Autor Wątek: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo  (Przeczytany 23620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Kwi 2013, 23:40:27 »
Pełnomocnik na profilu FB daje do konsultacji projekty. Odpisuje też na posty "szeregowych" rowerzystów.

To źle robi.

Możesz sprecyzować w jakiej równoległej rzeczywistości kontakt urzędnika z obywatelem, pytanie o opinie do projektów, czy informowanie o działaniach urzędu jest złe?

Bo ja w tym widzę wyłącznie coś dobrego. Kurde, w końcu urząd nie jest odwrócony do obywatela dupą.


Czy mogę prosić o zrzut(y) ekranu takiego fejzbuka z projektem(-ami) do konsultacji? Tak, żeby było widać, że wspomniany urzędnik publikuje urzędowe dokumenty w czasie godzin swej pracy za pośrednictwem Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park, California, U.S.?

Możesz prosić, ale możesz też sam sobie zrobić.

Tylko nie wiem po co. Tajemnic III RP nikt tam nie ujawnia, bo wszystkie dokumenty urzędowe są jawne i jako obywatel możesz wręcz w ramach dostępu do informacji publicznej żądać i publikować wszelkie uchwały, projekty, opinie, pisma urzędu i ogólnie wszystko to, co wyprodukowano za pieniądze podatników. To są wszystko informacje, które powinny być dostępne publicznie, na wyciągnięcie ręki obywatela. Że są akurat na FB? Gdyby było 10 lat temu, może byłyby na Gronie lub Naszej Klasie, a teraz po prostu FB jest dominującym medium. Żyj z tym, za parę lat moda się zmieni, to będą publikować i czytać o tym gdzie indziej :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Kwi 2013, 00:48:51 »
@Kenneth:
A może zamiast narzekać, to rowerzyści (w tym Ty) też powinni wykazać się inicjatywą. Co stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie pisma były adresowane DW pełnomocnika?
Pełnomocnik na profilu FB daje do konsultacji projekty. Odpisuje też na posty "szeregowych" rowerzystów.
Są wyznaczone godziny, w jakich można go spotkać, jest podany kontakt.
Zgłosiłeś mu jakiekolwiek uwagi w jakikolwiek sposób?
Jeśli chciałbyś się umówić na prywatną audiencję, to próbuj, droga wolna.  ;)

Ja? A czemu ja? Co ja jestem - pełnomocnik ds. rowerów?
Poza tym uważam, że pełnomocnik powinien mieć własną stronę WWW, ewentualnie korzystać z tego Forum, ale jakieś profile na fejsbadziewiu??? A co jesli ktoś nie ma?
A czym ma się zacząć - pisałem, wiele osób pisze non stop, wystarczy poprzeglądać wątki napisane na tym Forum! Nie trzeba nic przepisywać. Wystarczy aby Pełnomocnik (którego stać na obsługę fejsbadziewia) zaczął korzystać także z tego Forum.

@Łukasz - śmiej się śmiej :D Ale TO TY jako mieszkaniec Warszawy płacisz temu panu :D
I tak jak napisałem powyżej - lepiej by było, aby pełnomocnik korzystał z tego Forum, bo jest tu opisywanych całe mnóóóóóóóóstwo spraw. (i nie pisać mi, że nie może, bo to niezgodne z czymkolwiek! Gdyby było niezgodne z jakimiś zasadami polskiej biurwokracji to by nie korzystał z własnego prywatnego profilu na fejsbadziewiu do spraw służbowych!)

@Raffi - drobna uwaga formalna - nie wszystkie dokumenty urzędowe są jawne.
Poza tym fejsguano nie jest odpowiednim miejscem na załatwianie spraw między urzędnikiem a petentami.
No chyba, że HGW przycięła kasę i pełnomocnik nie ma nawet własnego biura? Nie ma budżetu na własną podstronę w waw.pl? Jeśli nawet - mógłby korzystać z Forum WMk, gdzie jak napisałem powyżej, informacji ma na całe lata działania.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Kwi 2013, 09:13:01 »
@Raffi - drobna uwaga formalna - nie wszystkie dokumenty urzędowe są jawne.

Na potwierdzenie swojej tezy wymień proszę 5 takich dokumentów, które nie są jawne i które jawne być nie powinny.

Tylko wymieniaj dokumenty z poziomu samorządu gminnego/powiatowego, a nie jakiegoś Ministerstwa Obrony Narodowej, Prokuratury, czy innego CBA :P


Poza tym fejsguano nie jest odpowiednim miejscem na załatwianie spraw między urzędnikiem a petentami

A nie jest gdyż go nie używasz, czy są jakieś lepsze powody? ;)

