Autor Wątek: [prasa] Rowerzyści: nie chcą jeździć w kaskach, chcą kar za prowadzenie po piwie  (Przeczytany 13399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
I znowu spłaszczyliśmy dyskusje ,czy pić czy nie ? Polak nie wielbłąd (wielu z nas już podziwiało wielbłądy) mimo to napić się też musi.   

@jerzy1234

Ależ oczywiście ŻE Pić i to na umór - do nieprzytomności   ;)    . 
I potem w pijackim zwidzie wsiadać na rower    ;)    .

W sumie to szkoda, że Polacy to nie wielbłądy, bo gdyby ogarnęliby w praktyce magazynowanie alkoholu tak, jak wielbłądy magazynują wodę w swoich garbach, to wszyscy amatorzy jedynie mocnych trunków przenieśliby się do ''Krainy Wiecznej Szczęśliwości'' - bo już nic do szczęścia na tym Świecie nie byłoby im potrzebne. Bo po uzupełnieniu zapasów ''spirytu'' (i nie mam tu wcale na myśli ożywczego ducha!!) wszyscy chodzili by ciągle (i jak zawsze szczęśliwie     ::)   ) nawaleni    ;)    .

Pozdro.

 
« Ostatnia zmiana: 10 Sty 2013, 15:54:59 wysłana przez fionotron »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Dzięki za dodanie animuszu  :-[ ale dalej nie rozwiązane pytanie co trzeba zrobić żeby rower odholowali na parking miejski strzeżony ? I dlaczego tak tanio ???

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Dzięki za dodanie animuszu  :-[ ale dalej nie rozwiązane pytanie co trzeba zrobić żeby rower odholowali na parking miejski strzeżony ?

Generalnie to trzeba by mieć wielki niefart i niewiedzę dotyczącą przepisów. Grześkowi Romanikowi trafił się kiedyś smętny facet z ZDM, co się uparł, że roweru nie wolno do znaku przypinać, wezwał Straż Miejską i omal nie sprawił, że rower odcięto. Tylko, że Gromanik nie jest w ciemię bity i poprosił o podstawę prawną - no i po 40 minutach dyskusji o niczym rower został tam gdzie stał.

Znam jeszcze jeden przykład "odholowania roweru", gdy Kolega Velogustlik przypiął swój rower na stacji Metra. On nawet zapłacił mandat, co Mu osobiście odradzałem, bo podstaw prawnych do takiego odcięcia, ani zakazu przypinania rowerów na stacji nie ma.

Innych przypadków, by rower "odholowano" nie znam. Prawdopodobnie jest to możliwość bardziej teoretyczna niż występująca w realu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
A transport roweru jak już z dmuchania wyjdzie, że jesteś pijany jest gratis/ wliczony w cenę mandatu?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Dzięki Raffi, wiem ze to bzdura prawna ,ale naprawdę" mój najlepszy mentor"- Adam Sobieraj z ZDM-u (lubię go po akcji -Rowery na Bus pasy) przedstawiał cennik ZDM-u na holowanie roweru w TV Info .

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Jest okazja, by zmienić prawo. Zachęcam do pisania do swoich wybrańców do Sejmu, aby wprowadzili poprawkę do projektu zmian w kodeksie wykroczeń polegającą na zmianie brzmienia proponowanego §3 w Art. 87 KW, tak by wyeliminować sytuację, gdzie osoba ukarana za jazdę po alkoholu na rowerze nie może w przyszłości jeździć rowerem nawet  na trzeźwo.

Opis wersji proponowanej przez rząd i jej konsekwencji: http://ibikekrakow.com/2013/01/02/kmr-zniesmy-obligatoryjnie-orzekany-zakaz-jazdy-rowerem/

Postulowana poprawka: http://kmr.org.pl/inicjatywy/projekt-zmian-w-kodeksie-wykroczen/

Projekt ustawy: http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/projekt/4804/katalog/76344

Projekt jest już w Sejmie, więc warto się sprężyć.

Pozdrawiam,
Maciek

Rano1

  • Gość
Mam nadzieję, że więcej rozumnych ludzi przy urnach wyborczych będzie kierowało się rozsądkiem a nie zastraszaniem innymi ugrupowaniami politycznymi.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Mam nadzieję, że więcej rozumnych ludzi przy urnach wyborczych będzie kierowało się rozsądkiem a nie zastraszaniem innymi ugrupowaniami politycznymi.

@ Rano1

A jakie ''inne ugrupowania polityczne'' masz na myśli???

@axxenfall

Czyli że jak jakiemuś zawodnikowi np. przydarzyło by się po ukończeniu kolnej edycji maratonu MTb strzelić ze 2 piwka z kolegami - żeby schłodzić się ciutkę, a potem zbytnio po krótkim czasie, wsiąść na rower i pokręcić do domu - bo tak by się złożyło że nie było by akurat podwózki, ani pociągu  - to jeżeli go złapią to straci możliwość jeżdżenia na rowerze tak na kilka miesięcy     ?
A jak to się ma ze startowaniem w zawodach też będzie w nich zdyskwalifikowany    ;)   ?

KUrcze dobrze że ja nie stosuję takich praktyk jak picie napojów alkoholowych - ogólnie przed ''kręceniem''    :)    .

Pozdro.