Autor Wątek: DDR w ul. Puławskiej  (Przeczytany 5273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
DDR w ul. Puławskiej
« dnia: 23 Paź 2012, 15:42:56 »
Dostałem odpowiedź na swój wniosek do ZDM o usunięcie murków naruszających skrajnię DDR na Puławskiej.

Cytat: ~Kris
Wniosek o usunięcie murowanych fragmentów ogrodzenia naruszających skrajnię DDR na ul. Puławskiej 111A




Czyli przekazane do inspektoratu nadzoru budowlanego - to chyba dobra wiadomość. Ta instytucja ma kompetencje, żeby nakazać rozebranie konstrukcji postawionej niezgodnie z prawem. Zobaczymy...
Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lis 2012, 11:29:11 »
Inspektorat Nadzoru Budowlanego poinformował mnie, że wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie:

Cytat: ~Kris
Dostałem odpowiedź na swój wniosek do ZDM o usunięcie murków naruszających skrajnię DDR na Puławskiej.

Cytat: ~Kris
Złożyłem do ZDM wniosek i usunięcie murowanych fragmentów ogrodzenia naruszających skrajnię DDR na ul. Puławskiej 111A




Czyli przekazane do inspektoratu nadzoru budowlanego - to chyba dobra wiadomość. Ta instytucja ma kompetencje, żeby nakazać rozebranie konstrukcji postawionej niezgodnie z prawem. Zobaczymy...
Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lis 2012, 01:21:05 »
Nie chcę hejtować ale to chyba nie jest DDR(patrz znak)? Czy zatem przepisy co do skrajni obowiązują?

Btw jeździłem tam i bulwersowałem się tym murkiem ale nie miałem nadziei że ktokolwiek ruszy sprawę. Dałeś mi nadzieję i wenę na kolejne pisma - dziękuję ;]

Jestem ciekaw finału.

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lis 2012, 10:54:01 »
Nie chcę hejtować ale to chyba nie jest DDR(patrz znak)? Czy zatem przepisy co do skrajni obowiązują?

Ten znak mówi, że droga dla rowerów bezpośrednio przylega do chodnika, ruch jest podzielony (bo kreska jest pionowa).
Zresztą zdaje mi się, że w myśl przepisów droga dla pieszych i rowerów jest drogą dla rowerów, i obowiązują te same wymogi techniczne.

Dzięki za dobre słowo! Mam ostatnio wenę na wyrywanie takich chwastów : )
Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lis 2012, 13:57:16 »
A to aby nie jest tak, że ta droga/ciąg przylega bezpośrednio do posesji? A te murki są juz połozone bezpośrednio na posesji? To by oznaczało 2 rzeczy:
- nie można z nimi nic zrobić bo są własnością prywatną (jak posesja)
- ciąg pieszo-rowerowy/DDR został nieprawidłowo wybudowany - zbyt blisko posesji, przez co nie ma skrajni
???

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lis 2012, 16:16:24 »
Budynek powstał później niż DDR, więc w tym przypadku murki nie powinny zostać zatwierdzone do realizacji.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lis 2012, 18:19:51 »
A to aby nie jest tak, że ta droga/ciąg przylega bezpośrednio do posesji? A te murki są juz połozone bezpośrednio na posesji? To by oznaczało 2 rzeczy:
- nie można z nimi nic zrobić bo są własnością prywatną (jak posesja)
- ciąg pieszo-rowerowy/DDR został nieprawidłowo wybudowany - zbyt blisko posesji, przez co nie ma skrajni

No nie do końca. Sprawa nie jest jednoznaczna, bo to DDR był pierwszy, a prywaciarzy prawo obowiązuje nawet na ich terenie prywatnym i w zasadzie skrajnię powinni zachować. Generalnie może być ciekawy precedens, który może skończyć się nawet w sądzie. Może beknąć zarówno ktoś z miasta, jak i od prywaciarza, zależnie jak się temat rozwinie, kto o czym wiedział, co zaopiniował pozytywnie itp.

Sam jestem ciekaw, co zarządzi wszechmądry Nadzór. Oby tylko nie wpadł na pomysł, że skoro skrajnia zła, to zamykamy DDR.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lis 2012, 23:25:51 »
A to aby nie jest tak, że ta droga/ciąg przylega bezpośrednio do posesji? A te murki są juz połozone bezpośrednio na posesji? To by oznaczało 2 rzeczy:
- nie można z nimi nic zrobić bo są własnością prywatną (jak posesja)
- ciąg pieszo-rowerowy/DDR został nieprawidłowo wybudowany - zbyt blisko posesji, przez co nie ma skrajni

No nie do końca. Sprawa nie jest jednoznaczna, bo to DDR był pierwszy, a prywaciarzy prawo obowiązuje nawet na ich terenie prywatnym i w zasadzie skrajnię powinni zachować. Generalnie może być ciekawy precedens, który może skończyć się nawet w sądzie. Może beknąć zarówno ktoś z miasta, jak i od prywaciarza, zależnie jak się temat rozwinie, kto o czym wiedział, co zaopiniował pozytywnie itp.

Sam jestem ciekaw, co zarządzi wszechmądry Nadzór. Oby tylko nie wpadł na pomysł, że skoro skrajnia zła, to zamykamy DDR.

Oby tego nie załatwili właśnie najtaniej czyli tak:

Nie mogę się doczekać nowych wieści.

Offline Aethor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Gru 2012, 20:16:38 »
Zawisły tam znaki "Uwaga samochód", zmiany w układzie murków nie zauważyłem, ale było ciemno i szybko jechałem więc może mi umknęło.

A

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Gru 2012, 02:01:27 »
Miejmy nadzieje że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego coś zadziała.
Może sam na dniach wyślę tam mejla, albo pismo.
ZTCP, to oni trzymają się bardzo KPA, więc proszę nie bać się pism związanych z tym że się jest stroną, czy uczestnikiem postępowania administracyjnego - tylko meldować na forum  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w ul. Puławskiej
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Gru 2012, 12:54:25 »
Miejmy nadzieje że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego coś zadziała.
Może sam na dniach wyślę tam mejla, albo pismo.
ZTCP, to oni trzymają się bardzo KPA, więc proszę nie bać się pism związanych z tym że się jest stroną, czy uczestnikiem postępowania administracyjnego - tylko meldować na forum  ;)

Ja dostałem od nich pismo, że wszczynają postępowanie wyjaśniające w sprawie tych murków, i że nie przysługuje mi w tym postępowaniu status strony, więc nie będą mnie informować o dalszych podjętych krokach : )
Skoro tak, to jeśli długo nic się wizualnie nie będzie działo, wyślę kolejne pismo. Na razie zakładam, że piłka jest w grze : )
Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html