Autor Wątek: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa  (Przeczytany 29611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Sie 2013, 14:15:14 »
Jadąc dziś Spacerową zauważyłem tablice z przepiękną dla mnie informacją - w dniach 8-11 sierpnia przeprowadzony zostanie remont ulic Goworka i Spacerowej :D Już za tydzień będzie można śmigać nowym bike-pasem!

Ja też się cieszę, zwłaszcza że to najszybsza trasa ode mnie z roboty do ZM i centrum, więc jeżdżę nią regularnie, bywa że po 6 razy w tygodniu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Sie 2013, 12:55:05 »
przejechałem się dziś z rana samego spacerową - jest nawet ok. pas szeroki (sporo szerszy od tego przy tamce), samochody sie na niego nie wbijały, nawierzchnia równa, kąt nachylenia dużo łagodniejszy od sąsiedniej belwederskiej (licznik ani razu nie spadł poniżej 21 km/h,). najbardziej kuriozalne jest połączenie ze ścieżką (która prowadzi obecnie donikąd) - trzeba przeciąć chodnik zaraz przy pasach, podejrzewam, że w tak zwanych godzinach szczytu będzie to slalom między pieszymi. ja jechałem w okolicach 7, ale bywam tu od czasu do czasu późniejszym popołudniem i tłumy przy przejściu zdarzają się konkretne.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Sie 2013, 14:07:06 »
Z tego powodu lepiej jest pojechać prosto, w Klonową, a potem ew. w Boya jeśli chce się w kierunku Batorego jechać, Polną jeśli interesuje nas Politechnika bądź ciąć dalej Marszałkowską, jeśli do Centrum.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Sie 2013, 14:33:00 »
jadąc na politechnikę lepiej wybrać trasę marszałkowksa-pl.zbawiciela-nowowiejska, jadąc polną trzeba zasuwać po chodniku przy riwierze, pokonać mało sympatyczne rondo i cały kawałek od drugiej strony ronda znów pokonywać po chodniku (polna między pl. politechniki a waryńskiego jest jednokierunkowa)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Wrz 2013, 11:27:20 »
Dużo czerwonych pól w dolnej części pasa, ale nadal brak chociażby jednego poziomego znaku roweru. Natomiast na krawęzniku widać techniczne napisy sprayem, więc pewnie jeszcze coś się będzie działo.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrz 2013, 12:00:43 »
Dużo czerwonych pól w dolnej części pasa, ale nadal brak chociażby jednego poziomego znaku roweru. Natomiast na krawęzniku widać techniczne napisy sprayem, więc pewnie jeszcze coś się będzie działo.

Poziome "rowerki" na bank będą jeszcze malować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Wrz 2013, 21:05:45 »
Poziome "rowerki" na bank będą jeszcze malować.

Te poziome "rowerki" na bank będą pionowe ;-)

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Wrz 2013, 21:11:59 »
Mam małą uwagę co do oznakowania, dość świeżą. Rowerzyści przyzwyczaili się już do nowej możliwości poruszania się spacerową na tyle, że dziś wieczorem zauważyłem tam jednego tnącego z góry pod prąd lewym pasem (po pasie rowerowym). Nie wiem czy na górze stoi znak zakazu wjazdu (bo nie przyszło mi nawet do głowy żeby sprawdzić jak jeżdżę pod górę), ale pan tłumaczył się tym, że skoro jest "ścieżka" to on nią jedzie, i że wcześniej jak jechał pod górę to widział, że inni jechali w dół więc on też pojechał potem. o_O

Może warto byłoby tam postawić jakiś duży, wyraźny znak informujący o tym, że to tylko jednokierunkowe? Wiem że to raczej oczywiste że tak jest, ale widać - nie dla wszystkich...

Jedyny pozytyw jest taki, że jak go zobaczyłem to mi się od razu gorąco zrobiło w chłodny wieczór ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Wrz 2013, 22:10:27 »
Jechałem w środę i pojawiły się poziome rowerki pionowe, ale tylko w dolnej części pasa, ich brak w części górnej odczułem na własnej skórze - jakiś koleś chciał po staremu pojechać prosto na pl. Unii Lubelskiej i jego lusterko (van, więc było wysoko) minęło mnie o centymetry.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Wrz 2013, 22:52:34 »
Rowerzyści przyzwyczaili się już do nowej możliwości poruszania się spacerową na tyle, że dziś wieczorem zauważyłem tam jednego tnącego z góry pod prąd lewym pasem (po pasie rowerowym).

Ja się wieczorem przedwczoraj natknąłem w ten sposób na nieoświetloną panią, która o mało a wjechałaby we mnie czołowo. Zatrzymać się jej niestety nie udało.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Paź 2013, 11:27:45 »
Wczoraj po 17stej na pasie minęły mnie dwie osoby zjeżdżające w dół, starsza pani i rowerzysta który na moje "jedziesz pod prąd" powiedział "wiem". Wyrabiamy sobie opinię, nie ma co.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Paź 2013, 12:25:35 »
Tak się zastanawiam... chyba zacznę na chama stawać w poprzek drogi i blokować w takich sytuacjach. Właśnie przez to "wiem". Rozumiem, że ktoś może nie znać znaków, przeoczyć znak albo nie mieć zdrowego rozsądku. Ale skoro ktoś wie, to po kiego jedzie? I to jeszcze w takich sytuacjach, gdzie leci się z góry na dół i wiadomo, że o kolizję nietrudno (w moim przypadku są to głównie wiadukt na Al. Jerozolimskich i Dźwigowa).

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Paź 2013, 13:00:50 »
Można też jechać środkiem, tak żeby podprądowiec nie mógł wyminąc, chociaż nie wiem czy to zadziała na tak szerokim pasie. Ah, i wczoraj minął nas jadący w górę radiowóz, bez reakcji.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Paź 2013, 13:44:52 »
Jazdy środkiem już próbowałem. Na Al. Jerozolimskich jadą wtedy niemalże po krawężniku, na Dźwigowej wjeżdżają w rynienkę do odprowadzania wody. To zbyt ryzykowne także dla mnie, bo jeśli stracą równowagę przez ten krawężnik albo brzegi rynienki, to wpadną na mnie. Co gorsze, jeśli wpadną pod samochód, to też będzie na mnie, bo - nawet jeśli oni łamią w idiotyczny sposób przepisy - sam mam obowiązek uniknąć działań, które mogłyby spowodować niebezpieczeństwo.

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Paź 2013, 19:23:38 »
Ostatnio za każdym razem gdy tam jadę (nie jakoś szczególnie często, ale kilka razy mi się zdarzyło), mijam zjazdowca. Odnoszę wrażenie, że ludzie wolą jechać pod prąd pasem dla rowerów niż zgodnie z prawem pasem ruchu ogólnego. Swoją drogą, ciekawe co robią na końcowym/początkowym odcinku, gdzie wjeżdżają pod prąd na przystanek autobusowy...

Pozdrawiam,
Maciek