Autor Wątek: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo  (Przeczytany 23632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Kwi 2013, 22:17:25 »
Wyobraź sobie, że urzędnik przenosi swoje biuro do salonu sprzedaży na przykład Mercedesa.

Tyle że tu nikt nie przeniósł biura tylko korzysta dodatkowo z nowych technologii i rozszerzył sposób komunikacji z zainteresowanymi. (Nie musisz kupować mercedesa)

Do istniejącego, szaroburego biura, z oknami zarośniętymi pajęczyną, gdzie nikt nie chce już zaglądać bo nie ma po co - i tak się niczego nie dowie, urzędowi ktoś "za darmo" dobudował pomieszczenia eleganckie, szklane i nowoczesne - gdzie nad lśniącymi nowością frontowymi drzwiami wisi logo Facebook. Like!
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Kwi 2013, 10:15:37 »
Akceptacja tego, że władza korzysta z FB i innych "portali" dobrze pokazuje jak we współczesnym, szybkim, cyfrowym świecie zmieniły się relacje społeczeństwo - władza. Władza ogarnia wszystko - zarówno "ścieżki rowerowe" jak też formy "kontaktu z obywatelami". Po stronie społecznej są rozbite grupki, z których jedna krzyczy, że infrastruktura rowerowa wymaga poprawy a inna - że władze w niewłaściwy sposób informują obywateli o swojej pracy. Takich grupek społecznych, walczących o różne - "swoje" rzeczy, są setki. Drobinki, które nie ogarniają, że ich problem to tylko 1/n problemów grupek im podobnych - dlatego władza może spokojnie udawać, że się ze "stroną społeczną" liczy.

Tak, ja też mam wrażenie, że kłócąc się o to ze Stormem Kennethem raczej nic nie zyskujemy, a tylko się rozmieniamy na drobne i oddalamy od problemu. To jest temat zastępczy, który zajmuje nam czas, a nie prowadzi ans do żadnej poprawy życia cyklistów w mieście.

Miastu tylko w to graj, byśmy się kłócili między sobą o takie właśnie kwestie nierowerowe :P Potem jeszcze tylko podgrzać atmosferkę, dorzucić kilka chwytliwych temacików o aborcji, in vitro, Smoleńsku i mają nas z głowy, bo się sami tu pozagryzamy.


Uważam, że powinniśmy wrócić do tematów rowerowych. Bo to nas przynajmniej dokądś prowadzi.


A w tej konkretnej sprawie rzecz w tym, że prawo zobowiązuje urzędy do prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej. Jest kilka ustaw z tym związanych. Tymczasem urzędnicy najwyraźniej wolą FB gdyż jest to im na rękę - po pierwsze autopromocja, po drugie brak kontroli społecznej i prawnej nad treściami, po trzecie FB do doskonałe narzędzie analizy społecznych nastrojów żeby nie powiedzieć wprost - inwigilacji. Konia z rzędem temu, kto w BIP pokaże mi te materiały, które ZTM publikuje na FB.

Oczywiście pełna racja. Z tym że mając wybór:
1) nie publikują nic
2) publikują na FB

Ja wolę wariant 2. Oczywiście można walczyć by powstał wariant 3 (bo dziś go nie ma i nigdy nie było) - czyli by urząd wszystko publikował też w BIP. Ale to już nie moja walka - mnie interesują rowery.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Kwi 2013, 12:24:38 »
Ale to już nie moja walka - mnie interesują rowery.

Nie rozumiem odniesienia do "Storma Kennetha" bo Jego posty po prostu omijam. Nie twierdzę jednak, że gwiazdy nigdy nie ułożą się tak, że się z Nim zgodzę :)

Pisałem o szerszym problemie - podziału nie w społecznościach a w całym społeczeństwie. Dla grupy walczącej o transparentą władzę tematem zastępczym są na przykład głodne dzieci - bo to tylko pokłosie szerszego problemu z funkcjonowaniem organizmu państwa. A dla grupy walczącej z biedą, głodem i zaniedbaniem dzieci tematem zastępczym jest to, czy "ścieżki" buduje się z kostki, czy z asfaltu, bo jakie to ma znaczenie dla prawdziwych problemów?

Nie marzy mi się, że każdy będzie walczył na wszystkich "frontach". Chodzi tylko o świadomość złożoności problemów i dzięki, Raffi, że przynajmniej widzisz tą "inną walkę".
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Kwi 2013, 17:59:22 »
Nie marzy mi się, że każdy będzie walczył na wszystkich "frontach". Chodzi tylko o świadomość złożoności problemów i dzięki, Raffi, że przynajmniej widzisz tą "inną walkę".

Widzę. Na Vaglę podrzuciliśmy kilka tematów, w tym jeden który okazał się być spora aferą z ministerstwem i gronem "fachowców od bezpieczeństwa" w tle. Przewał był na niezłą kasę, jak zechcesz to pewnie znajdziesz jeszcze na Vagli. Szukaj tematół o wzorach znaków.

Tylko to nie to forum po prostu i nie ten temat ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Kwi 2013, 23:10:47 »
Szukaj tematół o wzorach znaków.

Znam sprawę :) i to jest właśnie ładny przykład konsolidacji i współpracy strony społecznej, o czym sobie pozwoliłem tu naiwnie pomarzyć. Może zły moment wybrałem - teraz prorowerowe środowisko ma chyba pilniejszy problem. Like! ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline ttone

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Kwi 2013, 19:15:03 »
czy pelnomocnik rowerowy dalej sie zajmuje tymi rowerami vetorilami?
jesli tak, to przy tym rondzie na zbiegu nowowiejskiej/polnej te rowery praktycznie wystaja na sciezke i przejezdzejacy sciezka latwo moze uszkodzic, albo wpasc na jakis rower vetorilo.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Kwi 2013, 19:32:53 »
@ttone
"...tymi rowerami Veturilo?"
klania sie odmiana i znajomosc polskiego polecam uwadze odmiane nazw... :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Kwi 2013, 23:08:01 »
Czepiasz się ;]
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

GFM

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Maj 2013, 10:28:00 »
Czepiasz się ;]
Nie czepia, tylko sprowadza na ziemię.
Może poczytaj inne wątki.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Maj 2013, 10:59:11 »
Moderatorkę uprzejmie proszę o wydzielenie wątku: ortografia, ortofonia i gramatyka a rowery.  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky