Autor Wątek: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo  (Przeczytany 23618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Kwi 2013, 22:08:55 »
@Kenneth:

Listę zadań Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej znajdziesz tu:

http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/0C64F645-697D-4175-AFFD-506C9C34D8D7,frameless.htm

Cytuj
§ 2. Do zadań Pełnomocnika należy rozwój systemu komunikacji rowerowej w Mieście Stołecznym Warszawa, a w szczególności:
1) podejmowanie, konsultowanie i monitorowanie działań mających na celu rozwój komunikacji rowerowej;
2) zgłaszanie uwag i propozycji do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dotyczących tras rowerowych;
3) przedstawianie opinii i uwag do prac związanych z opracowywaniem rozwoju sieci tras rowerowych oraz zasad budowy infrastruktury rowerowej;
4) współpraca z biurami Urzędu m.st. Warszawy i miejskimi jednostkami organizacyjnymi  w zakresie rozwoju komunikacji rowerowej;
5) przygotowywanie materiałów dotyczących komunikacji rowerowej dla potrzeb Prezydenta m.st. Warszawy, mediów i strony internetowej Miasta;
6) reprezentowanie Prezydenta m.st. Warszawy na spotkaniach i konferencjach dotyczących zagadnień transportu rowerowego.

Wg mnie w/w wypowiedź podpada pod punkt 5.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Kwi 2013, 22:21:11 »
Raffi jak zwykle zgadzam się i na ochotnika

Dlatego też pisałem, że nie piję do Ciebie.


bardzo głupio mi tak jak było ostatnio w automobil klubie (gdzie Ty sprzeczałeś się z Pasiecznym) a ja dostałem wygawor od p. Grażyny Lendzion- ZDM za słuchawki i przykrótkie spódniczki, jakbym to ja miał jakąś moc sprawczą za innych rowerzystów. Ty się spieszyłeś ,Cosmit nie wychylał się za bardzo do pomocy i musiałem zwiesić głowe i zamilczeć i grzecznie wysłuchać jaki to ja jestem nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego.

Obwinianie mnie za to, że dostałeś od kogoś opierdol jest trochę jak obwinianie Ciebie za jakichś bliżej nie zidentyfikowanych cyklistów jeżdżących w słuchawkach i spódniczkach. Czyli bez sensu. Ani Ty nie masz wpływu na wszystkich rowerzystów, ani ja na to co gada od rzeczy Pani Lendzion.

A czemu nie zapytałeś jakie ma Pani statystyki potwierdzające, że to niebezpieczne, to ja nie wiem, bo byś Pani Lendzion szybko zamknął usta. Czasem nadstawianie drugiego policzka nie jest najlepszym pomysłem :P Zwłaszcza, że z tego co czytam, Pani Lendzion gadała bzdury i to w dodatku totalnie nie na temat spotkania :)

Na Cosmita nie licz - był tam służbowo, jako pracownik magistratu. Nie mógł więc Ci pomóc. Przywyknij do tego, bo to będzie się zdarzać na każdym spotkaniu, gdzie Cosmit idzie służbowo.

A śpieszyłem się właśnie dlatego, że niestety jest nas niewielu, a roboty sporo. Ja z tego spotkania grzałem na kolejne.


Zgadzam się w pełni z Kaczorem. Trudno by operator systemu miał siedzieć cicho w obliczu problemów i się nie tłumaczyć. Naliczenie kary Nextbikeowi przez ZTM i Puchalskiego też trudno uznać za działanie na rzecz tej firmy :P
Storm jak zwykle przesadza.
Raffi - oj nie pisz tego "zawsze" ;)

Możesz mi wskazać owo "zawsze" co to napisałem? Bo mam wrażenie, że użyłem innego słowa :P


Zawsze to ja mogę napisać, ze w Twoim rowerze jest coś niedoregulowane. Albo piszczy łańcuch, albo amortyzator Ci się ugina przy każdym zakręceniu pedałów, albo jak się okazało wczoraj - hamulec masz niedoregulowany... ;>>> (w nowym rowerze! wstyd!) ;>

Nie wiem co to ma do Veturilo, ale jak chcesz mi nasmarować łańcuch bo Ci coś przeszkadza, to się nie krępuj.

