówce, to go gorąco popieram, bo piesi powinni czuć się bezpiecznie!


Temat jest delikatny i Policja powinna po prostu dokładnie skonsultować się z rowerzystami GDZIE łapać, za co i jak, by nie przekroczyć tej cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistym dbaniem o bezpieczeństwo, a pompowaniem statystyk i łapankami.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2013, 11:16:44 »
Temat jest bardzo kontrowersyjny tak samo jak bardzo kontrowersyjne jest PORD  i jak bardzo kontrowersyjna jest infrastruktura rowerowa.

Gdy prawo jest jasne, nie ma wyjątków, gdy infrastruktura jest czytelna to zachowanie na drodze jest proste. A tak chaos rodzi chaos...niestety.