Autor Wątek: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?  (Przeczytany 5284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« dnia: 19 Maj 2013, 16:25:53 »
Jako że coraz częściej jestem zmuszony ściągać i wędrować z sakwą, funkcjonalność modelu turystycznego a raczej brak funkcjonalności, zaczyna mnie irytować.

Zastanawiam się nad zakupem sakwy wyglądającej jak zwykła torba na ramię.

Pojemność ok. 20l, z racji nietypowego bagażnika zamykane haki (czy są w ogóle takie?)

Używa ktoś takich toreb?
Jak to się sprawdza?
Gdzie w Warszawie coś takiego można przymierzyć/kupić?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2013, 09:24:14 »
Hmm... nie ma podanej pojemności, nie wiem ile to 20l bo w życiu sakwy/torby/plecaka nie woziłem :P ale w Chillride widziałem takie cuda:

http://www.chillride.pl/c-2_16/p-568/mondi-canvas-szary

sprawdziłem na stronie producenta... ta ma 18l:

http://www.chillride.pl/c-2_16/p-69/dock-messenger-czarna
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2013, 15:35:03 wysłana przez MarioG »
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2013, 11:07:11 »
Na pewno są, bo widziałem na targach i różnych takich.

Na pewno coś powinni mieć na Spójni, bo tam kupiłem taką sakwo-torbę dla Izy. Z zamykanymi hakami właśnie i paskiem na ramię. Nie wiem tylko czy miałą 20 litrów, czy mniej. Zeszyty A4 i laptop wchodziły w każdym razie.

Pogooglaj po sklepach dla szykownych, na pewno coś znajdziesz. Nie wiem tylko czy będzie tanie, bo dobre skórzane sakwy to i 600zł potrafią kosztować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2013, 13:04:08 »
Podobno niektóre sakwy dostępne w Bike Belle można zobaczyć/kupić w Plum Bike na Puławskiej.
Mają kilka jednostronnych, a nuż któraś Ci podpasuje.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2013, 14:43:19 »
Nie za bardzo kumam co to znaczy, że maja być zamykane haki, ale może coś takiego ci podejdzie:
http://www.rowerystylowe.pl/p-2698/basil-sport-bag
lub
http://www.szumgum.com/sakwy-rowerowe-tylne-ortlieb-bike-packer-classic.html
na tej stronie ortlieb ma jeszcze i inne modele z paskiem na ramie
http://www.szumgum.com/category/sprzet-wyprawowy-sakwy-rowerowe-i-torby-tylne

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2013, 15:30:01 »
Chodzi o to, że haki do wieszania torby na bagażniku są w kieszonce zamykanej na zamek błyskawiczny. Kiedy zdejmujesz ją z roweru i nosisz na ramieniu przez cały dzień, haki są schowane, osłonięte i nie ma ryzyka, że o coś nimi zaczepisz...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2013, 17:50:34 »
Od ponad 10 lat jeżdżę z taką sakwą Ortlieba

http://www.szumgum.com/torba-rowerowa-na-laptopa-ortlieb-office-bag-rozne-kolory-i-rozmiary-ql2.html

Jest niesamowicie pojemna bo wchodzą do niej wszystkie zakupy z ręcznego koszyka marketowego. Ja mogę ją polecić. Odstaje nieco od bagażnika ale bez najmniejszego problemu można z nią lawirować w korkach. Tylko raz zahaczyłem ją o słupek. W razie wyłamania haków lub uszkodzenia listwy nośnej można szybko i łatwo wymienić.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2013, 19:34:17 »
Chodzi o to, że haki do wieszania torby na bagażniku są w kieszonce zamykanej na zamek błyskawiczny. Kiedy zdejmujesz ją z roweru i nosisz na ramieniu przez cały dzień, haki są schowane, osłonięte i nie ma ryzyka, że o coś nimi zaczepisz...
Wydaje mi się, że autorowi jednak chodziło o mocowanie na zamykających się hakach - jak w niektórych sakwach crosso np.

