Autor Wątek: Cyklista zatrzyma się przed pasami  (Przeczytany 40472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #90 dnia: 14 Lis 2012, 17:31:11 »
Pani Bublewicz napisała, że będzie mówiła o naszym bezpieczeństwie dzisiaj na TOK FM o 18:40.

Kenneth

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #91 dnia: 14 Lis 2012, 17:40:32 »
@Jarmoni - zaraz będziesz mi czyścił monitor... ;)

O naszym bezpieczeństwe - czy o swojej WYGODZIE? Czy o swojej WŁADZY na jezdni i swoich kompleksach? A może o tym, jak szybko chce dojeżdżać do celu podróży bez oglądania się na Przepisy o Ruchu Drogowym? A może o braku logiki? - skoro zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych skrecająć w prawo z drogi mającej zielone światło - dlaczego ma się nie zatrzymać przed przejazdem rowerowym? Bo ona tak "kce i już!"? Dla jakiegoś widzimisię samochodziary mamy zmieniać prawo i logikę poruszania się po ulicach miast???

Ot, kolejna osoba, która bym wysłał nie tylko na egzamin z teorii, ale jeszcze do szkoły podstawowej, na lekcje ze środowiska. (3 klasa?)

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #92 dnia: 14 Lis 2012, 17:52:10 »
Będę stosował tag <sarkazm>.

Nie znam tego radia, ale wydaje mi się, że to coś w rodzaju radia, do którego można dzwonić i gadać. Jeśli tak, to zachęcam do uczestniczenia w dyskusji z Panią.

Będę nagrywać audycję i gdzieś wrzucę.
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2012, 17:54:36 wysłana przez jarmoni »

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #93 dnia: 14 Lis 2012, 18:56:09 »
Z tego, co widzę, to pani nie zna obowiązującego w Polsce prawa...

https://hotfile.com/dl/179490416/4f26ec5/TOK_FM_14_11_2012_18_42_35.ogg.html

Pośrednio świadczy to o jakości naszego prawa. Uchwalają je ludzie, którzy się w nim zupełnie nie orientują.

EDIT: tutaj inny link:

http://w207.wrzuta.pl/audio/9olIM06NtMB/post_factum_-_posel_bublewicz_zmiany_w_prawie
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2012, 20:21:30 wysłana przez jarmoni »

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #94 dnia: 14 Lis 2012, 19:34:59 »
Odsłuchałem. Część, bo muszę się najpierw czegoś napić i chyba będzie to ciepła tequila

Ja wiem, że tu są dzieci ale żesz k.... m.... ja p......

Rok 2013. Jedzie rower i jedzie samochód. Zbliżają się do przejścia dla pierwszych (po którym rower teraz może jeździć). Zatryzmują się. I myślą (k... co teraz? mam go puścić? kto rusza pierwszy? so feraz wffwffwf...) w końcu ruszają razem i bum. Albo nie ruszają wogóle, zostawiają pojazdy i idą na browara.

Ta pani to obraza dla wszystkich homo sapiens.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Lis 2012, 19:36:33 »
Ja bym tak po pani posłance nie jechał. Inne pomysły ma ok:
- podwyższenie maksymalnej stawki mandatów
- bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych (ale to i tak nie przejdzie - mamy przejścia przy trasach z ograniczeniem 100 km/h)

Kenneth

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #96 dnia: 14 Lis 2012, 21:42:48 »
@Jarmoni - niekoniecznie. Wysokość stawki mandatu powinna być zależna od dochodu danej osoby (PITy się kłaniają). Bo dla jednej osoby, która jeździ stareńkim Passatem 100 PLN mandatu to będzie koniec z jedzeniem ciepłego pieczywa codziennie przez miesiąc, a inny gość jadaący Chryslerem 300 wręczy od razu 200 PLN policjantowi i powie, żeby ten zatrzymał resztę, po czym splunie i pojedzie dalej. Stawki mandatów powinny być procentowe. 1%-20% rocznego dochodu. jak facet, któryz arabia 1 mln rocznie PLN dostanie mandat w wysokości 10% (100 tysięcy PLN) - to doceni taki mandat o wiele bardziej niż wtedy jak dostanie "marne" 100 PLN.

