Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013  (Przeczytany 17997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szejmas

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Maj 2013, 20:03:38 »
Ja tam chętnie przyjadę na piątkową masę, nawet jak ktoś się na nią nie godzi ) oby pogoda dopisała

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Maj 2013, 09:48:41 »
1) Czy organizatorzy mogą np. dzień przed masą ogłosić, że otrzymano zgodę na zgromadzenie?
2) Odnośnie kwietniowej masy - przeczytałem, że dokumenty zostały przesłane przez organizatorów pocztą. Tak się zastanawiam, dlaczego nikt nie mógł tego załatwić osobiście. Widziałem mnóstwo osób w żóltych koszulkach z dumnym napisem organizator.
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Maj 2013, 11:45:22 »
1) Czy organizatorzy mogą np. dzień przed masą ogłosić, że otrzymano zgodę na zgromadzenie?
2) Odnośnie kwietniowej masy - przeczytałem, że dokumenty zostały przesłane przez organizatorów pocztą. Tak się zastanawiam, dlaczego nikt nie mógł tego załatwić osobiście. Widziałem mnóstwo osób w żóltych koszulkach z dumnym napisem organizator.

Nic nie stoi na przeszkodzie byś takie pisma doręczał osobiście.
Chyba jesteś masowiczem?

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Maj 2013, 22:09:49 »
2) Odnośnie kwietniowej masy - przeczytałem, że dokumenty zostały przesłane przez organizatorów pocztą. Tak się zastanawiam, dlaczego nikt nie mógł tego załatwić osobiście. Widziałem mnóstwo osób w żóltych koszulkach z dumnym napisem organizator.

Nic nie stoi na przeszkodzie byś takie pisma doręczał osobiście.
Chyba jesteś masowiczem?

"Tylko" masowiczem? To chyba odrobinę za mało. W praktyce, by dowiedzieć się o takiej pilnej potrzebie dostarczenia papierów (oraz przejęcia ich), trzeba by chyba przyjść na przedmasówkę?

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Maj 2013, 13:50:42 »
Cytuj
Nic nie stoi na przeszkodzie byś takie pisma doręczał osobiście.
Chyba jesteś masowiczem?
Tak, jestem masowiczem od niedawna. Podobnie jak reneva uważam, że to trochę za mało. Jednak mogę się zaangażować jeśli zajdzie taka potrzeba. Przy okazji zapytam, czy kierownictwo ma chociaż jednego zaprzyjaźnionego kuriera rowerowego, dla którego doręczenie takiego pisma to pikuś?
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Maj 2013, 16:27:39 »
Ma :) conajmniej 1nego...
Nie wysnuwajmy daleko idacych wnioskow w zwiazku z jednorazowym (zbytnim) zaufaniem w doreczeniu psima przez instytucje PP. Co sie stalo to sie nie odstanie. Na najblizsza Mase ztcw wszystkie pisma sa doreczone w terminie... ztcw to na nastepne nasze zgromadzenie rowniez...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Maj 2013, 15:44:37 »
dajcie znać w czwartek czy na 100% masa się odbędzie...

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Maj 2013, 15:52:35 »
Nawet jeśli Masy nie będzie to przejazd i tak się odbędzie  :D tylko zamieszanie będzie jeszcze większe niż zwykle, przecież przerabialiśmy to ostatnio.
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Maj 2013, 21:12:57 »
Tylko chciałbym, żeby odbył się przejazd zorganizowany, a nie improwizowany. Dlatego pomęczę o odpowiedź na pierwsze moje pytanie - odnośnie zamieszczania zapewnienia, że uzyskano zgodę na zgromadzenie.
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Maj 2013, 10:11:53 »
I ja jeszczę poproszę o napisanie podania, aby świeciło słońce i żeby deszcz nie padał :)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Maj 2013, 12:27:12 »
I ja jeszczę poproszę o napisanie podania, aby świeciło słońce i żeby deszcz nie padał :)

Masz to pewne jak w cypryjskim banku ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Maj 2013, 19:42:14 »
RaI ... wątpię byś dostał taką odpwiedź. Wiec jeśli nie dostaniesz jej to Cię nie będzie? To ,że ktoś się spóźnił z doręczeniem to wypadek przy pracy. Jesteśmy tylko ludźmi.

A tak na marginesie .... Ty zawsze i wszędzie jesteś na czas? czy czasem się spóźniasz też?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Maj 2013, 20:55:57 »
Słyszałem że już na czerwiec papiery dowiezione.

Ale zawsze może się zdarzyć spontaniczny przyjazd Obamy, Szczyt Rady Bezpieczeństwa, atak alkaidy, trzęsienie ziemi, upadek meteorytu, wybuch wulkanu. . .

Podobno są już jakieś plany ogłoszenia stanu wojennego ''na terenie całego kraju'' z rowerzystami celem poprawy ich bezpieczeństwa :)  :D
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2013, 20:58:57 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Maj 2013, 06:47:43 »
Papiery, dokumenty, pisma, dowiezienie tego na czas, to rzecz ludzka i da się zrobić. Jednak zawsze istnieje taka możliwość, że wstanie taki urzędas-decydent rano w ostatni piątek miesiąca, pomyśli "o kxxxx dziś Masa, trza by coś wymyślić, aby się nie odbyła. Wyda stosowne polecenie do odpowiednich służb i Masy nima. Tak mi się wydaje. Jeżeli się mylę w tej wypowiedzi to proszę o sprostowanie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 31 maja 2013
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Maj 2013, 08:10:49 »
Jeżeli się mylę w tej wypowiedzi to proszę o sprostowanie.

Ty będziesz gadał bzdury, a ja mam latać i wszystko prostować? Ok, poprostujmy, choć wolałbym na przyszłość mniej spekulacji, a więcej pytań na Przedmasówce jak ktoś ma wątpliwości.

Urzędnicy działają wg wytycznych prawa. Lubią nas lub nie - to sprawa wtórna, ale jak ktoś się spóźnia z pismem, zawala jakiś termin lub zapomina złożyć papierka, to nie tylko mają prawo uwalić, ale MUSZĄ to zrobić. Analogicznie jak złożymy wszystko poprawnie i na czas, to mogą nas lubić lub nie, ale zgłoszenie MUSZĄ przyjąć i wydać zgodę.

Żeby było śmieszniej, to w ostatnim czasie problemy robiono nie tylko nam. Uwalono lub prawie uwalono Ursynalia (się okaże), uwalono imprezę rowerową z przejazdem ze Stadionu Narodowego robioną przez Zdrowy Rower z Pruszkowa, problem był z zalegalizowaniem pikniku o "bezpieczeństwie" z przejazdem rowerowym organizowanego - UWAGA - przez Komendę Główną Policji i jeszcze kilka imprez, nie tylko rowerowych. Wyraźnie więc nie chodzi o nas - ogólnie jest ciśnienie by w papierkach w urzędzie i Policji wszystko się zgadzało.

Powodów nie znam, plotki na temat dlaczego się tak dzieje są różne. Kto był na spotkaniu Przedmasowym, ten je zna, bo sporo o tym dyskutowaliśmy, podobnie jak o Godzinie dla Roweru. Tutaj spekulować nie zamierzam, bo forum jest publiczne i ono nie służy do głoszenia niesprawdzonych teorii, widzimisiów i innych takich zwierzaków.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)