Bo gdyby chodziło tylko o chowane haki, to tego kwiatu pół sklepu - np. w wygodny rower.pl (mają też sklep stacjonarny); jakieś dziwne zapięcie ma Fastrider shopper... ale nie widziałam na żywo...

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2013, 22:57:35 »
Chodzi o to, że haki do wieszania torby na bagażniku są w kieszonce zamykanej na zamek błyskawiczny. Kiedy zdejmujesz ją z roweru i nosisz na ramieniu przez cały dzień, haki są schowane, osłonięte i nie ma ryzyka, że o coś nimi zaczepisz...
Wydaje mi się, że autorowi jednak chodziło o mocowanie na zamykających się hakach - jak w niektórych sakwach crosso np.

Bo gdyby chodziło tylko o chowane haki, to tego kwiatu pół sklepu - np. w wygodny rower.pl (mają też sklep stacjonarny); jakieś dziwne zapięcie ma Fastrider shopper... ale nie widziałam na żywo...

Teraz jak to przeczytałem wszystko jeszcze raz to masz chyba rację :)
Ja takich nie widziałem, ale człowiek uczy się całe życie :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2013, 10:24:07 »
Chodzi o to, że haki do wieszania torby na bagażniku są w kieszonce zamykanej na zamek błyskawiczny. Kiedy zdejmujesz ją z roweru i nosisz na ramieniu przez cały dzień, haki są schowane, osłonięte i nie ma ryzyka, że o coś nimi zaczepisz...
Wydaje mi się, że autorowi jednak chodziło o mocowanie na zamykających się hakach - jak w niektórych sakwach crosso np.

Bo gdyby chodziło tylko o chowane haki, to tego kwiatu pół sklepu - np. w wygodny rower.pl (mają też sklep stacjonarny); jakieś dziwne zapięcie ma Fastrider shopper... ale nie widziałam na żywo...

Teraz jak to przeczytałem wszystko jeszcze raz to masz chyba rację :)
Ja takich nie widziałem, ale człowiek uczy się całe życie :)

Czyli chodzi o Ortliebowski system mocowania QL1 , QL2 lub Ql3.

http://www.cyclocamping.com/Bike_Parts__Accessories/article_difference_between_the_ortlieb_quicklock_systems_ql1_ql2_ql3/ARTI_ORTLIEB_QL_System-89.aspx


Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2013, 11:08:01 »
Dokładnie tak.
Autorowi chodziło o haki zamykane na bagażniku, bo ma taki, gdzie nie można sakwy zaczepić od dołu i zdąża się, że spada.
Ma ją dodatkowo przymocowaną paskami z rzepami, więc nie leci na ziemie, ale przy częstym zakładaniu/ściąganiu jest to rozwiązanie uciążliwe. 

Niestety, ale po obdzwonieniu e-sklepów lub napisaniu do nich, w cudowny sposób akurat ostatnia sztuka się sprzedała i nie można obejrzeć. Taki to ten e-handel jest wspaniały  ::). Wszystko jest, ale niema - pewnie to znacie z autopsji.
Na spójni mają całkiem fajne torby, ale niestety zbyt małe do moich potrzeb (lubię ten sklep, przynajmniej nie ściemniają i nie obiecują gruszek...) 

 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Sakwy miejskie, gdzie w Warszawie?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2013, 15:36:02 »
Autorowi chodziło o haki zamykane na bagażniku, bo ma taki, gdzie nie można sakwy zaczepić od dołu i zdąża się, że spada.

Właśnie dlatego zdecydowałem się na drogie Ortlieby zamiast rozsądnie wycenionych Crosso - jeżdżę na zmianę 2 rowerami i musiałbym każdy kolejny bagażnik dopasowywać do sakw, więc wolałem sakwy dopasowujące się do bagażnika.  :-)

Swoje kupowałem w Bikemanie przy Al. Wyzwolenia (nadal mają), ale widziałem Ortlieby także np. w e-Horyzoncie na Placu Konstytucji.