Na stan hamulców nie narzekam, na amortyzację też nie. A rower nowy to był w marcu 2012 roku. Teraz ma 13 miesięcy, przez które pokonał z grubsza całą Polskę (np z Białegostoku do Świnoujścia). Wiele rzeczy można o nim napisać, ale nie to, że jest nowy :P


Raffi i Kaczor - proszę abyście na koniec przypomnieli sobie hasło: "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". I pamiętali o nim zawsze. Bo zawsze o nim zapominacie. ;>>>

Ależ ja się z Tobą zgadzam, że Puchalski się nie wyrabia, że powinien mieć całe biuro liczące kilka lub kilkanaście osób i zajmować się tylko rowerami. Tylko to jednak nie wina Puchalskiego, a Gronkiewicz-Waltz, że dała jednemu pracownikowi tyle roboty, że ten nie ma szansy się wyrobić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Kwi 2013, 14:05:14 »
ja dostałem wygawor od p. Grażyny Lendzion- ZDM za słuchawki i przykrótkie spódniczki

W kwestii pierwszej można było w odpowiedzi ochrzanić panią Lendzion za kierowców z komórkami przy uchu. To bardzo powszechne zjawisko.
A w kwestii drugiej - to naprawdę się kiecek czepiała? A od kiedy to szefowa ZDM-u jest stróżem moralności? Po takiej uwadze chyba zabiłbym ją atakiem śmiechu.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Kwi 2013, 15:27:33 »
ja dostałem wygawor od p. Grażyny Lendzion- ZDM za słuchawki i przykrótkie spódniczki

W kwestii pierwszej można było w odpowiedzi ochrzanić panią Lendzion za kierowców z komórkami przy uchu. To bardzo powszechne zjawisko.
A w kwestii drugiej - to naprawdę się kiecek czepiała? A od kiedy to szefowa ZDM-u jest stróżem moralności? Po takiej uwadze chyba zabiłbym ją atakiem śmiechu.

Właśnie dlatego na takie debaty chodzi się tłumnie. By w razie takiej głupoty jak ta z kieckami ryknęło śmiechem pół sali i taką osobę zwyczajnie wyśmiało lub wygwizdało. Niestety tam osób z Masy było jak na lekarstwo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Kwi 2013, 15:38:29 »
I właśnie tłumu potrzebowałem do pomocy, bo jak usłyszałem o kieckach to mnie starego "capa" zamurowało i słowa już nie wydobyłem z siebie -bo długo myślałem ,czy to ja mam coś pod sufitem nie tak czy uszy już nie te czy tak wybitna osoba mówi od rzeczy. Po raz drugi zaniemówiłem w życiu - pierwszy raz na komisji wojskowej gdzie miałem możliwość podania gdzie chcę i prosiłem Rozewie nad morzem a "trep " powiedział że nie ma takiego zgłoszenia i skoro chce nad morze to da mnie do Dęblina??? ???

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Kwi 2013, 17:03:00 »
@Kaczor - ależ ZTM powinien pilnować aby mieć aktualne informacje na swojej stronie ;)
Poza tym tak istotnej strukturze w życiu miasta stołęcznego Warszawy chyba można zaufać, że mają aktualne dane, skoro rozkłady w sumie się zgadzają? ;)
Zwłaszcza jeśli strona ma charakter archiwalny. Proponuje czytać od początku a nie do środka :P

Samego zainteresowanego pytać nie będę, bo czasu na to u mnie brak.
Czasu na napisanie maila nie masz, ale masz czas na zadanie tych samych pytań na forum.

Za to on sam skoro jest zainteresowany - powinien takich rzeczy dopilnować ;) No chyba, że już nie jest zainteresowany tym co o nim piszą w sieci? ;)
Jak pisał, to mu zarzucano, że zajmuje się promocją własnej osoby a nie sprawami rowerowymi. Zawsze komuś nie pasuje, więc jaki wniosek?

Jeśli chodzi o listę problemów z jakimi powinien się zmierzyć pełnomocnik rowerowy to chyba tutaj znajdziesz odpowiednią listę: http://tiny.pl/h8jch ;)
Nie. Nie chodzi mi o listę. Chodzi mi oto, co ty byś chciał, aby pełnomocnik załatwił. Chodzi mi o konkret.
Przecież napisałeś że:
"jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".
więc?

