Autor Wątek: Cyklista zatrzyma się przed pasami  (Przeczytany 40440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Wrz 2012, 16:07:47 »
Nie dostałem odpowiedzi. Nie dowiemy się chyba w tej sytuacji nic więcej o tej nowelizacji Kodeksu Drogowego :<

Offline wawruch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Wrz 2012, 16:15:13 »
MarekJ

Bo mnie wnerwia jak ktoś uważa że może negować prawdomówność jakiegoś medium na podstawie jednego artykułu. Jeżeli jest takim obiektywnym fachowcem, powinien wyrobić sobie opinię na podstawie znajomości całości twórczości tego medium, a nie jego wycinków.

Podam Ci przykład (nie ma na celu obrażanie nikogo)

"Nie podoba mi się twój awatar, dlatego uważam że jesteś idiotą"

Czy uważasz że postępuje właściwie oceniając Twoją osobę jedynie po małym wykwicie Twojej osobowości?

PS. Przykro mi że nie dostaliście odpowiedzi od Pani z RZ i nie możecie z nią polemizować.


Śmiało - zjedzcie mnie doświadczeni obiektywni. Nie obrażę się. I tak się nie znam i nie mam czego tutaj szukać.

MarekJ

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Wrz 2012, 16:38:25 »
Tak się składa, że ja uważam iż czytanie GW świadczy o brakach w samodzielnym myśleniu i tylko wpisy Raffiego czytam, bo reszta jest przesiąknięta lewac... Yyy... nierzetelnością, a z obiektywnością GW minęła się dawno temu i już dawno na oczy jej nie widziała. Jak znajdę inną dziedzinę w której GW jest rzetelne- to i ten temat przeczytam.

Natomiast Ty, mimo, że masz jak byk przytoczone przykłady dlaczego to są bzdury, mimo, że to co tam jest nabazgrane na temat PoRD i rowerzystów jest nielogiczne i niezgodne z prawem, a osoby tworzące prawo nie wiedzą że coś takiego wymyślił, dalej upierasz się, że pseudo- dziennikarzyna z "RZ" ma rację.

Raffi przesadził z tytułem, fakt, ale czep się tytułu a nie treści artykułu, bo sam siebie pogrążasz. Poza tym... Jak już Raffi napisał- nie wierzę Mu- może napiszę mejla do rednacza z pytaniem "kto kazał tak zatytułować artykuł?", bo nie wierzę, że Raffi zrobił to ot tak. Jaki jest, taki jest, ale sam się na wojenki bez potrzeby nie pcha.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Wrz 2012, 19:07:55 »
Global Moderator Comment Przeczytajcie temat wątku. A teraz jeszcze raz, ale ze zrozumieniem. I wróćcie do niego.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Wrz 2012, 19:21:53 »
Jak już Raffi napisał- nie wierzę Mu- może napiszę mejla do rednacza z pytaniem "kto kazał tak zatytułować artykuł?", bo nie wierzę, że Raffi zrobił to ot tak. Jaki jest, taki jest, ale sam się na wojenki bez potrzeby nie pcha.

Raffi sam pisał tytuł. Ale owszem, Raffi się sam na wojenki bez potrzeby nie pcha. Tu akurat uważam, że była potrzeba ostrej krytyki i to cholernie duża potrzeba. To nie pierwszy tekst rzepy, w którym - delikatnie mówiąc - nie grzeszy rzetelnością w temacie przepisów dla rowerzystów.

Ale żeby było merytorycznie:

Grupa Parlamentarna, na która się powołuje Pani dziennikarz nic o rzekomo procedowanej zmianie PoRD nie wie (przynajmniej Pani Poseł Ewa Wolak nie wie), a to trochę dziwne, bo Pani Wolak jest sekretarzem tej grupy. Pani Bublewicz (przewodnicząca grupy) jest na urlopie za granicą do bodajże 6 października, więc też raczej nie zajmuje się zmienianiem PoRD. Na stronach Sejmu ani Ministerstwa Transportu nie znalazłem ani słowa o projekcie zmian, choć WSZYSTKIE projekty zmian ustaw i rozporządzeń są publikowane, podobnie jak protokoły z komisji i inne materiały (takie rzeczy sprawdzają dziennikarze przed publikacją tekstów!).

