Autor Wątek: Cyklista zatrzyma się przed pasami  (Przeczytany 40430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrz 2012, 21:44:15 »
finotron, tylko że po tych ewentualnych zmianach każda kolizja z samochodem na przejeździe będzie rozstrzygana tak, jak teraz są potrącenia pieszych na pasach - "wtargnięcie", polski wynalazek.
Nie koniecznie. Bo sąd musiałby w takiej sprawie wziąć pod uwagę również akt wyższego rzędu, jakim jest konwencja wiedeńska i jej umiejscowienie konstytucyjne.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Wrz 2012, 22:31:19 »
Raffi

Udowodniłeś że ta Pani popełniła wiele błędów w artykule - ok. Nie możesz jednak uogólniać i pisać że nie warto w ogóle czytać Rzeczpospolitej. To że jedna Pani popełniła babola nie znaczy że cała gazeta jest do bani.

Owszem, mogę. Pracę w redakcji znam także od kuchni. To nie jest tak, że Pani popełniła babola. W redakcji ta Pani nie jest sama - ktoś w redakcji ten temat zlecił osobie kompletnie nieprzygotowanej merytorycznie. Ktoś potem przeczytał to "dzieło" i nie wyłapał oczywistych błędów merytorycznych. Ktoś stwierdził że to jest ważne i powinno pójść do publikacji w takiej formie. Zawaliła nie tylko ta Pani, ale cały zespół redakcyjny, z Naczelnym na czele.

Dlatego oceniam redakcję. Ja też popełniam błędy, każdy popełnia błędy. Po to redakcja jest zespołem, by współpracować, dawać każdemu tematykę, którą ogarnia, doradzać, pomagać sobie i się sprawdzać.


Może w tej sytuacji powinieneś zgłosić się do redakcji i zaproponować że jako fachowiec zostaniesz ich odpłatnym konsultantem.

Trochę nie wypada pracować w dwóch konkurencyjnych mediach naraz ;)

Ale gdyby zadzwonili, to bym im gratis powiedział, gdzie się mylą, co o tym sądzę itp. Nieraz takie rzeczy robiłem, także dla Rzepy. Numer do mnie na pewno w redakcji mają.


Poza tym - dowiemy się w końcu czy będziemy musieli się zatrzymywać czy nie ? :)

Nie będziecie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Wrz 2012, 23:42:00 »
Nie będziemy? Masz jakieś wiadomości? Wiesz, posłowie są dość nieprzewidywalni...

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Wrz 2012, 00:12:05 »
Nie będziemy? Masz jakieś wiadomości? Wiesz, posłowie są dość nieprzewidywalni...
Ale konstytucji nie obejdą... A ponoć prawo międzynarodowe jest ponad polskim.

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Wrz 2012, 00:15:02 »
Tak, ale jak wiele z osób ukaranych przez policję będzie w ogóle o tym wiedzieć? Jak wiele z tych, którzy będą wiedzieć, będzie się chciało sądzić?

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Wrz 2012, 00:32:11 »
Sądzić to by się opłacało, szczególnie gdyby sprawa dotarła do Strasbourga :)

W razie wątpliwości policja też nie ma ochoty się podłożyć. Dlatego nie było słychać o tym, aby kogoś ukarano za zachowanie niezgodne z zapisami PORD w wersji do wiosny 2011 roku. Podobnie jak też policja jakoś nie paliła się do prób karania za migające przednie światło, bo i tu brak było dotychczas jasnych przepisów.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline wawruch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Wrz 2012, 11:09:38 »
Raffi

Wybacz, dopiero zauważyłem że pracujesz dla GW.

To wyjaśnia Twój kategoryczny stosunek do konkurencji ;)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Wrz 2012, 11:37:29 »
finotron, tylko że po tych ewentualnych zmianach każda kolizja z samochodem na przejeździe będzie rozstrzygana tak, jak teraz są potrącenia pieszych na pasach - "wtargnięcie", polski wynalazek.

@jarmoni

Wtargnięcie?
To kolejny polski "bzdurny wynalazek". Oby nigdy nie doszło do zmiany przepisów ruchu drogowego w tej sprawie.
Jednak dalej będę tylko zwalniał     :)     .


Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Wrz 2012, 12:11:15 »
To mogę sprzedać wam niusa. Projekt jest robiony w całkowitej konspiracji. Wychodzi to tak dobrze, że nawet komisja, która miała by go opracowywać nic nie wie na ten temat. Więc jedyną osobą, która go widziała jest pani dziennikarka z Rzepy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Wrz 2012, 12:19:09 »
Raffi
Wybacz, dopiero zauważyłem że pracujesz dla GW.
To wyjaśnia Twój kategoryczny stosunek do konkurencji ;)

Do partaczy we własnej redakcji podejście mam identyczne. Bo przecież GW też zdarza się pisać żenujące teksty o rowerach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wawruch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Wrz 2012, 12:34:31 »
Raffi

A jak w takim razie wyjaśnisz komentarze użytkownika BIMOT pod tym artykułem w twoim blogu? Wydaje mi się że ma on trochę inne zdanie i próbuje to bardzo rzeczowo wypunktować.

Poza tym jeżeli do partaczy w GW masz takie samo podejście, powinieneś napisać kolejny artykuł zatytułowany "8 rowerowych cytatów dla których nie warto czytać GW".

W ten sposób może przekonałbyś użytkowników do swojej bezstronności, chociaż lepiej było chyba nie zaczynać tego konfliktu i nie tytułować artykułu w tak jednoznacznie zarzucający Rzeczpospolitej oszustwo sposób. To że Tobie się tak wydaje to nie jest wyrocznia. Zawsze możesz nie mieć racji.

« Ostatnia zmiana: 20 Wrz 2012, 12:38:01 wysłana przez wawruch »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Wrz 2012, 12:50:28 »
Poza tym jeżeli do partaczy w GW masz takie samo podejście, powinieneś napisać kolejny artykuł zatytułowany "8 rowerowych cytatów dla których nie warto czytać GW".
Jakby w Gazecie pojawił się artykuł o takim poziomie, podejrzewam, że tak właśnie by się stało. Tak strzelam.
Ale raczej zostałoby to "zabite" na etapie konsultacji.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta

Offline wawruch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Wrz 2012, 13:46:30 »
Raffi

Otrzymałem od tej Pani odpowiedź na Twoje zarzuty. Nie wkleję jej ponieważ nie mam zamiaru być tutaj pośrednikiem.

Powiem tylko tak - napisałeś w tym swoim artykule mnóstwo bzdur.

Jeżeli ktoś chce poznać prawdę - proszę się skontaktować z redakcją a zapewne otrzyma odpowiedź.

Z kolei Tobie Raffi z całym szacunkiem proponuje nie robić ludziom wody z mózgu swoimi zarzutami skierowanymi w poważne gazety. To że pracujesz w "GW" i jesteś z działaczem WMK nie znaczy że masz monopol na racje. No popatrz, a przez chwile nawet uwierzyłem w to że piszesz obiektywnie a nie tylko krytykujesz konkurencję.

Dobrze wiedzieć - następnym razem jak coś napiszesz będę wiedział jak to traktować.

Pozdrawiam.

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cyklista zatrzyma się przed pasami
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Wrz 2012, 14:01:48 »

Powiem tylko tak - napisałeś w tym swoim artykule mnóstwo bzdur.

Czy możesz wymienić gdzie Raffi popełnił błędy? Sądzę, że wszyscy by z chęcią je poznali, a po co kontaktować sie z Panią skoro już jedna osoba ma te odpowiedzi?
Chyba, że bawimy się jak politycy - wiem, ale nie powiem.