Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013  (Przeczytany 17404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Lut 2013, 15:14:03 »
Staram się jechać raczej w środku za radiowozem - tak że nie obawiać się. Bo jak zauważyliście (trudno nie zauważyć :P) jak wołam "jednego" - to wskazuję dłonią - chyba, że mnie mija wtedy dodaje czy jezdnia czy tory czy przejście.
Jednakże - celem kontynuowania tej części wątku - zapraszam na część wewnętrzną forum dla zabezpieczenia.
Osobiste "wycieczki" do "szeryfa" - raczej w tej części niewskazane. Od tego jest forum zabezpieczenia na ewentualne uwagi co do działania członków zabezpieczenia.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Lut 2013, 15:32:01 »
Ile razy jeszcze (tak wiem w nieskończoność) uczestnikom będzie trzeba tłumaczyć że nie jedziemy po ''lewej wolnej'' ?

Zostawiamy około 1.5 metra z lewej strony i robimy to cały czas, a nie tylko gdy ktoś z zabezpieczenia krzyczy.
Jak będzie utrzymana '' lewa wolna '' to zabezpieczenie nie będzie krzyczeć, nie będzie postojów, żeby zabezpieczenie dojechało do przodka.

Teraz to nie problem, ale latem jak będzie ponad 2000 rowerzystów i będą przestoje, to niektóre właśnie po to, żeby zabezpieczenie  dojechało. . .

P.S.
@Maciek1000 twój problem polegał właśnie na tym że jechałeś w czołówce, czyli w miejscu przeznaczonym stricte tylko dla zabezpieczenia ( latem zwykle ten sektor oddziela riksza), więc się nie dziw że nagle zostaniesz posłany, albo ktoś obok ciebie na torowisko, albo skrzyżowanie . . .

Teraz już chyba zrozumiałeś dlaczego kolega z zabezpieczenia, którego Szeryfem zowiesz miał pretensje że go wyprzedzasz . . . . . .
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2013, 16:06:33 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Lut 2013, 17:16:28 »
Ten niby "szeryf" to ja i jeszcze kiedyś mówiono, że" pan w białych rękawiczkach" -niestety od brudnej roboty wysyłany przez niektórych uczestników na ruchome schody aby nie pozwolić robić "wiochy na schodach ruchomych " jak macie kontr-pas na Kapucyńskiej . Ten niespełniony policjant musi hamować zapędy ludzi takich jak maciek 1000 i Escobar ,żeby nie staranowali zabezpieczenia i nie rozjechali radiowóz prąc na świecznik i przeszkadzając nam manewrować i ustawiać się na skrzyżowaniach, to że rolkarzy nie ma , rikszy nie ma ,to nie znaczy że  wszystkim należy się jechać w czołówce. Na dokładkę jak już wiem że było was dwóch poszkodowanych że komo przeze mnie, to teraz już pewny jestem ,że to Wy zabłysnęliście brakiem oświetlenia  i dlatego pewnie nawet dwukrotnie zwróciłem uwagę Tobie i koledze (biały full wypas rower) . A może to Ty na Belwederskiej urządziłeś rajd w dół " na maksa " na pasie pod prąd ,bo koledzy za wolno zjeżdżali i blokowali swobodę ,i jeszcze oczywiście bez światełka.Nie będę tłumaczył że, nie jestem" wielbłądem " podejrzewając  , że tutaj i tak nie przekonam do słuszności mego postępowania ,więc zapraszam do zabezpieczenia i proszę w trakcie następnych przejazdów być blisko i na miejscu przekonywać że się mylę. Teraz można mi zarzucić wszystko (nawet niechcianą ciążę ). Musiałem widać być bardzo bardzo aktywny podczas przejazdu skoro wszystkie błędy były moją zasługą, włącznie z wypadkiem pewnego pana na Dickensa przy Białobrzeskiej?Uważam że dość już pieniactwa i już nie tłumaczę się i na przed masówce jedynie przy kolegach będę odpowiadał na co i raz nowe zarzuty.Życzę zdrowia.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Lut 2013, 20:42:46 »
 jerzy1234

ja to ten w czapce z Polskimi barwami w moro czyli z pełnym oświetleniem i prawidłowo jadący. dalej masz do mnie jakieś wywody odnośnie braku świateł i wartości Mojego Super czarnego hehe roweru  itp?
Maciek jechał ze mna tak samo i nawet pomagaliśmy temu na jednym kółku by mu sie bezpiecznie jechało.

wystarczyło zapytać kim jesteśmy a nie............... zbedne słowa toczyc o białych rowerach.

moje uwagi krytyczne dalej potrzymuje. Wpadne na spotkanie to normalnie wytłumacze bo net prowokuje tylko do OPORU widze.

czołem
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2013, 20:45:42 wysłana przez Escobar80 »