Zatem to nie jest żaden "projekt", a co najwyżej "pomysł" zmian! Tak samo ja mogę mieć pomysł zmian w PoRD - i co, Pani to wydrukuje w Rzepie jako niemal już obowiązujące prawo? Bo taki był wydźwięk, pełnego merytorycznych błędów artykułu ;)

Nie wspomnę już o tym, ze pomysł jest sprzeczny z Konwencją Wiedeńską (co też łatwo sprawdzić, przed nowelizacją PoRD z 2011 roku była robiona nawet specjalna analiza prawna przez Biuro Analiz Sejmowych), a więc niemożliwy do wprowadzenia.

Byłby to przepis cholernie szykanujący rowerzystów, bo zatrzymywanie się co 100-500m mając zielone światło to jest ogromna szykana. I to niezależnie od tego co mówi "ekspert". Dziennikarz świadomy tego faktu by pewnie też zapytał cyklistów co o tym pomyśle sądzą. Powiedzieliby to samo, niezależnie od tego którą organizację rowerową Pani by obdzwoniła i kogo tam zapytała. Każdy jeden cyklista jeżdżący codziennie rowerem uzna pomysł za skrajnie debilny!

Przejdźmy do KRBRD i Pana Adama Jasińskiego, "eksperta" z tej instytucji. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego została ostatnimi czasy rozgoniona w ministerstwie na 4 strony świata, nie bez powodu. Instytucja Pana Jasińskiego (a być może i On sam) skompromitowała się przy planszach reklamujących ubiegłoroczne zmiany w prawie. Z 4 czy 5 plansz tylko jedna przedstawiała faktycznie obowiązujące prawo, reszta miała błędy merytoryczne i po cichu zniknęła ze stron, gdy to wyszło na jaw! Inne działania KRBRD też nie grzeszą wysoką jakością. Sam Pan Jasiński nie popisał się też znajomością prawa, gdy rozmawiał w TOK FM o rowerach. Taki właśnie z niego specjalista. I tak, takie dane też sprawdzają dziennikarze, zanim komuś uwierzą na ślepo, że to o czym mówi to już niemal obowiązujące prawo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Wrz 2012, 23:06:59 »
A mnie zastanawia skład osobowy tego zespołu. 16 osób w tym 14 z PO, a także 9 kobiet. Ten zespół wygląda na

Jeśli art w rzepie mimo całej swej beznadziejności jest oparty o fakty to w dziwnym świetle stawia to panią Wolak. Z drugiej strony to może być jakieś "moczenie" kogoś albo po prostu prowokacja. Najpewniej jest to jednak nieogarnięcie tematu przez autora. Miejmy nadzieję na to ostatnie. Trudno, żeby było inaczej.  :)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2012, 23:31:04 wysłana przez `L` »
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Wrz 2012, 23:20:07 »
jarmoni
Otrzymałem odpowiedź bezpośrednio od Pani Agaty Łukaszewicz. W odpowiedzi tej wyjaśniła mi wszystko i już nie mam wątpliwości kto tutaj rozłożył jej artykuł na czynniki pierwsze czepiając się kompletnie nieistotnych szczegółów i totalnie go skrytykował pisząc nawet że "nie warto czytać Rzeczpospolitej".

Kiedyś kontaktowałem się z redakcją "Rzeczpostpolitej" akurat w sprawach niemal dla mnie zawodowych, nierowerowych i niepolitycznych. Wytknąłem absolutne bzdury, których oczywiście nie było w tekstach źródłowych - czyżby znajomość angielskiego kulała? A może kawa się skończyła? Odpowiedzią było mniej więcej: "Autor tekstu może tak przedstawić fakty, jak mu się podoba aby czytelnicy je zrozumieli, bo ma do tego swe autorskie prawo a Pana merytoryczne argumenty nas nie interesują bo przecież to Pan może się mylić".