Bo ja np uważam je za świetne miejsce do wymiany informacji. Po pierwsze prawie wszyscy tam są, po drugie obsługa jest banalnie prosta i każdy sobie poradzi, po trzecie - co już mówiłem - każdy kanał informacji jest lepszy niż brak informacji, po czwarte niemal każdy tam występuje pod nazwiskiem, wiec prawie nie występuje trolowanie i inne bydło z onetu.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2013, 09:17:56 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Kwi 2013, 09:28:31 »
A może warto zaprosić pełnomocnika na forum, a nie gdybać, że fajnie by było, gdyby... Komunikacja to podstawa.
(jeśli zostało to już uczynione, to zwracam honor. Jeśli nie - to ja to zrobię)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Kwi 2013, 09:56:26 »
Nie sądzę by Pełnomocnik miał czas by udzielać się (czytać posty), na forach organizacji pro rowerowych nawet tylko tych największych. Odwrotnością jest fakt posiadanie przez pełnomocnika swojego kanału wymiany informacji z którego skorzystają zainteresowani i odpowiadać na pytania kierowane do niego i tym obecnie jest jego profil na FB. I co Każdy może sobie śledzić jeśli chce.

Dla mnie przewagą FB od klasycznego fora jest to że zamiast śledzić ~15 stron rowerowych, "lubię" sobie ich odpowiedniki na FB i mam wszystko zagregowane w jednym miejscu.

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Kwi 2013, 11:53:06 »
@Makenzen - to za trudne. Oni wolą pisac pisma do Pełnomocnika, zamiast zaprzyjaźniać się bliżej z osobami i instytucjami, które działają na rzecz rowerów w mieście. Bo i po co im Pełnomocnik na Forum?
Lepiej do niego pisać pisma, czy tam pośredniczyć w załatwianiu wielu spraw.

Jojek - czy chcesz napisać, że każdy rowerzysta powinien mieć fejsguano i polubić Pełnomocnika, aby wiedzieć co ten robi?
LITOŚCI.

Tak jak pisałem wcześniej - jednym z naturalnych miejsc pracy dla Pełnomocnika powinno być to Forum, bo tu znajdzie MAX informacji!!!

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Kwi 2013, 12:14:00 »
Tylko dlaczego to ma być akurat TO forum... forów rowerowych jest wiele... to jest forum Masy Krytycznej, może uczestnicy innych forów dotyczących Rowerów i Warszawy poczuli by się urażeni?

Może zaczęliby lobbować przeciwko Panu Rzecznikowi, że jest Rzecznikiem Masy...

Facebook jest powszechnie stosowanym kanałem informacyjnym wielu firm/osób publicznych/instytucji... nikt nie ma obowiązku zakładania tam konta, żeby wiedzeć co się dzieje w tematach, które go interesują, ale umówmy się to upraszcza wiele spraw :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Kwi 2013, 12:22:02 »
Jojek - czy chcesz napisać, że każdy rowerzysta powinien mieć fejsguano i polubić Pełnomocnika, aby wiedzieć co ten robi?
LITOŚCI.
Chcesz napisać, że narzekasz na to, że można do Pełnomocnika napisać na FB i odpowie? Wiesz o tym, że jest to publikowane również na tvnwarszawa, warszawa.gazeta.pl i w kilku innych miejscach? Tylko... hm. Kto by tam komentarze czytał? Możesz przyjść do Pełnomocnika na spotkanie, też narzekasz, że każdy rowerzysta powinien pójść na spotkanie aby wiedzieć co ten robi?
LITOŚCI.

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Kwi 2013, 14:55:20 »
Jojek - czy chcesz napisać, że każdy rowerzysta powinien mieć fejsguano i polubić Pełnomocnika, aby wiedzieć co ten robi?

Może zanim skrytykujesz to sprawdź bo jak widzisz nie trzeba mieć konta na FB by widzieć co publikuje pełnomocnik.

https://pl-pl.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Kwi 2013, 16:20:51 »
śmiej się śmiej :D Ale TO TY jako mieszkaniec Warszawy płacisz temu panu :D
Owszem płacę. I niedługo będę miał pasy rowerowe na Tamce (jeżdżę tamtędy), na Goworka-Spacerowej (tamtędy też jeżdżę), Książęcej (od czasu do czasu bywam), zostął zamówiony projekt pasów na Bonifraterskiej (moja droga do/z pracy), ma powstać przejazd rowerowy przez Żwirki i Wigury przy skrzyżowaniu z Banacha (jeżdżę dwa razy w tygodniu), itp. itd. Nie narzekam.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Kwi 2013, 17:48:09 »
Może zanim skrytykujesz to sprawdź bo jak widzisz nie trzeba mieć konta na FB by widzieć co publikuje pełnomocnik.

To nie ma znaczenia, czy trzeba mieć konto na fejzbuku, czy nie. Z wielu powodów urzędnicy realizujący zadania publiczne nie mogą korzystać w taki sposób z usług prywatnych firm.

Wyobraź sobie, że urzędnik przenosi swoje biuro do salonu sprzedaży na przykład Mercedesa - bo lubi logo Mercedesa i fajnie jest mieć Mercedesa. Mercedes chętnie się zgadza na prowadzenie biura urzędnika, za darmo. Urzędnik może też sobie najnowszym Mercedesem pojeździć, ile chce i za darmo. Jednak od teraz tylko w tym salonie sprzedaży dowiesz się, co urzędnik robi w ramach swoich służbowych obowiązków. Oczywiście, możesz przyjść kiedy chcesz by z tym urzędnikiem porozmawiać i Mercedes nie pobierze od Ciebie za to jakiejkolwiek opłaty. Jest OK, prawda? Wystarczy, że przyjdziesz, nieczego więcej nie chcą.

