Autor Wątek: Bezcenna porada mechanika rowerowego  (Przeczytany 11933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Bezcenna porada mechanika rowerowego
« dnia: 10 Wrz 2012, 10:49:50 »
Jak pisałem w innym wątku, jakiś czas temu serwisant z ul. 3 Maja w Józefowie, reklamujący się tablicą 'Mistrz Polski' objechał mnie, że zacisk mocowania przedniego koła mam po prawej stronie, a nie po lewej (defektu, z którym do niego przyjechałem, nie umiał jednak zreperować, usunąłem go sam).
Krytyka mistrza dręczyła moje sumienie przez kilka tygodni, wreszcie wczoraj przełożyłem zacisk na jedyną prawidłową, zgodną z kanonami mechaniki rowerowej, stronę. Efekt przerósł moje oczekiwania w takim stopniu, że muszę o tym napisać. Rower jeździ znacznie równiej i lepiej bierze zakręty, co wynika prawdopodobnie z tego, że przełożony zacisk precyzyjnie równoważy ciężar prawej korby, łańcucha i przerzutki. Wyraźnie zmniejszyły się opory powietrza, przypuszczalnie zamontowany prawidłowo zacisk nie wywołuje takich zawirowań wokół widelca.  Dodatkowo, mijający mnie rowerzyści nie pukają już się w czoło, gdy patrzą na moje przednie koło, ogląda się też za mną więcej atrakcyjnych dziewczyn.
Dzięki ci, Mistrzu Polski!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrz 2012, 15:33:16 »
Przestań, bo ktoś to na poważnie weźmie ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrz 2012, 19:14:05 »
Good job boy.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrz 2012, 21:12:29 »
Przestań, bo ktoś to na poważnie weźmie ;)

A, zapomniałem, że napotkany Strażnik Miejski też mnie pochwalił :)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrz 2012, 08:27:17 »
przełożyłem zacisk na jedyną prawidłową, zgodną z kanonami mechaniki rowerowej, stronę. Efekt przerósł moje oczekiwania w takim stopniu, że muszę o tym napisać. Rower jeździ znacznie równiej i lepiej bierze zakręty, co wynika prawdopodobnie z tego, że przełożony zacisk precyzyjnie równoważy ciężar prawej korby, łańcucha i przerzutki.

Błąd zrobiłeś bo teraz jak pojedziesz na zakupy po 5 kg ziemniaków to będzie cię ściągać. Musisz koniecznie powrócić do pierwotnego ustawienia ;)

Offline bierka11

  • Początkujący
  • Wiadomości: 0
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrz 2012, 09:35:23 »
No ja, jak zacząłem czytać, myślałem, że w końcu skończą się moje problemu z popularnością i że rzeczywiście mój klekot za 100 zł zacznie śmigać jak strzała :) a tu niestety...
ale widzialem raz, jak jakiś sklep online ze sprzętem dla rowerów, w dziale porady, czy coś takiego, miał właśnie informacje o tym, żeby zacisk ten montować po lewej, z krótkim wyjaśnieniem, dlaczego to takie ważne, ale już nie pamiętam, co tam napisali.

Mod Raffi Usunięty link, który wprowadzał w błąd - nie prowadził do sklepu rowerowego i artykułu w nim, na który powołuje się autor posta, lecz do jakiejś strony z grami online.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz 2012, 12:05:14 wysłana przez Raffi »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrz 2012, 12:03:46 »
No ja, jak zacząłem czytać, myślałem, że w końcu skończą się moje problemu z popularnością i że rzeczywiście mój klekot za 100 zł zacznie śmigać jak strzała :) a tu niestety...
ale widzialem raz, jak jakiśsklep online ze sprzętem dla rowerów, w dziale porady, czy coś takiego, miał właśnie informacje o tym, żeby zacisk ten montować po lewej, z krótkim wyjaśnieniem, dlaczego to takie ważne, ale już nie pamiętam, co tam napisali.

Bo to jest jak dyskusja o tym, którą ręką powinno się pisać i dlaczego akurat tą ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrz 2012, 21:09:07 »
A czy uwzględnia się w tych wyliczeniach rowerzystów z zegarkiem na lewej ręce?

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrz 2012, 21:11:45 »
A pamiętacie że jedna stopa jest troche dłuższa od drugiej.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Kamov

  • Gość
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Wrz 2012, 22:02:18 »
A jak ktoś, nie daj Boże ma podpórkę w rowerze? Albo, o zgrozo, sakwę tylko z jednej strony? To wszystko szlag trafia nagle ; )

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrz 2012, 09:24:33 »
Również założenia są błędne jeśli przyjmuje się, ze komórka jest w kieszeni bocznej. Wówczas jak nic trzeba komórę wozić na smyczy na szyji.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Wrz 2012, 13:59:01 »
Najgorzej, jak jesteś posiadaczem dużej asymetrii piersi. :P Nie martw się, na szczęście możesz utrzymać równowagę dzięki kluczom lub dokumentom w marynarce :)

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Wrz 2012, 14:35:42 »
No i jądro lewe też jest większe.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Wrz 2012, 16:46:22 »
Na szczęście asymetria biustu nie występuje jednocześnie do asymetrii jąder, chyba że u kogoś tak, ręka w góre, koledzy z Akademii Medycznej potrzebują dobrych tematów na zajęcia :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezcenna porada mechanika rowerowego
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Wrz 2012, 18:13:35 »
No i jądro lewe też jest większe.

Jeżeli chodzi Tobie o asymetryczność jąder Testis ( jedno jądro większe od drugiego) to jest jeden z objawów śmiertelnej choroby raka jądra.


A jeżeli chodzi serwisowanie rowerów to ja mam w stosunku do nich ograniczone zaufanie, bo tak naprawdę to mało jest serwisantów w sklepach rowerowych znających się na rzeczy.