Autor Wątek: Cyklista zatrzyma się przed pasami  (Przeczytany 40465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #76 dnia: 14 Lis 2012, 15:07:01 »
A jutro w sejmie. Mam nadzieję, że zostanie tam zrównana z czarną torfową. Nawet wykorzystam legitkę dziennikarską, by to móc zobaczyć, co tam się będzie działo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #77 dnia: 14 Lis 2012, 15:10:56 »
Pani Bublewicz, dyrektorka warsztatu samochodowego w Olsztynie i córka zmarłego rajdowca, wie, komu dać, a komu odebrać pierwszeństwo.

Ja też mam nadzieję, że zmiany nie zostaną wprowadzone.
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2012, 15:16:09 wysłana przez jarmoni »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #78 dnia: 14 Lis 2012, 15:17:57 »
Pani Bublewicz działa.

@jamroni

Jaśnie nam oświecona Pani Bublewicz działa     ::)     .

Nadal upieram się że będę tylko zwalniał przed pasami i oczywiście miał  zawsze szeroko otwarte oczy wokół całej głowy    :)   .

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #79 dnia: 14 Lis 2012, 15:22:57 »
Oj, nie chodzi o to, co będziesz robił, tylko jak w razie ewentualnej kolizji będzie reagować policja. Oczywiście, kto wie, ten będzie się bronił konwencją wiedeńską, ale

1) mało kto o tym wie (ze zwyczajnych rowerzystów)
2) kierowcy w ogóle nie będą zwalniać przed przejazdami
3) sądy będą różnie na to patrzeć, przez co trzeba się będzie odwoływać

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Lis 2012, 15:29:07 »
Ja też mam nadzieję, że zmiany nie zostaną wprowadzone.

Też żywię taką nadzieję    :)    .

Kenneth

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Lis 2012, 15:34:22 »
O masz. Kolejna nawiedzona o tym nazwisku... Już jedna dała mi się w kość (muszę kiedyś jej nagadać do słuchu), a tu kolejna, której się widocznie chyba nudzi... Pewnie czasu ma za dużo, a w głowie za mało... ;P

Ale zdaje mi się, że ten jej pomysł-porazka to chyba taki... niezgodny z Konwencją Wiedeńską?

Coś mi się wydaje, że szanowna pani p/oseł wymysliła go, kiedy jakiś rowerzysta "zajechał" jej drogę, kiedy ona "miała pierwszeństwo!!!" na jakimś przejeździe. Biedna. I zamiast zrozumieć tego pierwszeństwa nie ma - wnosi propozycję zmiany przepisów, bo... ich nie zna i ich nie rozumie. A prawo jazdy pewnie dostała na ładne oczęta po znajomości...?

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #82 dnia: 14 Lis 2012, 15:40:51 »
No, mnie też wydaje się, że idea narodziła się po konfrontacji z rowerzystą.  ::)

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #83 dnia: 14 Lis 2012, 15:59:15 »
Czepiacie się. Przecież to wszystko dla waszego bezpieczeństwa. Przecież rower to nie środek transportu, a jedynie weekendowa rozrywka, z której zazwyczaj korzysta się po spożyciu alkoholu. Po czym pędzi się na złamanie karku, czyli ok.20/30 km/h, siejąc popłoch wśród wolno jadących samochodów - 60/70 km/h. Ale jako grupa roszczeniowa nie doceniamy, że wszyscy tak się o nas troszczą. Powinniśmy sami zgłosić propozycję obowiązku prowadzenia roweru, zamiast jazdy.

Kenneth

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Lis 2012, 16:24:14 »
Trupek ma rację!!! Przecież pierwsze rowery to były pojazdy pchane własnymi nogami!
W związku z tym - przychylam się do wniosku Trupka. Jest tylko jedno pytanie: na co nam te rowery? Bo prowadzić to można wózek z dzieckiem, albo i hulajnogę, ale po co wtedy rower???

;)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Lis 2012, 16:45:06 »
Czepiacie się. Przecież to wszystko dla waszego bezpieczeństwa. Przecież rower to nie środek transportu, a jedynie weekendowa rozrywka, z której zazwyczaj korzysta się po spożyciu alkoholu.

@Trupek

To kolejny superowy żart    :)     .
albo jeszcze lepiej skończone szyderstwo. Tak TO rozumiem.
Zapomniałeś wstawić ''mrugnięcia''

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Lis 2012, 16:54:42 »
Pani Bublewicz, dyrektorka warsztatu samochodowego w Olsztynie i córka zmarłego rajdowca, wie, komu dać, a komu odebrać pierwszeństwo.

Ja też mam nadzieję, że zmiany nie zostaną wprowadzone.

Plus jest taki, że do tego jeszcze bardzo długa droga i będzie mnóstwo możliwości, by to uwalić. Pierwsza nadarzy się jutro, gdy projekt będzie dyskutowany na komisji BRD. Komisja zadecyduje, czy złożyć go jako swój, czy odprawić Bublewiczową z kwitkiem. Zaczyna się o 16:15 podobno.

Jak się nie uda odrzucić od razu, będą 3 czytania, w międzyczasie jeszcze praca w podkomisjach, potem senat i prezydent.

Ale tak czy siak WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD. Zaczynajcie już pisać do Bublewiczowej, spamować jej facebooka, pisać do innych posłów z tej całej Komisji BRD by głosowali przeciw projektowi... nie możemy sobie pozwolić, by ta bzdura przeszła, bo wtedy równie dobrze można będzie zlikwidować całą infrastrukturę rowerową! Ona po prostu straci rację bytu, bo nie będzie rowerzyście dawała absolutnie nic, będzie tylko przeszkodą.


Czepiacie się...

Przestań, bo ktoś weźmie twój sarkazm na poważnie i pomyśli, że rowerzyści są podzieleni, a pomysł Bublewiczowej ma jakichkolwiek zwolenników.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Lis 2012, 17:18:42 »
Adres pani Bublewicz można znaleźć tutaj:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=044&type=A
Adres email:

beata.bublewicz;<wiadomo_co>;sejm.pl

Tylko prosiłbym o jakiś tekst taki... bardziej formalny, to zaraz jej wyślę z kilku adresów email jakie mam :)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #88 dnia: 14 Lis 2012, 17:20:16 »

Kenneth

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #89 dnia: 14 Lis 2012, 17:25:49 »
Zdecydowanie tak.

P.S. Już po przejrzeniu pierwszych newsów na jej FB widać, że to "samochodziara" i o o rowerach nie ma bladego pojęcia. Pewnie też i o samochodach też nie... ;>
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2012, 17:27:46 wysłana przez Kenneth »