No, dobrze, gdy będziesz wchodzić automaty Mercedesa zbiorą dane pozwalające na identyfikację Ciebie (nawet jeśli się nie przedstawisz w rejestracji) oraz dane na temat Twoich upodobań. Z pewnym wysiłkiem ale jednak określą sieć Twoich znajomych lub potencjalnych znajomych. Wszystko jest za darmo, wszystko jest fajne - Like or lick!
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Kwi 2013, 18:35:05 »
A mi się jego profil na fejsie podoba bardzo.
-Szybki kontakt
-informacje o nowościach
-można porozmawiać z innymi ludźmi, którzy "są na profilu" pełnomocnika.

L powiedz mi w takim razie co z tweeterami tuska, gowina, obamy? Nie wolno im?

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Kwi 2013, 19:06:37 »
to by nie korzystał z własnego prywatnego profilu na fejsbadziewiu do spraw służbowych!
to nie jest jego profil prywatny (imię i nazwisko) tylko publiczny - stanowisko.

Wyobraź sobie, że urzędnik przenosi swoje biuro do salonu sprzedaży na przykład Mercedesa.

Tyle że tu nikt nie przeniósł biura tylko korzysta dodatkowo z nowych technologii i rozszerzył sposób komunikacji z zainteresowanymi. (Nie musisz kupować mercedesa)

W markecie przy okazji opłacisz rachunki ale nikt cię nie zmusza byś chodził do marketu płacić rachunki. Nadal możesz to robić na poczcie albo przelewem.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Kwi 2013, 20:43:06 »
Oni wolą pisac pisma do Pełnomocnika, zamiast zaprzyjaźniać się bliżej z osobami i instytucjami, które działają na rzecz rowerów w mieście. Bo i po co im Pełnomocnik na Forum?
Lepiej do niego pisać pisma, czy tam pośredniczyć w załatwianiu wielu spraw.
W Polsce pismo jest podstawową i oficjalną drogą do załatwiania spraw w różnych instytucjach. Co więcej pełnomocnik może w określonej sytuacji potrzebować pisma jako podstawy do dalszego prowadzenia sprawy.
Cytuj
Tak jak pisałem wcześniej - jednym z naturalnych miejsc pracy dla Pełnomocnika powinno być to Forum, bo tu znajdzie MAX informacji!!!
A dlaczego w takim razie nie usenetowa grupa pl. rec. rowery, która jest najstarszym w sieci, w Polsce miejscem do wymiany informacji, działającym od połowy lat 90.? Tam dopiero, biorąc pod uwagę dostępne archiwa jest pokaźny zbiór informacji.

Mnie obecność pełnomocnika i innych instytucji na Facebooku nie przeszkadza. Przynajmniej raz ktoś się stara dotrzeć do ludzi. 

To akurat w mniejszym stopniu dotyczy pełnomocnika. Ale bardziej mnie nie pokoi to, że różne instytucje państwowe i samorządowe coraz częściej lekceważą ludzi, którzy w żaden sposób nie korzystają z internetu.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Kwi 2013, 22:09:58 »
Akceptacja tego, że władza korzysta z FB i innych "portali" dobrze pokazuje jak we współczesnym, szybkim, cyfrowym świecie zmieniły się relacje społeczeństwo - władza. Władza ogarnia wszystko - zarówno "ścieżki rowerowe" jak też formy "kontaktu z obywatelami". Po stronie społecznej są rozbite grupki, z których jedna krzyczy, że infrastruktura rowerowa wymaga poprawy a inna - że władze w niewłaściwy sposób informują obywateli o swojej pracy. Takich grupek społecznych, walczących o różne - "swoje" rzeczy, są setki. Drobinki, które nie ogarniają, że ich problem to tylko 1/n problemów grupek im podobnych - dlatego władza może spokojnie udawać, że się ze "stroną społeczną" liczy.

A w tej konkretnej sprawie rzecz w tym, że prawo zobowiązuje urzędy do prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej. Jest kilka ustaw z tym związanych. Tymczasem urzędnicy najwyraźniej wolą FB gdyż jest to im na rękę - po pierwsze autopromocja, po drugie brak kontroli społecznej i prawnej nad treściami, po trzecie FB do doskonałe narzędzie analizy społecznych nastrojów żeby nie powiedzieć wprost - inwigilacji. Konia z rzędem temu, kto w BIP pokaże mi te materiały, które ZTM publikuje na FB.

Pod poniższymi odnośnikami jest to wyjaśnione znacznie lepiej, ale i dłużej - ostrzegam, że "w czasach FB" może to być za dużo literek dla niektórych  :P
http://prawo.vagla.pl/node/9111
http://prawo.vagla.pl/node/9552
http://prawo.vagla.pl/node/9954
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky