Autor Wątek: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta  (Przeczytany 10604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Wrz 2012, 08:25:21 »
A może by tak dorwać tego kuriera...?

Co do meritum - rowerzyści, którzy rzekomo są gorsi od motocyklistów, no proszę was. Jeżdżę codziennie, rowerowy debil to rzadkość.
A druga rzecz, która tak strasznie boli twórców materiału, że rowerzyści jeżdżą po pasach - no cóż, to debilny przepis. Można po pasach przejechać rowerem ostrożnie i nie stwarzać najmniejszego zagrożenia. Można też po nich przebiec rozpychając się i przewrócić kilka osób.

MarekJ

  • Gość
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Wrz 2012, 08:47:34 »
Akurat chodnikowcy i pasiaki mnie tez denerwuja, bo rzadko zdarza sie, ze takie indywiduum jedzie ostroznie i wie, ze na chodniku jest gosciem

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrz 2012, 11:57:41 »
@wit- no jasne, że jadąc powoli rowerem (tocząc się) nie stwarzasz praktycznie żadnego zagrożenia. Ale moim zdaniem ten przepis ma wyeliminować przypadki rozpędzonych (nawet do tych 10km/h) rowerzystów, wjeżdżających nagle, znikąd na pasy. Niestety na co dzień widzę więcej jadących i lawirujących między pieszymi, niż toczących się rowerzystów, więc moim zdaniem , mimo, że jest nieprzestrzegany, ma jakiś sens., bo ludzie jednak wiedzą, że "nie można" i, że robią to na własną odpowiedzialność. Jeśli dopuszczony zostałby przejazd rowerem przez pasy z "zachowaniem należytej ostrożności" i z wolną prędkością to myślę, że dochodziło by do sporej ilości wypadków na pasach, bo sporo osób pominęloby fragment z ostrożnością i wjeżdżało prosto pod koła samochodów.  ::)
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz 2012, 12:00:05 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Wrz 2012, 12:06:57 »
Akurat chodnikowcy i pasiaki mnie tez denerwuja, bo rzadko zdarza sie, ze takie indywiduum jedzie ostroznie i wie, ze na chodniku jest gosciem

A mnie nie denerwują     :)     .

Bo moi  wszyscy koledzy rowerzyści jeżdżą ostrożnie po chodniku, jeżeli już muszą. Tak samo mam i ja.
A po pasach  będę przejeżdżał a nie przechodził z rowerem     :)    .

MarekJ

  • Gość
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Wrz 2012, 13:50:21 »
Powodzenia i wielu mandatow wam zycze.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Wrz 2012, 13:54:23 »
Ja widziałem kiedyś taką grupkę rowerzystów "jadących ostrożnie " i wydzierali się  spie...stara k...... Oni też byli rowerzystami . A po pasach to jeździj ile wlezie tylko nie zdziw się ze taki samochodziarz kiedyś nie wytrzyma i pojedzie po ścieżce i powie że mu tutaj wygodnie i bez korków . Skoro nam wolno wszystko  to dlaczego on ma być dyskryminowany? Skoro bezczelnie łamiemy przepisy to inni co - frajerzy?Skoro jesteś silny to czemu nie wystartujesz na ulicy tylko rozpychasz się  wokół słabszych-(pieszych) 180 cm  waga ze 100 a na deptaku królem? Ja nie jestem święty  i na za dupiastych pasach ,gdzie jedna osoba się trafi raz na 5 minut  to i owszem przejadę  JAK MUSZĘ  ale jak zatłoczone pasy to korona ze starej głowy mi nie spadnie jak  jakiś dzieciaczek przeprowadzę rower , a skoro tyłek mi się przyspawa do siodełka to tak obieram trasę aby być cały czas na ulicy i  PO PROBLEMIE.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Wrz 2012, 14:01:30 »
Chciałam napisać coś innego, ale obejrzałam to http://uwaga.tvn.pl/373931,reportaze,czy_kazdy_powinien_moc_jezdzic_rowerem,wideo_detal.html i w ogóle nie wiem o co chodzi w tym materiale. Niewiele powiedzieli, prowadzący przerwał wypowiedź w połowie zdania i zapraszamy na reklamy, dziękuję dobranoc. Bez sensu.

Jeszcze offtop: Raffi, Ty masz na tym poziomie głowę opartą o coś z tyłu czy masz cały czas napięte mięśnie karku jak jedziesz?

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: 19.09.2012; 19:40; TVN; "Uwaga" - cykliści opanowali nasze miasta
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Wrz 2012, 18:28:30 »
Przy tym kącie oparcia co ma Raffi to siedzisz jak na krześle biurowym i w zasadzie nie potrzeba zagłówka, bo szyja w naturalny sposób jest pionowo (taka geometria oparcia). Jak fotel jest mniej jak 35o do ziemi to już powoli trzeba zagłówek, przy ~25o dopiero jest "obowiązkowy"
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F