No i dobrze by było, aby policja drogowa była doceniana i było jej więcej... Dlatego proponowałbym, aby część kasy z mandatów szła na pensje i sprzęt dla drogówki.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #97 dnia: 14 Lis 2012, 22:03:49 »
nie zbaczam z tematu, bo jak storm/kenneth się nakręci, to będzie z 10 stron
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2012, 22:09:46 wysłana przez jarmoni »

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #98 dnia: 14 Lis 2012, 22:33:31 »
Adres pani Bublewicz można znaleźć tutaj:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=044&type=A
Adres email:

beata.bublewicz;<wiadomo_co>;sejm.pl

Tylko prosiłbym o jakiś tekst taki... bardziej formalny, to zaraz jej wyślę z kilku adresów email jakie mam :)

Wrzuć z grubsza co napisałeś, to coś od Ciebie ściągnę i też napiszę;] Ja bym w ogóle wrzuciła ten pomysł gdzieś na Wykop, tylko jest ryzyko, że do rana będzie miała zapchaną skrzynkę i to mało merytorycznymi uwagami.

Offline rmikke

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wyszaukiwarka rowerowa
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #99 dnia: 14 Lis 2012, 23:03:24 »
Może rzeczywiście najbezpieczniej będzie zatrzymać się przed przejazdem i tak na wszelki wypadek rzucić na jezdnię świecę dymna i kilo gwoździ? To by znacząco zmniejszyło ryzyko kolizji...

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #100 dnia: 14 Lis 2012, 23:09:42 »
ja bym jeszcze spluwał przez lewe ramię na wszelki wypadek (dla bezpieczeństwa)

GFM

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #101 dnia: 14 Lis 2012, 23:50:05 »
oczywiście trzy razy

Offline Aethor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #102 dnia: 15 Lis 2012, 00:46:14 »
OMG, ona jest dramatycznie nieprzygotowana do wypowiadania się publicznie na jakikolwiek temat związany z rowerami, a prawdopodobnie z ruchem drogowym w ogóle.

Zgroza...

A

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Lis 2012, 01:06:44 »
Miałam dzis taki dobry dzień, po czym przesłuchałam audycji z p.Bublewicz (swoją droga- nazwisko adekwatne do jej pomysłów. Same buble.)

Pomijam to, ze była kompletnie nieprzygotowana (np. rowerzyści mogą jechać chodnikiem jesli maja taka potrzebę), to za grosz nie mogłam ogarnąć jej pokreconego myślenia. Mówiła tyle o tych wypadkach na przejściach i przejazdach- ze ponieważ była ich tak duża liczba to trzeba im zacząć zapobiegać, a to zatrzymanie sie przed przejazdem/przejściem ma wlasnie być rozwiązaniem.
Dlaczego za wypadki powodowane przez kierowców maja płacić piesi i rowerzyści? Przecież to nie oni są problemem, wiec nie powinni ponosić konsekwencji czyjejś nieuwagi i głupoty.
W takim razie postuluje o wprowadzenie podobnych przepisów dla kierowców- mało jest debili jeżdżących na "bardzo późnym żółtym"? Przecież tez jest mnóstwo wypadków spowodowanych nie respektowaniem pierwszeństwa. Niech kierowcy maja obowiązek zatrzymywać sie na zielonym świetle 'tylko na sekundke' a przed każdym rownorzednym na piec.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Lis 2012, 08:06:24 »
Może opublikować jakiś "szablon" /"wzór" pisma do tej debilki, co by każdy zainteresowany mógł jej wysłać?
Raffi ?? Kaczor ?? Gromanik ?? Wy macie dobrą rękę
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F