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Lut 2013, 21:38:20 »
Szanowni Adwersarze.
Zwykle, gdy masa jest zdecydowanie liczniejsza obowiązuje pewien porządek w peletonie.
Na przedzie jedzie prowadzący (ostatnio najczęściej Dexter, ale zdarza się też Jerzy1234)
oraz zabezpieczenie - czyli osoby gotowe do objęcia kolejnych punktów.
Potem jest trochę przerwy za którą jedzie riksza.
Za rikszą szpaler organizatorów i dopiero uczestnicy.
Obecnie - zimą pewnych elementów brakuje.
Brakuje rikszy i brakuje szpaleru.
A uczestnicy mimo próśb organizatorów nie zachowują odstępu i starają się wjechać
organizatorom na plecy. Nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo utrudniają organizatorom
prowadzenie imprezy.
Jak nie będziemy znali swojego miejsca w szyku to daleko nie zajedziemy.
A co do wszelkich pretensji: Organizator po to jest organizatorem by miał rację.
I wypada Go słuchać. No chyba, że ktoś przyjeżdża tylko po to by imprezę rozpieprzyć
od środka.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Lut 2013, 22:02:23 »
Organizator jest organizatorem i uwagi powinien przyjmować konstruktywne a nie sie wypierac koniec kropka. bo ta masa zejdzie na psy i kolesiostwo kolegów w żółtych kamizelkach.


czemu tak was boli ze was ktos skrytykuje przyjmijcie na klatę i tyle. to co opisałem było złe i sie tego nie ma co wypierać bo organizator. Metoda wyparcia tu nie zadziała.to samo powiem na spotkaniu :) pozdrawiam

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Lut 2013, 07:35:59 »
Organizator jest organizatorem i uwagi powinien przyjmować konstruktywne a nie sie wypierac koniec kropka.

Czytam i staram się znaleźć te Twoje konstruktywne uwagi. Możesz je zacytować, bo chyba umknęło mi, albo w ogóle zamętu i kłótni zapomniałeś je wygłosić.


wystarczyło zapytać kim jesteśmy 

Kim jesteście (jest Ciebie dwóch? ;))? I co to zmienia?


to samo powiem na spotkaniu :) pozdrawiam

Super. Może się wtedy dowiem o co Ci właściwie chodzi i co powinienem "wziąć na klatę" ;)



Jedyna prośba do ludzi z zabezpieczenia: Dexter krzyczy "jeden" i wiadomo, że ktoś odbija by zabezpieczyć ulicę ale trochę rozwagi, nie na ura. Często była akcja, że koleś wali po heblach, odbija ze środka do boku za nim peleton prawie staje dęba.

Słuszna uwaga, pomyślimy na Przedmasówce co z tym zrobić. Pewnie się zrobi dodatkowych kilka metrów od pierwszych uczestników do Zabezpieczenia oraz radiowozu i będzie gites.

Choć - jak już zauważono - problem jest "zimowy" i zniknie jak tylko przyjedzie riksza. Zresztą wtedy nie będzie też nadmiaru ludzi z zabezpieczenia, którzy z nudów "zabijają" się o każdą uliczkę ;) Raczej będzie trzeba stawać Masą, bo ludzi do zabezpieczania zabraknie.


To samo do ludzi, którym coś upada np. rękawiczka, czapka- hebel i podnosi a  za nim się robi kocioł. Zjedź do boku, poczekaj i podnieś...

100% racji. To znaczy jak komuś upadnie czapka, czy cuś, to nie na hurra po heblach lub susami między rowery, a tak z głową Panie i Panowie, z głową. Zjechać na bok, zostawić rower poza jezdnią (zwłaszcza gdy jest wąsko), wyczekać lukę i wtedy szybko odzyskać zgubę.

Albo w ostateczności ostrzec, że się hamuje, by inni niepowpadali na siebie.


Co do szeryfa (nie wiem czy o tym samym mówimy), mnie on po prostu śmieszy i mamy z niego niezły polew :D
Zachowuje się jak niespełniony policjant, nierówno jedzie i czasy czas drze miche żeby go nie wyprzedzać.
Ot taki samozwańczy samiec alfa buhehehehe

Mogłeś sobie odpuścić wycieczki osobiste. To jest żałosne.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Lut 2013, 12:20:11 »
Raffi wyśmiewanie osob krytykujących to ewidentny brak argumentów jak nie rozumiesz o czym piszemy a inni rozumieją to juz nie nasz problem.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Lut 2013, 12:22:55 »
Ty mi tu z żałosnością nie wyjeżdżaj bo żałosny jest pseudopolicjant... ::)
(obaj z Escobarem mamy oświetlenie i zabezpieczeniu na plecy nie wjeżdżaliśmy)
Napisałem swoją opinię + konstruktywne uwagi co do zachowań na masie i TYLE W TEMACIE.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Lut 2013, 19:09:32 »
Czym więcej piszecie, tym mniej wiem ,co narozrabiałem ? Reasumując zarzut był - Dexter krzyczy jeden i jeden wycina ze środka na bok i cała masa (czyli wy obydwaj) musicie stawać dęba bo -"szeryf" nagle zatrzymuje się  na boku - gdzie oczywiście "cała masa już mu siedzi na plecach".  To po co gonicie tego niespełnionego policjanta jeszcze drącego michę? żeby go nie wyprzedzać,więc jak to było ?był przed Wami,  czy za Wami? Jeżeli przed ,to jak to zrobił że darł michę ? Jeżeli za Wami, to jak coś tam rzekomo zgubił i stanął dęba ? Kupy się nie trzyma ,i jak rażą Was te pstrokate kamizelki , to po co się między nimi kręciliście. Tak wiec jestem drugi który nie rozumie co Wy chcecie udowodnić (coś w tym jest ). Może i jestem żałosny , ale ja taką możliwość nie wykluczam  ,gdyż należę do gatunków które potrafią zastanowić się nad sobą ,ale widzę że tutaj wiecznie tłumacząc się robię z siebie .......  I znowu zdrowia życzę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Lut 2013, 08:01:42 »
Raffi wyśmiewanie osob krytykujących to ewidentny brak argumentów jak nie rozumiesz o czym piszemy