Od tamtego czasu uważam, że owszem - nie warto czytać "Rzeczpospolitej". Nie dlatego, że się mylą bo to zdarza się wszędzie, ale dlatego że nie akceptują tej możliwości iż popełniają błąd.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Wrz 2012, 00:54:04 »
No i okazuje się, że jednak coś było na rzeczy:

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/czy-rowerzysta-bedzie-musial-zatrzymac-sie-przed-zielonym

Cytuj
- Proponujemy, by kierujący rowerem przed wjazdem na przejazd dla rowerzystów musiał zatrzymać się. Także wówczas, gdy wyświetlany jest dla niego sygnał zielony - mówi posłanka Beata Bub- lewicz (PO), przewodnicząca parlamentarnego zespołu. - Będzie mógł na niego wjechać dopiero po upewnieniu się, że kierowca samochodu czy motocyklista ustępuje mu pierwszeństwa.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Wrz 2012, 01:36:10 »
No i okazuje się, że jednak coś było na rzeczy:

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/czy-rowerzysta-bedzie-musial-zatrzymac-sie-przed-zielonym


Kłamstwo/plotka powtórzona ileś tam razy staje się prawdą.

Lobby samochodowe chyba podchwyciło temat.

Dlatego uważam że wszystko to co Rafii napisał było cholernie ważne, bo taka edukacja komunikacyjna kończy się na zderzaku i flakach na drodze.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Wrz 2012, 08:47:23 »
Cokolwiek wymyśla p. Bublewicz, należy traktować z ostrożnością - pochodzi ona z Olsztyna, miasta programowo uprawiającego na różne sposoby politykę antyrowerową, co testowałem spędziwszy tam kiedyś 3 lata.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Wrz 2012, 08:51:46 »
Zaraz, a nie można poczekać, aż rzeczywistość zrewiduje te chore pomysły?
AdrianSocho

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Wrz 2012, 10:01:34 »
No i okazuje się, że jednak coś było na rzeczy:

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/czy-rowerzysta-bedzie-musial-zatrzymac-sie-przed-zielonym


Cytuj
Parlamentarzyści proponują też wprowadzenie pierwszeństwa pieszego nie tylko gdy jest już na przejściu (tak jak dziś), ale również gdy ma zamiar wejść na przejście. Niemniej, pieszy przechodząc przez jezdnię będzie musiał zachować szczególną ostrożność. Nie będzie mógł wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd (tak jak jest obecnie).

Również do ustawy zajrzeć nie łaska.
Przepis o wtargnięciu przed nadjeżdżający pojazd został wywalony podczas nowelizacji ustawy (Art33.4), ale jedynie w przypadku rowerzystów.
W przypadku pieszych, nic się nie zmieniło. Nadal obowiązuje Art14.1.a
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz 2012, 10:07:15 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Wrz 2012, 09:23:41 »
Poza tym jeżeli do partaczy w GW masz takie samo podejście, powinieneś napisać kolejny artykuł zatytułowany "8 rowerowych cytatów dla których nie warto czytać GW".
Jakby w Gazecie pojawił się artykuł o takim poziomie, podejrzewam, że tak właśnie by się stało. Tak strzelam.

Niestety GW czasem też kadzi o rowerach. I, wbrew temu co pisał Wawruch, też to punktuję w ostrych słowach:
http://polskanarowery.sport.pl/blogi/tylkodlarowerow/2012/09/kilka_prawd_objawionych_o_kamizelkach_/1
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

MarekJ

  • Gość
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Wrz 2012, 09:50:33 »
Zmien tytul na "Kilka prawd objawionych o kamizelkach, czyli dlaczego nie warto czytac GW". xD

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #74 dnia: 29 Wrz 2012, 13:38:51 »
Zmien tytul na "Kilka prawd objawionych o kamizelkach, czyli dlaczego nie warto czytac GW". xD

Jak Pani Anna Jurek będzie kadzić tak więcej niż raz, to pewnie napiszę, że nie warto czytać Radomskiego GW.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)