W liście którą zamieściłeś, większość właśnie dotyczy roweru miejskiego. To jak to jest? Ma się on nim zajmować, czy nie?
Rozumiem, że ma się także zajmować zakupem bagażników do mocowania rowerów na samochodzie :P


Dla mnie EOT
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Kwi 2013, 22:20:46 »
Zwłaszcza jeśli strona ma charakter archiwalny. Proponuje czytać od początku a nie do środka :P
Czasu na napisanie maila nie masz, ale masz czas na zadanie tych samych pytań na forum.
Jak pisał, to mu zarzucano, że zajmuje się promocją własnej osoby a nie sprawami rowerowymi. Zawsze komuś nie pasuje, więc jaki wniosek?
Nie. Nie chodzi mi o listę. Chodzi mi oto, co ty byś chciał, aby pełnomocnik załatwił. Chodzi mi o konkret.
W liście którą zamieściłeś, większość właśnie dotyczy roweru miejskiego. To jak to jest? Ma się on nim zajmować, czy nie?
Rozumiem, że ma się także zajmować zakupem bagażników do mocowania rowerów na samochodzie :P

1. Czytałem od początku do mniej więcej środka, tak jak piszesz ;>>>
A na poważnie - taka strona z kontaktami powinna zawierać aktualne informacje, a nie jakieś "Z archiwum X". Nie moja wina, że ZTM w tej części swojej strony WWW wprowadza czytelników w błąd ;P

2. To ja decyduję na co przeznaczam swój czas. I nikt inny nie będzie decydował za mnie co mam z tym czasem robić, ok?

3. Taki wniosek, że widocznie musi rozgraniczać działania prywatne od działań związanych z wykonywaniem pracy.

4. No jesli nawet ty Kaczorze nie wiesz czym ma się zajmować pełnomocnik rowerowy to... Źle z nami. Ale może spytaj kogos, kto się zna? Podać ci namiary na Warszawską Masę Krytyczną???
;>>>

5. Nie zamieszczałem żadnego listu. Zamieszczałem linka. Nie wiem co tam było o rowerze miejskim, natomiast podając tegoż linka sugerowałem tobie Kaczorze, abyś wysilił się i sam zaproponował jakieś konkretne działania Pełnomocnikowi.
No i pytanie na które powinieneś odpowiedzieć, a które jest bardzo istotne - czy pytania o to czym ma się zajmować Pełnomocnik ds. Rowerów w Warszawie zadawałeś jako ty Kaczor czy jako ktoś kto w pewien sposób pośredniczy w wymianie informacji między rowerzystami a Pełnomocnikiem?

Chcę jeszcze dodać pewną uwagę. Mianowicie uważam, że pełnomocnik ds rowerów powinien pojawiać się w takich miejscach jak to Forum i tu osobiście przedstawiać postępy swoich prac oraz sondować rowerzystów, czego im jeszcze trzeba. To jest tylko kilka minut dziennie, ale wtedy widać, że ktoś faktycznie jest i działa.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Kwi 2013, 00:56:07 »
Chcę jeszcze dodać pewną uwagę. Mianowicie uważam, że pełnomocnik ds rowerów powinien pojawiać się w takich miejscach jak to Forum i tu osobiście przedstawiać postępy swoich prac oraz sondować rowerzystów, czego im jeszcze trzeba. To jest tylko kilka minut dziennie, ale wtedy widać, że ktoś faktycznie jest i działa.
   
Ale moim zdaniem Pan Pełnomocnik nie pojawi się na forum nigdy... (jeżeli się pomylę z tym - to chętnie sprostuję i nawet z dziką rozkoszą - przeproszę   :)  ...)

P.S. @jerzy1234 Nasz Seniorze

Kurcze - Miałeś tak bogate i barwne życie - Tak dużo jeszcze przed Tobą go się zostało!
''Wszystko'' już przeżyłeś i zbadałeś!!!!     ;)     .
Mój żywot - przy Twoim To jakiś taki zupełnie bezbarwny jest!!!   ;)   (Co z tego że się bardzo staram!!!!  :)    )
Jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem   :)   ...   
Mógłbym być takim Twoim ''cichym fanem'' - proszę, proszę Cię    :)   ...
Pozdro...
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2013, 10:56:42 wysłana przez fionotron »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Kwi 2013, 10:20:54 »
Ale moim zdaniem Pan Pełnomocnik nie pojawi się na forum nigdy...