No właśnie chciałbym zrozumieć o czym piszesz Escobar, jakie to konstruktywne uwagi masz do przekazania, których w Twoich postach nie widziałem. Bardzo bym chciał rozmawiać z Tobą merytorycznie, bardzo bym chciał "zrozumieć", ale to właśnie wymaga znalezienia w Twoich postach jakiegokolwiek argumentu merytorycznego, do którego mógłbym się odnieść. A z tym kłopot...


inni rozumieją to juz nie nasz problem.

Owszem, to jest Twój problem. Bo jeżeli nikt nie zrozumie o co Ci chodziło i jakie te konstruktywne uwagi zgłaszałeś, to nie będzie wiadomo co poprawić :P


Ty mi tu z żałosnością nie wyjeżdżaj

Publiczne obrażanie innych świadczy o tym, że obrażający sobie nie radzi w życiu z własną frustracją i musi ją wyładować na kimś innym. W dodatku nie umie czegoś powiedzieć komuś prywatnie, prosto w twarz, tylko się wyżywa przez sieć, z daleka.

Normalni ludzie piszą merytorycznie. Naśmiewanie się z kogoś na publicznym forum pisząc, że ktoś jest żałosny jest zwyczajnie niesmaczne. Wierzę, że akurat Ciebie stać na coś lepszego.


(obaj z Escobarem mamy oświetlenie i zabezpieczeniu na plecy nie wjeżdżaliśmy)

Jeżeli Jerzy Was z kimś pomylił (z tego co czytam wynika, że mogło tak być), to czy nie prościej było napisać "mylisz nas z kimś innym" zamiast kłócić się przez kolejne 5 czy 10 postów?


Napisałem swoją opinię + konstruktywne uwagi co do zachowań na masie i TYLE W TEMACIE.

I za to jestem Ci wdzięczny. W odróżnieniu od Escobara umiesz coś napisać merytorycznie, nawet jeżeli jest to uwaga krytyczna. Na pewno podejmiemy ten temat na najbliższej Przedmasówce, na którą także Cię zapraszam. Jak masz chęć, to zapraszam Cię także do dołączenia do Zabezpieczenia - uważam, że potrzebujemy właśnie takich osób jak Ty - z inicjatywą i pomysłami na zmiany w Masie, ze świeżym i krytycznym spojrzeniem, a także nie bojących się mówić o tym co według nich jest złe.

Gdybyś jeszcze swojej merytoryczności i racji nie psuł wycieczkami osobistymi, mój szacunek do Ciebie byłby pełny.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Lut 2013, 12:44:57 »
Zgoda, pogadamy przy najbliższej okazji, wycieczki osobiste zamykam...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Lut 2013, 13:00:19 »
Ile razy jeszcze (tak wiem w nieskończoność) uczestnikom będzie trzeba tłumaczyć że nie jedziemy po ''lewej wolnej'' ?

To może coś o demnie.
Tłumaczyć To trzeba Zawsze ale i tak niektórzy uczestnicy W.M.K. Nigdy Tego nie zrozumieją - dlaczego by nie mieli akurat jechać - z lewej skrajnej strony? -(i to nieraz nawet przez Całą Masę!) A co poniektórzy i tak będą jechali właśnie lewej strony - bo Tak i już -właściwie bez powodu    ::)    .

Wiem że Masa Krytyczna nie jest ''peletonem'' tylko określoną zbiorowoscią rowerzystów    ;)     .

Uważam że ludzie z zabezpieczenia robią dobrą robotę - angażują się.
I trzeba mi ułatwiać zabezpieczanie Masy...

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Lut 2013, 13:07:29 »
Uważam że ludzie z zabezpieczenia robią dobrą robotę - angażują się.
I trzeba mi ułatwiać zabezpieczanie Masy...
[/quote]

hehe nie bądź takim egoistą ;)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 22 lutego 2013
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Lut 2013, 13:27:00 »

@maciekt1000

No Tak Żart niezły    :)   .
Tylko Że ja nie Zabezpieczam - mam kilku Znajomych w Zabezpieczeniu    :)   .

Zresztą Napisałem - Jak uważam.
Pozdro.