Mnie to nawet cieszy. Niech facet zajmuje się poprawianiem stanu infry w mieście, a nie tłumaczeniem Stormowi, że wysłanie maila nie boli ;) Po prostu od tłumaczenia się nie poprawia się życie cyklistów w mieście.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Kwi 2013, 16:47:53 »
Mnie to nawet cieszy. Niech facet zajmuje się poprawianiem stanu infry w mieście, a nie tłumaczeniem Stormowi, że wysłanie maila nie boli ;) Po prostu od tłumaczenia się nie poprawia się życie cyklistów w mieście.


A mnie nie. Bo chciałbym wiedzieć za co facet bierze kasę i jakie podejmuje działania związane z wykonywaniem swojej pracy. Czy w ogóle cokolwiek robi czy też nie. I tak jak pisałem - nie musi spędzać godzin na Forum - wystarczy kilka (trzy!) minuty dziennie, aby ogarnąć co się dzieje. Zwłaszcza, że tu na tym Forum WMK ma praktycznie przegląd tego co się dzieje w różnych częściach miasta!!! Gdzie przykładowo taki Kaczor sam zgłasza problem z przejezdnością DDRki w okolicach Trasy Łazienkowskiej, informuje o działanaich jakie sam podjął w temacie.
Tutaj na tym Forum Pełnomocnik może też zasięgnąć opinii innych rowerzystów z miasta Warszawy i spytać ich co zrobić w danej sytuacji, w jakiej kolejności, skonsultować swoje zdanie z tymi szeregowymi rowerzystami...... na których rzecz pracuje!
Ale cóż. jak widać Raffi wie więcej na temat PRu, hasło "demokracja bezpośrednia" jest mu nieznane ;>>>

A skoro już jesteśmy przy Pełnomocniku i Veturilo ;>>>

Kolega z pracy, też rowerzysta, jakiś czas temu próbował pożyczyć rower. Za 1 razem mu się nie udało, bo system był jeszcze niesprawny i niegotowy. Za 2 razem rower i system były sprawne, ale system twierdził, że są.... serwisowane. Chociaż stały obok gotowe do jazdy :D Za 3 razem się przejechał, zrobił przejażdżkę w czasie 35 minut. Oddając rower, system stwierdził, że jeździł na rowerze od godziny 14:00 do 14:02. No i super, złotówka została w kieszeni. Następnego dnia kolega dostaje SMSa (słynne 22 godziny), sprawdza konto a tam kwota kilkuset złotych na minusie.
Jeśli faktycznie tak działa Veturilo - to strach się bać co będzie ze śmieszynkami rowerowymi ;PPP

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Kwi 2013, 21:02:10 »
@Kenneth:
A może zamiast narzekać, to rowerzyści (w tym Ty) też powinni wykazać się inicjatywą. Co stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie pisma były adresowane DW pełnomocnika?
Pełnomocnik na profilu FB daje do konsultacji projekty. Odpisuje też na posty "szeregowych" rowerzystów.
Są wyznaczone godziny, w jakich można go spotkać, jest podany kontakt.
Zgłosiłeś mu jakiekolwiek uwagi w jakikolwiek sposób?
Jeśli chciałbyś się umówić na prywatną audiencję, to próbuj, droga wolna.  ;)

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Kwi 2013, 21:35:16 »
Kenneth nie ma na to czasu. To Pełnomocnik ma się zgłosić do Kennetha i mu złożyć raport ;)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Kwi 2013, 22:25:33 »
Pełnomocnik na profilu FB daje do konsultacji projekty. Odpisuje też na posty "szeregowych" rowerzystów.

To źle robi. Czy mogę prosić o zrzut(y) ekranu takiego fejzbuka z projektem(-ami) do konsultacji? Tak, żeby było widać, że wspomniany urzędnik publikuje urzędowe dokumenty w czasie godzin swej pracy za pośrednictwem Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park, California, U.S.?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Kwi 2013, 22:47:30 »
Ja się tam ciesze że daje to do konsultacji :D

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Kwi 2013, 22:57:25 »
Można się czepiać, że tam nie ma dostępu każdy. Owszem nieładnie, ale zapewne na um.waw.pl byłby mniejszy odzew. HGW jako prezydent płaci za prowadzenie swojego profilu na FB, więc nie sądzę by czepiała się swoich podwładnych o taki kontakt ze społeczeństwem. Można też pójść na spotkanie raz w tygodniu zobaczyć plany. Ja wolę FB niż jakąś tajną "gazetkę" lokalną, której nie sposób dostać.